Greek Youngtimers και νεώτερα supercars

Nikephoros

Member
Εγγραφή
3 Σεπτεμβρίου 2015
Μηνύματα
4.652
Reaction score
13.151
Πόντοι
1.077
Age
50
Περιοχή
Αθήνα
Δεν ξέρω για σένα, αλλά στα μάτια μου φαίνεται πολύ-πολύ άσχημο. Βέβαια είπαμε περί ορέξεως.....
Και σε εμένα. Εάν δεις στο thread με την επίσκεψη μου στο Classical Remise του Βερολίνου πριν από 3.5 χρόνια, είχα δει από κοντά μια GT. Καμμιά σχέση, πολύ όμορφη!
 

Nikephoros

Member
Εγγραφή
3 Σεπτεμβρίου 2015
Μηνύματα
4.652
Reaction score
13.151
Πόντοι
1.077
Age
50
Περιοχή
Αθήνα
Ναι δώσε το πικάσο :grin:
Καντο τραμπα να σωθεις ..

popcorn
Πρόκειται για μία Panamera 4 Turbo s Hybrid, μοντέλο του 2018 με τα 680 άλογα και 68000χλμ., Τώρα το μοντέλο αυτό έχει 700 άλογα. Ό,τι και να λέμε για τις αγαπημένες μας Citroen, δεν μπορώ να μεταφέρω το πόσο προσεγγίζει την τελειότητα αυτό το αυτοκίνητο. Όχι μόνο η θέση οδήγησης και η εργονομία, αλλά ακόμα και το πάχος της στεφάνης του τιμονιού και η διάμετρός του είναι απλά τέλεια. Και η παραμικρή λεπτομέρεια ξεχειλίζει από απίστευτη μελέτη και εμπειρία. Και όσον αφορά τις επιδόσεις, προσοχή διότι με launch control ο εγκέφαλος κινδυνεύει με μετατόπιση! Σου έρχεται φοβερός πονοκέφαλος...

Και εγώ δεν μπορώ να φτιάξω το χιλιοτρακαρισμένο μου Picasso,,, Δεν μπορώ να πάρω τώρα ούτε ένα Tata Nano!
 

Nikephoros

Member
Εγγραφή
3 Σεπτεμβρίου 2015
Μηνύματα
4.652
Reaction score
13.151
Πόντοι
1.077
Age
50
Περιοχή
Αθήνα
For tata nano
.

Να πεις να στο δανειζουν ...:lol::cool::lock:
Παρόλο που ανήκει σε πολύ στενό και αγαπημένο μου πρόσωπο που δουλεύει στο χώρο της ναυτιλίας (την έχει ως εταιρικό, την πήρε μεταχειρισμένη, δίνοντας μία BMW X5M που είχε συν τη διαφορά), ο οποίος μου τη δίνει ελεύθερα να την οδηγήσω, δεν τολμώ να το κάνω! Είμαι ένας οδηγός καθημερινότητας και έχω καιρό να οδηγήσω κάτι δυνατό. Και εάν ποτέ αξιωθώ να αποκτήσω ένα τόσο γρήγορο αυτοκίνητο, θα πάω πρώτα σε κατάλληλη σχολή να θυμηθώ και να μάθω ακόμα περισσότερα από τα ελάχιστα που ξέρω, Έτσι πιστεύω πρέπει να γίνεται...
 

dap

Member
Εγγραφή
26 Οκτωβρίου 2020
Μηνύματα
310
Reaction score
888
Πόντοι
337
Age
56
Εμένα πάλι, το μάτι μου έπεσε σε εκείνο το λευκό αμακιγιάριστο κορεάτικο. Πωλείται; Κάνει ωραία εικαστική σύνθεση με τον κλασσικό ελληνικό τοίχο
 

Nikephoros

Member
Εγγραφή
3 Σεπτεμβρίου 2015
Μηνύματα
4.652
Reaction score
13.151
Πόντοι
1.077
Age
50
Περιοχή
Αθήνα
Η Χ100 XKR, ιδίως τα πολύ τελευταία μοντέλα του 2005-2006, όπως αυτή, μου έχουν γίνει έμμονη ιδέα! Και μία απλή πολλή πρώτης σειράς με τον απλό ατμοσφαιρικό κινητήρα που υπάρχει στη γέφυρα της Βαρυμπόμπης, επίσης πανέμορφη!

30965
 

Nikephoros

Member
Εγγραφή
3 Σεπτεμβρίου 2015
Μηνύματα
4.652
Reaction score
13.151
Πόντοι
1.077
Age
50
Περιοχή
Αθήνα
Με αφορμή αυτήν την εικόνα θα σας πω μία ιστορία. Σίγουρα οι McLaren αποτελούν μάλλον τον κυριότερο ανταγωνιστή των Ferrari. Ρώτησαν, λοιπόν, τον Jay Leno με την τεράστια συλλογή των υπεραυτοκινήτων που έχει γιατί δεν έχει καμία Ferrari στη συλλογή του, ενώ έχει πολλές McLaren. Και απάντησε λέγοντας ότι δεν έχει τίποτα με τις Ferrari< είναι καταπληκτικά αυτοκίνητα, αλλά σιχαινόταν το γεγονός ότι για να αγοράσει μία Ferrari θα έπρεπε να δώσει ένα "φιλοδώρημα" μερικών δεκάδων χιλιάδων δολαρίων στον πωλητή, επειδή θα του πωλούσε δήθεν το καλύτερο αυτοκίνητο στον κόσμο. Μία έπαρση και αλλαζονεία παντού σε σχέση με τις Ferrari. Ενώ πήγε στη McLaren για να πάρει μία από τα πιο ακριβά μοντέλα της (έχει και την κορυφαία Ρ1!) και τους ζήτησε να του βάλουν κεραμικά δισκόφρενα.. Και τον ρώτησαν οι Άγγλοι "τι τα θέλεις, θα τη χρησιμοποιείς σε πίστα?". "Όχι", απάντησε ο Leno. "E, τότε, γιατί να πληρώσεις έξτρα 20-30,000 δολάρια?" Το είπαν αυτό οι Άγγλοι στο δισεκατομμυριούχο Jay Leno με το στάβλο των αυτοκινήτων του να έχει αξία αμέτρητων εκατομμυρίων ευρώ. Αυτή η ιστορία νομίζω ότι λέει πολλά!
 
Top Bottom