Αγγελίες άλλων ιστορικών οχημάτων

visa chrono

Member
Εγγραφή
1 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.065
Reaction score
26.898
Πόντοι
1.607
Makari na ine...gnisio...
poli fobame omos an plisiasis me kana matzo mbananes na sou ormisi...
Δεν είναι αγαπητέ..
Απο την άλλη δείχνει μια πολλή καλή δουλειά.. Που κάπου εκεί στοίχησε.. Υποθετω
 

nonos

Member
Εγγραφή
30 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
8.605
Reaction score
19.872
Πόντοι
1.387
Περιοχή
Ex Πατρα, ex Δουβλινο, now Αθηνα
Makari na ine...gnisio...
poli fobame omos an plisiasis me kana matzo mbananes tha sou ormisi...
Το λεει οτι δεν ειναι και το ειδα, αλλα αυτο δεν αναιρει τη δουλεια ,το αποτελεσμα και τη σπανιοτητα.
 

antonisyugo

Member
Εγγραφή
9 Ιανουαρίου 2018
Μηνύματα
93
Reaction score
228
Πόντοι
357
Age
44
Περιοχή
Xαλκιδικη
Εκλαψα οταν ειδα το πωλητηριο στο παρμπριζ...Τα 600 ευρω που ζητουσε ο ανθρωπος πιστευω τα αξιζε..

http://www.metecoparts.gr/car/7499-seat-124-1975

Το βαζω,οχι τοσο για το αυτοκινητο,αλλα για να συνειδητοποιησουμε οτι τα αυτοκινητα που ενδιαφερουν εμας,βασικα δεν ενδιαφερουν κανεναν αλλον,ακομη και αν χαριζονται...:this:
Ειλικρινα θλιβομαι οταν βλεπω τετοια αυτοκινητα να καταληγουν στην αποσυρση αλλα και απο την αλλη θυμωνω αφανταστα με τους ιδιοκτητες τους που δεν δεχονται μια πιο ρεαλιστικη τιμη πωλησης ωστε να μην εχει αυτη την καταληξη το αυτοκινητο τους.
 
Last edited by a moderator:

minas

Member
Εγγραφή
22 Δεκεμβρίου 2017
Μηνύματα
986
Reaction score
2.869
Πόντοι
587
Age
35
600 ευρω ζητουσε ο ανθρωπος,για ενα αυτοκινητο που πιθανοτατα περναει και κτεο ως ειναι...τι επρεπε να κανει δηλαδη,να το χαρισει;

Χωρια που και να το χαριζε,ειναι πολυ πιθανον να ειχε την ιδια καταληξη,καθως πολλες φορες οι απαιτησεις των αγοραστων-ενδιαφερομενων ειναι τουλαχιστον παραλογες..
Ως ανθρωπος που αγαπω τα παλια αυτοκινητα,εχω κατα καιρους βρει πεταμενα και μαζεψει διαφορα ανταλλακτικα παλιων αυτοκινητων...με το σκεπτικο δε,οτι μπορει καποιος χριστιανος να ψαχνει τετοια και να μην βρισκει,τα εχω βαλει αγγελια στο car οτι χαριζονται...
Δεν φανταζεστε τι παραλογες απαιτησεις ειχαν!
Αλλοι δεν ηξεραν καν τι ηταν αυτο που εβλεπαν,αλλοι με εστηναν στα ραντεβου,αλλοι ζητουσαν να τα στειλω ταχυδρομικως σε αλλη πολη με εξοδα αποστολης δικα μου...:fool:Ειχα βγει απο τα ρουχα μου...
Στις σπανιες περιπτωσεις δε,που ειχα βαλει μια τιμη πωλησης 5-10 ευρω,απλα δεν χτυπησε ποτε το τηλεφωνο,μεχρι που αναγκαστηκα να τα χαρισω,γιατι μου επιαναν τον τοπο..

Καταλαβαινετε λοιπον,οτι καποιος που δεν σκοτιζεται για τα παλιο του αυτοκινητο,απλα θα το στειλει για πεταμα,χωρις να χρειαστει να διακινδυνευσει την ψυχικη του ηρεμια...και προσωπικα,μετα απο αυτα που περασα,τον κατανοω απολυτα..
 

citrobella

Citroën Guru
Εγγραφή
23 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
3.937
Reaction score
8.316
Πόντοι
947
Age
60
Περιοχή
Zwettl Niederösterreich Austria
Website
www.citrobella.com
Το λεει οτι δεν ειναι και το ειδα, αλλα αυτο δεν αναιρει τη δουλεια ,το αποτελεσμα και τη σπανιοτητα.
Sorry agapite mou None...emena mou tin chalai an kati den ine original...protimo ena original 2CV Special apo mia telia ftiagmeni maimou Charleston as poume...ke as ine 100% copia...
Opos sichenoume genikos olles tis metatropes...I mallon look a like, an ine ftiakse mia diki sou super ekdosi tou agapimeno sou modellou...ke bgale tis ke diko tis onoma...
 

nonos

Member
Εγγραφή
30 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
8.605
Reaction score
19.872
Πόντοι
1.387
Περιοχή
Ex Πατρα, ex Δουβλινο, now Αθηνα
Συμφωνω πολυ! Απλα και παλι θεωρησα οτι επρεπε να το δουμε! Να ας πουμε ο Νικος χαρηκε πολυ!
 

citrobella

Citroën Guru
Εγγραφή
23 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
3.937
Reaction score
8.316
Πόντοι
947
Age
60
Περιοχή
Zwettl Niederösterreich Austria
Website
www.citrobella.com
Συμφωνω πολυ! Απλα και παλι θεωρησα οτι επρεπε να το δουμε! Να ας πουμε ο Νικος χαρηκε πολυ!
Emena to 5 panta mou arese poli, idika bebea ta dinata...
Charika idietera molis ida to amaksi ke stenachorithika molis ematha pos ine maimou...it is not the real thing...eki echo kollima,
To ID mou as poume aneta tha mborousa na to icha kani Pallas...den to ekana omos...epsaksa...ke telika meta apo 19! chronia brika tin koukla mou...ke sto agapimeno mou chroma, ase pou i gyneka mou to theori iperapesio!
It is love!
 

Nikephoros

Member
Εγγραφή
3 Σεπτεμβρίου 2015
Μηνύματα
4.674
Reaction score
13.222
Πόντοι
1.077
Age
51
Περιοχή
Αθήνα
Συμφωνω πολυ! Απλα και παλι θεωρησα οτι επρεπε να το δουμε! Να ας πουμε ο Νικος χαρηκε πολυ!
Για να είμαι ειλικρινής, το είδα πάρα πολύ βιαστικά και μόνο τις πρώτες φωτογραφίες... Από τον ενθουσιασμό μου νόμιζα ότι πρόκειται για αυθεντικό Αλπίν, δεν πρόσεξα την περιγραφή της αγγελίας. Βλέποντας τις αγαπημένες μου ζάντες της Αλπίν, το διακοσμητικό στο πλάι και τα φουσκωμένα φτερά και επειδή αγαπώ πάρα πολύ αυτό το μοντέλο και είναι και τόσο σπάνιο, δεν περίμενα ότι κάποιος θα έκανε και μετατροπή σε "λουκ" Αλπίν"!
 

antonisyugo

Member
Εγγραφή
9 Ιανουαρίου 2018
Μηνύματα
93
Reaction score
228
Πόντοι
357
Age
44
Περιοχή
Xαλκιδικη
Μηνα εχεις απολυτο δικιο οσον αφορα την συμπεριφορα πολλων αλλα για το συγκεκριμενο ο ιδιοκτητης προτιμησε να το πεταξει παρα να συζητησει την τιμη(?)προφανως.
Τελος παντων εχω χασει και εγω θησαυρους επειδη οι ιδιοκτητες απλα ηταν ανενδοτοι ως προς την τιμη.
 

xantiamanolis

Member
Εγγραφή
7 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
2.740
Reaction score
4.022
Πόντοι
827
Age
50
Περιοχή
Πρεβεζα
Emena to 5 panta mou arese poli, idika bebea ta dinata...
Charika idietera molis ida to amaksi ke stenachorithika molis ematha pos ine maimou...it is not the real thing...eki echo kollima,
To ID mou as poume aneta tha mborousa na to icha kani Pallas...den to ekana omos...epsaksa...ke telika meta apo 19! chronia brika tin koukla mou...ke sto agapimeno mou chroma, ase pou i gyneka mou to theori iperapesio!
It is love!
αμα σου πω γιατρε μου οτι και η δικη μου οταν βλεπει βατραχι λεει...αηδια.....και γω και ο μεγαλος μου γιος λεμε με λεξη...ομορφιες......
το 5αρι δεν καταλαβα οτι ηταν μπανανα τσικιτα αλλα βλεποντας την ρεζερβα απλη μεταλικη εκει καπου ειπα...κατι δε παει καλα....
 

Nikephoros

Member
Εγγραφή
3 Σεπτεμβρίου 2015
Μηνύματα
4.674
Reaction score
13.222
Πόντοι
1.077
Age
51
Περιοχή
Αθήνα
Montreal! Αυθεντικότατη κιόλας, με τις γνήσιες ζάντες της. Και αυτή δια χειρός Marcello Gandini... (κατά τη γνώμη μου μοιάζει πάρα πολύ με τη Miura από το πλάι, ιδίως οι πόρτες). Άλλη μία τρανή απόδειξη ότι ο Gandini δεν ήταν οπαδός μόνο των ακμών στα σχέδιά του.

https://www.car.gr/classifieds/cars/photos/12535880/#null
 

Nikephoros

Member
Εγγραφή
3 Σεπτεμβρίου 2015
Μηνύματα
4.674
Reaction score
13.222
Πόντοι
1.077
Age
51
Περιοχή
Αθήνα
Jaguar XK140! (μα καλά, ο ιδιοκτήτης έχει τέτοιο αυτοκίνητο και δεν ξέρει ότι η ΧΚ140 βγήκε το '54 και άρα, αυτή που πουλάει δεν μπορεί να είναι του '51?). Μ' αρέσει που την αποκαλεί και "Le Man"... (άσχετο... επειδή στο σήμα τους αναφέρουν και τις νίκες στο Le Man...).

https://www.car.gr/255706-jaguar-xk-140-le-man
 
Last edited:

KostasX

Member
Εγγραφή
25 Αυγούστου 2017
Μηνύματα
1.433
Reaction score
5.015
Πόντοι
847
Age
36
Περιοχή
Γρεβενα
Montreal! Αυθεντικότατη κιόλας, με τις γνήσιες ζάντες της. Και αυτή δια χειρός Marcello Gandini... (κατά τη γνώμη μου μοιάζει πάρα πολύ με τη Miura από το πλάι, ιδίως οι πόρτες). Άλλη μία τρανή απόδειξη ότι ο Gandini δεν ήταν οπαδός μόνο των ακμών στα σχέδιά του.

https://www.car.gr/classifieds/cars/photos/12535880/#null
Να δω πως θα κλεισω ματι τωρα :love::love:....Δε γινοτανε να ανεβει πρωινες ωρες το συγκεκριμενο ποστ;;!!!Μου αρεσει ο Gandini σαν σχεδιαστης διοτι "παντρευε" δερμα,κεβλαρ και αλουμινιο!
:rolleyes::rolleyes:
 

Nikephoros

Member
Εγγραφή
3 Σεπτεμβρίου 2015
Μηνύματα
4.674
Reaction score
13.222
Πόντοι
1.077
Age
51
Περιοχή
Αθήνα
Εδώ η επιστήμη σηκώνει τα χέρια ψηλά πλέον... Να μετατραπεί κατά αυτόν τον άθλιο, προχειρότατο τρόπο μία 328 GTS... Δηλαδή εδώ στην Ελλάδα ούτε τις Ferrari δεν αφήνουν ήσυχες???

https://www.car.gr/11429257-ferrari-328-gts-quattrovalvole-look-288gto
 

nonos

Member
Εγγραφή
30 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
8.605
Reaction score
19.872
Πόντοι
1.387
Περιοχή
Ex Πατρα, ex Δουβλινο, now Αθηνα
Montreal! Αυθεντικότατη κιόλας, με τις γνήσιες ζάντες της. Και αυτή δια χειρός Marcello Gandini... (κατά τη γνώμη μου μοιάζει πάρα πολύ με τη Miura από το πλάι, ιδίως οι πόρτες). Άλλη μία τρανή απόδειξη ότι ο Gandini δεν ήταν οπαδός μόνο των ακμών στα σχέδιά του.

https://www.car.gr/classifieds/cars/photos/12535880/#null
Η συγκεκριμενη το 2006 παρκαρε στο συνεργειο alfa romeo-fiat-lancia που ηταν στο τερμα του στενου μου στην Αθηνα! Εκλεισε το συνεργειο,εφυγε και η montreal. Εβγαινα να ξελαμπικαρω πριν τις πανελληνιες και πηγαινα και χαζευα:love: Καπακι εκανα το τετραγωνο και χαζευα τη παρατημενη καφε giulietta, ευθεια στο λευκο απινακιδωτο 204 και απο εκει 3 τετραγωνα περα στη Ds σε αλλη πιλωτη.
Τι μου θυμισες βραδυατικα, πολυ ζορι τοτε..
 
Last edited:

PapatasosCX77

Member
Εγγραφή
28 Ιουνίου 2017
Μηνύματα
2.141
Reaction score
2.405
Πόντοι
747
Περιοχή
Ιωάννινα, Ελλάς
Η συγκεκριμενη το 2006 παρκαρε στο συνεργειο alfa romeo-fiat-lancia που ηταν στο τερμα του στενου μου στην Αθηνα! Εκλεισε το συνεργειο,εφυγε και η montreal. Εβγαινα να ξελαμπικαρω πριν τις πανελληνιες και πηγαινα και χαζευα:love: Καπακι εκανα το τετραγωνο και χαζευα τη παρατημενη καφε giulietta, ευθεια στο λευκο απινακιδωτο 204 και απο εκει 3 τετραγωνα περα στη Ds σε αλλη πιλωτη.
Τι μου θυμισες βραδυατικα, πολυ ζορι τοτε..
Φωτογραφία από το DS στην πυλωτή έχουμε;
 

GiAnniS

Member
Εγγραφή
24 Ιουνίου 2014
Μηνύματα
2.869
Reaction score
7.908
Πόντοι
957
Age
52
Περιοχή
Lion France
Sorry agapite mou None...emena mou tin chalai an kati den ine original...protimo ena original 2CV Special apo mia telia ftiagmeni maimou Charleston as poume...ke as ine 100% copia...
Opos sichenoume genikos olles tis metatropes...I mallon look a like, an ine ftiakse mia diki sou super ekdosi tou agapimeno sou modellou...ke bgale tis ke diko tis onoma...
Κώστα ζεις στην Αυστρία και εχεις γυρω σου Γσλλία , Γερμανια, Ιταλία ! Εχεις τεράστια προσφορά και μεσα στα ποδια σου!!!Εχεις λοιπόν την δυνατοτητα της επιλογης .Στην Ελλάδα δυστυχώς δεν εχεις την πολυτέλεια των πολλών επιλογών γιατι και το φορολογικό καθεστώς αλλά και οι τιμες ηταν απαγορευτικές!! Έτσι λοιπόν όταν βρίσκεις κάτι στην Ελλάδα έστω και μπανάνα όπως τα λέτε για να το σώσεις θα το πάρεις Και θα το επαναφέρεις.Εαν στην Ευρώπη επικρατούσε η ίδια μ.....κία δεν θα είχαν ούτε τις μπανανες, μπανανόφλουδες θα ειχαν :blink:.Μην ξεχναμε οτι τα αυτοκίνητα στη Ελλαδα είχαν διπλή τιμή!
 
Last edited:

citrobella

Citroën Guru
Εγγραφή
23 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
3.937
Reaction score
8.316
Πόντοι
947
Age
60
Περιοχή
Zwettl Niederösterreich Austria
Website
www.citrobella.com
Κώστα ζεις στην Αυστρία και εχεις γυρω σου Γσλλία , Γερμανια, Ιταλία ! Εχεις τεράστια προσφορά και μεσα στα ποδια σου!!!Εχεις λοιπόν την δυνατοτητα της επιλογης .Στην Ελλάδα δυστυχώς δεν εχεις την πολυτέλεια των πολλών επιλογών γιατι και το φορολογικό καθεστώς αλλά και οι τιμες ηταν απαγορευτικές!! Έτσι λοιπόν όταν βρίσκεις κάτι στην Ελλάδα έστω και μπανάνα όπως τα λέτε για να το σώσεις θα το πάρεις Και θα το επαναφέρεις.Εαν στην Ευρώπη επικρατούσε η ίδια μ.....κία δεν θα είχαν ούτε τις μπανανες, μπανανόφλουδες θα ειχαν :blink:.Μην ξεχναμε οτι τα αυτοκίνητα στη Ελλαδα είχαν διπλή τιμή!
Se katalabeno 100%...oso nane apo to 70 eos to 83 sousa stin Athina...ke thimame pos ena Visa Super 1.100 itane apotheotiko! Blepame ta amaksia me ksenes pinakides ke mas trechane ta salia...ase pou pigename epitides se parking sto kentro Attikis na doume kana oreo amaksaki...
Megali trella...ala ke as poume stin Finlandia ta amaksia itane ke ine panakriba...ala pali kultoura maimous den iparchi...
Pantoa afto den alasi tipota...protimo original...!
 
Top Bottom