Citroen C5 Aircross - Facelift

Pierre Boulanger

Administrator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.238
Reaction score
23.934
Πόντοι
1.667
Age
51
Περιοχή
Paris in the sixties

Demetris

Member
Εγγραφή
31 Δεκεμβρίου 2020
Μηνύματα
308
Reaction score
904
Πόντοι
367
Age
50
Τουλάχιστον τώρα δεν το μπερδεύεις εύκολα με το αντίστοιχο C3 από μακριά.
 

Nikephoros

Member
Εγγραφή
3 Σεπτεμβρίου 2015
Μηνύματα
4.665
Reaction score
13.187
Πόντοι
1.077
Age
50
Περιοχή
Αθήνα
Συγχώρεσέ με Απόστολε, νομίζω ότι η μάσκα του πλέον μοιάζει με του.... VW T-Cross! Και εμένα μου αρέσει γενικά, ιδίως το εσωτερικό του. Αλλά γιατί καταργήθηκαν τα σεντάν, οι μπερλίνες, οι λιμουζίνες? Αυτά τα ογκώδη και απίστευτα βαριά αυτοκίνητα τι εξυπηρετούν τελικά? Έχουν περισσότερους χώρους από ένα σεντάν? Όχι. Είναι υπερυψωμένα γιατί, θα βγουν εκτός δρόμου? Όχι. Εδώ τα περισσότερα είναι δικίνητα. Άλλη μία "μόδα" άνευ ουσιαστικού αντικρίσματος που τελικά μας την επέβαλαν.
 

visa chrono

Member
Εγγραφή
1 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.064
Reaction score
26.898
Πόντοι
1.607
Συγχώρεσέ με Απόστολε, νομίζω ότι η μάσκα του πλέον μοιάζει με του.... VW T-Cross! Και εμένα μου αρέσει γενικά, ιδίως το εσωτερικό του. Αλλά γιατί καταργήθηκαν τα σεντάν, οι μπερλίνες, οι λιμουζίνες? Αυτά τα ογκώδη και απίστευτα βαριά αυτοκίνητα τι εξυπηρετούν τελικά? Έχουν περισσότερους χώρους από ένα σεντάν? Όχι. Είναι υπερυψωμένα γιατί, θα βγουν εκτός δρόμου? Όχι. Εδώ τα περισσότερα είναι δικίνητα. Άλλη μία "μόδα" άνευ ουσιαστικού αντικρίσματος που τελικά μας την επέβαλαν.
Μα Νικολα αγοραζουν jeep.... ειναι ψηλα.. ξεχωριζουν οταν πανε σχολειο ...τα παιδια... και αλλα πολλα...
Εχω ακουσει ατακα απο κυρια....
αγορασαμε jeep....

E ναι? Ποιο wragler ?

Το καινουργιο QUASQAI.. (μπορει να το εγραψα λαθος)
Μα αυτο ειναι Nissan......δεν ειναι jeep...
 
Εγγραφή
18 Οκτωβρίου 2014
Μηνύματα
6.427
Reaction score
16.771
Πόντοι
1.287
Περιοχή
Région parisienne
Με ζάντες 20 ιντσών κι ελαστικά χαμηλού προφίλ, ούτε κράσπεδο δεν ανεβαίνεις.

Απο πρίν είναι λίγο καλλίτερο. Τουλάχιστον δεν θυμίζει λεγκο, όπως πριν.

Άσχετα από γούστα για τον τύπο του αμαξώματος, νομίζω τα σημερινά προϊόντα της πρώην PSA, αλλά και της Ρενό, υπολείπονται άλλων κατασκευαστών. Σχεδιαστικά τουλάχιστον πολύ πιο πολύ μου μιλά η Μάζντα η και κάποιοι καινούριοι κορεάτες.
Αν και τέτοιο τύπο αμαξώματος δεν θα επαιρνα ποτέ
 
Εγγραφή
18 Οκτωβρίου 2014
Μηνύματα
6.427
Reaction score
16.771
Πόντοι
1.287
Περιοχή
Région parisienne
Μα Νικολα αγοραζουν jeep.... ειναι ψηλα.. ξεχωριζουν οταν πανε σχολειο ...τα παιδια... και αλλα πολλα...
Εχω ακουσει ατακα απο κυρια....
αγορασαμε jeep....

E ναι? Ποιο wragler ?

Το καινουργιο QUASQAI.. (μπορει να το εγραψα λαθος)
Μα αυτο ειναι Nissan......δεν ειναι jeep...
Ε, οκ, ο πατέρας μου, μόνο αφού αγόρασε το ΑΧ, κατάλαβε ότι δεν είχε υδροπνευματικη, υπάρχουν και χειρότερα.
 

nonos

Member
Εγγραφή
30 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
8.580
Reaction score
19.816
Πόντοι
1.387
Περιοχή
Ex Πατρα, ex Δουβλινο, now Αθηνα
Χειροτερεψε αισθητικα απ εξω..
 

unclenontas

Member
Εγγραφή
12 Ιουνίου 2018
Μηνύματα
72
Reaction score
159
Πόντοι
387
Age
35
Ε, οκ, ο πατέρας μου, μόνο αφού αγόρασε το ΑΧ, κατάλαβε ότι δεν είχε υδροπνευματικη, υπάρχουν και χειρότερα.
Φαντάσου πόσο δεδομένο ήταν ότι Σιτροεν = Υδρο
 

unclenontas

Member
Εγγραφή
12 Ιουνίου 2018
Μηνύματα
72
Reaction score
159
Πόντοι
387
Age
35
Ρε γαμωτο έχει ωραίο εσωτερικό. Τι ωραία που θα του πήγαινε αν ήταν δε θα πω μπερλίνα, έστω ένα χαμηλό χατσ.
 

ami8_gs_ds_bx

Member
Εγγραφή
31 Δεκεμβρίου 2013
Μηνύματα
1.853
Reaction score
4.237
Πόντοι
777
Age
48
Κάπου διάβαζα για τα μοντέλα που θα κοπούν το 2022 και σχεδόν τα μισά ήταν sedan. Μέχρι και το Passat θα μας αποχαιρετήσει. Τα μόνα που θα μείνουν είναι σε μερικά μοντέλα οι εκδόσεις s/w. Δυστυχώς ή ευτυχώς δεν υπάρχουν αγοραστές για αυτά τα σχέδια. Προσωπικά πότε δεν συμπαθούσα τα sedan. Τα θεωρώ τα πλέον βαρετά σχεδιαστικά. Αυτά που μπορώ να εξαιρέσω από τον κανόνα αυτόν είναι της Peugeot και μερικά άλλα, που μετρούνται στα δάχτυλα του ενός χεριού.
 

Pierre Boulanger

Administrator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.238
Reaction score
23.934
Πόντοι
1.667
Age
51
Περιοχή
Paris in the sixties
Συγχώρεσέ με Απόστολε, νομίζω ότι η μάσκα του πλέον μοιάζει με του.... VW T-Cross! Και εμένα μου αρέσει γενικά, ιδίως το εσωτερικό του. Αλλά γιατί καταργήθηκαν τα σεντάν, οι μπερλίνες, οι λιμουζίνες? Αυτά τα ογκώδη και απίστευτα βαριά αυτοκίνητα τι εξυπηρετούν τελικά? Έχουν περισσότερους χώρους από ένα σεντάν? Όχι. Είναι υπερυψωμένα γιατί, θα βγουν εκτός δρόμου? Όχι. Εδώ τα περισσότερα είναι δικίνητα. Άλλη μία "μόδα" άνευ ουσιαστικού αντικρίσματος που τελικά μας την επέβαλαν.
Ισχύει Νικόλα.
Απλά μου επιτρέπεις να διαφωνίσω σε ότι αφορά την επιβολή του συγκεκριμένου τύπου αμαξώματος. Οι επιλογές αυτών που πληρώνουν ορίζουν τις τάσεις και απλά οι αυτοκινητοβομηχανίες και γενικότερα οι εταιρίες υλοποιούν :)
 
Εγγραφή
18 Οκτωβρίου 2014
Μηνύματα
6.427
Reaction score
16.771
Πόντοι
1.287
Περιοχή
Région parisienne
Κάπου διάβαζα για τα μοντέλα που θα κοπούν το 2022 και σχεδόν τα μισά ήταν sedan. Μέχρι και το Passat θα μας αποχαιρετήσει. Τα μόνα που θα μείνουν είναι σε μερικά μοντέλα οι εκδόσεις s/w. Δυστυχώς ή ευτυχώς δεν υπάρχουν αγοραστές για αυτά τα σχέδια. Προσωπικά πότε δεν συμπαθούσα τα sedan. Τα θεωρώ τα πλέον βαρετά σχεδιαστικά. Αυτά που μπορώ να εξαιρέσω από τον κανόνα αυτόν είναι της Peugeot και μερικά άλλα, που μετρούνται στα δάχτυλα του ενός χεριού.
To Passat idi stamatise...
 

ami8_gs_ds_bx

Member
Εγγραφή
31 Δεκεμβρίου 2013
Μηνύματα
1.853
Reaction score
4.237
Πόντοι
777
Age
48
Ισχύει Νικόλα.
Απλά μου επιτρέπεις να διαφωνίσω σε ότι αφορά την επιβολή του συγκεκριμένου τύπου αμαξώματος. Οι επιλογές αυτών που πληρώνουν ορίζουν τις τάσεις και απλά οι αυτοκινητοβομηχανίες και γενικότερα οι εταιρίες υλοποιούν :)
Μεγάλη αλήθεια
 
Top Bottom