Ενδιαφέρουσες αγγελίες από το Internet

Stargazer

Member
Εγγραφή
10 Νοεμβρίου 2021
Μηνύματα
1.002
Reaction score
1.323
Πόντοι
457
Age
38
Περιοχή
Καλαμαριά
Το 2cv ποτε δεν μου κανε το "κλικ" ειδικα στην εμφανιση του εσωτερικα και εξωτερικα ..., δεν μπορω να καταλαβω πως ειναι τοσο διασημο στον κυκλο των συλλεκτικων αυτκινητων. Ειναι πραγματικα τοσο απλο στην συντηρηση του ; (σε συγκριση παντα με αλλα αμαξια της εποχης)
Φίλε μου το πιάνω αυτό που λες και το καταλαβαίνω ,για κάποιο λόγο κάποιους μας κάνει κλικ το 2cv και δεν μπορώ να το εξηγήσω απλό είναι και το fiat 600 αλλά εκεί μας βαρεσε. Από μικρό παιδί το έβλεπα και έλεγα θέλω αυτό ούτε testarossa ούτε miura. Είμαστε ανώμαλοι ; μπορεί...
 

ami8_gs_ds_bx

Member
Εγγραφή
31 Δεκεμβρίου 2013
Μηνύματα
1.841
Reaction score
4.213
Πόντοι
777
Age
48
View attachment 27184

καπως ασχετο, αλλα απο αγγελια του car.gr κ αυτο, το τζαμι στο κατω μερος της πορτας πως προεκυψε ; ειναι εργοστασιακο, ενα ειδος option απ το εργοστασιο ας πουμε ;
Είναι ιδιοκατασκευή πολύ διαδεδομένη στην Ευρώπη. Αν δεις φωτογραφίες από Συναντήσεις παίζει πολύ σαν παρέμβαση
 

visa chrono

Member
Εγγραφή
1 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.052
Reaction score
26.870
Πόντοι
1.607
Είναι ιδιοκατασκευή πολύ διαδεδομένη στην Ευρώπη. Αν δεις φωτογραφίες από Συναντήσεις παίζει πολύ σαν παρέμβαση
Στην Ευρωπη υπαρχει πολυ μεγαλο κοινο σε custom 2cv .. οπως και στην Ελλαδα υπαρχουν καποια ..

Ενα φιλος μου εχει ενα dolly me 4 τζαμια στις πορτες ...και εχει και 4 κανονικες .... .. να παιζει ..
 

Flaminio Bertoni

Super Moderator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
6.538
Reaction score
19.056
Πόντοι
1.287
Age
51
Περιοχή
Italy Milan
Είσαι στο my2cv.gr καί δεν κατάλαβες ακόμα πόσο απλό είναι στην συντήρηση τού?
Το 2cv είναι ο ορισμός τής απλότητας στα πάντα.
Αυτό αναρωτιόμουν κ εγώ!
 

Demetris

Member
Εγγραφή
31 Δεκεμβρίου 2020
Μηνύματα
303
Reaction score
887
Πόντοι
367
Age
50
Δυστυχώς;
Ας μην είμαστε απόλυτοι. Για κάποιον που θα ήθελε να πάρει μία κάποια στιγμή, όπως εγώ, προφανώς και θα είναι πιο δύσκολο.
Από την άλλη, όταν ανεβαίνει η αξία, γίνεται και πιο εύκολο να ξαναβγούν ανταλλακτικά, όταν τα διαθέσιμα από παλιά αποθέματα στεγνώνουν, άρα και να διατηρηθούν και να ανακατασκευαστούν αυτοκίνητα που σε άλλη περίπτωση δεν θα είχαν καμία τύχη.
 
Εγγραφή
18 Οκτωβρίου 2014
Μηνύματα
6.418
Reaction score
16.746
Πόντοι
1.287
Περιοχή
Région parisienne
Ναι έχεις δίκιο για τα ανταλλακτικά.

Απλά συμβαίνει αυτό που συνέβη με τα ντεσεβουδια και τις ds. Τα αυτοκίνητα περνάνε από τα χέρια των παθιασμένων με την αυτοκίνηση σε συλλέκτες και σπεκουλαδορους.
Και μένουν κλειδωμένα σε γκαράζ. Αυτό με στεναχωρεί κάπως...
 

Demetris

Member
Εγγραφή
31 Δεκεμβρίου 2020
Μηνύματα
303
Reaction score
887
Πόντοι
367
Age
50
Ναι, συμβαίνει όντως. Απλά νομίζω ότι οι CX είναι κάπως μακριά ακόμα για να επηρεαστούν από αυτή τη φούσκα. Τουλάχιστον αυτές που δεν είναι ούτε πρεστίζ, ούτε τούρμπο.
 
Last edited:

Stargazer

Member
Εγγραφή
10 Νοεμβρίου 2021
Μηνύματα
1.002
Reaction score
1.323
Πόντοι
457
Age
38
Περιοχή
Καλαμαριά
Ναι έχεις δίκιο για τα ανταλλακτικά.

Απλά συμβαίνει αυτό που συνέβη με τα ντεσεβουδια και τις ds. Τα αυτοκίνητα περνάνε από τα χέρια των παθιασμένων με την αυτοκίνηση σε συλλέκτες και σπεκουλαδορους.
Και μένουν κλειδωμένα σε γκαράζ. Αυτό με στεναχωρεί κάπως...
τα είπες όλα
 

nonos

Member
Εγγραφή
30 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
8.530
Reaction score
19.665
Πόντοι
1.387
Περιοχή
Ex Πατρα, ex Δουβλινο, now Αθηνα
Μια αγγελια που υπο προυποθεσεις εχει ενδιαφερων
27214
 

Stargazer

Member
Εγγραφή
10 Νοεμβρίου 2021
Μηνύματα
1.002
Reaction score
1.323
Πόντοι
457
Age
38
Περιοχή
Καλαμαριά

visa chrono

Member
Εγγραφή
1 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.052
Reaction score
26.870
Πόντοι
1.607
Να μην είναι εδώ κοντά
Στειλε μια μεραφορικη να το φορτωση οπως εινα

Μην το σκεφτεσε πολυ γιατι μεχρι το βραδυ χλωμη την βλεπω την αγγελια..

Καλη τυχη
 
Top Bottom