2cv Φώτα: Στρογγυλά ή τετράγωνα;

Pierre Boulanger

Administrator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.228
Reaction score
23.918
Πόντοι
1.667
Age
51
Περιοχή
Paris in the sixties
Σπαστικός mode on
Έδω απλά γράφουμε τι μας αρέσει και γιατί.. Δεν βάζουμε άπειρες φωτογραφίες :)
Σπαστικός mode off teasing
 

2cv01

Member
Εγγραφή
18 Αυγούστου 2015
Μηνύματα
1.447
Reaction score
3.279
Πόντοι
777
Περιοχή
ioannina, Greece
Σπαστικός mode on
Έδω απλά γράφουμε τι μας αρέσει και γιατί.. Δεν βάζουμε άπειρες φωτογραφίες :)
Σπαστικός mode off teasing
:lol::lol::lol: Έγω είπα εξαρχής δεν το γλυτώνω το ban :lol::lol::lol:
* Δείχνω την αγάπη μου για τα στρογγυλοφάναρα μέσο φωτογραφιών :lol::lol:
 

Flaminio Bertoni

Super Moderator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
6.538
Reaction score
19.056
Πόντοι
1.287
Age
51
Περιοχή
Italy Milan
Σπαστικός mode on
Έδω απλά γράφουμε τι μας αρέσει και γιατί.. Δεν βάζουμε άπειρες φωτογραφίες :)
Σπαστικός mode off teasing
Βαλε ταξη ξαδελφε...
 

xantiamanolis

Member
Εγγραφή
7 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
2.735
Reaction score
4.016
Πόντοι
827
Age
50
Περιοχή
Πρεβεζα
Flaminio amigo .....δεν καταλαβα πολυ καλα πως θα το κανω αυτο..... απο το διακοπτη alarm φευγουν 7 καλωδια k στο βαρελακι πανε 3 καλωδια....
μιχαλη σε ιδιο προβλημα που αντιμετοποισα οχι σε ντεσεβο αλλα στο ξανθια το προβλημα το εντοπισα σα ασφαλεια..αλλη ασφαλεια για τα αλαρμ αλλη για φλας δεξι αριστερο και μαλιστα αγορασα διακοπτη αλαρμ και τωρα τον εχω σφραγισμενο σε σακουλακι....το βραχυκυκλωμα προηλθε απο αστερατο μηχανικο που τα καλωδια του συναγερμου τα περασε κατω απο την κολωνα του τιμονιου και γυρνα τιμονι φαγωθηκαν οι μονωσεις στα καλωδια και εκανε τσαφ δες ασφαλειες και μετα το διακοπτη αν μπορεις δοκιμασε εναν αλλον μηπως εκει ειναι το προβλημα..
 

mikevespa

Member
Εγγραφή
6 Αυγούστου 2014
Μηνύματα
119
Reaction score
217
Πόντοι
397
Age
50
μιχαλη σε ιδιο προβλημα που αντιμετοποισα οχι σε ντεσεβο αλλα στο ξανθια το προβλημα το εντοπισα σα ασφαλεια..αλλη ασφαλεια για τα αλαρμ αλλη για φλας δεξι αριστερο και μαλιστα αγορασα διακοπτη αλαρμ και τωρα τον εχω σφραγισμενο σε σακουλακι....το βραχυκυκλωμα προηλθε απο αστερατο μηχανικο που τα καλωδια του συναγερμου τα περασε κατω απο την κολωνα του τιμονιου και γυρνα τιμονι φαγωθηκαν οι μονωσεις στα καλωδια και εκανε τσαφ δες ασφαλειες και μετα το διακοπτη αν μπορεις δοκιμασε εναν αλλον μηπως εκει ειναι το προβλημα..
Ευχαριστω Μανωλη!!!!κ διακοπτη αλλαξα αλλα παλι τπτ...Θα το βρω ομως...που θα μου παει...
 

2cv01

Member
Εγγραφή
18 Αυγούστου 2015
Μηνύματα
1.447
Reaction score
3.279
Πόντοι
777
Περιοχή
ioannina, Greece
Ευχαριστω Μανωλη!!!!κ διακοπτη αλλαξα αλλα παλι τπτ...Θα το βρω ομως...που θα μου παει...
Τσέκαρε να δείς αν φτάνει ρευμα στον διακόπτη :) Μέτα κοίτας τα καλώδια που φεύγουν απο τον διακοπη προς τα φλας αν έχουν ρευμα, αν δεν εχείς ρευμα δες το βαρελακι :)
 

mikevespa

Member
Εγγραφή
6 Αυγούστου 2014
Μηνύματα
119
Reaction score
217
Πόντοι
397
Age
50
Ρευμα στο διακοπτη οκ!
Ρευμα στα φλας οκ!
Βαρελακι οκ!!!
Το μονο παραξενο που βρηκα χωρις να ξερω τι σημαινει ειναι πως το ενα ακρο της τριτης ασφαλειας στο κουτακι αν το ακουμπησεις με ενα κατσαβιδι βγαζει σπινθηρα και μετα απο λιγο ζεσταινεται πολυ...τωρα τι θα πει αυτο δεν ξερω...Θα μας πει ο ηλεκτρολογος μαλλον...Αλλαξα κ ασφαλειες αλλα τπτ...
 

PapatasosCX77

Member
Εγγραφή
28 Ιουνίου 2017
Μηνύματα
2.141
Reaction score
2.404
Πόντοι
747
Περιοχή
Ιωάννινα, Ελλάς
Ρευμα στο διακοπτη οκ!
Ρευμα στα φλας οκ!
Βαρελακι οκ!!!
Το μονο παραξενο που βρηκα χωρις να ξερω τι σημαινει ειναι πως το ενα ακρο της τριτης ασφαλειας στο κουτακι αν το ακουμπησεις με ενα κατσαβιδι βγαζει σπινθηρα και μετα απο λιγο ζεσταινεται πολυ...τωρα τι θα πει αυτο δεν ξερω...Θα μας πει ο ηλεκτρολογος μαλλον...Αλλαξα κ ασφαλειες αλλα τπτ...
Σε αυτή την περίπτωση η λογική λέει πως κάτι παίζει με αυτή την ασφάλεια.
 

PapatasosCX77

Member
Εγγραφή
28 Ιουνίου 2017
Μηνύματα
2.141
Reaction score
2.404
Πόντοι
747
Περιοχή
Ιωάννινα, Ελλάς
Μιάς και έγραψα μόνο για τη CX...
Τα 2CV φώτα που μου αρέσουν είναι τα τετράγωνα... Μη με βρίσετε... :D
Βασικά όλα ωραία είναι, απλα τα τετράγωνα για κάποιο λόγο μου αρέσουν περισσότερο. Αν είχα 2CV πάντως θα του είχα τα σωστά, από πλευράς γνησιότητος φανάρια, είτε μου άρεσαν είτε όχι. :)
 
Εγγραφή
18 Οκτωβρίου 2014
Μηνύματα
6.419
Reaction score
16.749
Πόντοι
1.287
Περιοχή
Région parisienne
πάντως μια παραβίαση της 'γνησιότητας' όπως διαφορετικές λάμπες, που βελτιώνει την εν. ασφάλεια, χωρίς να αλλοιώνει την εμφάνιση ή τον χαρακτήρα του αυτοκινήτου, δεν με ενοχλεί καθόλου
 

2cv01

Member
Εγγραφή
18 Αυγούστου 2015
Μηνύματα
1.447
Reaction score
3.279
Πόντοι
777
Περιοχή
ioannina, Greece
πάντως μια παραβίαση της 'γνησιότητας' όπως διαφορετικές λάμπες, που βελτιώνει την εν. ασφάλεια, χωρίς να αλλοιώνει την εμφάνιση ή τον χαρακτήρα του αυτοκινήτου, δεν με ενοχλεί καθόλου
Εεε μόνο το βράδυ παραβιάζετε η γνησιότητα του :lol::lol: Πάντως πλάκα πλάκα φέγγουν πάρα πολυ δυνατά, ειδικά η μεγάλη σκάλα :citrohang:
 

Pierre Boulanger

Administrator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.228
Reaction score
23.918
Πόντοι
1.667
Age
51
Περιοχή
Paris in the sixties
πάντως μια παραβίαση της 'γνησιότητας' όπως διαφορετικές λάμπες, που βελτιώνει την εν. ασφάλεια, χωρίς να αλλοιώνει την εμφάνιση ή τον χαρακτήρα του αυτοκινήτου, δεν με ενοχλεί καθόλου
Οκ αλλά όχι και xenon στο 2cv :confused:
 

2cv01

Member
Εγγραφή
18 Αυγούστου 2015
Μηνύματα
1.447
Reaction score
3.279
Πόντοι
777
Περιοχή
ioannina, Greece
Οκ αλλά όχι και xenon στο 2cv :confused:
Λιγα είναι τα ψωμιά τους .. Παράγγειλα τις κιτρινες, αυτα θα τα βαλω στο peugeot :)
 

nonos

Member
Εγγραφή
30 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
8.545
Reaction score
19.693
Πόντοι
1.387
Περιοχή
Ex Πατρα, ex Δουβλινο, now Αθηνα
Σε ποιόν δεν αρέσουν τα xenon μου :lol::lol:
Σ εμενα φιλε μου, γιατι τα μπινελικια που ριχνω σε ολους αυτους με τετοιες μοντες οταν ερχομαι απο απεναντι δε θες να τα ξερεις...
Σοβαρα ειναι επικινδυνο.
 
Top Bottom