Νέα Citroen C6;

Εγγραφή
18 Οκτωβρίου 2014
Μηνύματα
6.419
Reaction score
16.750
Πόντοι
1.287
Περιοχή
Région parisienne

xantiamanolis

Member
Εγγραφή
7 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
2.735
Reaction score
4.016
Πόντοι
827
Age
50
Περιοχή
Πρεβεζα
για την κινα όμως....ας τα χαρουν αλλοι λαοι
 
Εγγραφή
18 Οκτωβρίου 2014
Μηνύματα
6.419
Reaction score
16.750
Πόντοι
1.287
Περιοχή
Région parisienne

Pierre Boulanger

Administrator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.228
Reaction score
23.918
Πόντοι
1.667
Age
51
Περιοχή
Paris in the sixties

billaras

Technical expert
Εγγραφή
30 Νοεμβρίου 2015
Μηνύματα
512
Reaction score
1.109
Πόντοι
577
Age
37
Περιοχή
Καλλιθέα (Αττικής)-Ρίο (De Patras)
Η "Hydractive" στα ελληνικά λέγεται "Υδροενεργητική". :nagger:
 

billaras

Technical expert
Εγγραφή
30 Νοεμβρίου 2015
Μηνύματα
512
Reaction score
1.109
Πόντοι
577
Age
37
Περιοχή
Καλλιθέα (Αττικής)-Ρίο (De Patras)
:grin::grin::grin:

Υδροελαστικές είναι όλες οι Υδροπνευματικές μας "Θεές" ή "Κυρίες" ανεξαρτήτως ηλικίας.

Hydractive είναι οποιαδήποτε διαχειρίζεται από κάτι ηλεκτρικό-ηλεκτρονικό σύστημα π.χ. εγκέφαλο ανάρτησης. Εξειδικευμένη υποκατηγορία η Activa και η ανάρτηση της C6 με το μεταβλητό bound-rebound λόγω μεταβλητών οπών για το λάδι.
 

nonos

Member
Εγγραφή
30 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
8.548
Reaction score
19.717
Πόντοι
1.387
Περιοχή
Ex Πατρα, ex Δουβλινο, now Αθηνα
Ποτε δε καταλαβα γιατι δε τη λεμε ελαιοπνευματικη.. Δεν εχει νερο, lhm εχει! :lol:
 

nonos

Member
Εγγραφή
30 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
8.548
Reaction score
19.717
Πόντοι
1.387
Περιοχή
Ex Πατρα, ex Δουβλινο, now Αθηνα
Ε τοτε επρεπε να λεγεται υδραυλοπνευματικη.. Τεσπα κουβεντα να γινεται..:lol:
 

Nikephoros

Member
Εγγραφή
3 Σεπτεμβρίου 2015
Μηνύματα
4.652
Reaction score
13.151
Πόντοι
1.077
Age
50
Περιοχή
Αθήνα
Γιατί μόνο για την Κίνα? Προφανώς συμφέρει οικονομικά να έχουν την αντίστοιχη, ειδική γραμμή παραγωγής μόνο εκεί?

Επίσης, η Citroen έχει μία ιστορία σε κουπέ εκδόσεις και δεν εννοώ 3θυρες εκδόσεις τύπου GTI (π.χ. Xsara, Saxo, C4), μιλάω για πραγματικά κουπέ παραγωγής, όπως ήταν η SM, ή λειτουργικά πρωτότυπα, όπως ήταν το διαστημικό GT (που προλάλεσε χάος στους δρόμους του Λονδίνου όταν εμφανίστηκε ξαφνικά μέσα στην κίνηση), ή το Survolt που οδήγησε η κόρη του Jacky Ickx σε πίστα. Γιατί δεν τολμά να βγάλει ένα αντίστοιχο, πραγματικό "GT"? Θυμάστε επίσης ότι η τελευταίας γενιάς C5 εμφανίστηκε αρχικά ως ένα πρωτότυπο, πανέμορφο Coupe/Cabrio , το Airscape?


128.jpg
 

ami8_gs_ds_bx

Member
Εγγραφή
31 Δεκεμβρίου 2013
Μηνύματα
1.845
Reaction score
4.220
Πόντοι
777
Age
48
Γιατί μόνο για την Κίνα? Προφανώς συμφέρει οικονομικά να έχουν την αντίστοιχη, ειδική γραμμή παραγωγής μόνο εκεί?

Επίσης, η Citroen έχει μία ιστορία σε κουπέ εκδόσεις και δεν εννοώ 3θυρες εκδόσεις τύπου GTI (π.χ. Xsara, Saxo, C4), μιλάω για πραγματικά κουπέ παραγωγής, όπως ήταν η SM, ή λειτουργικά πρωτότυπα, όπως ήταν το διαστημικό GT (που προλάλεσε χάος στους δρόμους του Λονδίνου όταν εμφανίστηκε ξαφνικά μέσα στην κίνηση), ή το Survolt που οδήγησε η κόρη του Jacky Ickx σε πίστα. Γιατί δεν τολμά να βγάλει ένα αντίστοιχο, πραγματικό "GT"? Θυμάστε επίσης ότι η τελευταίας γενιάς C5 εμφανίστηκε αρχικά ως ένα πρωτότυπο, πανέμορφο Coupe/Cabrio , το Airscape?


View attachment 4374
Για μερικά πρωτότυπα μοντέλα πραγματικά είναι και δική μου η απορία. Πχ το πρωτότυπο activa... Coupé πανέμορφο και όχι κάτι τρελό...
 

Nikephoros

Member
Εγγραφή
3 Σεπτεμβρίου 2015
Μηνύματα
4.652
Reaction score
13.151
Πόντοι
1.077
Age
50
Περιοχή
Αθήνα
Για μερικά πρωτότυπα μοντέλα πραγματικά είναι και δική μου η απορία. Πχ το πρωτότυπο activa... Coupé πανέμορφο και όχι κάτι τρελό...
Πω πω, βέβαια, τι μου θύμισες! Τη δοκιμή του εκπληκτικού και, όπως λες, πανέμορφου Activa II στο τεύχος Ιανουαρίου '91 των 4 τροχών (δεν το έχω πλέον το τεύχος, δυστυχώς...), με το αυτοκίνητο να γέρνει στο εσωτερικό της στροφής!
 

ami8_gs_ds_bx

Member
Εγγραφή
31 Δεκεμβρίου 2013
Μηνύματα
1.845
Reaction score
4.220
Πόντοι
777
Age
48
Πω πω, βέβαια, τι μου θύμισες! Τη δοκιμή του εκπληκτικού και, όπως λες, πανέμορφου Activa II στο τεύχος Ιανουαρίου '91 των 4 τροχών (δεν το έχω πλέον το τεύχος, δυστυχώς...), με το αυτοκίνητο να γέρνει στο εσωτερικό της στροφής!
Ακριβώς αυτό... Δεν κατάλαβα ποτέ γιατί δεν βγήκε στην παραγωγή...
 
Εγγραφή
18 Οκτωβρίου 2014
Μηνύματα
6.419
Reaction score
16.750
Πόντοι
1.287
Περιοχή
Région parisienne
http://www.carnewschina.com/2016/02/03/spy-shots-new-citroen-c6-sedan-seen-testing-in-china/

βέβαια, δεν ξέρω πόσο κοντά στην πραγματικότητα είναι όλα αυτά.

πάντως θα 'χε πλάκα
"he C6 will be the first China-made Citroen equipped with the famous hydraulic active suspension. It was apparently Dongfeng that insisted on using this advanced but vulnerable system, likely so they can use it in their own cars in the future. And the Chinese side decides because Dongfeng Auto is one of the largest shareholdersin PSA."

ετοιμάσου να κάνεις το σάητ myDongfeng.gr
 

billaras

Technical expert
Εγγραφή
30 Νοεμβρίου 2015
Μηνύματα
512
Reaction score
1.109
Πόντοι
577
Age
37
Περιοχή
Καλλιθέα (Αττικής)-Ρίο (De Patras)
Κατάλαβα.... Αν τα Made in Spain είχαν ελαφρά περισσότερα προβλήματα από τα Made in France, φαντάζομαι τα Made in China... Ντροπή και αίσχος. Εμείς εδώ θα μείνουμε να το παίζουμε κουστουμάτοι με τον φραπέ στο χέρι.....ή μάλλον εσπρέσο, για να είμαστε και "in" για την εποχή μας και trendy (τρομάρα μας). Θα κινδυνεύεις από πνιγμό LDS ή ηλεκτροπληξία, όπως τα αντίστοιχα ηλεκτρικά σίδερα...
Και μου βρήκαν πριν κάνα χρόνο και κάτι αφορμή και έκαναν απολύσεις εντός Ευρώπης ο όμιλος PSA.
Ένα μόνο θα πω. Ντροπή.
 

nonos

Member
Εγγραφή
30 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
8.548
Reaction score
19.717
Πόντοι
1.387
Περιοχή
Ex Πατρα, ex Δουβλινο, now Αθηνα
Καλα νταξ, και τα lenovo κινεζικα ειναι...
 
Εγγραφή
18 Οκτωβρίου 2014
Μηνύματα
6.419
Reaction score
16.750
Πόντοι
1.287
Περιοχή
Région parisienne
πάντως, αν είναι το καμουφλαρισμένο της φωτογραφίας, φαίνεται πολύ βαρετό...
 
Top Bottom