Ενδιαφέρουσες αγγελίες από το Internet

Pierre Boulanger

Administrator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.215
Reaction score
23.877
Πόντοι
1.667
Age
51
Περιοχή
Paris in the sixties
που θα φτασει η θα ξεπερασει τα χρηματα μιας ετοιμης
Αυτό είναι το θέμα που έχουμε ξαναπεί. Προσωπικά θα προτιμούσα κάτι έτοιμο με περισσότερα χρήματα γιατί η αποκατάσταση είνααι δύσκολη υπόθεσή ειδικά στην Ελλάδα. Μόνο αν συντρέχει σοβαρός συναισθηματικός λόγος
 
Εγγραφή
18 Οκτωβρίου 2014
Μηνύματα
6.394
Reaction score
16.660
Πόντοι
1.287
Περιοχή
Région parisienne
Προσωπικά θα προτιμούσα κάτι έτοιμο με περισσότερα χρήματα γιατί η αποκατάσταση είνααι δύσκολη υπόθεσή ειδικά στην Ελλάδα.
Από την άλλη Πορτογαλία κι Ελλάδα είναι μόνο προσιτή οικονομικά μια αποκατάσταση. Κι ειδικά οι Πορτογάλοι είναι πολύ μερακλήδες τεχνίτες.
 

Stargazer

Member
Εγγραφή
10 Νοεμβρίου 2021
Μηνύματα
991
Reaction score
1.295
Πόντοι
437
Age
38
Περιοχή
Καλαμαριά
Να σας πω κάτι που έζησα σχετικά με το "θα φύγουν έξω" Αν έρθει κάποιος από άλλη χώρα για να αγοράσει αυτοκίνητο από εδώ ακόμα και από την ΕΕ πρέπει να έχει άδεια διαμονής για να γίνει η μεταβίβαση, ακόμα και αν δεν σκοπεύει να μείνει πάνω από τρεις μηνες. Το έζησα με Γερμανίδα φίλη. Τεράστια φασαρία που κρατάει μέρες και δεν θα κάτσει να την κάνει κανένας. Ο μόνος τρόπος είναι μέσω εμπόρων που τα βγάζουν εξω.
 
Εγγραφή
18 Οκτωβρίου 2014
Μηνύματα
6.394
Reaction score
16.660
Πόντοι
1.287
Περιοχή
Région parisienne
Να σας πω κάτι που έζησα σχετικά με το "θα φύγουν έξω" Αν έρθει κάποιος από άλλη χώρα για να αγοράσει αυτοκίνητο από εδώ ακόμα και από την ΕΕ πρέπει να έχει άδεια διαμονής για να γίνει η μεταβίβαση, ακόμα και αν δεν σκοπεύει να μείνει πάνω από τρεις μηνες. Το έζησα με Γερμανίδα φίλη. Τεράστια φασαρία που κρατάει μέρες και δεν θα κάτσει να την κάνει κανένας. Ο μόνος τρόπος είναι μέσω εμπόρων που τα βγάζουν εξω.
Aπλα δεν ισχύει αυτό . Δεν υπάρχει πουθενά σαν προϋπόθεση.

Το διαγράφεις 'για εξαγωγή 'και το πουλάς και σε μόνιμο κάτοικο άλλου γαλαξία.

Αν θέλει να βγάλει ελληνική άδεια κύκλοφοριας ο νέος κάτοχος, είναι άλλη ιστορία. Προφανώς θα πρέπει να είναι κάτοικος Ελλάδας. Όπως και χωρίς διεύθυνση κατοικίας στην Γαλλία δεν μπορείς να εκδώσεις γαλλική άδεια κύκλοφοριας.
 
Last edited:

visa chrono

Member
Εγγραφή
1 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.040
Reaction score
26.833
Πόντοι
1.607
Αυτό είναι το θέμα που έχουμε ξαναπεί. Προσωπικά θα προτιμούσα κάτι έτοιμο με περισσότερα χρήματα γιατί η αποκατάσταση είνααι δύσκολη υπόθεσή ειδικά στην Ελλάδα. Μόνο αν συντρέχει σοβαρός συναισθηματικός λόγος

Π.χ που ξεκινανε στο mobille..
Οπως και ο Νικολας αναφερει ..
Η διαδικασια ειναι απλη για ολους ..
Φυσικα ποια για να βαλεις στην ελλαδα μονο ιστορικες .
Την προηγουμενη εβδομαδα εφυγαν πανω απο 10 αμαξια με ξενη νταλικα που φορτωνε απο βορεια εως αθηνα μονο citroen .. εβλεπε πληρωνε φορτωνε .
H αγορα ετσι ειναι δεν φευγουν μονο ερχονται κιολας ..
 

Stargazer

Member
Εγγραφή
10 Νοεμβρίου 2021
Μηνύματα
991
Reaction score
1.295
Πόντοι
437
Age
38
Περιοχή
Καλαμαριά
Aπλα δεν ισχύει αυτό . Δεν υπάρχει πουθενά σαν προϋπόθεση.

Το διαγράφεις 'για εξαγωγή 'και το πουλάς και σε μόνιμο κάτοικο άλλου γαλαξία.

Αν θέλει να βγάλει ελληνική άδεια κύκλοφοριας ο νέος κάτοχος, είναι άλλη ιστορία. Προφανώς θα πρέπει να είναι κάτοικος Ελλάδας. Όπως και χωρίς διεύθυνση κατοικίας στην Γαλλία δεν μπορείς να εκδώσεις γαλλική άδεια κύκλοφοριας.
[/QUOT σπίτι εδώ κιόλας και στο μηχανολογικό ανένδοτοι , όλα τα χαρτιά καλά αλλά θέλουμε άδεια διαμονής.
Aπλα δεν ισχύει αυτό . Δεν υπάρχει πουθενά σαν προϋπόθεση.

Το διαγράφεις 'για εξαγωγή 'και το πουλάς και σε μόνιμο κάτοικο άλλου γαλαξία.

Αν θέλει να βγάλει ελληνική άδεια κύκλοφοριας ο νέος κάτοχος, είναι άλλη ιστορία. Προφανώς θα πρέπει να είναι κάτοικος Ελλάδας. Όπως και χωρίς διεύθυνση κατοικίας στην Γαλλία δεν μπορείς να εκδώσεις γαλλική άδεια κύκλοφοριας.
Και όμως υπάρχει το έζησα πριν λίγους μήνες , έχει μάλιστα σπίτι εδώ αλλά δεν έμεινε ποτέ πάνω από μήνα οπότε δεν είχε ασχοληθεί με χαρτιά. Στο μηχανολογικό ήταν ανένδοτοι μας έσπασαν τα νεύρα. Λέω ότι δεν μπορεί κάποιος να πεταχτεί εδώ δύο τρεις μέρες και να το αγοράσει πρέπει να έχει κάποιον επαγγελματία εδώ για να τα κάνει
 
Εγγραφή
18 Οκτωβρίου 2014
Μηνύματα
6.394
Reaction score
16.660
Πόντοι
1.287
Περιοχή
Région parisienne
Έρχομαι Ελλάδα.
Διαγράφεις το αυτοκίνητο.
Σου δίνω τα χρήματα.
Υπογράφουμε και οι δύο την αγοροπωλησια.
Μου δίνεις το αντίγραφο της άδειας+τα κλειδιά.
Μπςινψ στο αυτοκίνητο και γυρίζω Γαλλία.
Το ταξινομω Γαλλία.

Τι από όλα αυτά απαιτεί εππαγελματια;;
Δύο τρεις μέρες που λες είναι πολλές. Ο αγοραστής μπορεί να έλθει μόνο για μία ώρα, για να παραλάβει το αυτοκίνητο. Και αν υπάρχει εμπιστοσύνη, ακόμα και καθόλου. Υπογράφουμε με σκαναρισμενα έγγραφα, και μου το φορτώνεις για Παρίσι χωρίς να έλθω Ελλάδα.

Εγώ σαν αγοραστής δεν εμπλέκομαι καθόλου με το ελληνικό κράτος.
Εσύ εμπλέκεσαι σαν πωλητής μόνο στην διαγραφή του από το μητρώο οχημάτων. Και δεν θα σε ρωτήσει
κανένας αν είμαι κάτοικος Γαλλίας, Γερμανίας, κογκο ή Περού.
 
Last edited:

visa chrono

Member
Εγγραφή
1 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.040
Reaction score
26.833
Πόντοι
1.607
Έρχομαι Ελλάδα.
Διαγράφεις το αυτοκίνητο.
Σου δίνω τα χρήματα.
Υπογράφουμε και οι δύο την αγοροπωλησια.
Μου δίνεις το αντίγραφο της άδειας+τα κλειδιά.
Μπςινψ στο αυτοκίνητο και γυρίζω Γαλλία.
Το ταξινομω Γαλλία.

Τι από όλα αυτά απαιτεί εππαγελματια;;
Δύο τρεις μέρες που λες είναι πολλές. Ο αγοραστής μπορεί να έλθει μόνο για μία ώρα, για να παραλάβει το αυτοκίνητο. Και αν υπάρχει εμπιστοσύνη, ακόμα και καθόλου. Υπογράφουμε με σκαναρισμενα έγγραφα, και μου το φορτώνεις για Παρίσι χωρίς να έλθω Ελλάδα.

Εγώ σαν αγοραστής δεν εμπλέκομαι καθόλου με το ελληνικό κράτος.
Εσύ εμπλέκεσαι σαν πωλητής μόνο στην διαγραφή του από το μητρώο οχημάτων. Και δεν θα σε ρωτήσει
κανένας αν είμαι κάτοικος Γαλλίας, Γερμανίας, κογκο ή Περού.
Εαν δεν ειμαι στο απεραντο γαλαζιο .. σιγουρα πινουμε κρασι τσιπουρο ...
Τωρα καταλαβαινω γιατι εγινες γιατρος και την ειδικοτητα που εχεις ... :X:lol:

Ciao ...

Y.g

Σε οτι αναφερεις

εξαγωγη αυτοκινητου
Ειναι ακριβως οπως το αναφερεις και περιγραφεις .
Νομιζω εχω στο μυαλο χωρις τα δικα σου τουλαχιστον 6 αυτοκινητα στο περιβαλλον μου τα τελευταια χρονια .Κανενας δεν ειναι εμπορας
Εισαγωγη
Μεχρι και πριν τα νεα μετρα εφερνες κανονικα και ταξινομουσες με ελληνικες πινακιδες εαν ηθελες με τους αναλογους φορους ( Εχω φερει 3 που πηαν ελληνικες πινακιδες) Στο σημερα εισαγωγη μονο με ιστορικες .
 
Εγγραφή
18 Οκτωβρίου 2014
Μηνύματα
6.394
Reaction score
16.660
Πόντοι
1.287
Περιοχή
Région parisienne
Απλά νομίζω ο φίλος μας προσπάθησε να ολοκληρώσει την μεταβίβαση πριν το αυτοκίνητο διαγραφεί. Κι ο αγοραστής προσπάθησε να βγάλει ελληνικά χαρτια. Και προφανώς του απαιτήθηκε αποδείξη ότι μένει στην Ελλάδα. Όπως θα γινόταν και σε οποιοδήποτε άλλο κράτος.

στο σαητ εχουμε κ;ι μελος που συστηματικα πουλα αυτοκινητα στο εξωτερικο
 
Last edited:

Stargazer

Member
Εγγραφή
10 Νοεμβρίου 2021
Μηνύματα
991
Reaction score
1.295
Πόντοι
437
Age
38
Περιοχή
Καλαμαριά
Απλά νομίζω ο φίλος μας προσπάθησε να ολοκληρώσει την μεταβίβαση πριν το αυτοκίνητο διαγραφεί. Κι ο αγοραστής προσπάθησε να βγάλει ελληνικά χαρτια. Και προφανώς του απαιτήθηκε αποδείξη ότι μένει στην Ελλάδα. Όπως θα γινόταν και σε οποιοδήποτε άλλο κράτος.

στο σαητη εχουμε κ;ι μελος που συστηματικα πουλα αυτοκινητα στο εξωτερικο
Ποιος είναι; Να ξέρουμε να φυλαγομαστε εμείς οι ελεύθεροι (χωρίς αντίκα) :lol:
 

visa chrono

Member
Εγγραφή
1 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.040
Reaction score
26.833
Πόντοι
1.607
Ειναι στο σαητη του σαητη .. ο σαητης ...

:X:lock::dizzy:

sorry για το offtopic2... επρεπε να γινω γιατρος ..
 
Εγγραφή
18 Οκτωβρίου 2014
Μηνύματα
6.394
Reaction score
16.660
Πόντοι
1.287
Περιοχή
Région parisienne
ε σαητ ρε συ...

Έχει καιρο να πουρουσιαστει ο συγκεκριμένος...
 
Last edited:
Top Bottom