Καφενείον "Το δικύλινδρο" (Bar)

Εγγραφή
18 Οκτωβρίου 2014
Μηνύματα
6.441
Reaction score
16.820
Πόντοι
1.287
Περιοχή
Région parisienne
Σχεδιαστικά, ο,τι χειρότερο έχω δει τα τελευταία χρόνια εγώ προσωπικα... Τι είναι, μοντέλο που θα κυκλοφορεί στην Κίνα μόνο, ή παντού; Κρίμα, η φωτογραφία και η αντιπαράθεση με την πραγματική DS τα λέει όλα.
tha einai kai gia tin evropaiki agora...
 

Pierre Boulanger

Administrator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.243
Reaction score
23.952
Πόντοι
1.667
Age
51
Περιοχή
Paris in the sixties
Εδώ και αρκετό καιρό μιλάμε συνέχεια για τις ψυχές που χάνονται συνέχεια στους δρόμους. Ζούμε εντελώς κατά τύχη στους δρόμους και δεν έχει αλλάξει τίποτα μέχρι στιγμής. Οι ψυχές που φεύγουν είναι το παιδί μας, η γυναίκα μας, ο αδελφός μας, ο κάθε συγγενής μας, η μάνα και ο πατέρας μας και μπορεί να είμαστε και εμείς εάν δεν αλλάξει κάτι.

Πριν από μερικές εβδομάδες, μία Κυριακή, ήμουν με τη CX και την οικογένειά μου. Μεσημέρι, πήγαμε με την κόρη μου να πάρουμε τη γυναίκα μου από εφημερία και επιστρέφαμε, κατηφορίζοντας τη Συγγρού και μετά παραλιακή για να ανεβούμε τον Κηφισσό. Ένα "φτιαγμένο" Civic Type R ήλθε δίπλα μας αριστερά και έτσι, για "χαβαλέ", έκοψε απότομα δεξιά για λίγα δευτερόλεπτα και επανήλθε στη λωρίδα του, σα να πάει να μας εμβολίσει. Γιατί???? Για ποιο λόγο να κινδυνέψει η ζωή ενός 12χρονου κοριτσιού?

Λίγες ημέρες αργότερα, πάλι το ίδιο σενάριο με το Picasso αυτήν τη φορά, στην πλατεία Ιλίου, 11:30 τη νύχτα. Επιστρέφαμε και οι τρεις από εφημερία της γυναίκας μου. Ένα, πάλι "φτιαγμένο" RX8 μπροστά, ξεκινάει με πράσινο φανάρι και σταματάει απότομα στο κέντρο της διασταύρωσης έτσι, για "αστείο". Και ερχόντουσαν από πίσω μας αυτοκίνητα με ταχύτητα... Και το έκανε αυτό και στις επόμενες 3 διασταυρώσεις, πάλι για "χαβαλέ"... Γιατί να σκοτώσει μία οικογένεια??? Τι του κάναμε εμείς, ή οποιοσδήποτε άλλος στον οποίο σίγουρα έχει κάνει τα ίδια, και θα ξανακάνει?

Προχθές, κατηφόριζα με την καταιγίδα τον Κηφισσό, νύχτα, πάλι να πάρω τη γυναίκα μου από εφημερία, μόνος μου αυτήν τη φορά (ευτυχώς). Βγαίνω στον Κηφισσό από την Ανδρέα Παπανδρέου στο Ίλιον και βλέπω μία καραμπόλα 4 αυτοκινήτων. Συνεχίζω την πορεία μου και 2 χιλιόμετρα πιο κάτω, βλέπω μόλις είχε γίνει άλλη μία καραμπόλα 4 αυτοκινήτων και είχαν σπάσει τις μπαριέρες. Είμαι στην αριστερή λωρίδα για να τους αποφύγω και ξαφνικά, ακούω ένα "μπαμ" μπροστά και κάτι εγκλωβίζεται κάτω από το αυτοκίνητο. Κάνω στην άκρη και βλέπω ένα κολωνάκι από τις μπαριέρες, το οποίο είχε εκσφενδονιστεί στην αριστερή λωρίδα από τέρμα δεξιά, να μου έχει διαλύσει το κάτω μέρος της πρόσοψης και να έχει σφηνώσει κάτω από το αυτοκίνητο. Και δε φαινόταν τίποτα, είναι εντελώς σκοτεινά εκεί και έβρεχε καταρρακτωδώς... Εάν με είχε χτυπήσει στον τροχό, ίσως να μην έγραφα αυτήν τη στιγμή...

Ζούμε κατά τύχη, αυτό είναι που με πικραίνει και δε γίνεται τίποτα για αυτό.
Τώρα το διάβασα Νικόλα. Είναι θέμα παιδείας
Όσοι αστυνομία και να βγει στους δρόμους, όσους νόμους και να ψηφήσουμε δεν αλλάζει τίποτα.
Εμπόλεμες ζώνες έχουν λιγότερους νεκρούς από όσους έχουμε εμείς στην Ελλάδα κάθε χρόνο Στους δρόμους
Ο Θεός βοηθός
 

Taskos

Member
Εγγραφή
24 Απριλίου 2013
Μηνύματα
1.293
Reaction score
3.102
Πόντοι
777
Age
54
Κι όμως μπορεί να πετύχει γιατί μοιάζει τόσο πολύ με VolksWagen.:p
22669
 

minas

Member
Εγγραφή
22 Δεκεμβρίου 2017
Μηνύματα
989
Reaction score
2.873
Πόντοι
587
Age
35
Πριν λιγο καιρο,συναντησα εν κινησει αυτη την ομορφια:


Η εικονα του σημαδεψε για παντα τη μνημη μου,και σαν λαγωνικο που ειμαι καταφερα να το εντοπισω,ωστε να το μοιραστω μαζι σας.

Ειναι καποιο κιτ,η απλα ο ιδιοκτητης ειχε εμπνευση;Ειλικρινης απορια.
 

visa chrono

Member
Εγγραφή
1 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.065
Reaction score
26.898
Πόντοι
1.607
pt cruiser with retro body kit ...:cold:...


υπηρχαν υπαρχουν διαφορα ...για αυτη την ομορφια εκει εξω...

θα ...:shoot:...τον ευατο μου....:whip::lol:
 

nonos

Member
Εγγραφή
30 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
8.621
Reaction score
19.908
Πόντοι
1.387
Περιοχή
Ex Πατρα, ex Δουβλινο, now Αθηνα

KostasX

Member
Εγγραφή
25 Αυγούστου 2017
Μηνύματα
1.433
Reaction score
5.015
Πόντοι
847
Age
36
Περιοχή
Γρεβενα
Βλέπω Ελληνική σημαία! Κωστα επέστρεψες; Καλώς ήρθες!
Αγαπητοι φιλοι οχι δεν επεστρεψα, απλα η συνδεση του Καραβιου ειναι Ελληνικη !!!Ειμαι στην πατριδα του Covid ...Αυριο ανεβαινουμε τον Κιτρινο Ποταμό για Zhangjiangang!!!Να περνατε καλα και Keep Safe!!!!
 

ami8_gs_ds_bx

Member
Εγγραφή
31 Δεκεμβρίου 2013
Μηνύματα
1.862
Reaction score
4.254
Πόντοι
777
Age
48
Αγαπητοι φιλοι οχι δεν επεστρεψα, απλα η συνδεση του Καραβιου ειναι Ελληνικη !!!Ειμαι στην πατριδα του Covid ...Αυριο ανεβαινουμε τον Κιτρινο Ποταμό για Zhangjiangang!!!Να περνατε καλα και Keep Safe!!!!
Θα κάνετε και καμιά επισκευή ή φορτώνετε και ξεφορτωνετε;
 
Top Bottom