Ηχομονωτικό αυτοκόλλητο

Pierre Boulanger

Administrator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.231
Reaction score
23.921
Πόντοι
1.667
Age
51
Περιοχή
Paris in the sixties
Θα ήθελα να βάλω εσωτερικά στις πόρτες ένα σχετικά λεπτό ηχομονωτικό αυτοκόλλητο για να μην ακουμπάει ο μαγνήτης του ηχείου στην πόρτα. Γνωρίζει κάποιος που μπορώ να το βρω?
 

Flaminio Bertoni

Super Moderator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
6.538
Reaction score
19.056
Πόντοι
1.287
Age
51
Περιοχή
Italy Milan
Pierre Boulanger said:
Θα ήθελα να βάλω εσωτερικά στις πόρτες ένα σχετικά λεπτό ηχομονωτικό αυτοκόλλητο για να μην ακουμπάει ο μαγνήτης του ηχείου στην πόρτα. Γνωρίζει κάποιος που μπορώ να το βρω?
Στα μαγαζιά που πουλανε μονωτικά υλικά οικοδομής... μπορείς να βάλεις και ένα φύλο από λάστιχο ειδικό… έχω τέτοιο να σου δώσω έχει πάχος 0,4mm... ή ακόμα πιο καλά ειδική προσθήκη ηχείων... βοηθαει για να μην ακουμπά ο μαγνήτης του ήχιου στο εσωτερικό της (φαρδιάς και στιβαρής πόρτα του 2cv :p ) τα έχω βάλει και εγώ στο λευκό μου και εχω βρει την υγειά μου... :)
 

Pierre Boulanger

Administrator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.231
Reaction score
23.921
Πόντοι
1.667
Age
51
Περιοχή
Paris in the sixties
Η ειδική προσθήκη ηχείων είναι αυτή που μπαίνει στην πόρτα κάτω (Γερμανική προδιαγραφή) σωστά?
Δεν γίνεται να την βάλω γιατί έχουν γίνει ήδη οι σχετικές τρύπες στην ταπετσαρία και δεν θα ήθελα να τις αλλάξω.. Αυτό το 0,4mm λάστιχο που λες είναι αυτοκόλλητο?
 

Flaminio Bertoni

Super Moderator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
6.538
Reaction score
19.056
Πόντοι
1.287
Age
51
Περιοχή
Italy Milan
Pierre Boulanger said:
Η ειδική προσθήκη ηχείων είναι αυτή που μπαίνει στην πόρτα κάτω (Γερμανική προδιαγραφή) σωστά?
Δεν γίνεται να την βάλω γιατί έχουν γίνει ήδη οι σχετικές τρύπες στην ταπετσαρία και δεν θα ήθελα να τις αλλάξω.. Αυτό το 0,4mm λάστιχο που λες είναι αυτοκόλλητο?
οχι δεν λεω για το γερμανικό...λεω για ενα πλαστικό που μπαίνει γύρο από το ηχειο...
το λάστιχο δεν ειναι αυτοκόλλητο αλλά αυτο λύνεται εύκολα...
 

Pierre Boulanger

Administrator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.231
Reaction score
23.921
Πόντοι
1.667
Age
51
Περιοχή
Paris in the sixties
Flaminio Bertoni said:
Pierre Boulanger said:
Η ειδική προσθήκη ηχείων είναι αυτή που μπαίνει στην πόρτα κάτω (Γερμανική προδιαγραφή) σωστά?
Δεν γίνεται να την βάλω γιατί έχουν γίνει ήδη οι σχετικές τρύπες στην ταπετσαρία και δεν θα ήθελα να τις αλλάξω.. Αυτό το 0,4mm λάστιχο που λες είναι αυτοκόλλητο?
οχι δεν λεω για το γερμανικό...λεω για ενα πλαστικό που μπαίνει γύρο από το ηχειο...
το λάστιχο δεν ειναι αυτοκόλλητο αλλά αυτο λύνεται εύκολα...
Βάλε καμία φωτογραφία αν έχεις (από το λάστιχο)..
 
Top Bottom