Καφενείον "Το δικύλινδρο" (Bar)

ami8_gs_ds_bx

Member
Εγγραφή
31 Δεκεμβρίου 2013
Μηνύματα
1.827
Reaction score
4.165
Πόντοι
777
Age
48
I dimosiografia einai pleon google kai metafrasi. Pairnei 5-10 leptq kai vgike to arthro
Και google να είναι η δημοσιογραφία κάποια στοιχεία που αναφέρει ο Νικηφόρος θα τα έβρησκαν. Αλλά δεν έχουν τα κριτήρια να αξιολογήσουν τα στοιχεία. Πραγματικά ο χώρος πάσχει από ανθρώπους που δεν έχουν κρίση και κριτική.
Μια φορά έστω μια να διαβάσω κάποιον να βγει και να πει: "ξέρετε αυτό το αυτοκίνητο είναι μάπα. Και είναι μάπα για αυτόν ... και αυτόν... τον λόγο".
Για αυτό τον λόγο όταν ήρθαμε για πρώτη φορά σε επαφή με το top gear της τριάδας ήταν σαν να φάγαμε μια γεμάτη μπουνία στη μούρη. Μπορεί να διαφωνούσαμε με το στυλ τους, τους τρόπους τους ακόμα και με τις απόψεις τους (που είναι και το πιο θεμιτό στην δημοκρατία). Αλλά μια φορά, εμένα τουλάχιστον με επειθαν ότι έλεγαν αυτό που πίστευαν και το υποστήριζαν.
 

visa chrono

Member
Εγγραφή
1 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.040
Reaction score
26.833
Πόντοι
1.607
Οταν αρχιζουν μα μιλουν ...:ninja:
Πρωτα ο Toyota και τωρα αυτος...


 
Εγγραφή
18 Οκτωβρίου 2014
Μηνύματα
6.394
Reaction score
16.660
Πόντοι
1.287
Περιοχή
Région parisienne
Γιατί ψέματα είναι; Κοινωνικό, πρόβλημα, αφού θα στερήσει από πολλές λαϊκές μάζες ένα φτηνό, ατομικό μέσο μετακίνησης...
 

ami8_gs_ds_bx

Member
Εγγραφή
31 Δεκεμβρίου 2013
Μηνύματα
1.827
Reaction score
4.165
Πόντοι
777
Age
48
Για να πω την μαύρη μου αλήθεια είμαι υπέρ της ηλεκτροκίνησης. Αλλά εδώ βλέπουμε ότι υπάρχει ένα σημαντικό πρόβλημα, που έχει να κάνει με τον τρόπο με τον οποίο προχωράει όλο αυτό. Η εικόνα που βγαίνει προς τα έξω μου δηλώνει ότι το θέμα στην πραγματικότητα δεν έχει μπει σε "διαβούλευση", ή τέλος πάντων δεν έχει συμμετάσχει η αυτοκινητοβιομηχανία σαν ισότιμος εταίρος. Οι προβληματισμοί που έχουν τεθεί είναι πολλοί σοβαροί από τον Tavares, και είναι κρίμα που δεν αναδημοσιεύεται όλη η συνέντευξη για να δούμε και να διαβάσουμε την επιχειρηματολογία του.
Αν έχει αυτή τη στιγμή νόημα να συζητάμε για ηλεκτροκίνηση έως το 2035, έχει σε ότι αφορά την κίνηση μέσα στην πόλη. Το πρόγραμμα της Citroen με το AMI είναι ως ένα βαθμό ρεαλιστικό, τόσο ως κόστος (για όλους: χρήστες, αυτοκινητοβιομηχανία, εταιρίες παραγωγής ενέργειας, δήμους κλπ) όσο και πρακτικό για τους πολίτες και κατοίκους των πόλεων. Όμως το ταξίδι με αυτοκίνητο (road trip) θα γίνει μια πραγματική περιπέτεια άνευ προηγουμένου. Θα συμφωνήσω δε απόλυτα με την τοποθέτηση του Νίκου (CX II_Prestige) ως προς το δημοκρατικό δικαίωμα οποιουδήποτε να μετακινείται ατομικά και φτηνά.

Και για να επιστρέψουμε και λίγο στη συζήτηση για το επίπεδο της δημοσιογραφίας στο σχετικό ειδικό τύπο, αυτό είναι ένα θέμα που πρέπει να αναδειχθεί σε όλες του τις διαστάσεις. Οι δημοσιογράφοι είναι αυτοί που θα προκαλέσουν την συζήτηση για τα μειονεκτήματα και πλεονεκτήματα του όλου εγχειρήματος, για τις προοπτικές και την εξέλιξή του.
Δυστυχώς είναι μια πολύ σοβαρή συζήτηση με πολλές παραμέτρους (τώρα μου έρχεται στο μυαλό για παράδειγμα αν έχουν ερωτηθεί πχ οι πολεοδόμοι σε αυτό, για το πως πρέπει να είναι οι πόλεις, ακόμα και σε επίπεδο πολεοδομικού σχεδίου) για να περιμένουμε από δημοσιογράφους, έστω και στην πλάκα, να το προσεγγίσουν.
Φαίνεται πως η ΕΕ βιάζεται πολύ, ίσως και να έχει δίκιο. Το ζητούμενο για μένα είναι να τεθεί το ζήτημα σε όλες του τις διαστάσεις.
 

maxtsif

Member
Εγγραφή
31 Μαϊου 2018
Μηνύματα
956
Reaction score
3.705
Πόντοι
757
Age
54
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Ετοιμαστείτε λοιπόν, να δείτε και κάτι τέτοιο...

 

ami8_gs_ds_bx

Member
Εγγραφή
31 Δεκεμβρίου 2013
Μηνύματα
1.827
Reaction score
4.165
Πόντοι
777
Age
48
Ετοιμαστείτε λοιπόν, να δείτε και κάτι τέτοιο...

Το είχα διαβάσει και εγώ αυτό, αλλά ψυχραιμία... Οι λέξεις κλειδιά είναι "αυτόνομου σχεδιαστή". Το άλλο "το αποτέλεσμα είναι ικανό να βάλει ακόμα και τη Citroen σε πειρασμό" είναι για να τσιμπήσουμε να το διαβάσουμε :D
Κάτι ανάλογο πριν πολλά χρόνια είχα δει για την "αναβίωση της Citroen DS". Όντως έγινε "αναβίωση", μόνο ως προς τη δημιουργία μίας νέας εταιρίας... :lol:
 

ami8_gs_ds_bx

Member
Εγγραφή
31 Δεκεμβρίου 2013
Μηνύματα
1.827
Reaction score
4.165
Πόντοι
777
Age
48
Με απλά λόγια, και χρησιμοποιώντας την ονομασία συμπαθέστατων και γευστικότατων ζυμαρικών, ΠΑΠΑΡΔΕΛΕΣ.

Και μετά σου λέει ο άλλος "δημοσιογράφος"
 
Εγγραφή
18 Οκτωβρίου 2014
Μηνύματα
6.394
Reaction score
16.660
Πόντοι
1.287
Περιοχή
Région parisienne

Άρχισαν οι περιβαλλοντικές αντιδράεις για το λίθιο, το κύριο συστατικό των μπαταριών των αυτοκινήτων.
 

Nikephoros

Member
Εγγραφή
3 Σεπτεμβρίου 2015
Μηνύματα
4.632
Reaction score
13.101
Πόντοι
1.077
Age
50
Περιοχή
Αθήνα
Για τους φιλους των διτροχων!!!!!Δυστηχως δεν υπηρχε χρονος για μεγάλο Citroen Project αλλά ο καιρός τουλάχιστον πέρασε δημιουργηκα!!!
Αγαπητέ μας Κώστα, δεν υπάρχουν λόγια, είσαι καταπληκτικός!
 

Stargazer

Member
Εγγραφή
10 Νοεμβρίου 2021
Μηνύματα
991
Reaction score
1.295
Πόντοι
437
Age
38
Περιοχή
Καλαμαριά
Για τους φιλους των διτροχων!!!!!Δυστηχως δεν υπηρχε χρονος για μεγάλο Citroen Project αλλά ο καιρός τουλάχιστον πέρασε δημιουργηκα!!!
Καταπληκτικός και με γούστο
 

Stargazer

Member
Εγγραφή
10 Νοεμβρίου 2021
Μηνύματα
991
Reaction score
1.295
Πόντοι
437
Age
38
Περιοχή
Καλαμαριά
Δεν μου λέτε , έχει κανένας σας ιστορικό που δεν είχε χαρτιά κατά την αγορά; Λέγοντας από μάντρα από αχυρώνα αυλή γενικά με υπεύθυνη δήλωση ή όχι;
 
Εγγραφή
18 Οκτωβρίου 2014
Μηνύματα
6.394
Reaction score
16.660
Πόντοι
1.287
Περιοχή
Région parisienne
Εγώ τουλάχιστον δεν θα άγγιζα τπτ χωρίς τίτλους κυκλοφορίας
 

visa chrono

Member
Εγγραφή
1 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.040
Reaction score
26.833
Πόντοι
1.607
Για τους φιλους των διτροχων!!!!!Δυστηχως δεν υπηρχε χρονος για μεγάλο Citroen Project αλλά ο καιρός τουλάχιστον πέρασε δημιουργηκα!!!
:clap::respect::respect:....

Και ελεγα ...
Μα δεν εχει κανει τιποτα .... μα τιποτα ...

Δεν προτρεχω ξανα :X:chair::X:lol::respect:
 

Stargazer

Member
Εγγραφή
10 Νοεμβρίου 2021
Μηνύματα
991
Reaction score
1.295
Πόντοι
437
Age
38
Περιοχή
Καλαμαριά
Εγώ τουλάχιστον δεν θα άγγιζα τπτ χωρίς τίτλους κυκλοφορίας
Πολλοί σου λένε όμως ότι δεν έχει χαρτιά αλλά βγάζει ιστορικές και οι τιμές είναι πολύ καλύτερες
 

visa chrono

Member
Εγγραφή
1 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.040
Reaction score
26.833
Πόντοι
1.607
Πολλοί σου λένε όμως ότι δεν έχει χαρτιά αλλά βγάζει ιστορικές και οι τιμές είναι πολύ καλύτερες
Ε τοτε προτεινε τους να βγαλουν ιστορικες και να το παρεις μετα ...
Μια λυση στο πουλαω κατι που δεν εχει χαρτια ..χρεπι ..και βαζω και ενα.. βγαζει ιστορικες

πινακιδ..

2cv κατω απο 1.5 ασφαλες με χαρτια και πολυ δουλεια ..δεν προκειται ..στις αγγελιες ..
Αν βρεις παιξε τζοκερ..
Προσωπικη εκτιμηση μπορει και να κανω λαθος...
Η ιστορια θα δειξει
Καλη συνεχεια ..
 
Top Bottom