Ο δρόμος έχει τη δική του ιστορία (άλλα Citroen)

ami8_gs_ds_bx

Member
Reaction score
4.139
Πόντοι
777
Μου την απέστειλε φίλος πριν λίγο! Δε τη γνωρίζω ούτε και έχω ξαναδεί!
View attachment 33033
Αυτό το... "Δεν τη γνωρίζω ούτε και έχω ξαναδεί" να το συζητήσουμε... αύριο.
Με κάνεις και ανησυχώ

nonos

Member
Reaction score
19.281
Πόντοι
1.387
Περιοχή
Ex Πατρα, ex Δουβλινο, now Αθηνα
Από το 1990 κλεισμένη σε γκαράζ στην Αυλίδα! Θα ξαναβγεί στους δρόμους ως ιστορικο:love:
33253

nonos

Member
Reaction score
19.281
Πόντοι
1.387
Περιοχή
Πόσο χαίρομαι όταν ακόμα μια σώζεται..:love:Τρελαινομαι με το πέπλο σκόνης.. :love: Στην Κοζάνη.
33291

nonos

Member
Reaction score
19.281
Πόντοι
1.387
Περιοχή
Πλύθηκε..:love:
33296

33297

33298

nonos

Member
Reaction score
19.281
Πόντοι
1.387
Περιοχή
Τρελόελληνας :grin:ανεβαίνει Εδιμβούργο από Ελλάδα με 1.4 kat 397.000km. Στάση στους Chevronics.:love: Αφήνω πινακίδες γιατί φαίνονται και από τη σελίδα των Chevronics που του αφιέρωσαν τη δημοσίευση εντυπωσιασμένοι από το εγχείρημα και το οδόμετρο..
33307

33308

Demetris

Member
Reaction score
860
Πόντοι
367
33344

Βγήκε πρόσφατα σε κυκλοφορία με κανονικές πινακίδες. Πιθανολογώ ότι πρόκειται για μια πρώην πράσινη εντελώς ερείπιο που ήταν για χρόνια αραγμένη στην ίδια γειτονιά. Η αποκατάσταση είναι όντως όσο πρόχειρη φαίνεται, αλλά όσο μπορεί να φτάσει κανείς αυτή την εποχή...
Και από το να πήγαινε για πέταμα ή ανταλλακτικά, χίλιες φορές έτσι!

ami8_gs_ds_bx

Member
Reaction score
4.139
Πόντοι
777
View attachment 33344

Βγήκε πρόσφατα σε κυκλοφορία με κανονικές πινακίδες. Πιθανολογώ ότι πρόκειται για μια πρώην πράσινη εντελώς ερείπιο που ήταν για χρόνια αραγμένη στην ίδια γειτονιά. Η αποκατάσταση είναι όντως όσο πρόχειρη φαίνεται, αλλά όσο μπορεί να φτάσει κανείς αυτή την εποχή...
Όπως το λες... Χίλιες φορές έτσι. Οφείλουμε να πούμε ένα συγχαρητήρια στον άνθρωπο, που προσπαθεί να περισώσει έναν θρύλο της αυτοκίνησης, πιθανόν με πενιχρά οικονομικά και ότι γνωρίζει και όπως μπορεί. Αυτές οι προσπάθειες ίσως να μην είναι σύμφωνα με την "δεοντολογία" της αποκατάστασης, αλλά φαίνεται ότι είναι από καρδιάς, με ο,τι διαθέτει ο καθένας. Τουλάχιστον έτσι θέλω να πιστεύω.

minas

Member
Reaction score
2.733
Πόντοι
587
View attachment 33344

...εγω παλι θα ελεγα,πως με λιγη προσοχη σε 1-2 λεπτομερειες,(πχ χρωμα στις ζαντες),το αμαξι δεν θα φαινεται καν προχειροφτιαγμενο,αλλα απλως ενα αμαξι αξιοπρεπεστατο για τα χρονια του,και μαλιστα σε καθημερινη κυκλοφορια.Ποσο μαλλον και εαν παρκαρει κανονικα στο δρομο και οχι σε φυλασσομενο χωρο.
Βασικα ο ανθρωπος ειναι ηρωας και μονο που εχει κανονικα πινακιδες υπουργειου,τι να λεμε τωρα...

Bλεπω μετα χαρας πως το Ρ6Β ζει και βασιλευει.Επισης,με πεθαινει η κορολλα που ποζαρει επιβλητικα στον καθρεφτη...:ninja:

Demetris

Member
Reaction score
860
Πόντοι
367
...εγω παλι θα ελεγα,πως με λιγη προσοχη σε 1-2 λεπτομερειες,(πχ χρωμα στις ζαντες),το αμαξι δεν θα φαινεται καν προχειροφτιαγμενο,αλλα απλως ενα αμαξι αξιοπρεπεστατο για τα χρονια του,και μαλιστα σε καθημερινη κυκλοφορια.Ποσο μαλλον και εαν παρκαρει κανονικα στο δρομο και οχι σε φυλασσομενο χωρο.
Βασικα ο ανθρωπος ειναι ηρωας και μονο που εχει κανονικα πινακιδες υπουργειου,τι να λεμε τωρα...

Bλεπω μετα χαρας πως το Ρ6Β ζει και βασιλευει.Επισης,με πεθαινει η κορολλα που ποζαρει επιβλητικα στον καθρεφτη...:ninja:
Όντως οι χρωματικές επιλογές είναι κάπως... Από το λευκό της οικιακής συσκευής που δεν μου θυμίζει τις λευκές DS που ήξερα, η πορτοκαλί οροφή :dizzy: , οι ζάντες όπως λες... Επίσης υποθέτω ότι με λίγη προσπάθεια η ποδιά - εισαγωγή αέρα μπροστά θα έδειχνε καλύτερη. Για τα φωτιστικά σώματα δεν γνωρίζω πόσο εύκολο είναι να βρεθεί κάτι αξιοπρεπές.

Το Rover ζει και βασιλεύει αλλά βγαίνει σπάνια πια. Η φωτογραφία είναι από το Austin που κινείται καθημερινά.
Η Corolla έκανε photobombing στη DS!

visa chrono

Member
Reaction score
26.823
Πόντοι
1.607
Resto mod ...:dance:επηρεασμενο απο οτι βλεπουμε στο youtube .και δεν θα μου εκανε καπως να εβλεπα πιτσιρικα που πηρε θαρρος και το εβγαλε στο δρομο με την υποστηριξη της οικογενειας .. Σεναριο αλλα ειναι ..και μια αληθεια ..:clap:

minas

Member
Reaction score
2.733
Πόντοι
587
Resto mod ...:dance:επηρεασμενο απο οτι βλεπουμε στο youtube .και δεν θα μου εκανε καπως να εβλεπα πιτσιρικα που πηρε θαρρος και το εβγαλε στο δρομο με την υποστηριξη της οικογενειας .. Σεναριο αλλα ειναι ..και μια αληθεια ..:clap:
H αληθεια ειναι οτι οπως ειδα τη γενικοτερη κατασταση και τους χρωματικους συνδυασμους,μου θυμισε νεαρο μελος εδω μεσα,που οντως αποτελει τετοια περιπτωση.Οποτε δεν ειναι καθολου απιθανο να μιλαμε για κατι παρομοιο.
Αν ειναι ετσι,ας ελπισουμε οτι ο-κατα πασα πιθανοτητα-νεαρος δεν θα αλλαξει ενδιαφεροντα με την παροδο των χρονων...

nonos

Member
Reaction score
19.281
Πόντοι
1.387
Περιοχή
Atout 1.1 που απ' ότι φαίνεται έχει ταξιδεψει και εξωτερικό και της προσέθεσαν και έξτρα κάποτε.

nonos

Member
Reaction score
19.281
Πόντοι
1.387
Περιοχή
Ελληνικες πινακιδες Μακη?!

Top Bottom