Citroen XM, γενική συζήτηση

nonos

Member
Εγγραφή
30 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
8.458
Reaction score
19.477
Πόντοι
1.387
Περιοχή
Ex Πατρα, ex Δουβλινο, now Αθηνα
Δε φταίει το αυτοκίνητο αν ο ιδιοκτήτης του δε το συντηρεί...
 

Taskos

Member
Εγγραφή
24 Απριλίου 2013
Μηνύματα
1.241
Reaction score
2.959
Πόντοι
697
Age
54
Πιο κομμάτι της συντήρησης αμέλησε?
Νομίζω μόνο με προληπτική-προβλεπτική αντικατάσταση top mount το γλιτώνεις.
 

nonos

Member
Εγγραφή
30 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
8.458
Reaction score
19.477
Πόντοι
1.387
Περιοχή
Ex Πατρα, ex Δουβλινο, now Αθηνα
Την αλλαγή top mount παρέλειψε που είναι κομμάτι της προκαθορισμένης συντήρησης με συγκεκριμενη χιλιομετρική ή χρονική αλλαγή.
Δεν είναι τυχαία πανάκριβα...
 
Εγγραφή
18 Οκτωβρίου 2014
Μηνύματα
6.394
Reaction score
16.660
Πόντοι
1.287
Περιοχή
Région parisienne
Ma edose kanonika tin adeia i Citroen.

Antitheta, i polestar den eixe parei adeia gia tous loxies
 

Nikephoros

Member
Εγγραφή
3 Σεπτεμβρίου 2015
Μηνύματα
4.632
Reaction score
13.101
Πόντοι
1.077
Age
50
Περιοχή
Αθήνα
Τι δουλειά έχει αυτό το όνειρο:

25759


με αυτό το άθλιο τέρας:
25758


Τόσο σέβεται την ιστορία της η Citroen? Σα να φτιάχναμε ένα αρχαιοπρεπές, σύγχρονο κτίριο και να το ονομάζαμε "Παρθενώνα"... Ο Παρθενώνας ήταν ένας, η Αγία Σοφία ήταν μία, ο Ερμής του Πραξιτέλη ήταν ένας και η ΧΜ ήταν μία... Διότι η εταιρεία ξεχνάει ότι τα αυτοκίνητά της ήταν κάποτε πολιτισμικά σύμβολα της αυτοκίνησης, ήταν το όραμα της αυτοκίνησης για τον πολιτισμό και το μέλλον.

Εν τω μεταξύ, ποιος έδωσε άδεια, η Citroen? H Peugeot? Η Stellantis και ο "γόνος" που είναι επικεφαλής της?
 
Εγγραφή
18 Οκτωβρίου 2014
Μηνύματα
6.394
Reaction score
16.660
Πόντοι
1.287
Περιοχή
Région parisienne
Το αυτοκίνητο αυτό είναι σα να έχεις προσπαθήσει να το φτιάξεις από τσαλακωμενο χαρτί που πήρες από το καλαθάκι με τα σκουπίδια δίπλα στο γραφείο.
 
Εγγραφή
18 Οκτωβρίου 2014
Μηνύματα
6.394
Reaction score
16.660
Πόντοι
1.287
Περιοχή
Région parisienne
Έχει δώσε την άδεια και για το id. Και για το CX (VW Mazda)
 

nonos

Member
Εγγραφή
30 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
8.458
Reaction score
19.477
Πόντοι
1.387
Περιοχή
Ex Πατρα, ex Δουβλινο, now Αθηνα
Το βασικο προβλημα με αυτα ειναι οταν σαρωνω το car.gr και μου βγαζει ανταλλακτικα απο mazda και vw αντι αυτα που ψαχνω:lol:

Εντωμεταξυ, το σημα της Polestar βασει ονοματος και συμβολισμου το βρισκω πολυ καλο. Ναι μεν αποτελειται απο τα λοχιοσημα σε αλλες θεσεις αλλα προσωπικα δε θεωρω καν οτι χρειαζοταν αδεια χρησης. Ισως φταιει που ιστορικα που αρεσε πολυ και το σημα της Subaru.
 
Last edited:
Εγγραφή
18 Οκτωβρίου 2014
Μηνύματα
6.394
Reaction score
16.660
Πόντοι
1.287
Περιοχή
Région parisienne
Το βασικο προβλημα με αυτα ειναι οταν σαρωνω το car.gr και μου βγαζει ανταλλακτικα απο mazda και vw αντι αυτα που ψαχνω:lol:

Εντωμεταξυ, το σημα της Polestar βασει ονοματος και συμβολισμου το βρισκω πολυ καλο. Ναι μεν αποτελειται απο τα λοχιοσημα σε αλλες θεσεις αλλα προσωπικα δε θεωρω καν οτι χρειαζοταν αδεια χρησης. Ισως φταιει που ιστορικα που αρεσε πολυ και το σημα της Subaru.
stin Gallia einai sta dikastiria me tin polestar pantos.
 

nonos

Member
Εγγραφή
30 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
8.458
Reaction score
19.477
Πόντοι
1.387
Περιοχή
Ex Πατρα, ex Δουβλινο, now Αθηνα
Νομιζω καθε εταιρια που σεβεται το Legal τμημα της θα εκανε το ιδιο. Ωστοσο προσωπικα παντα, επι της ουσιας και ως ρομαντικος της Citroen δε νιωθω ασχημα.. ουτε καν πηγε το μυαλο μου.
 

visa chrono

Member
Εγγραφή
1 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.040
Reaction score
26.833
Πόντοι
1.607
Οριστε! και αλλη ντροπη!! bmw και citroen ......αυτη η συνεργασια View attachment 25761View attachment 25762View attachment 25763View attachment 25764φυσικα μου αρεσει!!
Εγω σου ειπα την λυση για να γινεις καλα ... δεν ακους ...

.... Σαν δευτερη λυση αφου σου αρεσει ..το απο επανω... μηπως και ... παρε το κιτ .. και βγαζε το μοτερ αpo to Gs και κανε βολτες .... kai meta ξανα βαζετο στην Gs και ξανακανε βολτες!!



Καλο βραδακι παπουλη... @traffic
 
Last edited:

GiwrgosTer

Member
Εγγραφή
18 Δεκεμβρίου 2021
Μηνύματα
258
Reaction score
474
Πόντοι
337
Age
20
Περιοχή
Χανιά, Κρήτη
ποσο αξιζει αυτο το xm ; ειναι καλο σαν πρωτο αμαξι για νεο οδηγο ; εχω διαβασει οτι παρουσιαζουν αρκετα ηλεκτρικα προβληματα και ιστοριες τρομου για top strut mounts που σχεδον διαπερνανε το καπο ...
 
Top Bottom