Μεταβίβαση σε άλλη περιφέρεια

Stargazer

Member
Εγγραφή
10 Νοεμβρίου 2021
Μηνύματα
1.005
Reaction score
1.326
Πόντοι
457
Age
38
Περιοχή
Καλαμαριά
Καλησπέρα σε ολους

Έχω ερωτήσεις σχετικά με τις μεταβιβάσεις, είμαι Θεσσαλονίκη αν αγοράσω αυτοκίνητο από Αθήνα με πινακίδες Αθήνας ας πούμε ότι έχω κανονίσει για όλα τα χαρτιά και τις αιτήσεις μπορώ να ξεμπερδεψω με την μεταβίβαση σε ένα πρωινό;
 
Εγγραφή
18 Οκτωβρίου 2014
Μηνύματα
6.419
Reaction score
16.750
Πόντοι
1.287
Περιοχή
Région parisienne
Καλησπέρα σε ολους

Έχω ερωτήσεις σχετικά με τις μεταβιβάσεις, είμαι Θεσσαλονίκη αν αγοράσω αυτοκίνητο από Αθήνα με πινακίδες Αθήνας ας πούμε ότι έχω κανονίσει για όλα τα χαρτιά και τις αιτήσεις μπορώ να ξεμπερδεψω με την μεταβίβαση σε ένα πρωινό;
Ναι σε ΚΕΠ, είναι πολύ εύκολο
 

minas

Member
Εγγραφή
22 Δεκεμβρίου 2017
Μηνύματα
966
Reaction score
2.823
Πόντοι
587
Age
35
είμαι Θεσσαλονίκη αν αγοράσω αυτοκίνητο από Αθήνα με πινακίδες Αθήνας ας πούμε ότι έχω κανονίσει για όλα τα χαρτιά και τις αιτήσεις μπορώ να ξεμπερδεψω με την μεταβίβαση σε ένα πρωινό;
Oxι ακριβως....:vava:
 

Stargazer

Member
Εγγραφή
10 Νοεμβρίου 2021
Μηνύματα
1.005
Reaction score
1.326
Πόντοι
457
Age
38
Περιοχή
Καλαμαριά
Εγγραφή
18 Οκτωβρίου 2014
Μηνύματα
6.419
Reaction score
16.750
Πόντοι
1.287
Περιοχή
Région parisienne
Στο ΚΕΠ θα έχεις τελειώσει σε 10 λεπτά. Είναι εξαιρετικά εύκολο
 

Stargazer

Member
Εγγραφή
10 Νοεμβρίου 2021
Μηνύματα
1.005
Reaction score
1.326
Πόντοι
457
Age
38
Περιοχή
Καλαμαριά
Ωραία , πολύ ωραία. Άλλη ερώτηση τώρα οδήγηση 500+ χιλιόμετρα η καλούμε οδική και λέμε αχ μου χαλασε πηγαινε το Θεσσαλονίκη;
 
Εγγραφή
18 Οκτωβρίου 2014
Μηνύματα
6.419
Reaction score
16.750
Πόντοι
1.287
Περιοχή
Région parisienne
Το αν θα το οδηγήσεις είναι απόφαση που έχει να κάνει με τα γούστα σου,
με την όρεξη σου, τον χρόνο σου και την κατάσταση του οχήματος.

Γενικά ταξίδια με παλιά Σιτροέν είναι από τις ομορφότερες εμπειρίες που σου αφήνουν εξαιρετικές αναμνήσεις. Και σε τελική ανάλυση, το να έχεις ένα όχημα δε λέει κάτι, αν δεν ζεις πράγματα μαζί του
 

Stargazer

Member
Εγγραφή
10 Νοεμβρίου 2021
Μηνύματα
1.005
Reaction score
1.326
Πόντοι
457
Age
38
Περιοχή
Καλαμαριά
Το αν θα το οδηγήσεις είναι απόφαση που έχει να κάνει με τα γούστα σου,
με την όρεξη σου, τον χρόνο σου και την κατάσταση του οχήματος.

Γενικά ταξίδια με παλιά Σιτροέν είναι από τις ομορφότερες εμπειρίες που σου αφήνουν εξαιρετικές αναμνήσεις. Και σε τελική ανάλυση, το να έχεις ένα όχημα δε λέει κάτι, αν δεν ζεις πράγματα μαζί του
Θέλω πάρα πολύ να το οδηγήσω αλλά ένα αμάξι που δεν το ξέρω καθόλου ,που δεν ξέρω πόσο καίει τι μπορεί να βγάλει η τι σημάδια θα μου δείξουν ότι κάτι τρέχει είναι ρίσκο. Ίσως πρέπει να ανοίξω θέμα με την προετοιμασία ενός 2cv για ταξίδι
 

visa chrono

Member
Εγγραφή
1 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.052
Reaction score
26.870
Πόντοι
1.607
Θέλω πάρα πολύ να το οδηγήσω αλλά ένα αμάξι που δεν το ξέρω καθόλου ,που δεν ξέρω πόσο καίει τι μπορεί να βγάλει η τι σημάδια θα μου δείξουν ότι κάτι τρέχει είναι ρίσκο. Ίσως πρέπει να ανοίξω θέμα με την προετοιμασία ενός 2cv για ταξίδι
Εαν το αμαξι στεκετε ....
Πας πριν και αλλαζεις λαδια 20χ50 φιλτρο Λαδιου & βενζινης πλατινες βαλβολινες σαζμαν Gl4 only ρυθμιζεις βαλβιδες ,κανουν ενα τσεκ γενικο( συνεργειο που να φτιαχνει 2cv) -tsekareiς lastixa - rezerva σε τι κατασταση ειναι ... το πλενεις , γεμιζεις Βενζινη και πας οχι μονο 500χλμ ..

Αυτα ..


Kαι εαν δεν εχεις οδηγηση ξανα ..κανε καμια ωρα διαδρομη γυρω γυρω ... και εφυγες..
 
Last edited:

ami8_gs_ds_bx

Member
Εγγραφή
31 Δεκεμβρίου 2013
Μηνύματα
1.845
Reaction score
4.220
Πόντοι
777
Age
48
Θέλω πάρα πολύ να το οδηγήσω αλλά ένα αμάξι που δεν το ξέρω καθόλου ,που δεν ξέρω πόσο καίει τι μπορεί να βγάλει η τι σημάδια θα μου δείξουν ότι κάτι τρέχει είναι ρίσκο. Ίσως πρέπει να ανοίξω θέμα με την προετοιμασία ενός 2cv για ταξίδι
Παίρνεις κάποιες μέρες άδεια. Κατεβαίνεις Αθήνα. Καθαρίζεις με την διαδικασία μεταβιβάσης, όπως ωραία περιγράφει ο CX II_Prestige. Ακολουθείς κατά γράμμα τις οδηγίες του visa chrono ως προς την προετοιμασία του αυτοκινήτου και τη δικιά σου. Τέλος θα σε συμβούλευα να μην κάνεις χρήση των Νέων Εθνικών Οδών, αλλά να ακολουθήσεις τις παλιές διαδρομές και πιο γραφικές διαδρομές. Αυτά και από μένα.
 

Stargazer

Member
Εγγραφή
10 Νοεμβρίου 2021
Μηνύματα
1.005
Reaction score
1.326
Πόντοι
457
Age
38
Περιοχή
Καλαμαριά
Παίρνεις κάποιες μέρες άδεια. Κατεβαίνεις Αθήνα. Καθαρίζεις με την διαδικασία μεταβιβάσης, όπως ωραία περιγράφει ο CX II_Prestige. Ακολουθείς κατά γράμμα τις οδηγίες του visa chrono ως προς την προετοιμασία του αυτοκινήτου και τη δικιά σου. Τέλος θα σε συμβούλευα να μην κάνεις χρήση των Νέων Εθνικών Οδών, αλλά να ακολουθήσεις τις παλιές διαδρομές και πιο γραφικές διαδρομές. Αυτά και από μένα.
2cv με παλιά εθνική ♥...(έτσι κ αλλιώς πάντα με 80χλμ οδηγώ)
Από την άλλη , 10 ώρες θα κανω...Αλλά 10 ώρες στο αυτοκίνητο των ονείρων μου...
 

minas

Member
Εγγραφή
22 Δεκεμβρίου 2017
Μηνύματα
966
Reaction score
2.823
Πόντοι
587
Age
35
Ολα καλα και ωραια,αλλα πρεπει να ληφθει υποψη και ο οικονομικος παραγοντας.
Αν πχ για ενα τετοιο ταξιδι τα εξοδα σε βενζινες διοδια κλπ ειναι περισσοτερα απο το να πληρωσεις γερανο,ισως τελικα αξιζει να σκεφτει τη λυση της οδικης.Κατα τα λοιπα δεν νομιζω οτι υπαρχει αλλο θεμα.Τα παλια αμαξια δεν ειναι στην πραξη οσο αναξιοπιστα φοβουνται οι περισσοτεροι.
 
Top Bottom