Παγκόσμια συνάντηση 2cv 2021 - Ελβετία

Flaminio Bertoni

Super Moderator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
6.530
Reaction score
19.032
Πόντοι
1.287
Age
51
Περιοχή
Italy Milan
Οντως τα πρώτα 226km εως την Πατρα τα δύσκολα (τα εχω κανει για Ολλανδια με 2cv), έπειτα το πλοιο εως Βενετια
(κατα την γνωμη μου αξιζει να παρει καποιος καμπινα), φτανεις Βενετια κ σε αλλα 229km εγω προσωπικά ειμαι στο ''χωριο μου'' στο
πατρικο', ''Crema''. Ξεκουραση 2-3 μερες κ απο κει αλλα 390km η διαδρομη μεσα απο ελατα κ καταρακτες ειναι μοναδικη ,
Πρωτα ο Θεος!!!, θα εχει μεγαλωσει κ αλλο ο μικρος μου, θα ηθελα πολυ να το κανω και ισως ελπιζω να τα καταφερω , 2 χρονια ειναι αυτα, προλαβαινουμε να οργανωθουμε... οδηκως για μενα ειναι 846km! :D το αντίτιμο ομως χρειαζονται αρκετες μερες αδειας κ να τις ''Θυσιάσει'' ειδικα για αυτο το event ομως!!! με οτι συνεπάγεται αυτό...
 
Last edited:

traffic

Member
Εγγραφή
28 Νοεμβρίου 2014
Μηνύματα
1.466
Reaction score
6.101
Πόντοι
847
Περιοχή
Σαχάρα
Οντως τα πρώτα 210km εως την Πατρα τα δύσκολα (τα εχω κανει για Ολλανδια με 2cv), έπειτα το πλοιο εως Βενετια
(κατα την γνωμη μου αξιζει να παρει καποιος καμπινα), φτανεις Βενετια κ σε αλλα 210km εγω προσωπικά ειμαι στο ''χωριο μου'' στο σπιτι
το πατρικο' μου στην ''Crema''. Ξεκουραση 2-3 μερες κ απο κει αλλα 340km η διαδρομη μεσα απο ελατα κ καταρακτες ειναι μοναδικη ,
Πρωτα ο Θεος!!!, θα εχει μεγαλωσει κ αλλο ο μικρος μου, θα ηθελα πολυ να το κανω και ισως ελπιζω να τα καταφερω , 2 χρονια ειναι αυτα, προλαβαινουμε να οργανωθουμε...:D θελει να παρει καποιος πολλες μερες αδειας κ να τις ''Θυσιασει'' ειδικα για αυτο το event ομως!!!
αν εχεις κουραγιο βγαινει με 6 εργασιμες .φευγεις σαββατο για ανγκονα κυριακη σπιτι σου τριτη παγκοσμια φευγεις σαββατο δευτερα αθηνα!
 
Εγγραφή
18 Οκτωβρίου 2014
Μηνύματα
6.394
Reaction score
16.660
Πόντοι
1.287
Περιοχή
Région parisienne
Οντως τα πρώτα 210km εως την Πατρα τα δύσκολα (τα εχω κανει για Ολλανδια με 2cv), έπειτα το πλοιο εως Βενετια
(κατα την γνωμη μου αξιζει να παρει καποιος καμπινα), φτανεις Βενετια κ σε αλλα 210km εγω προσωπικά ειμαι στο ''χωριο μου'' στο σπιτι
το πατρικο' μου στην ''Crema''. Ξεκουραση 2-3 μερες κ απο κει αλλα 340km η διαδρομη μεσα απο ελατα κ καταρακτες ειναι μοναδικη ,
Πρωτα ο Θεος!!!, θα εχει μεγαλωσει κ αλλο ο μικρος μου, θα ηθελα πολυ να το κανω και ισως ελπιζω να τα καταφερω , 2 χρονια ειναι αυτα, προλαβαινουμε να οργανωθουμε...:D θελει να παρει καποιος πολλες μερες αδειας κ να τις ''Θυσιασει'' ειδικα για αυτο το event ομως!!! κ ισως να στερειθει λιγο Ελλαδα κ θαλασσες...
Μπορώ να έλθω κι εγώ, αν οργανωθούμε. Την διαδρομή από Βενετία μέχρι Ελβετία ή άλλες φορές μέχρι το τούνελ στο Fréjus,το 2019, όρο κορόνα, την έκανα 4 φορές.

Τελευταία φορά το Παρίσι Αθήνα, το έκανα τον Ιούλη του 20, κι είχα και μια περιπέτεια με τον σωλήνα υψηλής.

Και δεν είναι πια τόσο δύσκολο 10 άνθρωποι να συνεννοηθούμε
 

traffic

Member
Εγγραφή
28 Νοεμβρίου 2014
Μηνύματα
1.466
Reaction score
6.101
Πόντοι
847
Περιοχή
Σαχάρα
Μπορώ να έλθω κι εγώ, αν οργανωθούμε. Την διαδρομή από Βενετία μέχρι Ελβετία ή άλλες φορές μέχρι το τούνελ στο Fréjus,το 2019, όρο κορόνα, την έκανα 4 φορές.

Τελευταία φορά το Παρίσι Αθήνα, το έκανα τον Ιούλη του 20, κι είχα και μια περιπέτεια με τον σωλήνα υψηλής.

Και δεν είναι πια τόσο δύσκολο 10 άνθρωποι να συνεννοηθούμε
εγω παντα ανγκονα παω δε μπορω 2 νυχτες στο πλοιο....απο κει ενα βραδυ σιρμιονε δευτερο σε καμια λιμνη με L λουγκανο η λοκαρνο και μετα παγκοσμια!
 

Flaminio Bertoni

Super Moderator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
6.530
Reaction score
19.032
Πόντοι
1.287
Age
51
Περιοχή
Italy Milan
γινεται κ απο Ancona απλα προστεθονται 250km , αλλα σιγουρα γλυτωνεις μια μερα περιπου στο πλοιο με οτι συνεπαγεται αυτο, φαγητα μπυρες κτλ
ολα εχουν το αντιτυμο τους... :D Νομιζω πως θα τα καταφερουμε παντως...
 
Εγγραφή
18 Οκτωβρίου 2014
Μηνύματα
6.394
Reaction score
16.660
Πόντοι
1.287
Περιοχή
Région parisienne
γινεται κ απο Ancona απλα προστεθονται 250km , αλλα σιγουρα γλυτωνεις μια μερα περιπου στο πλοιο με οτι συνεπαγεται αυτο, φαγητα μπυρες κτλ
ολα εχουν το αντιτυμο τους... :D Νομιζω πως θα τα καταφερουμε παντως...
Και επίσης γλιτώνεις τον πολύ κακό να αυτοκινητόδρομο από Βενετία
 

ami8_gs_ds_bx

Member
Εγγραφή
31 Δεκεμβρίου 2013
Μηνύματα
1.827
Reaction score
4.165
Πόντοι
777
Age
48
Οντως τα πρώτα 226km εως την Πατρα τα δύσκολα (τα εχω κανει για Ολλανδια με 2cv), έπειτα το πλοιο εως Βενετια
(κατα την γνωμη μου αξιζει να παρει καποιος καμπινα), φτανεις Βενετια κ σε αλλα 229km εγω προσωπικά ειμαι στο ''χωριο μου'' στο σπιτι
το πατρικο' μου στην ''Crema''. Ξεκουραση 2-3 μερες κ απο κει αλλα 390km η διαδρομη μεσα απο ελατα κ καταρακτες ειναι μοναδικη ,
Πρωτα ο Θεος!!!, θα εχει μεγαλωσει κ αλλο ο μικρος μου, θα ηθελα πολυ να το κανω και ισως ελπιζω να τα καταφερω , 2 χρονια ειναι αυτα, προλαβαινουμε να οργανωθουμε... οδηκως για μενα ειναι 846km! :D το αντίτιμο ομως χρειαζονται αρκετες μερες αδειας κ να τις ''Θυσιάσει'' ειδικα για αυτο το event ομως!!! με οτι συνεπάγεται αυτό...
Για Πάτρα λες από την Νέα Εθνική Οδό; Πάντως από την παλιά έχει πιο ενδιαφέρον
 

Pierre Boulanger

Administrator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.215
Reaction score
23.877
Πόντοι
1.667
Age
51
Περιοχή
Paris in the sixties
364 είναι τα χλμ αλλά όντως αξίζει με δεδομένο ότι 2 νύχτες στο καράβι είναι θέμα..
Το 1995 πάντως κατεβήκαμε στην Βενετία (κοινή καμπίνα με τον Γκρέτση) :grin:
 

visa chrono

Member
Εγγραφή
1 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.040
Reaction score
26.833
Πόντοι
1.607
update 23



και με περιπου 30 ελληνικα αυτοκινητα ..( απο τις κουβεντες του καφενειου)
 
Top Bottom