Τι κάναμε σήμερα με το 2cv/DS/CX ή κάποιο άλλο ιστορικό μας Citroen?

Pierre Boulanger

Administrator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.255
Reaction score
23.996
Πόντοι
1.667
Age
51
Περιοχή
Paris in the sixties
Eννοείται... τι μέγεθος έχεις;; 2 λίτρα;
5 λίτρα μου είχε πει ο @citrobella και έναν τέτοιο έχω. Μαζί με τον πυροσβεστήρα και έχω και κάποια ειδικά γάντια για να μπορώ να ανοίξω το καπό σε περίπτωση φωτιάς..
 

tryphon

Member
Εγγραφή
25 Νοεμβρίου 2015
Μηνύματα
1.283
Reaction score
2.214
Πόντοι
697
5 λίτρα μου είχε πει ο @citrobella και έναν τέτοιο έχω. Μαζί με τον πυροσβεστήρα και έχω και κάποια ειδικά γάντια για να μπορώ να ανοίξω το καπό σε περίπτωση φωτιάς..
χτύπα ξύλο ρε αχρείαστα να είναι
 

visa chrono

Member
Εγγραφή
1 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.071
Reaction score
26.930
Πόντοι
1.607
5 λίτρα μου είχε πει ο @citrobella και έναν τέτοιο έχω. Μαζί με τον πυροσβεστήρα και έχω και κάποια ειδικά γάντια για να μπορώ να ανοίξω το καπό σε περίπτωση φωτιάς..
Και σε περιπτωση τετοιας κακιάς ωρας ...Ποτε δεν ανοιγουμε το καπο εως πανω με την μια...οξυγόνο ...και τα σχετικά ....την φουντώνουν....
Ανοιγουμε λιγο ...και εχουμε πυροσβεστηρα με λαστιχο εμπρος...στοχεύουμε και ρίχνουμε...
Αλλα ποτε να μην ερθει αυτη η ωρα σε κανεναν...
 

Pierre Boulanger

Administrator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.255
Reaction score
23.996
Πόντοι
1.667
Age
51
Περιοχή
Paris in the sixties
χτύπα ξύλο ρε αχρείαστα να είναι
Ξύλο χτυπάω αλλά και πυροσβεστήρα έχω. Όποιος δεν έχει να σπεύσει να πάρει.
 

tryphon

Member
Εγγραφή
25 Νοεμβρίου 2015
Μηνύματα
1.283
Reaction score
2.214
Πόντοι
697
Ξύλο χτυπάω αλλά και πυροσβεστήρα έχω. Όποιος δεν έχει να σπεύσει να πάρει.
χάζευα τη χιονάτη και μου εκανε εντυπωση οτι είχες 2 αν θυμαμαι καλά..

θα παραγγείλω αύριο
 

Pierre Boulanger

Administrator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.255
Reaction score
23.996
Πόντοι
1.667
Age
51
Περιοχή
Paris in the sixties

Nikephoros

Member
Εγγραφή
3 Σεπτεμβρίου 2015
Μηνύματα
4.703
Reaction score
13.332
Πόντοι
1.077
Age
51
Περιοχή
Αθήνα
Νικηφορε το ταμπλο της κουκλας σου ειναι οτι ωραιοτερο υπαρχει σε αυτοκινητο παραγωγης ever........
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Για πολλά χρόνια θεωρούσα τις ανανεωμένες CX που βγήκαν μετά το '81 με τους μεταλλικούς προφυλακτήρες ως τις ωραιότερες. Όταν όμως άρχισα να μαθαίνω περισσότερα για τις CX και κυρίως, από πέρυσι που είδα από κοντά για πρώτη φορά στη ζωή μου σειράς 2, άρχισαν να μου αρέσουν αυτές περισσότερο, κυρίως για το εκπληκτικό ταμπλό τους. Μου αρέσουν τα αναλογικά όργανα περισσότερο από τους περιστρεφόμενους κυλίνδρους (ένα μικρό μειονέκτημα το ότι είναι κάπως μικρά σε μέγεθος...). Η εργονομία του ταμπλό επίσης είναι εκπληκτική - δείτε πόσο λειτουργική και εύχρηστη είναι η πανέμορφη, κεκλιμένη κεντρική κονσόλα. Όπως επίσης και οι δορυφόροι, μόλις τους μάθει κανείς, καταλαβαίνει τη λογική της διάταξης και το πόσο εύχρηστοι και ευπρόσιτοι στα δάκτυλα είναι.
 
Εγγραφή
18 Οκτωβρίου 2014
Μηνύματα
6.458
Reaction score
16.886
Πόντοι
1.287
Περιοχή
Région parisienne
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Για πολλά χρόνια θεωρούσα τις ανανεωμένες CX που βγήκαν μετά το '81 με τους μεταλλικούς προφυλακτήρες ως τις ωραιότερες. Όταν όμως άρχισα να μαθαίνω περισσότερα για τις CX και κυρίως, από πέρυσι που είδα από κοντά για πρώτη φορά στη ζωή μου σειράς 2, άρχισαν να μου αρέσουν αυτές περισσότερο, κυρίως για το εκπληκτικό ταμπλό τους. Μου αρέσουν τα αναλογικά όργανα περισσότερο από τους περιστρεφόμενους κυλίνδρους (ένα μικρό μειονέκτημα το ότι είναι κάπως μικρά σε μέγεθος...). Η εργονομία του ταμπλό επίσης είναι εκπληκτική - δείτε πόσο λειτουργική και εύχρηστη είναι η πανέμορφη, κεκλιμένη κεντρική κονσόλα. Όπως επίσης και οι δορυφόροι, μόλις τους μάθει κανείς, καταλαβαίνει τη λογική της διάταξης και το πόσο εύχρηστοι και ευπρόσιτοι στα δάκτυλα είναι.
πανέμορφο!! είχα κάνει κι εγώ πέρσι τέτοιο καιρό!!

στην σειρά 2, η σειρά διακοπτών στους δορυφ΄΄ορους είναι αν΄τίστροφη από την σειρά 1!!

Επίσης με την σχεδίαση μπροστά από τον συνοδηγό, στην σειρά 2, έχει απελευθερωθεί περισσότερος χώρος για τα πόδια του από την σειρά 1. έτσι μπορείς να τραβήξεις το κάθισμα πιο μπροστά και για τους πίσω.
Κι εγώ σειρά 2 λατρεύω, αν και θα ήθελα τα ψηφιακά όργανα
 

GiAnniS

Member
Εγγραφή
24 Ιουνίου 2014
Μηνύματα
2.869
Reaction score
7.908
Πόντοι
957
Age
52
Περιοχή
Lion France
πανέμορφο!! είχα κάνει κι εγώ πέρσι τέτοιο καιρό!!

στην σειρά 2, η σειρά διακοπτών στους δορυφ΄΄ορους είναι αν΄τίστροφη από την σειρά 1!!

Επίσης με την σχεδίαση μπροστά από τον συνοδηγό, στην σειρά 2, έχει απελευθερωθεί περισσότερος χώρος για τα πόδια του από την σειρά 1. έτσι μπορείς να τραβήξεις το κάθισμα πιο μπροστά και για τους πίσω.
Κι εγώ σειρά 2 λατρεύω, αν και θα ήθελα τα ψηφιακά όργανα
πανέμορφο!! είχα κάνει κι εγώ πέρσι τέτοιο καιρό!!

στην σειρά 2, η σειρά διακοπτών στους δορυφ΄΄ορους είναι αν΄τίστροφη από την σειρά 1!!

Επίσης με την σχεδίαση μπροστά από τον συνοδηγό, στην σειρά 2, έχει απελευθερωθεί περισσότερος χώρος για τα πόδια του από την σειρά 1. έτσι μπορείς να τραβήξεις το κάθισμα πιο μπροστά και για τους πίσω.
Κι εγώ σειρά 2 λατρεύω, αν και θα ήθελα τα ψηφιακά όργανα
Στην δικιά σου που δεν έχει χώρο για τους πίσω ε?:blink:
 
Εγγραφή
18 Οκτωβρίου 2014
Μηνύματα
6.458
Reaction score
16.886
Πόντοι
1.287
Περιοχή
Région parisienne
Στην δικιά σου που δεν έχει χώρο για τους πίσω ε?:blink:
στις κοντές εκδόσεις πάντως ό,τι χώρος σώνεται είναι κέρδος...
 

citrobella

Citroën Guru
Εγγραφή
23 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
3.937
Reaction score
8.319
Πόντοι
947
Age
60
Περιοχή
Zwettl Niederösterreich Austria
Website
www.citrobella.com
Ρε γιατρουλη μου ο προφυλακτηρας ειναι ποιο φτηνος απο το υλικο που βαζεις...:hunter::devil::clap::clap:
Bebeos echis dikio agapite mou...parolou min ksechnas pos prepi o allos profilaktiras na ine kalos ke oti prepi na bafi...
Ego ksodepsa tora 11.- gia tin poliestera, to gali poliestera to icha apo palia, otan mastorevame me ton Bertoni to AK 350 tou...pira ke ena spray ETW skouro gri metalliko me 18.- ke to verniki panta to diatheto sto atelier...
...ke epitelous mboro na mastorepso kati, na gino bromikos na dimiourgiso...ke pro panton na anakikloso iliko, pote den petame kati pou diorthonete, gia mena ine dogma!
Ke sto telos tha dis ke to apotelesma, pou tha se enthousiasi...den ine o protos profilaktiras pou episkevaso...
 
Top Bottom