Καφενείον "Το δικύλινδρο" (Bar)

dap

Member
Εγγραφή
26 Οκτωβρίου 2020
Μηνύματα
290
Reaction score
822
Πόντοι
337
Age
56
Μόνο εμένα μου φαίνεται ελαφρώς (όσο πατάει ο ελέφαντας...) γύφτικο;
Έχει τις ιδανικές (άπειρες δηλαδή) θέσεις για κρέμασμα φυλαχτών, χαϊμαλιών, κομπολογιών, κ.λ.π. Επίσης έχει μια τρύπα στην μέση του καθίσματος του συνοδηγού, δύο τινά μου περνούν από το μυαλό: α) φυσικός αερισμός και β) φυσική ανάγκη.

Τελικά ποτέ δεν θα τα χωνέψω αυτά τα σύγχρονα supercars..........
 

KostasX

Member
Εγγραφή
25 Αυγούστου 2017
Μηνύματα
1.433
Reaction score
5.011
Πόντοι
847
Age
36
Περιοχή
Γρεβενα
Μόνο εμένα μου φαίνεται ελαφρώς (όσο πατάει ο ελέφαντας...) γύφτικο;
Δεν έχεις άδικο, για εμένα το εσωτερικό του είναι εντελώς εμετικό καί είναι το ακριβώς αντίθετο της λέξης φινέτσας.
 

Nikephoros

Member
Εγγραφή
3 Σεπτεμβρίου 2015
Μηνύματα
4.632
Reaction score
13.101
Πόντοι
1.077
Age
50
Περιοχή
Αθήνα
Ο Horacio Pagani εντάξει, ειναι απίστευτος σε μηχανολογικα-τεχνικα θέματα, εξέλιξε τις ίνες άνθρακα για τα αυτοκίνητα του, φοβερές αεροδυναμικές μελέτες, κ.λ.π. Αισθητικά κάτι δεν πάει καλά όμως, αυτό είναι σίγουρο!. Μην ξεχνάμε, είναι ο άνθρωπος που πριν από 34 χρόνια κατέστρεψε τη Lamborghini Countach! Ήταν υπεύθυνος σχεδιασμού της επετειακής Countach 25 που έμοιαζε σαν να της είχαν τοποθετήσει τα φθηνότερα after market πλαστικά ψευτο- spoiler σε στυλ καρακιτσαριο Golf 1ης σειράς, μετατροπή του '80...
 

Demetris

Member
Εγγραφή
31 Δεκεμβρίου 2020
Μηνύματα
298
Reaction score
864
Πόντοι
367
Age
50
Ε, ας πληρώσουν κάποιον που ξέρει να σχεδιάζει. Ένα σκασμό χρήματα ζητάνε για το σούπερκαρ!
Το συγκεκριμένο εσωτερικό δε βλέπεται, πονάνε τα μάτια μου και μόνο από τη φωτογραφία.
 

ami8_gs_ds_bx

Member
Εγγραφή
31 Δεκεμβρίου 2013
Μηνύματα
1.827
Reaction score
4.165
Πόντοι
777
Age
48
Cartoonist Jean-Jacques Sempé dies aged 89
Ούτε ένα ελληνικό site δεν ανέφερε τίποτα; Κρίμα γιατί είναι πολύ δύσκολο να βρεις μεσήλικα, νέο, έφηβο ή παιδί που να μην έχει διαβάσει "Μικρό Νικόλα". Οι κόρες μου διασκεδάζουν ακόμα με τις ιστορίες του, όπως και εγώ :lol:
 

ami8_gs_ds_bx

Member
Εγγραφή
31 Δεκεμβρίου 2013
Μηνύματα
1.827
Reaction score
4.165
Πόντοι
777
Age
48
Για να μην γίνομαι άδικος υπήρξαν Sites, όχι αρκετά, που έκαναν αναφορά και μάλιστα με αρκετές λεπτομέρειες, ενδεικτικά:
 

Nikephoros

Member
Εγγραφή
3 Σεπτεμβρίου 2015
Μηνύματα
4.632
Reaction score
13.101
Πόντοι
1.077
Age
50
Περιοχή
Αθήνα
Σε συνέχεια του άρθρου που παρέθεσε ο Δημήτρης σε άλλο νήμα σχετικά με το τραίνο του Bugatti, παραθέτω εδώ την ιστορία του θαυμαστού αεροπλάνου του Bugatti και το τραγικό τέλος του αντιγράφου του πριν από λίγα χρόνια...

https://www.4troxoi.gr/epikairotita/tragiki-katalixi-gia-to-bugatti-100p/


 
Top Bottom