Ανακατασκευή Citroen ID 21 F

tryphon

Member
Εγγραφή
25 Νοεμβρίου 2015
Μηνύματα
1.283
Reaction score
2.214
Πόντοι
697
παιδιά ξέφυγε το θέμα.... το αμάξι οποιος το εχει δει από κοντα θα καταλαβει τι λεω.... δεν τιθεται θεμα σπασμενων προφυλακτηρων κλπ

και το χρωμα του ειναι αριστο για 44 ετων αυτοκινητο... απλα εχει ενα light χτυπημα στην πισω δεξια πόρτα και λίγο οξειδωση στο πορτ μπαγκαζ...
 

nonos

Member
Εγγραφή
30 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
8.622
Reaction score
19.921
Πόντοι
1.387
Περιοχή
Ex Πατρα, ex Δουβλινο, now Αθηνα
Γουστο του καθενος ειναι πως θα το εχει το αυτοκινητο του, εννοειται. Προσωπικα οσο το εχω το δει το αυτοκινητο σου σε φωτογραφιες μ αρεσει και σε πολυ κατασταση για ανακατασκευαστο, σε σημειο να σκεφτεσαι οτι οντως ισως αξιζει η τοπικη επιδιορθωση των ατελειων. Προσωπικα ωστοσο ,απο τις φωτογραφιες παντα, καποια στιγμη θα το εβαφα ολοκληρο ,αν το ειχα εγω. Προσωπικη αποψη και μονο.
 
Εγγραφή
18 Οκτωβρίου 2014
Μηνύματα
6.441
Reaction score
16.824
Πόντοι
1.287
Περιοχή
Région parisienne
παιδιά ξέφυγε το θέμα.... το αμάξι οποιος το εχει δει από κοντα θα καταλαβει τι λεω.... δεν τιθεται θεμα σπασμενων προφυλακτηρων κλπ

και το χρωμα του ειναι αριστο για 44 ετων αυτοκινητο... απλα εχει ενα light χτυπημα στην πισω δεξια πόρτα και λίγο οξειδωση στο πορτ μπαγκαζ...

τρύφωνα, δεν το είπα για την δικιά σου... Δεν την εχω δει από κοντά, αλλά τουλάχιστον από φωτογραφίες, μάλλον κι εγώ θα έκλεινα στο να μην την βάψω... Σε πρώτη φάση τουλάχιστον. Αργότερα μπορεί να μου την βάραγε...
 

tryphon

Member
Εγγραφή
25 Νοεμβρίου 2015
Μηνύματα
1.283
Reaction score
2.214
Πόντοι
697
τρύφωνα, δεν το είπα για την δικιά σου... Δεν την εχω δει από κοντά, αλλά τουλάχιστον από φωτογραφίες, μάλλον κι εγώ θα έκλεινα στο να μην την βάψω... Σε πρώτη φάση τουλάχιστον. Αργότερα μπορεί να μου την βάραγε...
αυτό σκεφτομαι και εγώ...
 

tryphon

Member
Εγγραφή
25 Νοεμβρίου 2015
Μηνύματα
1.283
Reaction score
2.214
Πόντοι
697
τρύφωνα, δεν το είπα για την δικιά σου... Δεν την εχω δει από κοντά, αλλά τουλάχιστον από φωτογραφίες, μάλλον κι εγώ θα έκλεινα στο να μην την βάψω... Σε πρώτη φάση τουλάχιστον. Αργότερα μπορεί να μου την βάραγε...
Γουστο του καθενος ειναι πως θα το εχει το αυτοκινητο του, εννοειται. Προσωπικα οσο το εχω το δει το αυτοκινητο σου σε φωτογραφιες μ αρεσει και σε πολυ κατασταση για ανακατασκευαστο, σε σημειο να σκεφτεσαι οτι οντως ισως αξιζει η τοπικη επιδιορθωση των ατελειων. Προσωπικα ωστοσο ,απο τις φωτογραφιες παντα, καποια στιγμη θα το εβαφα ολοκληρο ,αν το ειχα εγω. Προσωπικη αποψη και μονο.
συμφωνώ απόλυτα... πρωτη φορά βρίσκομαι σε τετοιο δίλημμα για αμαξι... αλλα η αληθεια ειναι οτι την χαίρομαι παρα πολυ και ετσι όπως είναι...

κατι μου αρεσει σε αυτη την ατελεια....
 

nonos

Member
Εγγραφή
30 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
8.622
Reaction score
19.921
Πόντοι
1.387
Περιοχή
Ex Πατρα, ex Δουβλινο, now Αθηνα
Ειναι αυτο που εχει περιγραψει ο Μιλτος στη προηγουμενη σελιδα που σου αρεσει!
 
Εγγραφή
24 Μαρτίου 2014
Μηνύματα
124
Reaction score
443
Πόντοι
417
Age
55
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Συμφωνώ απολύτως με citrobella. To συγκεκριμένο αυτοκίνητο μπορούσε να κυκλοφορήσει με πολύ λίγες επισκευές. Το ειδα στο Καλαμάκι σε μια συνάντηση της FILPA. To έχει ένας τύπος με πολύ χρήμα μιας και στοίχισε κάτι λιγότερο από 100.000 Τα χεράκια του είναι βουτυράτα, δεν νομίζω πως έχει πιάσει ποτέ κατσαβίδι, αλλά ξέρει να μετράει πολλά πενηντάρικα...
 

visa chrono

Member
Εγγραφή
1 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.065
Reaction score
26.898
Πόντοι
1.607
Συμφωνώ απολύτως με citrobella. To συγκεκριμένο αυτοκίνητο μπορούσε να κυκλοφορήσει με πολύ λίγες επισκευές. Το ειδα στο Καλαμάκι σε μια συνάντηση της FILPA. To έχει ένας τύπος με πολύ χρήμα μιας και στοίχισε κάτι λιγότερο από 100.000 Τα χεράκια του είναι βουτυράτα, δεν νομίζω πως έχει πιάσει ποτέ κατσαβίδι, αλλά ξέρει να μετράει πολλά πενηντάρικα...
Aγαπητε μου Γιατρέ ( αν και δεν έχουμε γνωριστεί θα μου επιτρέψετε την οικειότητα ..:bow:) εδώ θα διαφωνήσω..και θα πω έχοντας αλλάξει και 10 κουβέντες παραπάνω με τον ιδιοκτήτη του αυτοκινήτου πως πρόκειται για έναν τύπο που εύκολα κατσαβιδιαζει τα πάντα από vespaki έως ότι... και πρόκειται για ένα γνήσιο ταπεινό petrolhead, με εξαιρετική προσωπικοτητα .:citrolove::citrolove:
Τώρα για το κόστος όλοι ξεκινάμε κάτι και έχουμε ξεφύγει στην πορεία ...τα ποσά τα ξέρει και τα δίνει ο εκάστοτε ιδιοκτήτης..:dizzy:..που στην προκείμενη περίπτωση ήταν υψηλό και όχι στο νούμερο που αναφέρετε..:X:lock:
Με εκτίμηση:helllo:

Καλές διακοπές :citroen::citroen:
 
Εγγραφή
24 Μαρτίου 2014
Μηνύματα
124
Reaction score
443
Πόντοι
417
Age
55
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Agapite visa chrono egw den eipa tipota gia tin proswpikotita tou sygkekrimenou oute gia to poso latris twn klassikwn einai. Oso gia to kostos einai o,ti mou eie o idios. Oswn afora to katsavidi den blepw pouthena ti diki tou prospatheia sto autokinito. Blepw to "plirwnw kai to pairnw etoimo" Kai ayto emena den mou leei tipota oso plousios kai na eisai. An den gennithei apo ta dika sou xeria na mpeis sto rolo twn mihanikwn pou to ftiaxane prin 50 hronia kai na xereis kai tin teleytaia vida ti rolo paizei, na skefteis tis idies skepseis kai problimatismous me tous dimiourgous tou , tote asto na paei. Na ftiaxeis gia paradeigma to ydravliko monos apo tin arhi kai oxi na to vlepeis sto hatri kai se video. Ayto einai petrolhead gia mena kai oxi to pairnw etoimo kai kanw voltitses.

Me ektimisi

Kales diakopes
 

visa chrono

Member
Εγγραφή
1 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.065
Reaction score
26.898
Πόντοι
1.607
Αγαπητέ μου Γιατρέ την προσωπικοτητα του ανθρώπου εγώ την ανέφερα..γνωρίζοντας τον ίδιο ..:citroen:..όπως και τις όποιες καλές κουβέντες για το άτομο του..

Τελος το όποιο :offtopic: από εμένα:X:lock::X..
Καλό σας βράδυ :citroen::citrolove::kind::citroen:
 

visa chrono

Member
Εγγραφή
1 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.065
Reaction score
26.898
Πόντοι
1.607
Η γνωστη αγνωστη φιλοι μου μου εστειλαν μια σειρα απο φωτο του Γιον με γιορτινη διαθεση (προφανως μεσα απο το internet photo)

29471


29472


29473


29474


Πανεμορφα Χριστουγεννα
 

xantiamanolis

Member
Εγγραφή
7 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
2.740
Reaction score
4.022
Πόντοι
827
Age
50
Περιοχή
Πρεβεζα
οχι δεν ειναι απο ιντερνετ και παλια εχει πινακιδες ιστορικες οποτε ειναι φρεσκια φρο χρονια πολλα
 

visa chrono

Member
Εγγραφή
1 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.065
Reaction score
26.898
Πόντοι
1.607
οχι δεν ειναι απο ιντερνετ και παλια εχει πινακιδες ιστορικες οποτε ειναι φρεσκια φρο χρονια πολλα
Καινουργιες φωτο χριστουγεννων ειναι Μανωλη
Απλος εμενα μου τις εστειλαν φιλοι που τις βρηκαν στο fb .
Και το αμαξι και τον ιδιοκτητη γνωριζω αρκετα χρονια τωρα .
Χρονια πολλα
 

Giorgos_81

Member
Εγγραφή
10 Μαρτίου 2022
Μηνύματα
1.755
Reaction score
3.791
Πόντοι
697
Age
51
Agapite visa chrono egw den eipa tipota gia tin proswpikotita tou sygkekrimenou oute gia to poso latris twn klassikwn einai. Oso gia to kostos einai o,ti mou eie o idios. Oswn afora to katsavidi den blepw pouthena ti diki tou prospatheia sto autokinito. Blepw to "plirwnw kai to pairnw etoimo" Kai ayto emena den mou leei tipota oso plousios kai na eisai. An den gennithei apo ta dika sou xeria na mpeis sto rolo twn mihanikwn pou to ftiaxane prin 50 hronia kai na xereis kai tin teleytaia vida ti rolo paizei, na skefteis tis idies skepseis kai problimatismous me tous dimiourgous tou , tote asto na paei. Na ftiaxeis gia paradeigma to ydravliko monos apo tin arhi kai oxi na to vlepeis sto hatri kai se video. Ayto einai petrolhead gia mena kai oxi to pairnw etoimo kai kanw voltitses.

Me ektimisi

Kales diakopes
Παρά την ηλικία του ποστ, θα σχολίαζα ότι τα αναφερόμενα ΔΕΝ αντιπροσωπεύουν την πραγματικότητα.

Δηλαδή, κάποιος που δεν έχει τις γνώσεις / ικανότητα / εξοπλισμό, για να "αναστήσει" ένα όχημα, δεν πρέπει να το κάνει ?

Εγώ, είμαι μηχανολόγος με τεράστια εμπειρία, παρόλα αυτά, ΔΕΝ θα μπορούσα να επέμβω σε κάποια συστήματα. Αυτό σημαίνει ότι .......απορρίπτομαι ?

Η αγάπη είναι που μετράει, και οι θυσίες που κάνει κάποιος για να "αναστήσει" ένα "μηχάνημα". Εστω και αν αυτό είναι οικονομική θυσία.

Συνεπώς, ο "αποκλεισμός" αυτών που ανασταίνουν με την βοήθεια τρίτων, με βρίσκει αντίθετο.
 
Top Bottom