Το δικό μας 2CV!! (από την αρχή..)

makakite

Member
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2020
Μηνύματα
88
Reaction score
256
Πόντοι
307
Age
51
Περιοχή
Piraeus
Καμια σχεση ... ουτε καν περασε απο το μυαλο ..κατι τετοιο ..
Απλος γραφω τα απλα για να παιξεις .. ..

Τελικα το τι θελει ο καθενας να κανει ειναι μονο αποκλειστικο δικαιωμα του καθ ενος ..

Καλη συνεχεια στην προσπαθεια ...
Δεν παίζω, απλά, χαίρομαι που το ξεκίνησα, έχω απορίες και το μοιράζομαι. Έτσι ακριβώς! Ευχαριστώ!
 
Last edited:

KostasX

Member
Εγγραφή
25 Αυγούστου 2017
Μηνύματα
1.433
Reaction score
5.011
Πόντοι
847
Age
36
Περιοχή
Γρεβενα
παίδες, καταρχήν να ξέρετε, συμφωνώ μαζί σας, όσον αφορά τι πρέπει να γίνει και πως. Εξωτερικοί παράγοντες όμως δεν μας αφήνουν πάντα να κάνουμε τα πράγματα όπως θέλουμε ή επιθυμούμε. Για να μπουν τα πράγματα σε μια σειρά.... Δεν είχα σκοπό να πάρω ένα 2CV για να κάνω ανακατασκευή από την αρχή. Αν και έχει ξεκινήσει αυτή η ιστορία πριν από 5/6 χρόνια, έγιναν όλα τόσο γρήγορα τώρα που με βρήκε απροετοίμαστο η όλη κατάσταση. Οι εικόνες που είχα στο μυαλό μου για το 2CV, ήταν ακόμα οι παλιές. Πήγα να το πάρω και δεν κοίταξα ούτε μια στιγμή σε τι κατάσταση έχει φτάσει. Ήταν μια απόφαση που είχα πάρει πριν πολλά χρόνια και δεν θα την άλλαζα. Για την ιστορία του.... Σε κάποιο προηγούμενο post πρέπει να έχω γράψει ότι πηγαίνω και το κοιτάω λίγο-λίγο κάθε μέρα και ανακαλύπτω σάπια. Και αυτό.. γιατί δεν ήθελα να παραδεχτώ την πραγματικότητα σαν την στρουθοκάμηλο ένα πράμα!! :lol: Οπότε λίγο-λίγο, να μπαίνω στο κόλπο, μην μου έρθει και νταμπλάς!! Για καλή μου τύχη, έψαξα στο internet, σας βρήκα, διάβασα, πήρα κάποιες πληροφορίες που δεν γνώριζα, με συμβουλέψατε σε αρκετά, σημαντικά :thumbs:, και μέσα σε λίγες μέρες άλλαξε αρκετά το σκεπτικό μου και οι προτεραιότητες. Αλλιώς ή θα το είχα παρατήσει μέχρι νεοτέρας ή θα το έκανα βόλτες και ότι βγει. Γνωρίζεται καλύτερα από μένα ότι όλο αυτό χρειάζεται χώρο και χρήμα εκτός από χρόνο (XXX). Οπότε προσπαθώ να τα βάλω σε μια τάξη και να τα ταιριάξω με την καθημερινότητα μου. Δεν ήμουν έτοιμος και προετοιμασμένος για τέτοιο άλμα (γιατί για βήμα δεν πρόκειται).
Το 2CV (γενικά) δεν το ήξερα. Για μηχανάκια και καμιά Vespa, όλο και κάτι σκαμπάζω! Γνωρίζοντας το όμως, έχω πάθει πλάκα, το γουστάρω ακόμα περισσότερο.
Δεν σας κρύβω ότι κάνω εντατικά μαθήματα ανάγνωσης κάθε βράδυ :lol:
Υ.Γ @Flaminio, δεν θέλω ούτε να το σκέφτομαι ότι θα χρειαστεί σασί... Ελπίζω όχι. Αν ναι, τότε θα πάει πίσω σε χρόνο το όλο project.
Το θέμα με το Σασί είναι σοβαρό γενικά και τα 2Cv δυστηχως πονάνε πολύ. Κάτι που πρέπει να ξέρεις είναι ότι τα 2Cv εκ κατασκευής δεν είχανε σταυρό στο τιμόνι, με αποτέλεσμα με το παραμικρό τσάκισμα η λυγισμο του Σασί να μένεις από τιμόνι.Σαν λύση ασφαλείας για το συγκεκριμένο ζήτημα βάζανε σταυρό ΝΟΜΊΖΩ από Ami.
Επισης να μη σε πελαγώνει τόσο πολύ η αφαίρεση του κουβουκλιου, θα σου δώσει πρόσβαση να δεις το σασί εσωτερικά και να το επισκευάσεις δίχως να μπεις στον κόπο να το αλλάξεις ειτε με μεταχειρισμενο ειτε με καινουργιο. Ένας καλός μάστορας μπορεί να στο επισκευάσει στο χώρο σου με 2 μέρουλες δουλειά. Αφού βγει το κουβουκλιο αλλάζεις και τα πατώματα του, επισκευάσεις μαρσπιεδες και τέλος. Όσον αφορά τα μηχανικά και τη συμπίεση του κινητήρα τσέκαρε αυτά που έγραψε ο @minas αλλά προσωπικά πιστεύω ότι είναι λάθος και μόνο που τη γύρισες τη μηχανή διότι : α) Ότι σκουπίδι λόγω οξειδωσης υπήρχε ανάμεσα στον κύλινδρο και στα ελατήρια του εμβόλου γυρίζοντας τη μηχανή τα παρεσυρες και εξυσες την επιφάνεια του χιτωνίου
Β) Εάν κάποιο ελατήριο ήτανε κολλημένο μπορεί να το έσπασες.
Γ) Εάν η πολλαπλή εισαγωγή έχει κάποιο σκουπίδι λόγω πιθανής έλλειψης φίλτρου το έβαλες μέσα στον κύλινδρο.
Όλα τα ανωθι υποβαθμιζουν την κατάσταση ίσως ενως λειτουργικού κινητήρα.
Εφωσον θέλεις να την ξεκινήσεις τη μηχανή ακόλουθα αυτά που έγραψε ο @visa chrono και ιδιαίτερα αυτό με το φίλτρο Βενζίνης, τοποθέτησε το πριν την αντλία Βενζίνης, ώστε να ότι βρωμιά έχει μεσα η δεξαμενή να το κρατήσεις εκεί και να μην βουλώσει κάποιο ζιγκλερακι και μετά ψάχνεσαι.
Μπουζί και λάδια εννοειτε ότι επιβαλεται να τα αλλάξεις. ( Έχω δει σε Renault 5 καρφωμένη βαλβίδα από σπασμένο Tip από το μπουζί επειδή ο ιδιοκτήτης του ήθελε να το βάλει μπρος)
Εννοείτε ότι σου τα γράφω καλοπροαιρετα όλα τα παραπάνω.
Καλη συνέχεια σε ότι αποφασίσεις και ότι βοήθεια χρειαστείς εδώ ήμαστε!! :thumbs::citroen:
 

makakite

Member
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2020
Μηνύματα
88
Reaction score
256
Πόντοι
307
Age
51
Περιοχή
Piraeus
Το θέμα με το Σασί είναι σοβαρό γενικά και τα 2Cv δυστηχως πονάνε πολύ. Κάτι που πρέπει να ξέρεις είναι ότι τα 2Cv εκ κατασκευής δεν είχανε σταυρό στο τιμόνι, με αποτέλεσμα με το παραμικρό τσάκισμα η λυγισμο του Σασί να μένεις από τιμόνι.Σαν λύση ασφαλείας για το συγκεκριμένο ζήτημα βάζανε σταυρό ΝΟΜΊΖΩ από Ami.
Επισης να μη σε πελαγώνει τόσο πολύ η αφαίρεση του κουβουκλιου, θα σου δώσει πρόσβαση να δεις το σασί εσωτερικά και να το επισκευάσεις δίχως να μπεις στον κόπο να το αλλάξεις ειτε με μεταχειρισμενο ειτε με καινουργιο. Ένας καλός μάστορας μπορεί να στο επισκευάσει στο χώρο σου με 2 μέρουλες δουλειά. Αφού βγει το κουβουκλιο αλλάζεις και τα πατώματα του, επισκευάσεις μαρσπιεδες και τέλος. Όσον αφορά τα μηχανικά και τη συμπίεση του κινητήρα τσέκαρε αυτά που έγραψε ο @minas αλλά προσωπικά πιστεύω ότι είναι λάθος και μόνο που τη γύρισες τη μηχανή διότι : α) Ότι σκουπίδι λόγω οξειδωσης υπήρχε ανάμεσα στον κύλινδρο και στα ελατήρια του εμβόλου γυρίζοντας τη μηχανή τα παρεσυρες και εξυσες την επιφάνεια του χιτωνίου
Β) Εάν κάποιο ελατήριο ήτανε κολλημένο μπορεί να το έσπασες.
Γ) Εάν η πολλαπλή εισαγωγή έχει κάποιο σκουπίδι λόγω πιθανής έλλειψης φίλτρου το έβαλες μέσα στον κύλινδρο.
Όλα τα ανωθι υποβαθμιζουν την κατάσταση ίσως ενως λειτουργικού κινητήρα.
Εφωσον θέλεις να την ξεκινήσεις τη μηχανή ακόλουθα αυτά που έγραψε ο @visa chrono και ιδιαίτερα αυτό με το φίλτρο Βενζίνης, τοποθέτησε το πριν την αντλία Βενζίνης, ώστε να ότι βρωμιά έχει μεσα η δεξαμενή να το κρατήσεις εκεί και να μην βουλώσει κάποιο ζιγκλερακι και μετά ψάχνεσαι.
Μπουζί και λάδια εννοειτε ότι επιβαλεται να τα αλλάξεις. ( Έχω δει σε Renault 5 καρφωμένη βαλβίδα από σπασμένο Tip από το μπουζί επειδή ο ιδιοκτήτης του ήθελε να το βάλει μπρος)
Εννοείτε ότι σου τα γράφω καλοπροαιρετα όλα τα παραπάνω.
Καλη συνέχεια σε ότι αποφασίσεις και ότι βοήθεια χρειαστείς εδώ ήμαστε!! :thumbs::citroen:
Αχ, μπήκα στα βαθιά! Προχωράμε και βλέπουμε. Έχω βγάλει ήδη αρκετά από πάνω του. Αν βρω χώρο και για το σασί θα προχωρήσω και στο λύσιμο του κουβούκλιου. Αυτό που με χαροποίησε είναι ότι τα μπουζί, οι πίπες και ότι άλλο καλώδιο και ηλεκτρικό έχει βγει μέχρι τώρα, ήταν σε καλή κατάσταση. Από σάπια δε, άλλο τίποτα! Όλο βρίσκω. Έχει πάει γρηγορότερα από ότι περίμενα μέχρι τώρα. Σίγουρα ο ρυθμός δεν θα είναι ο ίδιος συνέχεια. Κάποια στιγμή θα χρειαστούν και λεφτά.... :lol: Ήδη έχω γεμίσει ένα χώρο στο πατάρι της αποθήκης πράγματα. Σας ευχαριστώ για τις πληροφορίες, τις γνώσεις και την δύναμη που μου δίνετε μέσω των συζητήσεων και των ανακατασκευών που έχετε κάνει. Καληνύχτα παιδιά.
 

minas

Member
Εγγραφή
22 Δεκεμβρίου 2017
Μηνύματα
966
Reaction score
2.823
Πόντοι
587
Age
35
Δεν ειμαι ειδικος,αλλα λογικα το κουβουκλιο δεν θα ειναι τοσο δυσκολο να βγει οσο ακουγεται
Κυκλοφορει στο νετ(αλλα λογικα και εδω μεσα)βιντεο απο τη συναρμολογηση του 2cv στο εργοστασιο,οπου οι εργατες απλα σηκωνουν το κουβουκλιο με τα χερια και το τοποθετουν στο σασι(οκ,κουβουκλιο χωρις πορτες τζαμια κλπ,αλλα εκει θα κολλησουμε)...
Οσον αφορα την αποσυναρμολογηση,περα απο το οτι πρεπει τα παντα να σημειωνονται κλπ ωστε να μπορουν μετα να ξαναμπουν στη θεση τους(γιατι το μετα μπορει να ειναι χρονια ολοκληρα),ιδιαιτερη σημασια πρεπει να δοθει σε καλωδια συρματοσκοινα κλπ.Οχι μονο για τη συνδεσμολογια τους,αλλα και για τη διαδρομη που αυτα ακολουθουν.Ειναι απιστευτα μεγαλος πονοκεφαλος να εχεις φτασει στο τερμα και να πρεπει να τα ξαναλυσεις ολα,απλα και μονο γιατι χωροταξικα δεν...rant2
 

makakite

Member
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2020
Μηνύματα
88
Reaction score
256
Πόντοι
307
Age
51
Περιοχή
Piraeus
Καλημέρα. Έχω πάθει πλάκα με πολλά πάνω στο 2CV. Όσο το λύνω, όσο το ψάχνω, τόσο περισσότερο το γουστάρω. Επαναλαμβάνομαι, το ξέρω, αλλά η όλη διαδικασία έχει όμορφες στιγμές. Χθες νωρίς το βραδάκι, ήρθε αγαπημένος ξάδερφος για παρέα και βοήθεια. Κους-κους και δουλίτσες! Ωραία "πράγματα". Βλέπω διάφορα πάνω του και μου κάνουν εντύπωση, σαν μικρό παιδί. Το τελευταίο (μέχρι το επόμενο) είναι το σηματάκι που έχει πίσω. Αλουμινένιο!!
21799

σε κάποιο θέμα στο forum είχα διαβάσει ότι όλα τα 2CV το έχουν αριστερά, εμένα το έχει δεξιά.
Πιθανότατα το έχουν αλλάξει κάποια στιγμή και δεν έχει πίσω το σήμα της Citroen. Είχε κάποιο αντίστοιχο σήμα "Citroen" που ταιριάζει με αυτό? Ξέρω είναι για το μακρινό μέλλον, αλλά ότι βρίσκω και το βάζω στην άκρη, με χαροποιεί και με δυναμώνει ψυχολογικά για την συνέχεια!!
Ακόμα όλα τα 2CV τα βλέπω, ίδια, δεν ξέρω τις διαφορές τους.

και άλλη μια ερώτηση... η αντλία του φρένου επισκευάζεται?
 

Taskos

Member
Εγγραφή
24 Απριλίου 2013
Μηνύματα
1.264
Reaction score
3.020
Πόντοι
777
Age
54

visa chrono

Member
Εγγραφή
1 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.053
Reaction score
26.870
Πόντοι
1.607
Ναι. Αλλά πρέπει να διαλέξεις το σωστό κιτ.
Για παράδειγμα:
.Repair kit, master cylinder LHM tandem, 17.5mm, for our reference 57129. SEE IMPORTANT SAFETY NOTES.
Μονο που αυτη που εχεις ειναι με Dot και αντοιστιχο κιτ yparxei με αυτο που παρουσιαζει ο Taskos
 

Pierre Boulanger

Administrator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.231
Reaction score
23.921
Πόντοι
1.667
Age
51
Περιοχή
Paris in the sixties
Καλημέρα. Έχω πάθει πλάκα με πολλά πάνω στο 2CV. Όσο το λύνω, όσο το ψάχνω, τόσο περισσότερο το γουστάρω. Επαναλαμβάνομαι, το ξέρω, αλλά η όλη διαδικασία έχει όμορφες στιγμές. Χθες νωρίς το βραδάκι, ήρθε αγαπημένος ξάδερφος για παρέα και βοήθεια. Κους-κους και δουλίτσες! Ωραία "πράγματα". Βλέπω διάφορα πάνω του και μου κάνουν εντύπωση, σαν μικρό παιδί. Το τελευταίο (μέχρι το επόμενο) είναι το σηματάκι που έχει πίσω. Αλουμινένιο!!
View attachment 21799
σε κάποιο θέμα στο forum είχα διαβάσει ότι όλα τα 2CV το έχουν αριστερά, εμένα το έχει δεξιά.
Πιθανότατα το έχουν αλλάξει κάποια στιγμή και δεν έχει πίσω το σήμα της Citroen. Είχε κάποιο αντίστοιχο σήμα "Citroen" που ταιριάζει με αυτό? Ξέρω είναι για το μακρινό μέλλον, αλλά ότι βρίσκω και το βάζω στην άκρη, με χαροποιεί και με δυναμώνει ψυχολογικά για την συνέχεια!!
Ακόμα όλα τα 2CV τα βλέπω, ίδια, δεν ξέρω τις διαφορές τους.

και άλλη μια ερώτηση... η αντλία του φρένου επισκευάζεται?
Δες εδω το πολύ ωραίο θέμα του @Flaminio Bertoni
http://my2cv.gr/forum/threads/Πορτμπαγκάζ-2cv-τοποθέτηση-λογοτύπων.804/
 

makakite

Member
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2020
Μηνύματα
88
Reaction score
256
Πόντοι
307
Age
51
Περιοχή
Piraeus
:thumbs: Thanks! Το θυμήθηκα, εκεί το είχα διαβάσει. (και ναι, είναι πολύ ωραίο)

Όπως αναφέρει σε αυτό το θέμα ο @GeoKy
"
........για τα πιο παλια μοντελα που το λογοτυπο Citroen το χουν στο χρωμε φιλετακι κατω απ το πισω τζαμι και στο πορτ μπαγκαζ μονο το 2cv4 η 2cv6 :)
μάλλον στην δική μου έκδοση δεν είχε άλλο σηματάκι "Citroen".
Έκανα ένα ψάξιμο στο internet και το μόνο που βρήκα είναι αυτό (μοιάζει ίδιο αυτοκίνητο κιόλας). Δεν έχω δει άλλο.
21814


και το δικό μου
21815
 

makakite

Member
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2020
Μηνύματα
88
Reaction score
256
Πόντοι
307
Age
51
Περιοχή
Piraeus
Δεν απογοητεύομαι εντελώς, δηλαδή απογοητεύτηκα. Για την ακρίβεια στεναχωρήθηκα. Για να μην με πάρει από κάτω, θα συνεχίσω να κάνω εργασίες, για να περνά η ώρα μου και να τα βρίσκω έτοιμα μετά. Δυστυχώς, η κατάσταση δεν είναι μη αναστρέψιμη εύκολα. Θέλει τα πάντα από την αρχή. Και πολλά. Βλέποντας μέρα το πάτωμα και παρατηρώντας το, ίσως έχει φάει τρακάρισμα μεγαλύτερο από αυτό που νόμιζα. Έχει ένα τσάκισμα που δεν μου φαίνεται ωραίο. Οπότε πάμε για πολλά. Ήλπιζα!! Χάρηκα που τα 'παμε και "γνωριστήκαμε" έστω για λίγο. Έμαθα πολλά και ευχαριστώ για τις γνώσεις που μου μεταφέρατε. Ακόμα βόλτα με 2cv δεν έχω κάνει και θα αργήσω πολύ όπως φαίνεται :lol:. Τα λέμε σε λίγα χρόνια πάλι!!
Υ.Γ. το μοτεράκι του τουλάχιστον θα το ακούσω αύριο. Αυτή την χάρη θα μου την κάνει, είμαι σίγουρος!
21817
21818
 

KostasX

Member
Εγγραφή
25 Αυγούστου 2017
Μηνύματα
1.433
Reaction score
5.011
Πόντοι
847
Age
36
Περιοχή
Γρεβενα
Δεν απογοητεύομαι εντελώς, δηλαδή απογοητεύτηκα. Για την ακρίβεια στεναχωρήθηκα. Για να μην με πάρει από κάτω, θα συνεχίσω να κάνω εργασίες, για να περνά η ώρα μου και να τα βρίσκω έτοιμα μετά. Δυστυχώς, η κατάσταση δεν είναι μη αναστρέψιμη εύκολα. Θέλει τα πάντα από την αρχή. Και πολλά. Βλέποντας μέρα το πάτωμα και παρατηρώντας το, ίσως έχει φάει τρακάρισμα μεγαλύτερο από αυτό που νόμιζα. Έχει ένα τσάκισμα που δεν μου φαίνεται ωραίο. Οπότε πάμε για πολλά. Ήλπιζα!! Χάρηκα που τα 'παμε και "γνωριστήκαμε" έστω για λίγο. Έμαθα πολλά και ευχαριστώ για τις γνώσεις που μου μεταφέρατε. Ακόμα βόλτα με 2cv δεν έχω κάνει και θα αργήσω πολύ όπως φαίνεται :lol:. Τα λέμε σε λίγα χρόνια πάλι!!
Υ.Γ. το μοτεράκι του τουλάχιστον θα το ακούσω αύριο. Αυτή την χάρη θα μου την κάνει, είμαι σίγουρος!
View attachment 21817View attachment 21818
Μην απογοητευεσεεεεεε!! Δεν είναι τόσο δύσκολο όσο δείχνει η πρώτη εντύπωση!! Είναι απλή σίδεροδουλειά. Τα πατώματα πιο πίσω πως είναι? Οι μαρσπιεδες από κάτω?
Έτσι ένιωσα και εγώ όταν αντίκρυσα τα σάπια από πάνω.. Οπλισου με υπομονή, με πλάνο εργασιών, κοστολογιο και προχώρα το σιγά σιγά!
Το τσάκισμα που βλέπεις μπροστά δεν είναι από το σασί αλλά από την πεταλιερα που σάπισε και έπεσε το κουβουκλιο μπροστά. Σύνηθες και εύκολο στην επισκευή ...
Εχει τσάκισματα στο σασί? ( δεν μπορώ να καταλάβω καλά από τις φώτο)
 

makakite

Member
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2020
Μηνύματα
88
Reaction score
256
Πόντοι
307
Age
51
Περιοχή
Piraeus
....πεταλιερα που σάπισε και έπεσε το κουβουκλιο μπροστά. Σύνηθες και εύκολο στην επισκευή ...
Κώστα, τι λέμε "πεταλιέρα"; ακόμα δεν έχω καταλάβει. Το εμπρός κάτω μέρος του κουβούκλιου? Μήπως αυτό? https://www.citroparts.com/en/store/2cv/body/bottom/pedal-floorboard-imitation-2cv-3335000
Πάντως εχει πολλά
Πάτωμα εμπρός, μαρπσιέδες.... το εμπρός κομμάτι είναι σάπιο. Και τι κρύβει το σασί....
 
Last edited:

KostasX

Member
Εγγραφή
25 Αυγούστου 2017
Μηνύματα
1.433
Reaction score
5.011
Πόντοι
847
Age
36
Περιοχή
Γρεβενα
Κώστα, τι λέμε "πεταλιέρα"; ακόμα δεν έχω καταλάβει. Το εμπρός κάτω μέρος του κουβούκλιου? Μήπως αυτό? https://www.citroparts.com/en/store/2cv/body/bottom/pedal-floorboard-imitation-2cv-3335000
Πάντως εχει πολλά
Πάτωμα εμπρός, μαρπσιέδες.... το εμπρός κομμάτι είναι σάπιο. Και τι κρύβει το σασί....
Πεταλιερα και τα δύο πατώματα!
21821
 

makakite

Member
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2020
Μηνύματα
88
Reaction score
256
Πόντοι
307
Age
51
Περιοχή
Piraeus
λύνω-λύνω, βρίσκω-βρίσκω!! :baby::blink:
Ηλεκτρολόγος εγκαταστάσεων άλλαξε τους διακόπτες? :lol: είχε άλλη μία κλέμα, στο πίσω αριστερό φτερό, στην πλεξούδα που δίνει ρεύμα στα πίσω φώτα
(φωτογραφίες για το αρχείο, να συγκρίνουμε με το μετά)

21871


Υ.Γ. μήπως το θέμα πρέπει να πάει στις ανακατασκευές? Όταν ξεκίνησα, αλλιώς το περίμενα... σε πλήρη ανακατασκευή πάει η 2CV
 

nonos

Member
Εγγραφή
30 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
8.550
Reaction score
19.724
Πόντοι
1.387
Περιοχή
Ex Πατρα, ex Δουβλινο, now Αθηνα
Καλά είναι εδώ το θέμα.
Αφού λες "από την αρχή"..
:thumbs::O:lol:
 

makakite

Member
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2020
Μηνύματα
88
Reaction score
256
Πόντοι
307
Age
51
Περιοχή
Piraeus
χαχαχαχαχα.... τώρα συνειδητοποίησα ότι προδιέγραψα την πορεία του, γράφοντας τον τίτλο!! :lol:

...και μια ερώτηση παρακαλώ. Πως θα βρω τον κωδικό χρώματος του?
Είχα δύο χρωματικούς συνδυασμούς για επιλογή πριν ξεκινήσω. Τώρα που μπήκα στα βαθιά, έχει αρχίσει και περιτριγυρίζει η σκέψη μου, στο δικό του χρώμα.
 

visa chrono

Member
Εγγραφή
1 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.053
Reaction score
26.870
Πόντοι
1.607
χαχαχαχαχα.... τώρα συνειδητοποίησα ότι προδιέγραψα την πορεία του, γράφοντας τον τίτλο!! :lol:

...και μια ερώτηση παρακαλώ. Πως θα βρω τον κωδικό χρώματος του?
Είχα δύο χρωματικούς συνδυασμούς για επιλογή πριν ξεκινήσω. Τώρα που μπήκα στα βαθιά, έχει αρχίσει και περιτριγυρίζει η σκέψη μου, στο δικό του χρώμα.

Black Meije AC 088.

Και ότι γκρι έχει

Αc 140
 

Pierre Boulanger

Administrator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.231
Reaction score
23.921
Πόντοι
1.667
Age
51
Περιοχή
Paris in the sixties
Πεταλιερα και τα δύο πατώματα!
View attachment 21821
Αυτά πήρα και εγώ. Άψογα
Σε περίπτωση που δεν το έχεις δει, έτσι για έμπνευση

 
Top Bottom