Καφενείον "Το δικύλινδρο" (Bar)

visa chrono

Member
Εγγραφή
1 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.040
Reaction score
26.833
Πόντοι
1.607
Μην χαλασεις την ησυχια του υδροβιοτοπου ...αγαπητε μου παππουλη ....
 

traffic

Member
Εγγραφή
28 Νοεμβρίου 2014
Μηνύματα
1.466
Reaction score
6.101
Πόντοι
847
Περιοχή
Σαχάρα
Εγω σε καταλαβαινω.... :dance::cry:
Συννεφα ..εξω μουνταδα ..σε πιανει κατι....:dizzy::cold::clap:
Δε καταλαβαινεις τιποτα το πρωι βρεθηκα σε παρομοιο χωρο ........οι καλαμιες ηταν ο περιβαλλον χωρος μονο!δεν μπορω να βαλω φωτο.....τα γνωστα!
 

visa chrono

Member
Εγγραφή
1 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.040
Reaction score
26.833
Πόντοι
1.607
Δε καταλαβαινεις τιποτα το πρωι βρεθηκα σε παρομοιο χωρο ........οι καλαμιες ηταν ο περιβαλλον χωρος μονο!δεν μπορω να βαλω φωτο.....τα γνωστα!
To καταλαβα... ειδα το ανθοπωλειο .... :X:grin:...........
 

minas

Member
Εγγραφή
22 Δεκεμβρίου 2017
Μηνύματα
949
Reaction score
2.771
Πόντοι
587
Age
35
Eiχα βαλει κι εγω καποτε φωτογραφια τις...καλαμιες...Παντα ηθελα να μπω και στα ενδοτερα..:clap:
 

nonos

Member
Εγγραφή
30 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
8.457
Reaction score
19.472
Πόντοι
1.387
Περιοχή
Ex Πατρα, ex Δουβλινο, now Αθηνα
Υπάρχουν πάρα πολλά θέματα που πολλές δημοσιευσεις εμπίπτουν σε αυτά. Μη γεμίζουμε συνέχεια το Καφενείο με ωραίες δημοσιεύσεις! Και γενικότερα είναι πάρα πολλά πανεμορφα θέματα που έχουν ξεχαστεί!
 
Εγγραφή
18 Οκτωβρίου 2014
Μηνύματα
6.394
Reaction score
16.660
Πόντοι
1.287
Περιοχή
Région parisienne
Le programme Lancia, avec une nouvelle Ypsilon, la future Delta et un SUV :

"Le futur de Lancia se précise. Depuis la fusion Stellantis, la marque italienne voit enfin l'avenir un peu plus sereinement, elle qui survivait jusqu'ici avec la très vieillissante Ypsilon, uniquement sur le marché italien. Mais les choses vont vite évoluer. Le PDG, Luca Napolitano, a confirmé à Automotive News que le constructeur avait déjà trois véhicules entièrement nouveaux dans les cartons : la nouvelle génération d'Ypsilon, proposée à la fois en électrique et en thermique avec microhybridation. Une version qui utilisera la toute nouvelle transmission à double embrayage de Stellantis. Cette boîte "tout en un" abrite en effet le moteur 48V, et sera produite en France , à Metz."

Source : https://www.caradisiac.com/lancia-3-nouveautes-a-venir-dont-une-nouvelle-ypsilon-193059.htm



Επειδη ;φορ; την δευτερη αγαπημενη μου μαρκα
 

nonos

Member
Εγγραφή
30 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
8.457
Reaction score
19.472
Πόντοι
1.387
Περιοχή
Ex Πατρα, ex Δουβλινο, now Αθηνα
Παιδιά ελπίζω να είστε όλοι καλά.. έχει πέσει η κίνηση εδώ και μήνες δυστυχώς στην ωραία μας ομάδα και έχω πέσει κι εγω σε τρελή λούμπα στο γραφείο. Ελπίζω να σας δω όλους ( σχεδόν... :lol:) από κοντά 28/11 στο Ζάππειο.
 

KostasX

Member
Εγγραφή
25 Αυγούστου 2017
Μηνύματα
1.433
Reaction score
5.011
Πόντοι
847
Age
36
Περιοχή
Γρεβενα
Παιδιά ελπίζω να είστε όλοι καλά.. έχει πέσει η κίνηση εδώ και μήνες δυστυχώς στην ωραία μας ομάδα και έχω πέσει κι εγω σε τρελή λούμπα στο γραφείο. Ελπίζω να σας δω όλους ( σχεδόν... :lol:) από κοντά 28/11 στο Ζάππειο.
Καλησπέρα Μονέ!!Θα έχει συνάντηση Ιστορικών Citroen στις 28/11 ?
 

traffic

Member
Εγγραφή
28 Νοεμβρίου 2014
Μηνύματα
1.466
Reaction score
6.101
Πόντοι
847
Περιοχή
Σαχάρα
Καλησπέρα Μονέ!!Θα έχει συνάντηση Ιστορικών Citroen στις 28/11 ?
25585

Αγαπητά μέλη και φίλοι,
Η Ελληνική Λέσχη φίλων 2CV & Citroen οργανώνει την 6η συνάντηση ιστορικών Citroen στην Ελλάδα γιορτάζοντας τα 50 χρόνια ζωής του SM , του GS και τα 60 χρόνια ζωής του AMI 6.
Ο εορτασμός του SM και GS γίνεται με ένα χρόνο καθυστέρηση καθώς το έτος 2020 δεν πραγματοποιήθηκε η συνάντηση λόγω των περιοριστικών μέτρων εξ’ αιτίας της πανδημίας του Covid-19.
Η συνάντηση θα γίνει την Κυριακή 28/11/2021 στο “ ΟΑΣΙΣ CAFÉ ΖΑΠΠΕΙΟΥ ” στο Ζάππειο στην είσοδο από την Λ. Αμαλίας, και καλεσμένα είναι όλα τα ιστορικά αυτοκίνητα – αριστουργήματα της Γαλλικής εταιρείας.
Ευπρόσδεκτα είναι και όποια young timers (νεότερα μοντέλα) θέλουν να γιορτάσουν μαζί μας καθώς και όλοι οι φίλοι του ιστορικού αυτοκινήτου.
Στον όμορφο και φιλόξενο χώρο του “ΟΑΣΙΣ CAFÉ ΖΑΠΠΕΙΟΥ ” θα γίνει ιστορική αναδρομή για τα 50 χρόνια της γέννησης του SM και GS και των 60 χρόνων του Ami 6, τα οποία συμβόλισαν μία ολόκληρη εποχή με την παρουσία τους.
Δεν υπάρχει καμία οικονομική υποχρέωση για τους συμμετέχοντες, εκτός από προαιρετική αγορά αναμνηστικών ειδών από το περίπτερο της λέσχης.
Η ώρα προσέλευσης είναι 10.30 το πρωί και θα κρατήσει μέχρι τις 13.00 όπου θα ακολουθήσει βόλτα των ιστορικών οχημάτων προς τα νότια προάστια, λεπτομέρειες θα ανακοινωθούν στην συνάντηση.
Επίσης, για τα αυτοκίνητα με ιστορικές πινακίδες, η λέσχη θα μεριμνήσει μέσω της ΕΟ ΦΙΛΠΑ για την σχετική άδεια από τα κεντρικά γραφεία της τροχαίας, και θα διανεμηθεί σε όλους τους ενδιαφερόμενους για την συμμετοχή τους στην εκδήλωση μέσω email . Σημειωτέο ότι βάσει της ισχύοντος ΚΥΑ η κυκλοφορία των ιστορικών αυτοκινήτων επιτρέπεται την συγκεκριμένη ημερομηνία μιας και είναι η 4η Κυριακή του μήνα.
Για οποιαδήποτε πληροφορία μπορείτε να στείλετε email στο info@2cvclub.gr ή να καλέσετε στο τηλέφωνο 6944585633.
Το πρόγραμμα έχει ως εξής:
– 10:30 – 11:30 Προσέλευση και υποδοχή συμμετεχόντων.
– 11:30 – 11:45 Χαιρετισμός και ομιλία από τον πρόεδρο της ΕΛΦ 2CV& Citroen και εκπροσώπου της ΕΟΦΙΛΠΑ.
– 11:45 – 12:15 Παρουσίαση της ιστορίας του SM , GS και του Ami 6.
– 12:30 – 13:00 – Αναχώρηση για βόλτα με προορισμό τα νότια προάστια και την παραλιακή οδό.
Θα διατίθενται αναμνηστικά t-shirts της 6ης συνάντησης ιστορικών Citroen καθώς και άλλα είδη.
Λόγω της πανδημίας θα πρέπει να τηρηθούν όλα τα απαραίτητα μέτρα ασφαλείας, όπως μάσκες και αποστάσεις μεταξύ των συμμετεχόντων.
Σας προσκαλούμε να γιορτάσουμε όλοι μαζί.
Εκ μέρους του Δ.Σ.
Δημήτριος Αμούργης Ιωάννης Χωριανόπουλος
Πρόεδρος Δ.Σ. Γεν. Γραμματέας
 

Nikephoros

Member
Εγγραφή
3 Σεπτεμβρίου 2015
Μηνύματα
4.632
Reaction score
13.101
Πόντοι
1.077
Age
50
Περιοχή
Αθήνα
Εκτός από τους νεκρούς από τον νέο ιό κορώνα, έχουμε και τους νεκρούς στους δρόμους καθημερινά. Πόσοι σκοτώθηκαν και σήμερα, πόσες ψυχές χάνονται καθημερινά και πόσες θα χαθούν ακόμα... Εδώ σε αυτό το νήμα το είχαμε αναφέρει ξανά εδώ και χρόνια. Έχω πραγματικά κουραστεί να ακούω για ψυχές που χάνονται, για την Ελλάδα που σβήνει στους δρόμους, όπως και να κινδυνεύει η οικογένειά μου και εγώ σε κάθε διασταύρωση, σε κάθε στροφή... Να εισπράττω και εγώ και όλοι που θέλουμε απλώς να πάμε στις δουλειές μας μίσος, κακία και ακατανόμαστες ύβρεις μπροστά στα παιδιά μας από άλλους οδηγούς... Που θα πάει ακόμα αυτή η παρακμή, πραγματικά!
 

Pierre Boulanger

Administrator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.215
Reaction score
23.877
Πόντοι
1.667
Age
51
Περιοχή
Paris in the sixties
Εκτός από τους νεκρούς από τον νέο ιό κορώνα, έχουμε και τους νεκρούς στους δρόμους καθημερινά. Πόσοι σκοτώθηκαν και σήμερα, πόσες ψυχές χάνονται καθημερινά και πόσες θα χαθούν ακόμα... Εδώ σε αυτό το νήμα το είχαμε αναφέρει ξανά εδώ και χρόνια. Έχω πραγματικά κουραστεί να ακούω για ψυχές που χάνονται, για την Ελλάδα που σβήνει στους δρόμους, όπως και να κινδυνεύει η οικογένειά μου και εγώ σε κάθε διασταύρωση, σε κάθε στροφή... Να εισπράττω και εγώ και όλοι που θέλουμε απλώς να πάμε στις δουλειές μας μίσος, κακία και ακατανόμαστες ύβρεις μπροστά στα παιδιά μας από άλλους οδηγούς... Που θα πάει ακόμα αυτή η παρακμή, πραγματικά!
Είναι θέμα παιδείας Νικόλα. Κάθε μέρα περνάνε αυτοκινήτα κάτω από το σπίτι μου με 80-90χλμ.. Μιλάμε για ένα στενό δρόμο με πλατεία!
Νιώθω ότι δεν υπάρχει ελπίδα
 

KostasX

Member
Εγγραφή
25 Αυγούστου 2017
Μηνύματα
1.433
Reaction score
5.011
Πόντοι
847
Age
36
Περιοχή
Γρεβενα
Εκτός από τους νεκρούς από τον νέο ιό κορώνα, έχουμε και τους νεκρούς στους δρόμους καθημερινά. Πόσοι σκοτώθηκαν και σήμερα, πόσες ψυχές χάνονται καθημερινά και πόσες θα χαθούν ακόμα... Εδώ σε αυτό το νήμα το είχαμε αναφέρει ξανά εδώ και χρόνια. Έχω πραγματικά κουραστεί να ακούω για ψυχές που χάνονται, για την Ελλάδα που σβήνει στους δρόμους, όπως και να κινδυνεύει η οικογένειά μου και εγώ σε κάθε διασταύρωση, σε κάθε στροφή... Να εισπράττω και εγώ και όλοι που θέλουμε απλώς να πάμε στις δουλειές μας μίσος, κακία και ακατανόμαστες ύβρεις μπροστά στα παιδιά μας από άλλους οδηγούς... Που θα πάει ακόμα αυτή η παρακμή, πραγματικά!
Δεν υπάρχει Σωτηρία δυστυχώς.... Προσωπικά φοβάμαι περισσότερο πίσω από το τιμόνι παρά όταν δουλεύω στο Μηχανοστάσιο και ας είμαι μέσα στον Ωκεανό.
 
Top Bottom