Η ΜΟΝΙCΑ.....του εαυτού μου....

visa chrono

Member
Εγγραφή
1 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.052
Reaction score
26.870
Πόντοι
1.607
Ενας προλογος ειναι.. που καποιος φιλος μου εκανε την τιμη..να ξεκινησω...
Και εαν θυμαστε..φιλοι μου..ολα αυτα ξεκινησανε..μ εναν γρυφο... γρυφο.. απο αυτους που μου αρεσουν να γραφω..που παντα ομως...εχουν λυση...και συνηθως..με ευτυχη καταληξη....
Και..ετσι...καπως ειχαν ξεκινησει..ολα...

'''"Μονικα....
Συνηθως..το μυαλο..παει ..στο ταμπεραμεντο..και στην ομορφια (αναλογα τα προσωπικα γουστα) της Ιταλιδας..ντιβας..
Σημερα..
Ηταν μια γεματη μερα..οπως και να την δω τωρα που εχει φτασει στο τελος... της.....και δεν ειχα και το καλυτερο ξυπνημα... με τρελλο..πονο στο στομαχι...
Προλαβα..εκανα ..και οτι.. ειχα στο μυαλο..και οτι..μου ειχαν προγραμματισει..απο το σπιτι..
Και...? θα πει καποιος...
Ολες αυτες τις γραμμες..τις γραφω..για την Μονικα...και εναν Φιλο.. που σημερα..μαλλων θα κοιμηθει..χαμογελωντας...εχοντας αποτυπωμενη..ολη την επυθυμια...για κατι...στο προσωπο..του..
Και φιλοι μου..αγαπημενοι..ο συγκεκριμενος ειμαι συγουρος..πως εαν εκεινη την ωρα...περναγε...διπλα του...η Ιταλιδα..ντιβα... δεν θα της εδινε...καμια...μα καμια ...σημασια....
Γιατι...ειχε τα ματια του...στην δικη του...ΜΟΝΙΚΑ... η οπως αυτος... οταν θα νοιωσει ετοιμος ...θα μας πει το ονομα της-του.....και την δικη του ιστορια... και ισως συνεχισει .. με ενα δικο του θεμα...καπου κατω..απο αυτες..τις γραμμες.....
Ciao babino
Spero di essere felice..

A... και κατι τελευταιο...
Ειχα πει..πως το c4 diesel..εκτος απο τιμιο αυτοκινητο..κανει και για μεταφορες ποδηλατων....Σημερα..ανακαλυψαμε..πως μπορει πολυ ευκολα..να σε βοηθησει..οταν...τα φρενα.. σε κατι ειναι..κολλημενα...
piece of cake...

Kατι..απο..την σημερινη μερα...( συγχωρεστε..με...η εαν θελετε δειξτε..λιγο υπομονη.....για τον γρυφο..)..καφενειο γαρ... """


Τωρα αγαπητε φιλε..μπορεις να συνεχισεις..με οτι εσυ νομιζεις.....και με μια ευχη.."ολα αυτα να σου χαριζουν χαμογελο ευτυχιας και χαρας..."
buona fortuna from Nichola...

CONTINUE...from...Flaminio...
 
Last edited:

Flaminio Bertoni

Super Moderator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
6.538
Reaction score
19.056
Πόντοι
1.287
Age
51
Περιοχή
Italy Milan
Κ λιγο πριν τα Χριστούγεννα 2015, έρχεται στη κατοχή μου...μετά κόπων και βασάνων , (το ειδοποιητήριο προειδοποιούσε οτι ο χρονος ηταν λιγος)
και εαν δεν εκανα κατι συντομα θα χανοταν για παντα
19919
 
Last edited:

Flaminio Bertoni

Super Moderator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
6.538
Reaction score
19.056
Πόντοι
1.287
Age
51
Περιοχή
Italy Milan
Από το προσωπικο μου αρχειο...καποιες σβυστικαν οποτε τις ανεβαζω ξανα

το Axel απο το πολυ καθισιο ειχαν κολλησει τα φρενα...την ημέρα που φορτώθηκε
IMG-0e8c01e2a95f7078fee4ba20685ff738-V.jpg
 

visa chrono

Member
Εγγραφή
1 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.052
Reaction score
26.870
Πόντοι
1.607
Από το προσωπικο μου αρχειο...καποιες σβυστικαν οποτε τις ανεβαζω ξανα

το Axel απο το πολυ καθισιο ειχαν κολλησει τα φρενα...την ημέρα που φορτώθηκεView attachment 19943
Αυτο το τρειλερ εαν ειχε φωνη θα μας ειχε.....:chair:...
Τι εχουν δει τα ματακια του...... εαν ειχε ... και τι εχει κουβαλησει..:X:lol:
 

Flaminio Bertoni

Super Moderator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
6.538
Reaction score
19.056
Πόντοι
1.287
Age
51
Περιοχή
Italy Milan
Θυμαμαι ακομη ποση χαρα πηρα
τα καθίσματα σε άψογη κατάσταση μόνο βρομιά
20000



οι δορυφόροι του παντα μου αρεσαν
20001


το Manual
20002


20004
 

Flaminio Bertoni

Super Moderator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
6.538
Reaction score
19.056
Πόντοι
1.287
Age
51
Περιοχή
Italy Milan
δεν επαιρνε μπρος αλλαξα κ τα 4 μπουζια η κατασταση τους...

20008



ευτηχως ειχα κ spare δορυφορο
20009


20010


20011


20012


20013


λιγο πριν το καθαρισμα
20016



20014


20015
 

Flaminio Bertoni

Super Moderator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
6.538
Reaction score
19.056
Πόντοι
1.287
Age
51
Περιοχή
Italy Milan
κ επειτα από 10 μερες ερχεται αυτή από σπονδα..με μια ευκολια στα χερια μου απιστευτη

20036


20037
 
Last edited:

minas

Member
Εγγραφή
22 Δεκεμβρίου 2017
Μηνύματα
966
Reaction score
2.823
Πόντοι
587
Age
35
to oti exei fotizomeous doriforous to Axel kai oxi i CX me xeperna...
Kαποια στιγμη,θυμιστε μου να βαλω φωτογραφια τους διακοπτες του yugo...
Ειναι ακριβη αντιγραφα παλαιων διακοπτων της fiat,μονο που ειναι φωτιζομενοι,με τη χρηση οπτικων ινων:yikes.gif:...Τα αντιστοιχα fiat δεν ειχαν ποτε φωτιζομενους...




Επι του θεματος,εκεινο το λερωμα στην εμπρος πινακιδα δεν φευγει καπως;Μου αρεσει παρα πολυ,οταν βλεπω παλια αυτοκινητα με τις αρχικες τους πινακιδες σε αψογη κατασταση.Μαρτυρουν την ελλειψη τρακαρισματων στο ιστορικο τους..:love::love:
 

Flaminio Bertoni

Super Moderator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
6.538
Reaction score
19.056
Πόντοι
1.287
Age
51
Περιοχή
Italy Milan
Kαποια στιγμη,θυμιστε μου να βαλω φωτογραφια τους διακοπτες του yugo...
Ειναι ακριβη αντιγραφα παλαιων διακοπτων της fiat,μονο που ειναι φωτιζομενοι,με τη χρηση οπτικων ινων:yikes.gif:...Τα αντιστοιχα fiat δεν ειχαν ποτε φωτιζομενους...




Επι του θεματος,εκεινο το λερωμα στην εμπρος πινακιδα δεν φευγει καπως;Μου αρεσει παρα πολυ,οταν βλεπω παλια αυτοκινητα με τις αρχικες τους πινακιδες σε αψογη κατασταση.Μαρτυρουν την ελλειψη τρακαρισματων στο ιστορικο τους..:love::love:
Άμα σου πω τι είναι? Δεν έχω ασχοληθεί...στην ουσία ήταν η καφέ ταινεια που είχαν βάλει να τυλιξουν κ τις 2 πινακίδες μαζί όταν είχε πάει η γριούλα να παραδώσει πινακίδες...
 
Top Bottom