Νέα εσωτερική ταπετσαρία…

Pierre Boulanger

Administrator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.243
Reaction score
23.948
Πόντοι
1.667
Age
51
Περιοχή
Paris in the sixties
Για τα πανηγύρια :mad:



Ευτυχώς που έφτιαξες τα πατρόν και βρήκες και ταπετσαρία πολύ κοντά στο ίδιο χρώμα :)
 

Flaminio Bertoni

Super Moderator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
6.550
Reaction score
19.091
Πόντοι
1.287
Age
51
Περιοχή
Italy Milan
Τα έχω όλα έτοιμα... επίτηδες τα κράτησα :) και εγώ έτσι την είχα πατήσει και είχα ξενερώσει… :(
 

NIGA

Member
Εγγραφή
14 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
85
Reaction score
47
Πόντοι
32
A κάνει και τέτοια ο Franzose; Καλό θα ήταν να φτιαχνόταν μία εμπειρική "watch list" για να αποφεύγονται τέτοια προβλήματα με προϊόντα διαφόρων....
 

Pierre Boulanger

Administrator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.243
Reaction score
23.948
Πόντοι
1.667
Age
51
Περιοχή
Paris in the sixties
NIGA said:
A κάνει και τέτοια ο Franzose; Καλό θα ήταν να φτιαχνόταν μία εμπειρική "watch list" για να αποφεύγονται τέτοια προβλήματα με προϊόντα διαφόρων....
Καλή ιδέα NIGA.
Στην περιγραφή προιόντος γράφει like original που είναι παραπλανητικό :mad:
Ευτυχώς που δέχονται επιστροφές..
 

Flaminio Bertoni

Super Moderator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
6.550
Reaction score
19.091
Πόντοι
1.287
Age
51
Περιοχή
Italy Milan
NIGA said:
A κάνει και τέτοια ο Franzose; Καλό θα ήταν να φτιαχνόταν μία εμπειρική "watch list" για να αποφεύγονται τέτοια προβλήματα με προϊόντα διαφόρων....
Το θέμα NIGA, είναι ότι αν δεν τα δεις από κοντά, και δεν τα πιάσεις με το χέρι, δύσκολα καταλαβαίνεις… και όταν έρχονται είναι αργά :mad:
Φαντάζομαι ότι η ποιότητα, εξαρτάται και από τις παραλαβές που έχουνε ανά διαστήματα … και τους διαφόρους προμηθευτές που αλλάζουν συχνά... :worry:
 

NIGA

Member
Εγγραφή
14 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
85
Reaction score
47
Πόντοι
32
Ε, γι'αυτό λέω να υπάρχει ένα θέμα όπου όποιος την πατάει με κάποιο ανταλλακτικό να ενημερώνει και τους άλλους. Ο πελάτης δεν φταίει σε τίποτα αν δεν μπορεί το κατάστημα να κρατήσει σταθερή την ποιότητά του.....
 

Tagre

Member
Εγγραφή
23 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
43
Reaction score
11
Πόντοι
32
Παιδια, υπαρχουν στη Κωσταντινουπολεως (διπλα στις γραμμες μετα το Σταθμο Λαρισης), δυο μαγαζια που κανουν χονδρεμποριο σε μοκεττες, ταπετσαριες κλπ.κλπ., και προμηθευουν χιλιαδες χρονια τωρα ΟΛΟΥΣ μα ολους τους ταπετσερηδες της Ελλαδας με οτι θελετε. Εγω τα τελευται 70-80 χρονια αγοραζω απο τον Χουλιαρα( γιατι εχει ομορφες κοπελλες στο ταμειο...!). Οι τιμες δεν ειναι στανταρ. Παιζουν πολυ λογω της σημερινης καταστασης.
 

Flaminio Bertoni

Super Moderator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
6.550
Reaction score
19.091
Πόντοι
1.287
Age
51
Περιοχή
Italy Milan
Tagre said:
Παιδια, υπαρχουν στη Κωσταντινουπολεως (διπλα στις γραμμες μετα το Σταθμο Λαρισης), δυο μαγαζια που κανουν χονδρεμποριο σε μοκεττες, ταπετσαριες κλπ.κλπ., και προμηθευουν χιλιαδες χρονια τωρα ΟΛΟΥΣ μα ολους τους ταπετσερηδες της Ελλαδας με οτι θελετε. Εγω τα τελευται 70-80 χρονια αγοραζω απο τον Χουλιαρα( γιατι εχει ομορφες κοπελλες στο ταμειο...!). Οι τιμες δεν ειναι στανταρ. Παιζουν πολυ λογω της σημερινης καταστασης.
χαχα ωραίος!!! στο Ν. Ηρακλειο στην ηράκλειου, έχει ενα μαγαζί που έχει και ωραίες κοπέλες και ωραία μοκετουλα... μοιάζει πολύ με την γνήσια... καμιά σχέση με τον franzose...αν θυμάμαι καλά κάνα 15αρι ευρώ το τετραγωνικό... :worry:
 

Pierre Boulanger

Administrator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.243
Reaction score
23.948
Πόντοι
1.667
Age
51
Περιοχή
Paris in the sixties
Tagre said:
Εγω τα τελευται 70-80 χρονια αγοραζω απο τον Χουλιαρα( γιατι εχει ομορφες κοπελλες στο ταμειο...!)
:lol: :lol:
Αφού πριν 70 χρόνια δεν υπήρχε 2CV :p
 

Flaminio Bertoni

Super Moderator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
6.550
Reaction score
19.091
Πόντοι
1.287
Age
51
Περιοχή
Italy Milan
marinosKATERINI said:
flaminio κρατα τα πατρον
Εννοείται καλέ μου φίλε... :)
 

FARMAKOPOULOS

Member
Εγγραφή
14 Μαϊου 2013
Μηνύματα
17
Reaction score
0
Πόντοι
20
Age
34
Περιοχή
Aghia Varvara
Καλημέρα παιδιά, μου πέσανε κάτι λεφτά και θέλω να μαζέψω το "εργαλείο".
1.Θα ήθελα να μου πείτε που μπορώ να βρω το ταμπλώ μπροστά μαζί με το σταχτοδοχείο
2.Τα κλιπσάκια που κρατάνε τα παράθυρα από έξω
3.την ταπετσαρία τσάρλεστον
4.αν ξέρετε καποιον που να νικελώνει τους προφυλακτήρες και αν με συμφέρει αυτό!!!
Θα έψαχνα στον franzose αλλά έχω χαμηλό μπάτζετ προσ το παρόν!!!
 

Flaminio Bertoni

Super Moderator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
6.550
Reaction score
19.091
Πόντοι
1.287
Age
51
Περιοχή
Italy Milan
Καλήμερα συμφόρουμιστα...

μόλις έφερα ένα ταμπλό με τασάκι από Αυστρία μου στοίχισε μεταχειρίσμενο 15 ευρώ... στο αεροπλάνο το είχα στο χέρι σαν χειροαποσκευή διαφορετικά πολύ φοβάμαι ότι τα μεταφορικά θα ξεπέρναγαν την άξια του... θέλει υπομονή και καλό ψάξιμο και όλα βρίσκονται... ;)

 

FARMAKOPOULOS

Member
Εγγραφή
14 Μαϊου 2013
Μηνύματα
17
Reaction score
0
Πόντοι
20
Age
34
Περιοχή
Aghia Varvara
Αυτό ακριβώς θέλω το ταμπλώ . Αυτό είναι πολύ καλό. όσο για ταπετσαρία τσαρλεστον εννοώ τα καλύμματα των καθισμάτων... τα πλάγια στις πόρτες τα έχω από παλιά!!!
 

Flaminio Bertoni

Super Moderator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
6.550
Reaction score
19.091
Πόντοι
1.287
Age
51
Περιοχή
Italy Milan
FARMAKOPOULOS said:
Αυτό ακριβώς θέλω το ταμπλώ . Αυτό είναι πολύ καλό. όσο για ταπετσαρία τσαρλεστον εννοώ τα καλύμματα των καθισμάτων... τα πλάγια στις πόρτες τα έχω από παλιά!!!
Αν θες αυτά έχει ο Pierre...

Παρακάτω και η σχετική αγγελία.

http://www.my2cv.gr/forum/viewtopic.php?f=13&t=354


 

FARMAKOPOULOS

Member
Εγγραφή
14 Μαϊου 2013
Μηνύματα
17
Reaction score
0
Πόντοι
20
Age
34
Περιοχή
Aghia Varvara
Καλησπέρα εκ νέου, συγγνώμη για την αποχή αλλά έγινε ελέω εξεταστικής...Σκεφτόμουνα να πάω σε ταπετσέρη και να αλλάξω τις ταπετσαρίες στις πόρτες και να βάλω μπεζ δερματίνη...Το χρώμα του αυτοκινήτου είναι το τσάρλεστον γκρι τι πιστεύεται 1. όσον αφορά το κόστος και 2. αισθητικά θα πηγαίνει??
 

Pierre Boulanger

Administrator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.243
Reaction score
23.948
Πόντοι
1.667
Age
51
Περιοχή
Paris in the sixties
Εγώ πιστεύω πως καλό θα ήταν να διατηρήσεις το αυτοκίνητο όσο πιο γνήσιο γίνεται.. Μιας και το Charleston είναι από τα ομορφότερα μοντέλα, αξίζει ότι φτιάχνεις να είναι όπως ήταν από την μαμά του.

Αν δεν κάνω λάθος οι ταπετσαρίες στις πόρτες είναι μαύρες οπότε και ένας ταπετσέρης μπορεί να κάνει την δουλειά. Σκέφτεσαι να φτιάξεις και τα καλύμματα των καθισμάτων?
 

FARMAKOPOULOS

Member
Εγγραφή
14 Μαϊου 2013
Μηνύματα
17
Reaction score
0
Πόντοι
20
Age
34
Περιοχή
Aghia Varvara
Ναι δυστυχώς οι ταπετσαρίες των καθισμάτων έχουν αλλαχτεί και είναι μάλλον από το κλάμπ και τα καθίσματα σκέφτομαι να φτιάξω σιγά σιγά...και πατάκια χρειάζομαι τα ορίτζιναλ, το ταμπλώ το βρήκα και στο "ραφάκι" μπροστά την επένδυση του ραφιού γιατί έχω αλλάξει το πάνω και το κάτω και αυτό το άφησα!!!
 
Top Bottom