Άλλα κλασσικά!

akrapovitch

Member
Εγγραφή
27 Φεβρουαρίου 2013
Μηνύματα
45
Reaction score
3
Πόντοι
0
Age
50
Pierre Boulanger said:
Φοβερή παρουσίαση απόλαυσα την ανάγνωση των ποστ σου φίλε akrapovitch.. Έχεις πραγματικούς θησαυρούς στα χέρια σου. Το αγαπημένο μου είναι το 500 βέβαια μιας και έχει φοβερό στυλ και κακά τα ψέματα μοναδική ιστορία. Ήταν και αυτό (όπως και το 2CV το DS και άλλα) αυτοκίνητο σταθμός στην ιστορία της αυτοκίνησης και αγαπήθηκε ιδιαίτερα παγκοσμίως. Είναι πραγματικά αξιοζήλευτο. Να είσαι καλά και να το χαίρεσαι :)

Σε ευχαριστω πολυ
Πραγματι ειναι απο τα αυτοκινητα που εχουν γραψει την δικια τους ιστορια και που το καταλαβαν οι αυτοκινητοβιομηχανιες και εβγαλαν αντικαταστατη οπως το ιδιο συμβαινει και με τα μινι vw .
Το psa group ειναι το μοναδικο που δεν μπηκε σε αυτην επιτυχημενη πολιτικη και αναρωτιεμαι γιατι .
 

akrapovitch

Member
Εγγραφή
27 Φεβρουαρίου 2013
Μηνύματα
45
Reaction score
3
Πόντοι
0
Age
50
Flaminio Bertoni said:
Πολύ ωραία παρουσίαση… τελικά τίποτα δεν είναι τυχαίο… αυτό το 500αρακι έγραψε ιστορία… και όσοι έχουν 2cv τους αρέσει πολύ...
Νομίζω άτι αυτά τα δυο πάνε πακέτο, μαζι και με τη Vespa…( ελπίζω να μην βγήκα off topic :X )
Πάντως έχεις πολύ μεράκι και αγάπη για τα αμάξια… ειδικά για τα ιταλικά… εμένα πάντα μου άρεσε το Panda (το πρώτο φυσικά ειδικά το 4x4 Sysley)
Σε ευχαριστω
εχω και μια vespa αλλα θελει δουλιτσα

εχω καταληξει οτι μου αρεσουν ολα τα αμαξια και κυριως αυτα με τα οποια μεγαλωσα και εβλεπα απο το πισω παραθυρο των αυτοκινητων των γονιων μου , πιανω τον εαυτο μου και κοιταζει , σκαραβαιους (ειχα κιολας εναν) μινι (ειχα και απο αυτο αλλα θελω να το ξεχασω :lol: ), 2cv, gsa ,4l .
Το panda και εμενα μου αρεσει και ειναι απο αυτα που περιλαμβανονται στις καθημερινες αναζητησεις μου στο car , δυστυχως οι τιμες τους ειναι υψηλες και τα ανταλλακτικα κυριως της τετρακινησης δυσκολα
 

Pierre Boulanger

Administrator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.215
Reaction score
23.874
Πόντοι
1.667
Age
51
Περιοχή
Paris in the sixties
akrapovitch said:
Pierre Boulanger said:
Φοβερή παρουσίαση απόλαυσα την ανάγνωση των ποστ σου φίλε akrapovitch.. Έχεις πραγματικούς θησαυρούς στα χέρια σου. Το αγαπημένο μου είναι το 500 βέβαια μιας και έχει φοβερό στυλ και κακά τα ψέματα μοναδική ιστορία. Ήταν και αυτό (όπως και το 2CV το DS και άλλα) αυτοκίνητο σταθμός στην ιστορία της αυτοκίνησης και αγαπήθηκε ιδιαίτερα παγκοσμίως. Είναι πραγματικά αξιοζήλευτο. Να είσαι καλά και να το χαίρεσαι :)

Σε ευχαριστω πολυ
Πραγματι ειναι απο τα αυτοκινητα που εχουν γραψει την δικια τους ιστορια και που το καταλαβαν οι αυτοκινητοβιομηχανιες και εβγαλαν αντικαταστατη οπως το ιδιο συμβαινει και με τα μινι vw .
Το psa group ειναι το μοναδικο που δεν μπηκε σε αυτην επιτυχημενη πολιτικη και αναρωτιεμαι γιατι .
Η απάντηση είναι απλή. Γιατί αν είχαν τέτοιες ευαισθησίες (στοιχειώδες μυαλό βασικά) και δεν ξεχνούσαν το ΕΝΔΟΞΟ παρελθόν τους δεν θα κατέληγαν στα χάλια που είναι. Τον προηγούμενο αιώνα η παγκόσμια αυτοκινητοβιομηχανία ανέμενε με ανοιχτό το στόμα τι θα παρουσιάσει η Citroen και ότι έβγαζε ήταν σημείο αναφοράς και τώρα αν δεις από το πλάι ένα Citroen δεν ξέρεις αν είναι Ρενώ, Πεζώ ή Χιουντάι.
 
Εγγραφή
16 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
645
Reaction score
79
Πόντοι
0
Age
55
Περιοχή
Κηφισιά (για την ώρα)
Κατά τη γνώμη μου mini,500,vw απλώς χρησιμοποίησαν το όνομα και την ιστορία των αυτοκινήτων για να κονομήσουν. Το ίδιο φαντάζομαι θα κάνει αν το κάνει και η Citroen. Είχα μικρές ελπίδες κάποτε για το ECO 2000 που είχε παρουσιαστεί το 1988 νομίζω ως αντικαταστάτης του 2CV και που πράγματι ήταν πρωτοποριακό
 

Pierre Boulanger

Administrator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.215
Reaction score
23.874
Πόντοι
1.667
Age
51
Περιοχή
Paris in the sixties
Δεν θα μπορούσαν να φτιάξουν ένα DS ας πούμε? Με υδροπνευματική κλπ? Ακόμα και εγώ που είμαι άσχετος από design τους το σχεδιάζω σε μια ώρα.. Η κονόμα εννοείται πως είναι το πρώτο μέλημα όλων των εταιριών, αυτό όμως δεν είναι κακό.
 

akrapovitch

Member
Εγγραφή
27 Φεβρουαρίου 2013
Μηνύματα
45
Reaction score
3
Πόντοι
0
Age
50
Αν και ειμαστε off topic :lol:

κονομα !!!!μονο αυτο μετραει , μινι , 500, beetle ολα εγιναν για αυτο και προσωπικα θα μου αρεσαν πολυ αν λεγοντουσαν διαφορετικα

Aποψη μου, καλα εκανε η citroen (η ρενω νομιζω εβγαλε ενα gordini) γιατι να ¨μολυνει¨" ενα ονομα που εχει συματοδοτησει ολοκληρη την αυτοκινηση γιατι να λεει ο αλλος εχω ενα 2cv και να του λεει ο αλλος , πιο το καινουργιο ?

Ασε πια που η αναζητηση στο ebay εχει γινει ι γολγοθας , παλια εβαζα fiat 500 μου εβγαζε καποιες χιλιαδες καταχωρησεις αλλα ηταν ολες σχετικες , τωρα xenon a/c προγραματα ecu εγκεφαλους αεροσακους
 

Marios

Moderator
Εγγραφή
4 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
930
Reaction score
1.330
Πόντοι
517
Age
36
Περιοχή
Αθήνα - Αίγινα
+++++ σε όλα.

akrapovitch έχεις κάποιο φωτοτυπικό που βγάζει οτομπιανκι; :lol: :lol:
Να τα χαίρεσαι :D

Επίσης να σημειώσω ότι αν και δεν έχουμε όλοι ντεσεβω, έχουμε όλοι βέσπα :lol: :lol:
 

DimitrisR

Member
Εγγραφή
20 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
186
Reaction score
15
Πόντοι
0
Age
52
Marios said:
+++++ σε όλα.

akrapovitch έχεις κάποιο φωτοτυπικό που βγάζει οτομπιανκι; :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol:

Μπράβο Στέλιο όμορφα αυτοκίνητα!
 

Flaminio Bertoni

Super Moderator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
6.530
Reaction score
19.032
Πόντοι
1.287
Age
51
Περιοχή
Italy Milan
Marios said:
+++++ σε όλα.

akrapovitch έχεις κάποιο φωτοτυπικό που βγάζει οτομπιανκι; :lol: :lol:
Να τα χαίρεσαι :D

Επίσης να σημειώσω ότι αν και δεν έχουμε όλοι ντεσεβω, έχουμε όλοι βέσπα :lol: :lol:
εύγε! και εγώ έχω Vespa...
 

kp61

Member
Εγγραφή
26 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
44
Reaction score
2
Πόντοι
262
Flaminio Bertoni said:
Marios said:
+++++ σε όλα.

akrapovitch έχεις κάποιο φωτοτυπικό που βγάζει οτομπιανκι; :lol: :lol:
Να τα χαίρεσαι :D

Επίσης να σημειώσω ότι αν και δεν έχουμε όλοι ντεσεβω, έχουμε όλοι βέσπα :lol: :lol:
εύγε! και εγώ έχω Vespa...
εεεχμ γκουχου γκουχου, ολοι εχουμε την βεσπουλα μας
 

visa chrono

Member
Εγγραφή
1 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.040
Reaction score
26.833
Πόντοι
1.607
kp61 said:
Flaminio Bertoni said:
Marios said:
+++++ σε όλα.

akrapovitch έχεις κάποιο φωτοτυπικό που βγάζει οτομπιανκι; :lol: :lol:
Να τα χαίρεσαι :D

Επίσης να σημειώσω ότι αν και δεν έχουμε όλοι ντεσεβω, έχουμε όλοι βέσπα :lol: :lol:
εύγε! και εγώ έχω Vespa...
εεεχμ γκουχου γκουχου, ολοι εχουμε την βεσπουλα μας
Εχω και εγω μια!
 

akrapovitch

Member
Εγγραφή
27 Φεβρουαρίου 2013
Μηνύματα
45
Reaction score
3
Πόντοι
0
Age
50
Δεν βλεπω ενοτητα 2 τροχων :lol:
ειμαι λατρης των δικυκλων αλλα δυστυχως τα τελευταια χρονια εχω μονο την βεσπα και ενα c50 (και μερικα ποδηλατα :lol: )
 
Top Bottom