Καφενείον "Το δικύλινδρο" (Bar)

Εγγραφή
18 Οκτωβρίου 2014
Μηνύματα
6.393
Reaction score
16.654
Πόντοι
1.287
Περιοχή
Région parisienne
Πολλοί σου λένε όμως ότι δεν έχει χαρτιά αλλά βγάζει ιστορικές και οι τιμές είναι πολύ καλύτερες
Παλαιότερα στην Ελλάδα έβγαζε σίγουρα ιστορικές. Τα τελευταία 2-3 χρόνια έγιναν πάρα πολλές αλλαγές, και δεν τις έχω παρακολουθήσει, καθώς μένω στην Γαλλία , οπότε δεν μπορώ αξιόπιστα να σου πω.

Σε κάθε περίπτωση, η έλλειψη τίτλων κυκλοφορίας, είναι μειονέκτημα, και ρίσκο. Δεν θα το έκανα ποτέ. Από κει και πέρα ο καθένας αποφασίζει, και μπορεί κάποιος που είναι πιο τολμηρός, χάρη στην τόλμη του να απολαύσει περισσότερα. Εγώ πάντως, δεν θα αγόραζα κάτι χωρίς άδεια κυκλοφορίας
 

minas

Member
Εγγραφή
22 Δεκεμβρίου 2017
Μηνύματα
949
Reaction score
2.771
Πόντοι
587
Age
35
Παρεκτος κι αν μιλαμε για αμαξια απο μαντρες-ανακυκλωτηρια κλπ,τα αυτοκινητα εχουν χαρτια.Απλα οι ιδιοκτητες δεν θελουν,η δεν αξιζει να τα ξεμπλεξουν
Φερ ειπειν το παρακατω λεει οτι ειναι μονο για ανταλλακτικα,εγω ομως βλεπω κανονικα πινακιδες...:whistle:
26077


Νομιζω οτι ακομη και σε τετοιες περιπτωσεις,αν πιασεις κουβεντα με τον ιδιοκτητη,συχνα θα καταφερεις να παρεις και τα χαρτια,με τον ενα η τον αλλο τροπο...
 

Stargazer

Member
Εγγραφή
10 Νοεμβρίου 2021
Μηνύματα
991
Reaction score
1.295
Πόντοι
437
Age
38
Περιοχή
Καλαμαριά
Παιδιά σκέφτομαι και το άλλο , άντε παίρνω υπεύθυνη δήλωση και βγάζω και ιστορικές, αν αυτοί οι μπιπ μας βάλουν για να βγάλουμε τις καινούργιες τις κρατικές να δώσουμε χαρτί διαγραφής; τι κανουμε; Πάντως αν κάποιος έχει ανάλογη εμπειρία να μου πει έχω απορίες
 

minas

Member
Εγγραφή
22 Δεκεμβρίου 2017
Μηνύματα
949
Reaction score
2.771
Πόντοι
587
Age
35
Eαν υπαρχει καποιο συγκεκριμενο αμαξι που σου αρεσει,και δεν εχει χαρτια...και για χ δικους σου λογους θελεις αυτο και οχι καποιο αλλο..και..και..,ευχαριστως να σε βοηθησουμε εδω,η με πμ,αν καποια πραγματα δεν λεγονται δημοσια.:)
Απο εκει και περα,νομιζω οτι δεν εχει νοημα να συζηταμε υποθετικα,για πραγματα οπως πιθανη αλλαγη νομοθεσιας κλπ.Οπως λεει και η λαικη ρηση, οταν οι ανθρωποι κανουν σχεδια,ο θεος γελαει..
Κατα τα λοιπα,ισχυουν αυτα που ειπε ο cxII prestige περι τολμης.Και ισως δεν ειναι τυχαιο,οτι σχεδον το συνολο οσων γνωριζω προσωπικα να ασχολουνται με παλια πραγματα-οχι απαραιτητα αυτοκινητα-εχουν κανει εστω μια παρασπονδια,αλλοτε μικρη και αλλοτε μεγαλη..:ninja:
 

Pierre Boulanger

Administrator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.211
Reaction score
23.874
Πόντοι
1.667
Age
51
Περιοχή
Paris in the sixties

Άρχισαν οι περιβαλλοντικές αντιδράεις για το λίθιο, το κύριο συστατικό των μπαταριών των αυτοκινήτων.
Οι θερμικοί ποτέ δεν θα πεθάνουν :D
 

Nikephoros

Member
Εγγραφή
3 Σεπτεμβρίου 2015
Μηνύματα
4.632
Reaction score
13.098
Πόντοι
1.077
Age
50
Περιοχή
Αθήνα
Πόσοι σκοτώθηκαν πάλι στους δρόμους αυτές τις ημέρες? Πόσες ψυχές έφυγαν? Είναι τα παιδιά μας, οι αδελφοί μας, οι γονείς μας, εμείς οι ίδιοι...
 
Εγγραφή
18 Οκτωβρίου 2014
Μηνύματα
6.393
Reaction score
16.654
Πόντοι
1.287
Περιοχή
Région parisienne
Πόσοι σκοτώθηκαν πάλι στους δρόμους αυτές τις ημέρες? Πόσες ψυχές έφυγαν? Είναι τα παιδιά μας, οι αδελφοί μας, οι γονείς μας, εμείς οι ίδιοι...
ε ναι τι, ειμαστε τιποτα φλωροι να σεβομαστε τους κανονες, να μην τρεχουμε, να μην κανουμε παρανομες προσπερασεις, να μην μιλαμε στο κινητο; να μην οδηγαμε πιωμενοι;
αφου τοσες φορες το εχω κανει και δεν εχω ακομα σκοτωθει,
Οι αλλοι που σκοτωθηκαν ηταν απλα χαζοι και ανικανοι και δεν εχουν τις φοβερες τις απαραμιλλες οδηγικες μου ικανοτητες


Σ αφηνω τωρα για να πιασω σειρα στο ταμειο, οσο η γυναικα κανει τα ψωνια. Ασε τα αλλα τα κοροιδαν να μπουν πισω στην ουρα, αφου τελειωσουν
 

Nikephoros

Member
Εγγραφή
3 Σεπτεμβρίου 2015
Μηνύματα
4.632
Reaction score
13.098
Πόντοι
1.077
Age
50
Περιοχή
Αθήνα
Και η ανεκδιήγητη ιστοσελίδα "Newsauto" ξαναχτύπησε... Οι καλύτερες σφήνες στην ιστορία λέει... Βάζει την ΒΧ (!!!), το Subaru XT (!!), το Toyota MR2 (!!!), το Volvo 480 (!!!!!!!), το Triumph TR7 (!!!), τη Ferrari 365 GT4/400 (εδώ το τερμάτισε!!!!!!!)... Εντάξει, έχει την Countach. Εάν αφήσουμε τα θρυλικά πρωτότυπα του Bertone - Gandini (Carabo, Stratos), Bizzarini Manta, Maserati Boomerang, Aston Martin Bulldog, κ.λ.π., υπάρχουν και αρχέτυπες, θρυλικές σφήνες ευρείας παραγωγής που δεν αναφέρονται καν! Πέρα από την Countach, που είναι η Lotus Esprit? (για εμένα, το χαρακτηριστικότερο όλων!). Τα TVR 280/350/420/450? Η BMW M1?
 

Stargazer

Member
Εγγραφή
10 Νοεμβρίου 2021
Μηνύματα
991
Reaction score
1.295
Πόντοι
437
Age
38
Περιοχή
Καλαμαριά
Έχει οδηγήσει κανένας σας 2cv στην άμμο ; και αν ναι θα μας πει καμία ιστορία με θάλασσες και 2cv?
 

Pierre Boulanger

Administrator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.211
Reaction score
23.874
Πόντοι
1.667
Age
51
Περιοχή
Paris in the sixties
Πολλές φορές. Δεν θα ξεχάσω μια φορά το 1996 στο Τολό που το έφτασα μέχρι το κύμα κυριολεκτικά και φυσικά το κόλλησα. Μέχρι να έρθουν να με βγάλουν θάφτηκαν οι μποστινές ρόδες μέχρι την μέση, σχεδόν και ο μπροστινός προφυλακτήρας. Για καλή μου τύχη βρέθηκε ένα Σαμουράι το οποίο με τράβηξε :rolleyes:

Είπαμε είναι παντώς καιρού και συνθηκών αλλά έχει και όρια :grin:
 

Stargazer

Member
Εγγραφή
10 Νοεμβρίου 2021
Μηνύματα
991
Reaction score
1.295
Πόντοι
437
Age
38
Περιοχή
Καλαμαριά
Πολλές φορές. Δεν θα ξεχάσω μια φορά το 1996 στο Τολό που το έφτασα μέχρι το κύμα κυριολεκτικά και φυσικά το κόλλησα. Μέχρι να έρθουν να με βγάλουν θάφτηκαν οι μποστινές ρόδες μέχρι την μέση, σχεδόν και ο μπροστινός προφυλακτήρας. Για καλή μου τύχη βρέθηκε ένα Σαμουράι το οποίο με τράβηξε :rolleyes:

Είπαμε είναι παντώς καιρού και συνθηκών αλλά έχει και όρια :grin:
Ζηλεύω ΩωωΩΩΩ Σε στεγνή άμμο μασάει γιατί είναι βολικό να έχεις το αμάξι δίπλα σου στην παραλία ειδικά αν έχει και ενσωματωμένες ξαπλώστρες
 

Stargazer

Member
Εγγραφή
10 Νοεμβρίου 2021
Μηνύματα
991
Reaction score
1.295
Πόντοι
437
Age
38
Περιοχή
Καλαμαριά
imouna paidi tote kai thimamai ta kalokairia me tin elipsi nerou
Τον Αύγουστο του '20 στο χωριό μου έβγαλε σχετική ανακοίνωση ο πρόεδρος της κοινότητας λέγοντας ότι θα κόψουν την παροχή για μια μέρα αν δεν συγκρατηθούν οι κάτοικοι. Την άλλη μέρα είδα μια γιαγιά εκραζε έναν που έπλενε το αυτοκίνητο του και του έλεγε ότι θα τον στείλει να της αγοράσει μπουκάλια αμα γίνει το κακό.
 

minas

Member
Εγγραφή
22 Δεκεμβρίου 2017
Μηνύματα
949
Reaction score
2.771
Πόντοι
587
Age
35
Καλημέρα σας...
Δεν ξερω αν ειναι τυχαιο,ομως παρα πολυ κοντα στο σημειο που τραβηχτηκε το συγκεκριμενο βιντεο,μεχρι προσφατα υπηρχε παρατημενο ενα κοκκινο 2cv...Να ηταν το ιδιο;
 
Top Bottom