Kohyli

kohyli

Member
Εγγραφή
6 Νοεμβρίου 2015
Μηνύματα
6
Reaction score
23
Πόντοι
252
Age
67
Περιοχή
Αθήνα
Website
members.noa.gr
Καλημέρα σε όλους,

Από διαδικτυακή αναζήτηση βρήκα το site και είπα γιατί όχι. Η αλήθεια είναι ότι πάντα χρειάζομαι πληροφορίες για το 2cv που απόκτησα το 2008. Γίνονται όλο και πιο σπάνιες (όπως και οι ιδιοκτήτες) με τα μέτρα απόσυρσης που εφαρμόζονται. Το 2cv το βρήκα σε σχετικά καλή τιμή και σε κίνηση (δοκιμή στις στροφές του Βαρνάβα Αττικής), αλλά έδωσα άλλα τόσα για να το κάνω πιο εμφανίσιμο (δείτε φωτό). Το συγκεκριμένο το θεωρώ ως αυτοκίνητο πόλης και Σ/Κ, το οδηγώ ελάχιστα. Το όνομα "κοχύλι" οφείλεται στο όνομα που του έδωσε η κόρη μου, που ήταν και ιδιαίτερα θετική στην απόκτησή του. Περισσότερες πληροφορίες στο μέλλον.
 

Pierre Boulanger

Administrator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.228
Reaction score
23.918
Πόντοι
1.667
Age
51
Περιοχή
Paris in the sixties
Καλημέρα σε όλους,

Από διαδικτυακή αναζήτηση βρήκα το site και είπα γιατί όχι. Η αλήθεια είναι ότι πάντα χρειάζομαι πληροφορίες για το 2cv που απόκτησα το 2008. Γίνονται όλο και πιο σπάνιες (όπως και οι ιδιοκτήτες) με τα μέτρα απόσυρσης που εφαρμόζονται. Το 2cv το βρήκα σε σχετικά καλή τιμή και σε κίνηση (δοκιμή στις στροφές του Βαρνάβα Αττικής), αλλά έδωσα άλλα τόσα για να το κάνω πιο εμφανίσιμο (δείτε φωτό). Το συγκεκριμένο το θεωρώ ως αυτοκίνητο πόλης και Σ/Κ, το οδηγώ ελάχιστα. Το όνομα "κοχύλι" οφείλεται στο όνομα που του έδωσε η κόρη μου, που ήταν και ιδιαίτερα θετική στην απόκτησή του. Περισσότερες πληροφορίες στο μέλλον.
Καλώς μας ήρθες :)
Είμαστε στην διάθεσή σου για όποια πληροφορία χρειαστείς. Δυστυχώς οι φωτογραφίες του Κοχυλιού δεν φαίνονται... :citroen:
 

nonos

Member
Εγγραφή
30 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
8.547
Reaction score
19.715
Πόντοι
1.387
Περιοχή
Ex Πατρα, ex Δουβλινο, now Αθηνα
Οντως δε φαινονται.. Ξαναδοκιμασε.. απο τη μικρη του αβαταρ φαινεται μπιμπελο παντως.
 

kohyli

Member
Εγγραφή
6 Νοεμβρίου 2015
Μηνύματα
6
Reaction score
23
Πόντοι
252
Age
67
Περιοχή
Αθήνα
Website
members.noa.gr
Ευχαριστώ για την υποδοχή.

Δοκιμάζω και πάλι με τις εικόνες. Από τη φάση της αναδόμησης στη φάση του πιο μακρινού ταξιδιού που του έχω κάνει (Εύβοια). Αυτό που μου άρεσε περισσότερο στην πρώτη φάση ήταν η δουλειά του ηλεκτρολόγου.

Ενημερωτικά, χρησιμοποιώ το e-shop www.franzose.de για ανταλλακτικά (το έχω επισκεφθεί και σε ένα ταξίδι στη Γερμανία), ενώ για τα service πηγαίνω στου Κωστάρη στο Χαλάνδρι.

15.jpg
electricien4.jpg
View attachment 3824
 

nonos

Member
Εγγραφή
30 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
8.547
Reaction score
19.715
Πόντοι
1.387
Περιοχή
Ex Πατρα, ex Δουβλινο, now Αθηνα
Καλλιτεχνης ο ηλεκτρολογος..!:bow:
Καλο ονομα στη πιατσα σε οτι αφορα παλια citroen ο Κωσταρης.
 
Top Bottom