Η Ιστορία... Citroen CX 2000 Super

Πόντοι
697
Περιοχή
ioannina, Greece
Κύριοι!
Σήμερα μετά από αλλαγή λαδιών (με πιατάκια για γλάστρες) και φίλτρου λαδιού (τα έκανα λίγο χάλια), καθάρισμα των ακροδεκτών της μπαταρίας και τοποθέτηση της νέας...

Η CX μου πήρε μπρος με την τρίτη μιζιά μετά από 7 χρόνια ακινησίας. Δυστυχώς δεν είχα μπιτονάκι για να τη βάλω μπρος οπότε έκανα το σταυρό μου να έχει καλούτσικη βενζίνη το ντεπόζιτο. Προς έκπληξιν μου γύτισα το κλειδί στο ΟΝ και ακούστηκε μία ηλεκτρική αντλία βενζίνης (μάλλον την είχε βάλει ο παππούς), έδωσα στη μίζα, γύρισε, αλλά δεν. Στη δεύτερη προσπάθεια, πήγε να πάρει στην αρχή αλλά δεν. Στην τρίτη με λίγες γκαζιές πήρε και έσβησε. Στην τέταρτη πήρε με μισή μιζιά, έμεινε σε λειτουργία, σήκωσα την ανάρτηση στην πρώτη θέση, σηκώθηκε, σήκωσα στη μεγάλη σκάλα σηκώθηκε, κατέβασα κάτω και εντάξει. Εσβησα κανονικά και ανέβηκα σπιτάκι μου αποσυνδέοντας τη μπαταρία. :w00t::yahoo::citroen::citrolove::dscabrio:
Βίντεο δεν ??

Πόντοι
597
Περιοχή
Ιωάννινα, Ελλάς
Βίντεο δεν ??
Είναι κακό... Και από τη χαρά μου ξέχασα να σηκώσω το κινητό από το κάθισμα οπότε όταν παίρνει πρώτη φορά αντι για το αυτοκίνητο φαίνεται το κάθισμα...

Πόντοι
1.297
Κύριοι!
Σήμερα μετά από αλλαγή λαδιών (με πιατάκια για γλάστρες) και φίλτρου λαδιού (τα έκανα λίγο χάλια), καθάρισμα των ακροδεκτών της μπαταρίας και τοποθέτηση της νέας...

Η CX μου πήρε μπρος με την τρίτη μιζιά μετά από 7 χρόνια ακινησίας. Δυστυχώς δεν είχα μπιτονάκι για να τη βάλω μπρος οπότε έκανα το σταυρό μου να έχει καλούτσικη βενζίνη το ντεπόζιτο. Προς έκπληξιν μου γύρισα το κλειδί στο ΟΝ και ακούστηκε μία ηλεκτρική αντλία βενζίνης (μάλλον την είχε βάλει ο παππούς), έδωσα στη μίζα, γύρισε, αλλά δεν. Στη δεύτερη προσπάθεια, πήγε να πάρει στην αρχή αλλά δεν. Στην τρίτη με λίγες γκαζιές πήρε και έσβησε. Στην τέταρτη πήρε με μισή μιζιά, έμεινε σε λειτουργία, σήκωσα την ανάρτηση στην πρώτη θέση, σηκώθηκε, σήκωσα στη μεγάλη σκάλα σηκώθηκε, κατέβασα κάτω και εντάξει. Εσβησα κανονικά και ανέβηκα σπιτάκι μου αποσυνδέοντας τη μπαταρία. :w00t::yahoo::citroen::citrolove::dscabrio:
Συγκινητικό αλλά ρισκάρεις.. Μεγάλη στιγμή ;)

Πόντοι
747
Περιοχή
Πρεβεζα
οπως ειπε και ο αποστολης ρισκαρες και πετυχες....επομενο βημα βολτα εκει που μπορεις να κουνηθει λιγο....δεν τελειωσες.........και μην κανεις το ατοπμα και μπεις απο κατω απο το αμαξι χωρις τριποδα....ειναι πολυ επικινδυνο.....απαγορευετε στα υδρο να μπαινεις απο κατω χωρις μετρο ασφαλειας....
αυτο ηταν η αρχη εχεις πολυ δρομο σιγα σιγα θα το καταφερεις

Top Bottom