Το όνειρο...

ami8_gs_ds_bx

Member
Reaction score
4.139
Πόντοι
777
Πολύ ωραία φώτο. Πόσες φορές σε παρόμοια φάση δεν έσκυβα να πάρω μια τζούρα... Ωραίες εποχές που το είχα ως καθημερινό όχημα.. :lovee:
Μου θύμησες έναν φίλο παιδικό, που έσκυβε να πάρει μία τζούρα από την εξάτμιση του Watburg του πατέρα του... :lol:

Nikephoros

Member
Reaction score
12.984
Πόντοι
1.077
Περιοχή
Αθήνα
Μου θύμησες έναν φίλο παιδικό, που έσκυβε να πάρει μία τζούρα από την εξάτμιση του Watburg του πατέρα του... :lol:
Και αυτά τα 2χρονα έχουν ιδιαίτερη μυρωδιά!

Stargazer

Member
Reaction score
1.258
Πόντοι
437
Περιοχή
Καλαμαριά
Καλά κάνετε οι εξατμισάκηδες εγώ δεν κρίνω

Stargazer

Member
Reaction score
1.258
Πόντοι
437
Περιοχή
Καλαμαριά

Είχα καιρό να ανεβάσω ολόσωμη.
Το καλοκαίρι έβαψα ζάντες (Ευχαριστώ Κώστα για τα παξιμάδια) μάσκα λοχίες και έγινε κουκλί.

Pierre Boulanger

Administrator
Reaction score
23.849
Πόντοι
1.667
Περιοχή
Paris in the sixties
Σαν του 2cv δεν έχειcigara

nonos

Member
Reaction score
19.284
Πόντοι
1.387
Περιοχή
Ex Πατρα, ex Δουβλινο, now Αθηνα

Το καλοκαίρι έβαψα ζάντες (Ευχαριστώ Κώστα για τα παξιμάδια) μάσκα λοχίες και έγινε κουκλί.
Πραγματικά ομόρφυνε πολύ!

Giorgos_81

Member
Reaction score
3.538
Πόντοι
697

Δεν καταλαβαίνω γιατί το άφησες στην .....ανακύκλωση.:D

Stargazer

Member
Reaction score
1.258
Πόντοι
437
Περιοχή
Καλαμαριά
Σήμερα που δεν φυσούσε 9 μποφόρ στην Θεσσαλονίκη αποφάσισα να λύσω το πρόβλημα με τον δείκτη της βενζίνης.
Είχα προσπαθήσει όταν πήρα το αυτοκίνητο να λύσω το πρόβλημα ψάχνοντας θέματα στα ηλεκτρονικά (ας τα πούμε έτσι). Είχα βρει πράγματα που ίσως δημιουργούσαν προβλήματα στο μέλλον και τα διόρθωσα αλλά το φλοτερ δεν ήθελε να δουλέψει όταν ήταν μέσα στο ντεπόζιτο.
Σκέφτηκα ότι ίσως το πρόβλημα είναι ότι δεν επιπλέει.
Κατέβασα ντεπόζιτο χωρίς να αδειάσω βενζίνη με γρύλο.
Δοκίμασα το φλοτερ εκτός και δούλευε τελεια. Το φρόντισα λίγο το καθάρισα και έριξα παντού σπρέι επαφών για να καθαρίσει.
Πρόσεξα ότι για να επιπλέει είχε δύο φελλούς δεμένους με ξυλοβιδα. Δεν το είχα προσέξει την άλλη φορα.

Έψαξα στο διαδίκτυο και έμαθα ότι Ο ΦΕΛΛΟΣ ΔΕΝ ΕΠΙΠΛΕΕΙ ΣΤΗΝ ΒΕΝΖΙΝΗ διότι ποτίζει. Για να χρησιμοποιηθεί για τέτοιο σκοπό πρέπει να έχει επίστρωση από κάποιο ανθεκτικό στην βενζίνη υλικό.
Τον αφαίρεσα και έβαλα στην θέση του ένα μπουκαλάκι μικρό για υγρό φακών επαφής.
Το αποτέλεσμα:

Αν αντέξει το μπουκαλάκι δεν ξέρω διότι δεν έγραφε πουθενα από τι είναι φτιαγμένο.

Stargazer

Member
Reaction score
1.258
Πόντοι
437
Περιοχή
Καλαμαριά
Ανοίγουμε το σημερινό μας πρόγραμμα με αυτά

Πριν:

Μετά:

Μετα κάτι που είχε όμορφη φθορά αλλά ήταν μόνο του

Πριν:

Μετά:

Stargazer

Member
Reaction score
1.258
Πόντοι
437
Περιοχή
Καλαμαριά
Σήμερα αυτά

Πριν:

Μετά:

Έβαλα 10 διαφορετικές βίδες αλλά θα πάω να πάρω από βδομάδα κάποιες που να είναι όμορφες είτε μαύρες είτε χρυσοκίτρινες

Giorgos_81

Member
Reaction score
3.538
Πόντοι
697
.... :clap:

Εγώ, έκοβα λάστιχο που φτιάχναμε φλάντζες σωλήνων νερού, όσο ήμουν στο εργοστάσιο, και έσαχνα τέτοια. Και τα στερέωνα με πριτσίνια.

Stargazer

Member
Reaction score
1.258
Πόντοι
437
Περιοχή
Καλαμαριά
.... :clap:

Εγώ, έκοβα λάστιχο που φτιάχναμε φλάντζες σωλήνων νερού, όσο ήμουν στο εργοστάσιο, και έσαχνα τέτοια. Και τα στερέωνα με πριτσίνια.
Το σκέφτηκα και γω γιατί και λάστιχο κομμάτι έχω και παλιούς ιμάντες από διαδρόμους γυμναστικής αλλά για 3,8€ το ζευγάρι δεν αξίζει η φασαρία.
Πάντως όταν τα βλέπω σκέφτομαι και το αεροδυναμικό φορτίο που πρέπει να δημιουργούν.

Top Bottom