Επισκεψη στο Mullin Automotive Museum, Oxnard California.

Ειναι αυτο που λεμε τα ειδα ολα...
Ενα μουσειο αφιερωμενο μονο στη γαλλικη αυτοκινητοβιομηχανια. :love: Avions Voisin, Delahaye, Delage, Bugatti και φυσικα Citroen και κυριως πολυ Chapron...:X
Οτι φωτογραφιες ανεβαζω ειναι δικες μου.
Μερικες για προθερμανση και θα ανεβαζω τακτικα..:up:









Οι πρωτες 4 για τον visa chrono!
 

Comments

Εδω δε χρειαζονται πολλες συστασεις. EB110 και μαλιστα η πουσαρισμενη Supersport! Μαγικο τευχος Auto Motor und Sport της εποχες με συγκριτικο κιτρινη diablo, κοκκινη F40 και μπλε (αυτο ηταν το σωστο χρωμα!) Bugatti. Με στοιχειωσε πιτσιρικι! Τοσο που το εκανα χαρτοκοπτικη ολο το αφιερωμα :lol: Η ασημι EB110 σε 1/18 της Bburago ηταν και το πρωτο στατικο μοντελο που μου αγορασε σα δωρο ο πατερας μου. Απο το Μινιον μαλιστα λιγους μηνες πριν κλεισει.







 
Εδω δε χρειαζονται πολλες συστασεις. EB110 και μαλιστα η πουσαρισμενη Supersport! Μαγικο τευχος Auto Motor und Sport της εποχες με συγκριτικο κιτρινη diablo, κοκκινη F40 και μπλε (αυτο ηταν το σωστο χρωμα!) Bugatti. Με στοιχειωσε πιτσιρικι! Τοσο που το εκανα χαρτοκοπτικη ολο το αφιερωμα :lol: Η ασημι EB110 σε 1/18 της Bburago ηταν και το πρωτο στατικο μοντελο που μου αγορασε σα δωρο ο πατερας μου. Απο το Μινιον μαλιστα λιγους μηνες πριν κλεισει.







Μακάρι εκείνη η εποχή της Bugatti (και της Lotus) του Romano Artioli να μπορούσε να συνεχισθεί, είχε κάτι το ρομαντικό. Μας έδωσε την ΕΒ110, με πραγματικά Ιταλικό εξωτικό άρωμα και την υπέροχη Lotus Elise. Μετά ήλθε η VW για να φτιάξει υπεραυοτκίνητα Bugatti - λεβιάθαν...
 
Top Bottom