Η φορμόλη μου

visa chrono

Member
Εγγραφή
1 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.052
Reaction score
26.870
Πόντοι
1.607
Re: Η ΦΟΡΜΟΛΗ ΜΟΥ

Μωρε εγω μια φορα τις βλεπω!! ( και παλευα αρκετα να βρω τι γινεται :worry: )
 

visa chrono

Member
Εγγραφή
1 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.052
Reaction score
26.870
Πόντοι
1.607
Μετα απο καιρο ειδαμε σημερα (χθες μαλλων) λιγο φως!!
Περπατησαμε λιγο ξεμουδιασαμε

WP_000028.jpg
 
Last edited by a moderator:

visa chrono

Member
Εγγραφή
1 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.052
Reaction score
26.870
Πόντοι
1.607
Γυρω απο το τετραγωνο κανα 3-4 φορες να τσεκαρω φρενα και κατι τις και υπνο:sleep:
Τον σεπτεμβριο θα παω να αλλαξω και τα ξυδια γιατι περασε ενας χρονος και να βαλω και κατι ανταλακτικα καινουργια που αρχιζουν και συσσωρευονται
και μετα λεω να του κανω γυρω στα 1000 με 1500 πριν ερθει ο χειμωνας.( ιδανικα θα ηταν ενα ταξιδακι αλλιως θα το βγαλω λιγο στον πολεμο:shoot:)
Με τον παππου δεν εχω ασχοληθει καθολου ειναι στο κατω υπογειο μακρια απο τους ανθρωπους κλεισμενος στον ευατο του:lol:(μου κραταει μουτρα για την ταχυτητα!)
Ο παππους εχει κολλημα με τις μπαταριες του!! ξεχνιεμαι και εγω καπου καπου δεν θελει και πολυ
 

visa chrono

Member
Εγγραφή
1 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.052
Reaction score
26.870
Πόντοι
1.607
Χαχαχαα.. Ρε τον παππού.. Όταν τον δεις δώσε χαιρετίσματα και βάλε καμία νέα φώτο..

Το κιτρινάκι είναι μαμά χρώμα?
Αφου το ειχα φτασει λαμαρινα και ειχα βρει γκρι , γκρι σκουρο, κοκκινο , πρασινο καπω, και δεν ξερω τι αλλο εβγαλα τον καθρεφτη ,πισω απο το τιμονι και σιγα σιγα με ενα σβουρακι ανακαλυψα το χρωμα ( jaune mimosa) me tin βοηθεια απο εναν καταλογο της citroen που δυστυχως δεν ηταν δικος μου και φανταζομε την καταληξη του.
Τοτε επειδη ειχα και χρονο για να μαθω οσο μπορω για την φορμολη ειχα συγγενικο μου προσωπο που με βοηθησε να βρω τον φακελο του αυτοκινητου στο υπουργειο με οτι ιστορικο ειχε τι πινακιδες ειχε αλλαξει ποιος ο πρωτος ιδιοκτητης(που πηγα και τον βρηκα και οταν το ειδε επαθε πλακα) και αλλα.
Φυσικα επειδη ειναι το 2cv ΜΟΥ εχει καποιες προσωπικες πινελιες τις οποιες στο περασμα των χρονων εχω διορθωσει η καποιες τις διατηρω εις γνωση μου και εχω καβατσα το σωστο που πρεπει να βαλω .(π.χ νικελ φαναρια)
Α και οχι δεν ειναι το χρωμα απο Fiat punto cabrio or megane:lol:
 

visa chrono

Member
Εγγραφή
1 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.052
Reaction score
26.870
Πόντοι
1.607
Aρχισα το ξηλωμα..:devil:
Εβγαλα τα φτερα ......και το αλλο ΣΚ τα πισω...
Ξερει κανεις εαν υπαρχει ανταπτορας απο τον διακοπτη της μιζας και το μπουτον που περνει μπροστα?
 

Pierre Boulanger

Administrator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.228
Reaction score
23.918
Πόντοι
1.667
Age
51
Περιοχή
Paris in the sixties
Aρχισα το ξηλωμα..:devil:
Εβγαλα τα φτερα ......και το αλλο ΣΚ τα πισω...
Ξερει κανεις εαν υπαρχει ανταπτορας απο τον διακοπτη της μιζας και το μπουτον που περνει μπροστα?
Σε κανά ebay Μήτσο.. Τράβα και καμία φώτο ρε παιδί μου!!!
 

visa chrono

Member
Εγγραφή
1 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.052
Reaction score
26.870
Πόντοι
1.607
Σε κανά ebay Μήτσο.. Τράβα και καμία φώτο ρε παιδί μου!!!
Ενταξει απο εκει αγορασα ,απλως ρωταω πως ειναι η καλωδιωση μετα τον διακοπτη και μεχρι το μπουτον..
Για φωτο εχεις δικιο αλλα δεν τα παω καλα ...
 

Pierre Boulanger

Administrator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.228
Reaction score
23.918
Πόντοι
1.667
Age
51
Περιοχή
Paris in the sixties
Ενταξει απο εκει αγορασα ,απλως ρωταω πως ειναι η καλωδιωση μετα τον διακοπτη και μεχρι το μπουτον..
Για φωτο εχεις δικιο αλλα δεν τα παω καλα ...
Δεν πειράζει τράβα εσύ και μου τις στέλνεις να τις βάλω!
 

Pierre Boulanger

Administrator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.228
Reaction score
23.918
Πόντοι
1.667
Age
51
Περιοχή
Paris in the sixties
Λεω να παρω αυτες για πισω,τι λετε μπα ?
Τωρα τελευταια μου εχουν κατσει καπως...

http://www.ebay.fr/itm/Citroen-VISA-Schmutzfanger-hinten-NOS-ZC9867121U-/281257766193?pt=DE_Autoteile&hash=item417c44ed31
Α νομίζω έχω δει να τα φοράνε διάφοροι παππούδες... Αν είναι γνήσιο ανταλλακτικό και όντως φοριόταν και βέβαια να τα πάρεις!!!
 

citrobella

Citroën Guru
Εγγραφή
23 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
3.937
Reaction score
8.315
Πόντοι
947
Age
59
Περιοχή
Zwettl Niederösterreich Austria
Website
www.citrobella.com
Aρχισα το ξηλωμα..:devil:
Εβγαλα τα φτερα ......και το αλλο ΣΚ τα πισω...
Ξερει κανεις εαν υπαρχει ανταπτορας απο τον διακοπτη της μιζας και το μπουτον που περνει μπροστα?
Den katalaba akribos ti enois me adaptora...
Iparchi to system pu me to klidi anigis tin klidaria tou timoniu ke kanis contact tin anafleksi ke me to button telika dinis revma stin misa, devteron iparchi to neotero systima pu kseklidonis luketo timonu ke dinis contact stin anafleksi ke girisontas parapano to klidi dinis revma stin misa...
Adaptora den chriasese, aplos basis ena button sto kalodio gia tin misa!
 

visa chrono

Member
Εγγραφή
1 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.052
Reaction score
26.870
Πόντοι
1.607
Οκ κωστη ,μιλαω για την πρωτη περιπτωση που λες
Ευχαριστω..
 

visa chrono

Member
Εγγραφή
1 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.052
Reaction score
26.870
Πόντοι
1.607
Ξερει κανεις για καινουργια εμπρος φτερα στην ελλαδα?(original)
Thanks
 

nonos

Member
Εγγραφή
30 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
8.548
Reaction score
19.718
Πόντοι
1.387
Περιοχή
Ex Πατρα, ex Δουβλινο, now Αθηνα
Κανε ενα τηλεφωνο στον Πουλακη γιατι τουλαχιστον στο car.gr διαφημιζει ανταλλακτικα απο ds,cx κτλπ..
 

visa chrono

Member
Εγγραφή
1 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.052
Reaction score
26.870
Πόντοι
1.607
Κανε ενα τηλεφωνο στον Πουλακη γιατι τουλαχιστον στο car.gr διαφημιζει ανταλλακτικα απο ds,cx κτλπ..
Τhanks..
Θα περασω μια βολτα το ειχα στο μυαλο μου για κατι αλλο και βλεπω..
 

visa chrono

Member
Εγγραφή
1 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.052
Reaction score
26.870
Πόντοι
1.607
Και αφου οταν διαβαζεις κατι.. που σου αρεσει εχεις και τις αντοιστιχες παρενεργειες..επιρροες ασχοληθηκα λιγο και με την φορμολη...οχι μονος μου..ειμαι λιγο καλομαθημενος...
Εβαλα τα φτερα (πολυ ωραια δουλεια μπορω να αναφωνησω..), κατι λαστιχακια στον χωρο του κινητηρα η κορνα που μαλλων ο γαλλος νομιζε πως ειναι για κανα 206, και οτι ... το εσωτερικο ηχομονωτικο του καπο(apodexto γιατι ηταν original)
Tωρα σειρα εχουν τα λαστιχακια των καθισματων..,λασπωτηρες και θα ξαναβγαλω τα φτερα για να αλλαξουμε ολο το συστημα φρενων.. και εχει ο θεος...
Παντως oi αγορες απο το mehari..δεν με αφησαν ικανοιποιημενο...και δεν ειναι φθηνα πια..και ιδιως reproduction οχι καλης ποιοτητας..
Τωρα θα δοκιμασω γερμανια μερια και βλεπουμε..

Εδω εν μερει τα φτερα.. στην θεση τους ..στο χωρο εργασιας..



Το καπο.. με την καινουργια κουβερτα..



Αυτα τα λιγα...
 
Top Bottom