Τι κάναμε σήμερα με το 2cv/DS/CX ή κάποιο άλλο ιστορικό μας Citroen?

visa chrono

Member
Εγγραφή
1 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.040
Reaction score
26.833
Πόντοι
1.607
Εχεις μια αγαπη στην αττικη οδο με την ασπρουλα..
 

Pierre Boulanger

Administrator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.215
Reaction score
23.877
Πόντοι
1.667
Age
51
Περιοχή
Paris in the sixties
Ναι φίλε γιατί είναι ασφαλές σημείο και κάνω το cruising που λατρεύω με την DS. Δεν είναι για στενά η θέα. Θα ήθελα κάποια στιγμή να πάω και σε καμία εξοχη
 
Εγγραφή
18 Οκτωβρίου 2014
Μηνύματα
6.394
Reaction score
16.660
Πόντοι
1.287
Περιοχή
Région parisienne
βγαλε την και σε κανενα στροφιλικι. Κριμα ειναι τετοιο μπροστινο συστημα να μην το χαιρεσαι
 

Pierre Boulanger

Administrator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.215
Reaction score
23.877
Πόντοι
1.667
Age
51
Περιοχή
Paris in the sixties

Nikephoros

Member
Εγγραφή
3 Σεπτεμβρίου 2015
Μηνύματα
4.632
Reaction score
13.101
Πόντοι
1.077
Age
50
Περιοχή
Αθήνα
βγαλε την και σε κανενα στροφιλικι. Κριμα ειναι τετοιο μπροστινο συστημα να μην το χαιρεσαι
Ανέβα Πάρνηθα απογευματάκι
Είναι στο πλάνο :ninja:
Θα υπενθυμίσω ένα περιστατικό: Στο δρόμο Διονύσου Νέας Μάκρης, πριν από 5 χρόνια, εσύ Απόστολε μπροστά με την DS, εγώ στη μέση με τη CX και πίσω ο Γιάννης με τη δική του DS. Θυμάμαι το ρυθμό με τον οποίο κινούμασταν, όπου έβλεπα, σε μία φάση, κάπου πάνω από 1 χλμ πιο κάτω στις στροφές κάτι σύγχρονα, μεγάλα οικογενειακά να πηγαίνουν προς Νέα Μάκρη και σε ελάχιστο χρόνο να έχουμε κολλήσει από πίσω τους! Έτσι, χωρίς να το καταλάβουμε καλά καλά! :devil::citrolove:
 

visa chrono

Member
Εγγραφή
1 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.040
Reaction score
26.833
Πόντοι
1.607
Θα υπενθυμίσω ένα περιστατικό: Στο δρόμο Διονύσου Νέας Μάκρης, πριν από 5 χρόνια, εσύ Απόστολε μπροστά με την DS, εγώ στη μέση με τη CX και πίσω ο Γιάννης με τη δική του DS. Θυμάμαι το ρυθμό με τον οποίο κινούμασταν, όπου έβλεπα, σε μία φάση, κάπου πάνω από 1 χλμ πιο κάτω στις στροφές κάτι σύγχρονα, μεγάλα οικογενειακά να πηγαίνουν προς Νέα Μάκρη και σε ελάχιστο χρόνο να έχουμε κολλήσει από πίσω τους! Έτσι, χωρίς να το καταλάβουμε καλά καλά! :devil::citrolove:
Tedy μποιδες ....
 

Giorgos_81

Member
Εγγραφή
10 Μαρτίου 2022
Μηνύματα
1.650
Reaction score
3.619
Πόντοι
697
Age
50
Θα υπενθυμίσω ένα περιστατικό: Στο δρόμο Διονύσου Νέας Μάκρης, πριν από 5 χρόνια, εσύ Απόστολε μπροστά με την DS, εγώ στη μέση με τη CX και πίσω ο Γιάννης με τη δική του DS. Θυμάμαι το ρυθμό με τον οποίο κινούμασταν, όπου έβλεπα, σε μία φάση, κάπου πάνω από 1 χλμ πιο κάτω στις στροφές κάτι σύγχρονα, μεγάλα οικογενειακά να πηγαίνουν προς Νέα Μάκρη και σε ελάχιστο χρόνο να έχουμε κολλήσει από πίσω τους! Έτσι, χωρίς να το καταλάβουμε καλά καλά! :devil::citrolove:
Στην συγκεκριμένη κατηφόρα, από Αγ. Πέτρο προς Ανατολή, εύκολα "πιάνεις" πολλά αυτοκίνητα, επειδή οι οδηγοί είναι .....αργοί :D
 

nonos

Member
Εγγραφή
30 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
8.457
Reaction score
19.472
Πόντοι
1.387
Περιοχή
Ex Πατρα, ex Δουβλινο, now Αθηνα
Στη Ανατολή στο φανοποιειο δεξιά προς Μαραθώνος το ασπρο-πρασινο 2cv που ήταν για χρόνια προ 10ετιας το θυμάστε?
 

Giorgos_81

Member
Εγγραφή
10 Μαρτίου 2022
Μηνύματα
1.650
Reaction score
3.619
Πόντοι
697
Age
50
Στη Ανατολή στο φανοποιειο δεξιά προς Μαραθώνος το ασπρο-πρασινο 2cv που ήταν για χρόνια προ 10ετιας το θυμάστε?
Πήγαινα χρόοοοονια από εκεί για Μαραθώνα, αλλά μετά τον φούρνο, έκανα αριστερά, για κέντρο υγείας για να αποφεύγω την κίνηση του φαναριού. Εκεί έγραψε πολλά χιλιόμετρα το 2CV μου, κάθε ΣΚ Μαραθώνα.
 

nonos

Member
Εγγραφή
30 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
8.457
Reaction score
19.472
Πόντοι
1.387
Περιοχή
Ex Πατρα, ex Δουβλινο, now Αθηνα
Και εγώ έκανα το ραλλιστα εκεί ξεκινωντας από Παλαιά Πεντέλη..:O
Σε μια πλαγια-γκρεμιλα έχει και πραγματακια αν δε καηκανε πια από τη πρώτη ZX...
 

Pierre Boulanger

Administrator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.215
Reaction score
23.877
Πόντοι
1.667
Age
51
Περιοχή
Paris in the sixties
Θα υπενθυμίσω ένα περιστατικό: Στο δρόμο Διονύσου Νέας Μάκρης, πριν από 5 χρόνια, εσύ Απόστολε μπροστά με την DS, εγώ στη μέση με τη CX και πίσω ο Γιάννης με τη δική του DS. Θυμάμαι το ρυθμό με τον οποίο κινούμασταν, όπου έβλεπα, σε μία φάση, κάπου πάνω από 1 χλμ πιο κάτω στις στροφές κάτι σύγχρονα, μεγάλα οικογενειακά να πηγαίνουν προς Νέα Μάκρη και σε ελάχιστο χρόνο να έχουμε κολλήσει από πίσω τους! Έτσι, χωρίς να το καταλάβουμε καλά καλά! :devil::citrolove:
Το θυμάμαι Νίκο μου. Τότε που πρέκυψε ένα θέμα με κάποιο σωληνάκι
 

Nikephoros

Member
Εγγραφή
3 Σεπτεμβρίου 2015
Μηνύματα
4.632
Reaction score
13.101
Πόντοι
1.077
Age
50
Περιοχή
Αθήνα
Το θυμάμαι Νίκο μου. Τότε που πρέκυψε ένα θέμα με κάποιο σωληνάκι
Ναι!:grin: Είδες τι πονηρός που είμαι, αυτό δεν το ανέφερα...! Ένας πλαστικός σύνδεσμος Τ του ψυκτικού υγρού που συνέδεε το δοχείο εκτόνωσης, το καλοριφέρ και τον κινητήρα είχε ξεραθεί και τριφτεί από την ακινησία και όχι απλώς τρύπησε, αλλά διαλύθηκε... Μόλις κατεβήκαμε στη Νέα Μάκρη! Ευτυχώς ο Γιάννης με το Μιχάλη (έχω καιρό να τους δω, ελπίζω να είναι καλά!) έκοψαν την παροχή στο καλοριφέρ, ένωσαν το σωληνάκι απευθείας στο δοχείο εκτόνωσης και μπόρεσα να επιστρέψω μια χαρά! Είχα και ψυκτικό και εργαλεία (πάντα!) μαζί μου. H μοναδική φορά που με άφησε η CX (αυτό που λέγαμε, άτιμη ακινησία!)
 

Pierre Boulanger

Administrator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.215
Reaction score
23.877
Πόντοι
1.667
Age
51
Περιοχή
Paris in the sixties
Αύριο μπαίνει το 2cv για αλλαγή εξάτμισης, ντίζας, φλοτέρ. Θα ακολουθήσει το σχετικό υλικό. Και το κοντέρ.. Δυστυχώς δεν υπάρχει χρόνος να ασχοληθώ οπότε θα γίνει η επισκευή στο συνεργείο
 

visa chrono

Member
Εγγραφή
1 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.040
Reaction score
26.833
Πόντοι
1.607
Αύριο μπαίνει το 2cv για αλλαγή εξάτμισης, ντίζας, φλοτέρ. Θα ακολουθήσει το σχετικό υλικό. Και το κοντέρ.. Δυστυχώς δεν υπάρχει χρόνος να ασχοληθώ οπότε θα γίνει η επισκευή στο συνεργείο
moneymoneymoneymoney:dance::dance:
 
Top Bottom