Καλησπέρα στην όμορφη παρέα

antonisyugo

Member
Εγγραφή
9 Ιανουαρίου 2018
Μηνύματα
93
Reaction score
228
Πόντοι
357
Age
44
Περιοχή
Xαλκιδικη
Καλησπερα και απο μενα.Ειμαι ο Αντωνης απο Χαλκιδικη.
Το my2cv το εμαθα απο τον Χρηστο(nonos)οπου συνομιλουσαμε ενιοτε στους 4tforum.
Πραγματικα το forum ειναι απιστευτο και χαιρομαι που ειστε μια πολυ δυνατη και ομορφη παρεα χωρις κομπλεξ και δισταγμους ως προς το μοιρασμα γνωσεων,συμβουλων και φωτογραφιων.
Δυστυχως δεν κατεχω(ακομα)μια παλια Citroen αλλα μολις πριν απο 2 μηνες εσωσα απο το scrap μια zx avantage του 1994 με 127.000χλμ οποτε χαιρομαι που εκανα μια αρχη εστω και με ενα μοντελο που για πολλους δεν εχει καμια αξια.
 

nonos

Member
Εγγραφή
30 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
8.690
Reaction score
20.183
Πόντοι
1.387
Περιοχή
Ex Πατρα, ex Δουβλινο, now Αθηνα
Αντωνη καλως ορισες και εδω!
Χαιρομαι που τελικα κατεληξες. Την αρχη βεβαια την ειχες κανει παλιοτερα πολυ και με απιστευτο μοντελο!
 
Εγγραφή
18 Οκτωβρίου 2014
Μηνύματα
6.458
Reaction score
16.887
Πόντοι
1.287
Περιοχή
Région parisienne
καλώσήλθες... Εδώ δεν υπάρχουν Σιτροέν (και αυτοκίνητα με γούστο γενικότερα) χωρίς αξία... Δεν 'κατηγοριοποιούνται' τα μέλη εδώ ανάλογα με τα αυτοκίνητά τους...
 

nonos

Member
Εγγραφή
30 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
8.690
Reaction score
20.183
Πόντοι
1.387
Περιοχή
Ex Πατρα, ex Δουβλινο, now Αθηνα
Οντως πολυ σημαντικο το παραπανω σχολιο. Μεχρι και ο Κρονος αγαπησε τα bx :devil:, τον Αποστολη λιγο ψηνουμε με το axel..:lol::ninja:
 

visa chrono

Member
Εγγραφή
1 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.071
Reaction score
26.930
Πόντοι
1.607
Οντως πολυ σημαντικο το παραπανω σχολιο. Μεχρι και ο Κρονος αγαπησε τα bx :devil:, τον Αποστολη λιγο ψηνουμε με το axel..:lol::ninja:
Ήθελες...αλλά δεν θα φάω το γλυκό χωρίς ...κουταλάκι...νέε μου....:food::drool:

+1000 στο σχόλιο του @CX II_Prestige
 

nonos

Member
Εγγραφή
30 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
8.690
Reaction score
20.183
Πόντοι
1.387
Περιοχή
Ex Πατρα, ex Δουβλινο, now Αθηνα
:lol:
 

PapatasosCX77

Member
Εγγραφή
28 Ιουνίου 2017
Μηνύματα
2.141
Reaction score
2.405
Πόντοι
747
Περιοχή
Ιωάννινα, Ελλάς
Καλωσόρισες!!! :ballons:
 

Flaminio Bertoni

Super Moderator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
6.553
Reaction score
19.108
Πόντοι
1.287
Age
51
Περιοχή
Italy Milan
καλώσήλθες... Εδώ δεν υπάρχουν Σιτροέν (και αυτοκίνητα με γούστο γενικότερα) χωρίς αξία... Δεν 'κατηγοριοποιούνται' τα μέλη εδώ ανάλογα με τα αυτοκίνητά τους...
Απιστευτο σχολιο +1000 απο μενα
Καλος ηρθες @antonisyugo
 

xantiamanolis

Member
Εγγραφή
7 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
2.740
Reaction score
4.022
Πόντοι
827
Age
50
Περιοχή
Πρεβεζα
gia σου και απο μενα δεν εχω παλιο σιτροεν εχω ενα ξανθια του 1999 και ακομα το ψιλομαζευω
 

antonisyugo

Member
Εγγραφή
9 Ιανουαρίου 2018
Μηνύματα
93
Reaction score
228
Πόντοι
357
Age
44
Περιοχή
Xαλκιδικη
Σας ευχαριστω πολυ ολους για το καλωσορισμα!Και αφου εχω δει και διαβασει εδω μεσα οτι ορθως ολα αναφερονται και μοιραζονται να σας πως οτι το nickname προηλθε απο 2 Zastava Yugo που εχω και λατρευω(οσο κακα αυτοκινητα κι αν ειναι)!
 

visa chrono

Member
Εγγραφή
1 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.071
Reaction score
26.930
Πόντοι
1.607
Welcome...agapite mas Toni...
Kαι εγω που νομιζα πως θα εξεφραζες την επυθυμια να αγορασεις ενα..:ninja::X:lol:

Ε γιατρε ... σαν πολύς καιρός πέρασε δεν ερχεσε κατά δω... :dscabrio:άντε.. ζέστη έχουμε..όχι χιόνια...και καμιά 10 αριά αυτοκίνητα διάσπαρτα ..σε συνεργεία...
Η απαγόρευση εδώ ...έχει και τα καλά του..


Συγνώμη αγαπητέ μου για το off topic παρασύρθηκα.... καλως ήρθες ξανά :dizzy::fool::citroen:
 

Nikephoros

Member
Εγγραφή
3 Σεπτεμβρίου 2015
Μηνύματα
4.703
Reaction score
13.332
Πόντοι
1.077
Age
51
Περιοχή
Αθήνα
Καλησπερα και απο μενα.Ειμαι ο Αντωνης απο Χαλκιδικη.
Το my2cv το εμαθα απο τον Χρηστο(nonos)οπου συνομιλουσαμε ενιοτε στους 4tforum.
Πραγματικα το forum ειναι απιστευτο και χαιρομαι που ειστε μια πολυ δυνατη και ομορφη παρεα χωρις κομπλεξ και δισταγμους ως προς το μοιρασμα γνωσεων,συμβουλων και φωτογραφιων.
Δυστυχως δεν κατεχω(ακομα)μια παλια Citroen αλλα μολις πριν απο 2 μηνες εσωσα απο το scrap μια zx avantage του 1994 με 127.000χλμ οποτε χαιρομαι που εκανα μια αρχη εστω και με ενα μοντελο που για πολλους δεν εχει καμια αξια.
Καλημέρα αγαπητέ νέε μας φίλε και καλώς όρισες και από εμένα! Η παρέα μας μεγαλώνει... Πραγματικά το υπέροχο σχόλιο του Νίκου/CX_Prestige τα είπε όλα με τον καλύτερο δυνατό τρόπο.

Και κάτι τελευταίο: Το ZX, όσο συμβατικό και εάν φαίνεται σε σύγκριση με άλλες υδροπνευματικές Citroen, μέσα στην υποτιθέμενη απλότητά του έδειξε το δρόμο σε πάρα πολλά θέματα! Ήταν ίσως το καλύτερο "συμβατικό" αυτοκίνητο που έβγαλε η Citroen, κυρίως χάρη στο εκπληκτικό στήσιμό του στο δρόμο (οδική συμπεριφορά μαζί με άνεση, παθητική τετραδιεύθυνση, φοβερά φρένα, κ.λ.π.). Έζησα με ένα Avantage για 11 χρόνια και 288000χλμ...

Η αξία ενός "κλασσικού" αυτοκινήτου βρίσκεται πρώτα σε αυτό που λέει η δική μας ψυχή και ύστερα στις "αναλύσεις" των "ειδικών" περιοδικών κλασσικού ή μη αυτοκινήτου... Είναι πρώτα συναίσθημα, νοσταλγία και μετά οτιδήποτε άλλο...:citrolove::citroen:
 

Taskos

Member
Εγγραφή
24 Απριλίου 2013
Μηνύματα
1.298
Reaction score
3.133
Πόντοι
777
Age
54
Γειά σου και χαρά σου Αντώνη,
Καλώς ήλθες και καλή δύναμη!
Το ΖΧ μην το υποτιμάς, έχει μεγάλη αξία
αλλά και είναι γεμάτο εκπλήξεις θετικές και αρνητικές.
(ΖΧ avantage 1992-2015 ~250.000χλμ)
 
Last edited:

nonos

Member
Εγγραφή
30 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
8.690
Reaction score
20.183
Πόντοι
1.387
Περιοχή
Ex Πατρα, ex Δουβλινο, now Αθηνα
Εμενα παντως εχωντας το 10 χρονια απο δευτερο χερι μου εχει κοστισει λιγοτερο κατ ετος απ οτι το ποδηλατο εδω που ειμαι...Δε κανω πλακα. Μονο ευχαριστα και ευχαριστηση αυτο το αμαξι.
 
Top Bottom