Citroen BX 14E 1985

xantiamanolis

Member
Εγγραφή
7 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
2.737
Reaction score
4.016
Πόντοι
827
Age
50
Περιοχή
Πρεβεζα
και η συγκεκριμενη 14αρα περαν της ηχομονωσης που για την εποχη της ηταν πολυ καλη εχεις να συνηθησεις και το σασμαν με τους λεγονεους δορυφορους και πλανητες
επειδη φοραει τον πλαγιαστο κινητηρα εχουν μια ευπαθεια στο καρε που εχει το αξονακι (μπρεζντιρεκ) στο σασμαν ειναι μια υπουλη βλαβη που σε αφηνει επιτου και ουσιαστικα κανεις την εργασια για δισκο πλατο
ο μονος τροπος αντιμετοπισης ειναι να προσεχεις τα αποτομα ξεκινηματα ......και να τα αποφευγεις.......
 
Εγγραφή
18 Οκτωβρίου 2014
Μηνύματα
6.426
Reaction score
16.768
Πόντοι
1.287
Περιοχή
Région parisienne
και η συγκεκριμενη 14αρα περαν της ηχομονωσης που για την εποχη της ηταν πολυ καλη εχεις να συνηθισεις και το σασμαν με τους λεγονεους δορυφορους και πλανητες
....
Mανωλη πριν παω το ταξιδι της εχω κανει 800 χιλιομετρα σε αθηνα τις τελευταιες μερες...
Ε, και αν το πολυσκεπτομαι, δεν θα την χαρω ποτέ...

Παντως για την ηχομονωση η συγκεκριμενη εχει μονο γυμνο μεταλλο μεταξύ καμπινας και κινητηρα...
 

Pierre Boulanger

Administrator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.238
Reaction score
23.934
Πόντοι
1.667
Age
51
Περιοχή
Paris in the sixties
Λίμνη Πλαστήρα?
Πανέμορφες φωτογραφίες. Ευχαριστούμε την Λεμονθέα γιατί από σένα δεν θα βλέπαμε φως teasing
 

xantiamanolis

Member
Εγγραφή
7 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
2.737
Reaction score
4.016
Πόντοι
827
Age
50
Περιοχή
Πρεβεζα
πες μας και τι εκαψε.....
 
Εγγραφή
18 Οκτωβρίου 2014
Μηνύματα
6.426
Reaction score
16.768
Πόντοι
1.287
Περιοχή
Région parisienne
πες μας και τι εκαψε.....
Μανώλη 8-8.5 λίτρα τα 100 χλμ, ευχαριστη εκπληξη.
Βεβαια το ΒΧ είναι 5ταχυτο και η 14αρα πρώτης γενιάς μολις 885 κιλα.

Σε σχέση με GSA και CX μέρα με τη νυχτα σε πραγματική κατανάλωση

Αν τα διόδια δεν ήταν τόσο συχνά, θα έκαιγε ακόμα λιγότερο :D Πλάκα-πλάκα, τόσα σταμάτα-ξεκίνα...
 

nonos

Member
Εγγραφή
30 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
8.580
Reaction score
19.810
Πόντοι
1.387
Περιοχή
Ex Πατρα, ex Δουβλινο, now Αθηνα
Ωραιες φωτογραφιες, μπραβο και για την εκδρομη! :up:
 

xantiamanolis

Member
Εγγραφή
7 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
2.737
Reaction score
4.016
Πόντοι
827
Age
50
Περιοχή
Πρεβεζα
πολυ καλη τιμη για αμαξι 30+χρονων καρμπυρατερ χαμηλες θερμικρασιες...αλλα τι λεω απο τα χερια του γιαννη περασε και αυτο οποτε δε περιμενω κατι λιγοτερο
 

GiAnniS

Member
Εγγραφή
24 Ιουνίου 2014
Μηνύματα
2.869
Reaction score
7.908
Πόντοι
957
Age
52
Περιοχή
Lion France
πολυ καλη τιμη για αμαξι 30+χρονων καρμπυρατερ χαμηλες θερμικρασιες...αλλα τι λεω απο τα χερια του γιαννη περασε και αυτο οποτε δε περιμενω κατι λιγοτερο
Είναι από τα λίγα αυτοκίνητα που πραγματικά ήταν σε τέτοια κατάσταση που δεν έβαλα τα χέρια μου επάνω της γιατί δεν ήθελε τίποτα απολύτως!!! Εκτός από καθαρισμό μοτέρ και γυάλισμα. Δεν αγοράζω ότι βρω μπροστά μου , πρέπει το αυτοκίνητο να μου μιλήσει!!! Και αυτό το bx μου μίλησε στη ψυχή. Σίγουρα ο Νίκος ήδη την έχει ευχαριστηθεί πολύ περισσότερο από εμένα και χαίρομαι πολύ!!!
 
Last edited:
Εγγραφή
18 Οκτωβρίου 2014
Μηνύματα
6.426
Reaction score
16.768
Πόντοι
1.287
Περιοχή
Région parisienne
Είναι από τα λίγα αυτοκίνητα που πραγματικά ήταν σε τέτοια κατάσταση που δεν έβαλα τα χέρια μου επάνω της γιατί δεν ήθελε τίποτα απολύτως!!! Εκτός από καθαρισμό μοτέρ και γυάλισμα. Δεν αγοράζω ότι βρω μπροστά μου , πρέπει το αυτοκίνητο να μου μιλήσει!!! Και αυτό το bx μου μίλησε στη ψυχή. Σίγουρα ο Νίκος ήδη την έχει ευχαριστηθεί πολύ περισσότερο από εμένα και χαίρομαι πολύ!!!
ακριβως, νομιζω ότι και ο πρωτος της ιδιοκτητης αξιζει ενα μπράβο, αφου ξερω οτι με ελαχιστες παρεμβασεις το αυτοκινητο ηλθε σε αυτήν την κατάσταση...

στο κτεο εντυπωσιάστηκαν από τις ελάχιστες αποκλίσεις που είχε σε φρένα, ανάρτηση.

εχει γραψει 3800 χλμ σε 17 μερες...
 

Pierre Boulanger

Administrator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.238
Reaction score
23.934
Πόντοι
1.667
Age
51
Περιοχή
Paris in the sixties
Κίνηση με στυλ..
Βλέπω καλά, έχει το οικονόμετρο όπως το λέγαμε παλιά? Που αλλάζει χρώμα ανάλογα με την ένταση του πατήματος του γκαζιού?
 

GiAnniS

Member
Εγγραφή
24 Ιουνίου 2014
Μηνύματα
2.869
Reaction score
7.908
Πόντοι
957
Age
52
Περιοχή
Lion France
Κίνηση με στυλ..
Βλέπω καλά, έχει το οικονόμετρο όπως το λέγαμε παλιά? Που αλλάζει χρώμα ανάλογα με την ένταση του πατήματος του γκαζιού?
Ναι έχει!
 

Nikephoros

Member
Εγγραφή
3 Σεπτεμβρίου 2015
Μηνύματα
4.664
Reaction score
13.182
Πόντοι
1.077
Age
50
Περιοχή
Αθήνα
Αν ήσουν στον Χορέβα θα είδες και την DS η οποία είναι έτοιμη :)
Εγώ την είδα! Πριν από μια βδομάδα... (είχα πάει για το προγραμματισμένο σέρβις του Πικασό). Σου κόβει την ανάσα η ομορφιά της!
 
Top Bottom