Αγγελίες άλλων ιστορικών οχημάτων

nonos

Member
Εγγραφή
30 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
8.679
Reaction score
20.135
Πόντοι
1.387
Περιοχή
Ex Πατρα, ex Δουβλινο, now Αθηνα
Δε ξέρω τι μπορεί να κρύβει αλλά δεν είναι τραγικά αυτά που φαίνονται. Έχει σκουριές βεβαια. Θέματα γνησιότητας έχει βασικά (κλειδαριες, πλαστικά πίσω φτερών βαμμένα, μούρη ti, λείπει το πίσω δεξί νίκελ που είναι δυσκολο, άσχετη αεροτομή). Αναστρέψιμα βέβαια και αυτά. Μου έκανε εντύπωση που δεν έχει θολώσει καν το καντράν όπως σε όλες όσες εβλεπα κάποτε. Γενικά ίσως είναι καλή βάση γιατί δίνεται ολόκληρο....:whistle:
 

minas

Member
Εγγραφή
22 Δεκεμβρίου 2017
Μηνύματα
996
Reaction score
2.903
Πόντοι
587
Age
35
Κρίμα αλλά έχει σαπίσει παντού..
Για alfasud ειναι λουλουδι,θα ελεγα εγω..:devil:
Ειμαι δε σχεδον σιγουρος οτι το εν λογω το γνωριζω(ισως σε καλυτερη κατασταση),απλα δεν μπορω να θυμηθω απο που.Οι σκουριες φαινεται να ειναι κυριως στο πισω μερος,πιθανον επειδη χαλασαν τα λαστιχα του πορτμπαγκαζ.Κατα τα αλλα δειχνει σχετικα πληρες,πιθανοτατα να εχει εως και καλες ταπετσαριες κατω απο τα καλυμματα.Και η συγκεκριμενη γενια ειναι πλεον αρκετα σπανιο θεαμα.Οποτε ισως να αξιζε να ασχοληθει καποιος,αν ειχε χαρτια.
 

minas

Member
Εγγραφή
22 Δεκεμβρίου 2017
Μηνύματα
996
Reaction score
2.903
Πόντοι
587
Age
35
Παντα με τραβουσαν τα barn finds.Και το συγκεκριμενο φαινεται καλη περιπτωση για τα λεφτα του.Πιθανοτατα εχει και χαρτια.
22813

 

nonos

Member
Εγγραφή
30 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
8.679
Reaction score
20.135
Πόντοι
1.387
Περιοχή
Ex Πατρα, ex Δουβλινο, now Αθηνα
Ομολογώ ότι αυτή την αγγελία τη χαζευα πριν κάνα μηνα κι εγώ!
 

Taskos

Member
Εγγραφή
24 Απριλίου 2013
Μηνύματα
1.298
Reaction score
3.133
Πόντοι
777
Age
54
Με ισχυρές πιθανότητες το μόνο απροβλημάτιστο εξάρτημα να είναι το -Γιαπωνέζικο (?)- SANYO ραδιόφωνο.
 

minas

Member
Εγγραφή
22 Δεκεμβρίου 2017
Μηνύματα
996
Reaction score
2.903
Πόντοι
587
Age
35
Δεν ειναι αυτοκινητο,αλλα δεν εχουμε θεμα για αγγελιες ανταλλακτικων.Ωστοσο,φαινεται πως ο πωλητης δεν γνωριζει ουτε ο ιδιος,σε καποιες περιπτωσεις,τι εχει και απο ποια μοντελα.Πιθανον καποιος γνωστης να ανακαλυψει και θησαυρους..


Και ενα μικρο teaser...(κυριως για την επιγραφη)
22822
 

nonos

Member
Εγγραφή
30 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
8.679
Reaction score
20.135
Πόντοι
1.387
Περιοχή
Ex Πατρα, ex Δουβλινο, now Αθηνα
Έχουμε.
Το "Αγγελίες ανταλλακτικών citroen".
 

minas

Member
Εγγραφή
22 Δεκεμβρίου 2017
Μηνύματα
996
Reaction score
2.903
Πόντοι
587
Age
35
Αυτο ειναι το θεμα,οτι τα περισσοτερα ανταλλακτικα πιθανοτατα δεν αφορουν σιτροεν.Αφορουν οτιδηποτε αλλο,μεχρι και 60ς γιαπωνεζικα.Και τα λιγα που αφορουν σιτροεν(οπως το φαναρι παραπανω)δεν ειναι ισως τοσο αξιολογα.Ωστοσο,νομιζω οτι υπαρχουν εδω ατομα που εχουν και αλλες μαρκες ιστορικων,οποτε ισως ενδιαφερεται καποιος να ψαξει ολο το στοκ..:O
 

minas

Member
Εγγραφή
22 Δεκεμβρίου 2017
Μηνύματα
996
Reaction score
2.903
Πόντοι
587
Age
35
Στα τοσα χρονια που γραφω σε αυτο το φορουμ,θα εχετε ισως παρατηρησει οτι με αφορμη το παλιο αυτοκινητο,αρεσκομαι να κανω καποιες κοινωνικες παρατηρησεις..:OΑρκετες φορες,αυτο μπορει να γινεται και επ αφορμη μιας αγγελιας,οπως εδω.


Πριν καμμια 20ετια,σταματαγε κοντα στο σπιτι μου ενα toyota carina ta10,σε ψιλοαθλια κατασταση.Παροτι ηδη απο τοτε ηταν αρκετα σπανιο θεαμα(δεν πρεπει να εχω δει παραπανω απο 10 εκ του συνεγγυς),αυτο δεν ηταν αρκετο για να με κανει να το συμπαθησω.Σχεδιαστικη γελοιοτητα το ανεβαζα,αποτυχημενη αμερικανια το κατεβαζα.Παρα ταυτα,ολως περιεργως αποφασισα και το τραβηξα μερικες φωτογραφιες,τις οποιες και εχω ακομα καπου.
Δεν θυμαμαι αν εκτοτε ειδα η εστω ακουσα για καποιο αλλο ''ελληνικο''ta10.Μεχρι που προσφατα επεσε το ματι μου στην παρακατω αγγελια.Και ολως αιφνιδιως,μου φανηκε πολυ συμπαθητικο και ιδιαιτερο αμαξακι..:geek:

22874

22875



Και καθομαι τωρα εγω ο φουκαρας(που ισως να μην ειμαι και ο μονος) και σκεφτομαι:Ποια ειναι τα αιτια αυτης μου της μεταστροφης;Ειναι η νοσταλγια;Μηπως το γεγονος οτι ειναι τοσο διαφορετικο απο τη σημερινη καθημερινοτητα,το καθιστα αυτοματως ιδιαιτερο;Η,πολυ απλα,τα σημερινα αυτοκινητα ειναι τοσο πολυ στυλιστικως αδιαφορα,που ακομα και ενα παλιο τογιοτα φανταζει σχεδιαστικη οαση;
Και πριν βιαστειτε να απαντησετε,αναλογιστειτε οτι αυτο το ερωτημα τελικα εχει διαφορες κοινωνικες προεκτασεις.Σκεφτειτε πχ,ποσοι καλλιτεχνες που καποτε θεωρουνταν δευτεροκλασσατοι η ''σκυλαδες'',πλεον εχουν καταληξει να θεωρουνται αξιοσεβαστοι και ''γνησιοι λαικοι''...

Στα του θεματος,το συγκεκριμενο ειναι οντως πολυ καλη περιπτωση,αλλα εαν ο πωλητης αξιωνει αυτα που αφηνει να εννοηθουν,τοτε μαλλον ακλαυτο το βλεπω να πηγαινει..:cry:
 
Εγγραφή
18 Οκτωβρίου 2014
Μηνύματα
6.454
Reaction score
16.872
Πόντοι
1.287
Περιοχή
Région parisienne
einai geniko fainomeno na oreopoioume to parelthon...

Apo kallitexnes, mexri podosfairistes kai aftokinita. Akoma kai politikous...
 

Taskos

Member
Εγγραφή
24 Απριλίου 2013
Μηνύματα
1.298
Reaction score
3.133
Πόντοι
777
Age
54
Αναζητώντας τα αίτια αυτής της μεταστροφής και της εξιδανίκευσης,
βάλε στο λογαριασμό και το θέμα της "άγνοιας κινδύνου".
Δηλαδή της αφαίρεσης από την εικόνα του αυτοκινήτου όλων αυτών που το έκαναν αντιπαθητικό.
Όπως αλλοπρόσαλλη οδική συμπεριφορά, σκουριές, άθλια πλαστικά, στριμωγμένο εσωτερικό, ακριβά ανταλλακτικά κτλ.
 

minas

Member
Εγγραφή
22 Δεκεμβρίου 2017
Μηνύματα
996
Reaction score
2.903
Πόντοι
587
Age
35
Σωστη η τελευταια παρατηρηση,αλλα στην περιπτωση μου δεν υπηρχε αγνοια κινδυνου.Τα ελαττωματα του τα γνωριζω τοσο τωρα,οσο και πριν 20 χρονια.Αναφερομουν αποκλειστικα στο σχεδιασμο-εξωτερικη εμφανιση,που ειναι και αυτο που πρωτιστως δημιουργει εντυπωσεις τελικα.
Τα ιδια εκεινα φαναρια που εβρισκα απαισια πριν 20 χρονια,τα βρισκω ιδιαιτερα τωρα-οχι οτι θα το αγοραζα,καθε αλλο..Σχεδον αισθανομαι ασχημα κιολας,που καταληγω σε αυτη τη διαπιστωση..
Και τελικα εχει δικιο ο cxII prestige.Ακομα και σε περιπτωσεις πολιτικων που ειναι γνωστα τα δεινα που εχουν προκαλεσει,μετα απο χρονια καταληγουμε να αναγνωριζουμε αρετες που δεν εχουν οι νεωτεροι.Και αυτο ακριβως ειναι και το πνευμα της ερωτησης και της αποριας μου...αλλα αυτο μαλλον ειναι κουβεντα καφενειου..
 

minas

Member
Εγγραφή
22 Δεκεμβρίου 2017
Μηνύματα
996
Reaction score
2.903
Πόντοι
587
Age
35
Eαν υποθεσουμε οτι οι αριθμοι πλαισιου στα dacia ειναι ''εναλλαξιμοι'',οπως και στα renault της εποχης...:ninja:
...τοτε ισως ειναι ακρως ενδιαφερουσα περιπτωση για καποιους,σε αυτη την τιμη..

Ασχετο,αλλα νομιζω οτι το εν λογω το θυμαμαι σε κυκλοφορια,πριν παρα πολλα χρονια
 

minas

Member
Εγγραφή
22 Δεκεμβρίου 2017
Μηνύματα
996
Reaction score
2.903
Πόντοι
587
Age
35
Τον τελευταιο καιρο κατι εχει συμβει,και συναντω αρκετες αγγελιες,που αν μη τι αλλο εχουν σωστη τιμη για αυτο που προσφερουν.
Παρομοια περιπτωση ειναι και το παρακατω προτζεκτ,που πωλειται προς 500 ευρω..
22958

 

minas

Member
Εγγραφή
22 Δεκεμβρίου 2017
Μηνύματα
996
Reaction score
2.903
Πόντοι
587
Age
35
Παλαιοτερα θυμαμαι το ειχε ανεβασε αλλο μελος.Πλεον σε πολυ προσγειωμενη τιμη.
23025


(Ξαναλεω οτι ξαφνικα εχουν λογικευτει αρκετοι πωλητες ως προς τις απαιτησεις τους.Να επαιξε ρολο η κατασταση που ζουμε;hmmm)
 

nonos

Member
Εγγραφή
30 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
8.679
Reaction score
20.135
Πόντοι
1.387
Περιοχή
Ex Πατρα, ex Δουβλινο, now Αθηνα
Ωραία το Ritmo αυτό.. το θυμάμαι χρόνια εκεί γύρω από το ναό της Παντανάσσης.

Πήγαινα να ποσταρω ένα ακόμα πατρινό.. μεγάλη μου η έκπληξη να το βλέπω αγγελία. Το είχα εντοπίσει και φωτογραφίσει το '12. Τρομερή και η έκπληξη μου τότε σε μια πιλωτη σκονισμένο που το εντοπισα. Νόμιζα ότι χάθηκε.


23029


23026


23027

23028
 

minas

Member
Εγγραφή
22 Δεκεμβρίου 2017
Μηνύματα
996
Reaction score
2.903
Πόντοι
587
Age
35
Δεν ξερω αν στην τελικη ενδιαφερει κανεναν,Ωστοσο ειναι σπανιοτατο,και barn find με ολη τη σημασια...
23048

 

visa chrono

Member
Εγγραφή
1 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.070
Reaction score
26.926
Πόντοι
1.607
Arna .....

Δυστυχως ..δεν εχει χαρτια .. απο οτι περιγραφει ...
Εαν δειτε προσεχτικα την κατασταση κατω απο την σκονη ...μαλλον τα χλμ .. ειναι αληθινα ... αλλα ηταν οτι ποιο χαλια μπορει να φανταστεις απο την μαρκα αυτη ...
 
Top Bottom