Η βόλτα του Νίκου στο γκαράζ των CX

Comments

Ανακαινίστηκε ξ πρόσοψη του παλιού συνεργείου που σήμερα λειτουργεί σαν αυτοδιαχειριζομενο, για τους cxαδες. Ήταν τα εγκαίνια.

Το συνεργείο λειτουργεί από το 1920. Εγκαταλείφτηκε την δέκαετια το 80.

Παρότι είχε βροχή είχε πολύ συμμετοχή και ένας δεν δίστασε να έλθει με την Μπορντώ ,C4 της φωτογραφίας. Δυστυχώς δεν πρόλαβα να την περιερφαστω πάρα πολύ.

Πήγα σαν επιβάτης όμως βόλτα με την τραξιον 11 της φωτογραφίας.

Εξαιρετικά σύγχρονη αίσθηση σαν επιβάτης, ικανοποιητικοτατη άνεση, αχανείς χώροι, αν και περιορισμένο πλάτος. Εμένα με εντύπωσιασε η αίσθηση σύγχρονου αυτοκινήτου που έδινε.

Ο ιδιοκτήτης μου είπε ότι το κύριο κομμάτι που υστερεί σε σχέση με τα σύγχρονα είναι τα φρένα. Κατά τ'αλλα ακολουθεί τους ρυθμούς της κυκλοφορίας
 
Ενδιαφερων ..
Νικολα πως διαχειριζετε ο χορος ..?
Συνδρομή από τα μέλη για την συντήρηση.

Είναι διαθέσιμο κάθε σαββατοκύριακο για οποίο μέλος θέλει να κάνει την συντήρηση του αυτοκινήτου του. Κάθε σαββατοκύριακο κάποιος αναλαμβάνει να 'κρατα' των χώρο, κλειδιά κλπ. Κυκλικά.

Έχει όλον τον εξοπλισμό του συνεργείου. Για ανταλλακτικά κάνουμε ομαδικές παραγγελίες από το cxbasis και μας κάνει καλλιτερες τιμές.

Υπάρχουν δύο τρίαςλη που είναι πρώην μηχανικοί της PSA και σε βοηθούν με την συντήρηση η και την επισκευή αν πρόκειται για κάτι δύσκολο που δεν ξέρεις να κάνεις μόνος σου (κατέβασμα κινητήρα για αμπραγιαζ κλπ. ) Σου χρεώνουν συνήθως κάτι συμβολικό. Παράδειγμα 40 ευρώ για δίσκο -πλατω.
 
Συνδρομή από τα μέλη για την συντήρηση.

Είναι διαθέσιμο κάθε σαββατοκύριακο για οποίο μέλος θέλει να κάνει την συντήρηση του αυτοκινήτου του. Κάθε σαββατοκύριακο κάποιος αναλαμβάνει να 'κρατα' των χώρο, κλειδιά κλπ. Κυκλικά.

Έχει όλον τον εξοπλισμό του συνεργείου. Για ανταλλακτικά κάνουμε ομαδικές παραγγελίες από το cxbasis και μας κάνει καλλιτερες τιμές.

Υπάρχουν δύο τρίαςλη που είναι πρώην μηχανικοί της PSA και σε βοηθούν με την συντήρηση η και την επισκευή αν πρόκειται για κάτι δύσκολο που δεν ξέρεις να κάνεις μόνος σου (κατέβασμα κινητήρα για αμπραγιαζ κλπ. ) Σου χρεώνουν συνήθως κάτι συμβολικό. Παράδειγμα 40 ευρώ για δίσκο -πλατω.
Εγω θα ελεγα να κανεις ενα αφιερωμα στο συνεργειο .
Φωτο μεσα εξω εργαλεια γωνιες του χωρου που εμειναν σταθερες στο περασμα του χρονου...

Ωραια πραγματα ..
Keep going ...
 
Εγω θα ελεγα να κανεις ενα αφιερωμα στο συνεργειο .
Φωτο μεσα εξω εργαλεια γωνιες του χωρου που εμειναν σταθερες στο περασμα του χρονου...

Ωραια πραγματα ..
Keep going ...
Στην επόμενη επίσκεψη στο υπόσχομαι
 
Στην επόμενη επίσκεψη στο υπόσχομαι
Thnx a lot ...
Φορος τιμης στην προσπαθεια ..θα ελεγα εγω ...

Καποτε οχι πολυ πισω ειχα βαλει σκοπο να περασω απο 3 4 παλια συνεργεια να ακουσω και να καταγραψω την ιστορια τους ..
Προς το παρων μενω με τις εικονες απο αυτα που καταφερα και ειδα ..
Ευχαριστω Νικολα ..
 
ο χώρος είναι πολύ μεγάλος και δεν είναι όλος φροντισμένος. Ενδιαφέρον κομμάτι είναι το σπίτι του πρώην ιδιοκτήτη του συνεργείου που έχει ακόμα την διακόσμηση της δεκαετίας του 50, δυστυχώς σε άθλια κατάσταση. Βρίσκεται πάνω ακριβώς από το συνεργείο, στην σοφίτα ας πούμε.


Είχα βάλει κι άλλες φωτό από το εσωτερικό του συνεργείου παλιότερα σε άλλο θέμα. Δεν θυμάμαι που ακριβώς
 
Top Bottom