Καφενείον "Το δικύλινδρο" (Bar)

Taskos

Member
Reaction score
1.600
Πόντοι
517
Εάν στο δώσουν τζάμπα στείλε το σε εμένα. :rolleyes:

Nikephoros

Member
Reaction score
9.627
Πόντοι
947
Περιοχή
Αθήνα
Τα λόγια είναι περιττά για τον Ferruccio Lamborghini... Σαν προχθές γεννήθηκε πριν από 105 χρόνια (μία ημέρα πριν από τα δικά μου γενέθλια!). To μόνο που θα προσέθετα εγώ είναι ότι, στο απόγειο της δόξας του και της οικονομικής του επιφάνειας, κάπου στα τέλη της δεκαετίας του '60, μπαίνοντας στο εργοστάσιό του στη Sant' Agata Bolognese, ένας επισκέπτης θα έβλεπε τον ίδιο τον Ferruccio συχνά να δουλεύει μαζί με, μία ομάδα ανθρώπων, όλοι με λερωμένες ποδιές και τα χέρια γεμάτα λάδια, πάνω σε ένα μοντέλο, ή ένα πρωτότυπο... Αυτή κατά τη γνώμη μου ήταν η ειδοποιός διαφορά με τον Enzo Ferrari και ενδεικτική της αξίας και της εργατικότητας ενός ανθρώπου που έκανε το όνειρό του πραγματικότητα. Διότι οι Lamborghini εκείνης της εποχής, με όλα τα οποιαδήποτε ελαττώματά τους, ήταν ακριβώς αυτό, ένα όνειρο!

https://www.drive.gr/news/san-simera-28-aprilioy-gennithike-o-ferruccio-lamborghini

Flaminio Bertoni

Super Moderator
Reaction score
15.497
Πόντοι
1.287
Περιοχή
Italy Milan
οι αντιζηλοι!View attachment 24356
παντα απορια το ειχα απο μικρος... οταν τρακάρουν δυο ιδια αυτοκινητα στην ιδια μερια με την ιδια ταχυτητα... παθαινουν κ την ιδια ζημία?

Top Bottom