Κάτοχοι GS / GSA - Πόσοι είμαστε???

GiAnniS

Member
Εγγραφή
24 Ιουνίου 2014
Μηνύματα
2.869
Reaction score
7.908
Πόντοι
957
Age
52
Περιοχή
Lion France
Αν και κάτοχος GSA, εν μέρει διαφωνώ.....η GS αποπνέει μια άλλη 70s μαγεία.....τα χρώμια, το πρωτότυπο σχέδιο, οι πίνακες οργάνων των πρώτων σειρών, ακόμη ο τρόπος που ανοίγει το πορτ-μπαγκαζ.......
BTW κάτι λυπηρό.....διαβάσατε για ατύχημα GS με 2 νεκρούς στην Γαλλία?
http://www.larep.fr/loiret/actualite/2015/06/05/deux-morts-dans-un-accident-sur-l-a10-en-direction-de-paris-a-hauteur-de-meung-sur-loire_11468640.html
Και οι δύο έχουν τη χάρη τους!!!!!!!!!!!!!!
6403351_2_b.jpg
 

citrobella

Citroën Guru
Εγγραφή
23 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
3.937
Reaction score
8.318
Πόντοι
947
Age
60
Περιοχή
Zwettl Niederösterreich Austria
Website
www.citrobella.com
Αν και κάτοχος GSA, εν μέρει διαφωνώ.....η GS αποπνέει μια άλλη 70s μαγεία.....τα χρώμια, το πρωτότυπο σχέδιο, οι πίνακες οργάνων των πρώτων σειρών, ακόμη ο τρόπος που ανοίγει το πορτ-μπαγκαζ.......
BTW κάτι λυπηρό.....διαβάσατε για ατύχημα GS με 2 νεκρούς στην Γαλλία?
http://www.larep.fr/loiret/actualite/2015/06/05/deux-morts-dans-un-accident-sur-l-a10-en-direction-de-paris-a-hauteur-de-meung-sur-loire_11468640.html
Periergo atichima...tha toumbare to amaksi ke tha pire fotia...itane ispani pou ichane pai se sinandisi paleon avtokiniton...
Lipiro!
 

harisman

Member
Εγγραφή
2 Μαρτίου 2014
Μηνύματα
175
Reaction score
481
Πόντοι
417
Age
46
Περιοχή
Αθήνα
Periergo atichima...tha toumbare to amaksi ke tha pire fotia...itane ispani pou ichane pai se sinandisi paleon avtokiniton...
Lipiro!
Πραγματικά πολύ λυπηρό, αν αναλογιστεί κανείς κ ότι πήγαιναν σε εκδήλωση......
Λέγεται ότι έσκασε το εμπρός λάστιχο, χτύπησε στο ενδιάμεσο στηθαίο, ανατράπηκε και έπιασε φωτιά. Το περίεργο είναι ότι το αυτοκίνητο φαίνεται από λαμαρίνα ανέπαφο, δεν φαίνεται δηλαδή σημάδι πρόσκρουσης. Το αυτοκίνητο πάντως που έχουν "ανεβάσει" σε φωτογραφία πως ήταν πριν την σύγκρουση, η λέξη "πένα" είναι ίσως λίγη.....τουλάχιστον από ότι φαινόταν στην φωτό......
Κάποιος από το ισπανικό club, είχε πει ότι από τους 2 επιζώντες, και εφόσον αποκατασταθούν σωματικά κ ψυχικά, θα επιχειρήσουν να μάθουν περισσότερα για τις συνθήκες και αίτια.
Και το λέω σε σχέση με την ευστάθεια του αυτοκινήτου μετά από κλατάρισμα (θα θυμάστε παλαιότερες διαφημίσεις.......). Φυσικά παίζουν ρόλο κ οι λοιπές συνθήκες (ταχύτητα, εγρήγορση οδηγού, κίνηση κλπ)
 
Last edited:

nonos

Member
Εγγραφή
30 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
8.641
Reaction score
19.985
Πόντοι
1.387
Περιοχή
Ex Πατρα, ex Δουβλινο, now Αθηνα
Η καφε παραπανω, πουλιεται (ακριβα) σ εμπορο στη Καποδιστριου!
 

Pierre Boulanger

Administrator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.249
Reaction score
23.971
Πόντοι
1.667
Age
51
Περιοχή
Paris in the sixties

nonos

Member
Εγγραφή
30 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
8.641
Reaction score
19.985
Πόντοι
1.387
Περιοχή
Ex Πατρα, ex Δουβλινο, now Αθηνα
Tου @GiAnniS δεν είναι? :confused:
Ακομα βλεπω την αγγελια στον car γι αυτο το εγραψα!
Αν την πηρες Γιαννη καλοταξιδη η κουκλα!
 

GiAnniS

Member
Εγγραφή
24 Ιουνίου 2014
Μηνύματα
2.869
Reaction score
7.908
Πόντοι
957
Age
52
Περιοχή
Lion France
Ακομα βλεπω την αγγελια στον car γι αυτο το εγραψα!
Αν την πηρες Γιαννη καλοταξιδη η κουκλα!
Οχι δεν είναι διξιά μου η GS .:( Μόνο η GSA η σιέλ η CX και δύο DS:)
 

nonos

Member
Εγγραφή
30 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
8.641
Reaction score
19.985
Πόντοι
1.387
Περιοχή
Ex Πατρα, ex Δουβλινο, now Αθηνα
:lol:
Με το καλο και μια GS..!
 

harisman

Member
Εγγραφή
2 Μαρτίου 2014
Μηνύματα
175
Reaction score
481
Πόντοι
417
Age
46
Περιοχή
Αθήνα
Μήπως έφτασε ο καιρός για μια εκ νέου συναντησούλα............?
Το καλοκαίρι πέρασε, τα σχολεία άνοιξαν, GS/GSA ξαναβγηκαν στους δρόμους από ανακατασκευή, άλλες άλλαξαν χέρια.........
Μάλλον θα έχουμε πολλά να πούμε.......

Προτείνω Κυριακή 27/9/2015 σε κάποιο παραλιακό μέρος, να μας βγαίνει κ καλοκαιρινή διάθεση. Προτείνω ανατολικά παράλια Αττικής (Πόρτο Ραφτη, Λούτσα, Ραφήνα κλπ).

Θα το αναρτήσω και στο FB Club.
 

Pierre Boulanger

Administrator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.249
Reaction score
23.971
Πόντοι
1.667
Age
51
Περιοχή
Paris in the sixties
Μήπως έφτασε ο καιρός για μια εκ νέου συναντησούλα............?
Το καλοκαίρι πέρασε, τα σχολεία άνοιξαν, GS/GSA ξαναβγηκαν στους δρόμους από ανακατασκευή, άλλες άλλαξαν χέρια.........
Μάλλον θα έχουμε πολλά να πούμε.......

Προτείνω Κυριακή 27/9/2015 σε κάποιο παραλιακό μέρος, να μας βγαίνει κ καλοκαιρινή διάθεση. Προτείνω ανατολικά παράλια Αττικής (Πόρτο Ραφτη, Λούτσα, Ραφήνα κλπ).

Θα το αναρτήσω και στο FB Club.
Δεν θα είμαι Αθήνα. Θα ερχόμουν με τον Βάτραχο... Παίζει το επόμενο ΣΚ από τις 27/09;
 

ΜΙΛΤΟΣ

Member
Εγγραφή
21 Φεβρουαρίου 2014
Μηνύματα
294
Reaction score
652
Πόντοι
447
Age
65
Παιδια και εγω κατα 90% θα ειμαι εκτος στις 27 αν γινεται για το επομενο σκ αφηστε που μαλλον δεν θα εχω προλαβει να ετοιμασω την gsa
 

citrobella

Citroën Guru
Εγγραφή
23 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
3.937
Reaction score
8.318
Πόντοι
947
Age
60
Περιοχή
Zwettl Niederösterreich Austria
Website
www.citrobella.com
Ame... 18 me 20 Sept. sto ipogio garage mou, kernao fagito, café, pota ke dianichterevsis...:D
Episis testdrive me opio amaksi thelisete, apo AZ tou 57 mechri DS cabrio, afto ine enos filou...gia na min stolisoume me ksena stolidia...:drool:
 

xantiamanolis

Member
Εγγραφή
7 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
2.740
Reaction score
4.022
Πόντοι
827
Age
50
Περιοχή
Πρεβεζα
eftasa!!!!!!αλλα ξεχασα ...εχουμε εκλογες και σαν πολιτης του ελλαδισταν θα πρεπει να ψηφισω καποιον ψευτη...
 

harisman

Member
Εγγραφή
2 Μαρτίου 2014
Μηνύματα
175
Reaction score
481
Πόντοι
417
Age
46
Περιοχή
Αθήνα
Μήπως έφτασε ο καιρός για μια εκ νέου συναντησούλα............?
Το καλοκαίρι πέρασε, τα σχολεία άνοιξαν, GS/GSA ξαναβγηκαν στους δρόμους από ανακατασκευή, άλλες άλλαξαν χέρια.........
Μάλλον θα έχουμε πολλά να πούμε.......

Προτείνω Κυριακή 27/9/2015 σε κάποιο παραλιακό μέρος, να μας βγαίνει κ καλοκαιρινή διάθεση. Προτείνω ανατολικά παράλια Αττικής (Πόρτο Ραφτη, Λούτσα, Ραφήνα κλπ).

Θα το αναρτήσω και στο FB Club.
Καλησπέρα σε όλους.
Μια πρόταση έκανα, φυσικά αν δεν μαζευόμαστε - όπως βλέπω - θα πρέπει να το αναβάλουμε. Άλλωστε έτσι όπως γύρισε ο καιρός, μάλλον για καμμια βροχή το βλέπω την Κυριακή.....
Να προτείνω την επόμενη Κυριακή 4/10?
Φυσικά οποιαδήποτε Citroen θα είναι καλοδεχούμενη με χαρά- πόσω μάλλον DS, CX, 2CVs.......!!!!

BTW, είχα καιρό να μπω, αλλά σαν συνδρομητής στο θέμα, είχα την εντύπωση ότι έρχονται ειδοποιήσεις email για νέες δημοσιευσεις. Δεν έλαβα καμμία για τα μηνύματα που ακολούθησαν το δικό μου (πλην του πρώτου, του Pierre...) κ έλεγα δεν υπήρχε ανταπόκριση, αλλά βλέπω έχουμε απαντήσεις!!!
 

harisman

Member
Εγγραφή
2 Μαρτίου 2014
Μηνύματα
175
Reaction score
481
Πόντοι
417
Age
46
Περιοχή
Αθήνα
Παιδια και εγω κατα 90% θα ειμαι εκτος στις 27 αν γινεται για το επομενο σκ αφηστε που μαλλον δεν θα εχω προλαβει να ετοιμασω την gsa
Μίλτο διαβάζω καλά? Και GSA? Εχω μείνει πίσω?Έχουμε κι άλλο νέο μέλος?
Και πρέπει να έχουμε και την νέα GS του Δημήτρη?
Εχουμε καιρό να βρεθούμε, έχουμε προσθήκες και έχουμε χάσει τον λογαριασμό!!!!!
 

nonos

Member
Εγγραφή
30 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
8.641
Reaction score
19.985
Πόντοι
1.387
Περιοχή
Ex Πατρα, ex Δουβλινο, now Αθηνα
Δυσκολα θα τα καταφερω τα δυο επομενα σαββατοκυριακα..

Μπα μαλλον θα του ξεφυγε,ορθογραφικο..!
 

ΜΙΛΤΟΣ

Member
Εγγραφή
21 Φεβρουαρίου 2014
Μηνύματα
294
Reaction score
652
Πόντοι
447
Age
65
Xari ναι και νεο μελοσ στην οικογενεια gsa ειναι η λευκη στο car με αριθμο αγγελιασ 6761620 ειναι χ3 σε παρα πολυ καλη κατασταση.. ομωσ λογω ακινησιασ 5 χρονων θελει καποια μαζεματα .........
 
Top Bottom