15ος ΓΥΡΟΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ ΑΝΤΙΚΕΣ & ΛΟΥΛΟΥΔΙΑ

visa chrono

Member
Reaction score
23.025
Πόντοι
1.487
15ος ΓΥΡΟΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ ΑΝΤΙΚΕΣ & ΛΟΥΛΟΥΔΙΑ
“ΓΙΑΝΝΗΣ ΛΑΔΑΚΗΣ” - 9 Μαΐου 2021
Η ΦΙΛΠΑ διοργανώνει και φέτος την Κυριακή 9 Μαΐου 2021 την εκδήλωση «15ος Γύρος Κηφισιάς Αντίκες & Λουλούδια» που πρώτος οργάνωσε ο Ιωάννης Λαδάκης και επί σειρά ετών σημειώνει μεγάλη επιτυχία.
Στην εκδήλωση θα λάβουν μέρος κλασσικά αυτοκίνητα ηλικίας από 30 έως 105 ετών και για πρώτη φορά θα έχουμε και Junior Συμμετοχές με αυστηρά επιλεγμένα παιδικά pedal cars! Όλα τα αυτοκίνητα, μικρά και μεγάλα, όπως κάθε χρόνο, θα στολιστούν με το «στεφάνι» του Μάη, προσφορά της Ανθοκομικής Έκθεσης.
Στις 12:00 θα δοθεί η εκκίνηση των οχημάτων από την Πλατεία Ελαιών τα οποία θα διανύσουν μια διαδρομή περίπου 15 χλμ. μέσα από την Κηφισιά και θα τερματίσουν στο εντευκτήριο στην Αγ. Μαρίνα Εκάλης, όπου θα τους περιμένει ένα πλούσιο μπουφέ.
Το δικαίωμα συμμετοχής για διμελές πλήρωμα είναι €50 στο οποίο συμπεριλαμβάνονται τα οργανωτικά έξοδα, το μαγιάτικο στεφάνι και το γεύμα (μπουφέ) στον τερματισμό.
Χορηγοί της εκδήλωσης είναι η εταιρία ΛΑΔΑΚΗΣ Ι. Α.Ε. και ο Δήμος Κηφισιάς. Υποστηρικτής της εκδήλωσης είναι η Ανθοκομική Έκθεση.
Χορηγοί επικοινωνίας είναι οι 4 Τροχοί, η Autoliveris, η Automania, η ΕΡΑ ΣΠΟΡ, ο Επικοινωνία 94FM, η SNP News και η Αυτοκίνηση 100,3FM.
Μπορεί να είναι εικόνα αυτοκίνητο και κείμενο

nonos

Member
Reaction score
14.234
Πόντοι
1.137
Περιοχή
Δουβλινο
Αν θέλετε συνοδηγό ,μέσα!

visa chrono

Member
Reaction score
23.025
Πόντοι
1.487
ΕΚΤΑΚΤΟ! ΑΝΑΒΟΛΗ ΤΗΣ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ «ΑΝΤΙΚΕΣ & ΛΟΥΛΟΥΔΙΑ»
Η προγραμματισμένη εκδήλωσή της Κυριακής 09/05, δυστυχώς δεν έλαβε τελικά άδεια τέλεσης από την ΓΑΔΑ.
Σαν αποτέλεσμα την προγραμματίζουμε πλέον για την επόμενη Κυριακή 16/05. Με την πρώτη ευκαιρία θα ενημερωθείτε σχετικά με τις λεπτομέρειες.
Οι συμμετέχοντες πρέπει να γνωρίζουν ότι η συμμετοχή τους θα ισχύει εφ´όσον το επιθυμούν, για την επόμενη εβδομάδα. Αν επιθυμούν να ακυρώσουν, παρακαλούμε να ενημερώσουν την λέσχη 2 μέρες νωρίτερα.
Στην περίπτωση που έχει εξοφληθεί η συμμετοχή και δεν θα λάβετε τελικά μέρος, παρακαλούμε να μας αποστείλετε τραπεζικό λογαριασμό, IBAN και δικαιούχο για την επιστροφή του ποσού.
Η εποχή που διανύουμε είναι δυστυχώς απρόβλεπτη και δεν μπορούμε παρά να προσαρμοζόμαστε σε δεδομένα της τελευταίας στιγμής.
Ελπίζουμε σύντομα να σας επιβεβαιώσουμε τη νέα ημερομηνία!
Ευχαριστούμε για την κατανόηση.
Η Οργανωτική Επιτροπή

visa chrono

Member
Reaction score
23.025
Πόντοι
1.487
ΝΕΑ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ 16/5/21

Nikephoros

Member
Reaction score
9.788
Πόντοι
947
Περιοχή
Αθήνα
Την τελευταία στιγμή δήλωσα συμμετοχή χθες με συνοδηγό την κόρη μου και μόλις έλαβα το (ευγενέστατο ομολογώ!) μήνυμα βεβαίωσης της συμμετοχής μου, ήλθε μετά από λίγο το μήνυμα της αναβολής. Θα είμαστε εκεί στις 16, θα είναι κανείς άλλος?

nonos

Member
Reaction score
14.234
Πόντοι
1.137
Περιοχή
Δουβλινο
Τα λέμε αύριο εκεί για όσους περάσουν..:up:

nonos

Member
Reaction score
14.234
Πόντοι
1.137
Περιοχή
Δουβλινο
Πραγματικά ήταν υπέροχη η συνάντηση με τον Νίκο σήμερα και χάρηκα που είδα και μιλήσαμε και με άλλα μέλη και φίλους των κλασσικών citroen. :love:
Η φάτσα του αδελφού μου και τα σχόλια του ερχόμενος σε επαφή πάλι με cx μετά από 17 χρόνια όλα τα λεφτά..:love:

Nikephoros

Member
Reaction score
9.788
Πόντοι
947
Περιοχή
Αθήνα
Πραγματικά ήταν υπέροχη η συνάντηση με τον Νίκο σήμερα και χάρηκα που είδα και μιλήσαμε και με άλλα μέλη και φίλους των κλασσικών citroen. :love:
Η φάτσα του αδελφού μου και τα σχόλια του ερχόμενος σε επαφή πάλι με cx μετά από 17 χρόνια όλα τα λεφτά..:love:
Ακριβώς! Η συνάντηση με το Χρήστο, τον αδελφό του και, έστω και για λίγο, άλλους πολύ αγαπημένους φίλους ήταν η ουσία της δικής μας συμμετοχής! Όσον αφορά τις υπόλοιπες συμμετοχές, πολύ λίγα πράγματα:

24391
24392
24393
24394
24397
24398
24399
24400
24401
24402
24403
24404

Nikephoros

Member
Reaction score
9.788
Πόντοι
947
Περιοχή
Αθήνα
Εκείνη η υπέροχη, μαύρη 308 GTS τελικά περνούσε τυχαία από το σημείο εκκίνησης... Δεν προλάβαμε να τη φωτογραφίσουμε και ελπίζαμε να έλθει στο σημείο συνάντησης, αλλά δυστυχώς, δεν ήλθε.

Reaction score
12.926
Πόντοι
1.137
Περιοχή
Région parisienne
i thea kai mono tis pinakidas filpa me gemizei thlipsi kathos tin exo sindiasei me poli poli periorismeni kikloforia...

me stenaxorei eilikrina

nonos

Member
Reaction score
14.234
Πόντοι
1.137
Περιοχή
Δουβλινο
Θα αλλάξει μέχρι.το τέλος του έτους Νίκο πιστεύω. Είναι δρομολογημένα τα πράγματα. Ότι προβλεψαμε αρκετοί λίγα χρόνια πίσω.

Nikephoros

Member
Reaction score
9.788
Πόντοι
947
Περιοχή
Αθήνα
Όχι και πολύ μεγάλη συμμετοχή ή μου φαίνεται?
Πολύ μικρή η συμμετοχή. Η CX ήταν ο μοναδικός εκπρόσωπος της Citroen. Μου έκανε άσχημη εντύπωση επίσης το γεγονός ότι κάποια αυτοκίνητα ήταν καρα-μαϊμούδες αίσχιστου είδους. Π.χ. μία 911 δεκαετίας του '70, "post-74" με bodykit 959 (:die:), μία Porsche 911 Targa SC η οποία φαινόταν καλή, αλλά είδα στις φωτογραφίες ότι το κοντέρ της ήταν μέχρι 240χλμ/ώρα (άρα καμία σχέση με SC), ένα μίνι "κούπερ" μαϊμού απροσδιορίστου ηλικίας, το FIAT X1/9 που φαίνεται πιο πάνω, κ.λ.π. Σε αυθεντικότητα ξεχώριζαν σίγουρα η 944 (απίστευτο, ένα από τα πλέον καννιβαλισμένα μοντέλα! Τα περισσότερα μετατροπές από 924) και στο τέλος που εμφανίστηκε αυτή η 190SL και το υπέροχο για εμένα MGB GT.

Όπως ξεκινήσαμε με τον Χρήστο και τον αδελφό του (και τη Δεσποινούλα μου συνοδηγό!), μας πλεύρισε μία αστραφτερή C5 turbo και χαιρετώντας μας είπε "το καλύτερο από όλα"! Βλέποντας το σχετικό βιντεάκι από το ειδησεογραφικό πρακτορείο ΑΠΕ-ΜΠΕ, διεπίστωσα και εγώ αυτό που δεν το κατάλαβα εξ' αρχής: πόσο μοναδική φαίνεται η CX σε σχέση με τα υπόλοιπα. Όχι γιατί είναι δική μου, αλλά γιατί είναι η CX, μία Citroen της μαγικής για εμένα εποχής "Maserati"... Όταν η Citroen δεν έφτιαχνε αυτοκίνητα, αλλά το όραμά της για το μέλλον.

Top Bottom