Citroen C3 2020

Pierre Boulanger

Administrator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.215
Reaction score
23.877
Πόντοι
1.667
Age
51
Περιοχή
Paris in the sixties
Είναι ένα μικρό αυτοκίνητο και εξυπηρετεί συγκεκριμένο σκοπό. Την ασφαλή μεταφορά των επιβαινόντων, με στυλ και οικονομία. Αυτές τις ανάγκες τις καλύπτει συν ότι είναι και πρωτότυπο σχεδιαστικά και όμορφο κατά την γνώμη μου. Δεν μοιάζει με κανένα στην κατηγορία του.

Βέβαια γούστα είναι αυτά :)
 

Nikephoros

Member
Εγγραφή
3 Σεπτεμβρίου 2015
Μηνύματα
4.632
Reaction score
13.101
Πόντοι
1.077
Age
50
Περιοχή
Αθήνα
Είναι ένα μικρό αυτοκίνητο και εξυπηρετεί συγκεκριμένο σκοπό. Την ασφαλή μεταφορά των επιβαινόντων, με στυλ και οικονομία. Αυτές τις ανάγκες τις καλύπτει συν ότι είναι και πρωτότυπο σχεδιαστικά και όμορφο κατά την γνώμη μου. Δεν μοιάζει με κανένα στην κατηγορία του.

Βέβαια γούστα είναι αυτά :)
To είχα δει και εγώ τότε που έψαχνα για αντικαταστάτη του Σκόντα, πήγα να μπω στο πίσω κάθισμα με το μπροστινό να είναι τραβηγμένο αρκετά μπροστά και κατάφερα να βάλω μόνο το μισό πόδι μου. Δεν έχει καθόλου χώρους, κάτι το οποίο είναι σημαντικό για μία οικογένεια. Το C4 Cactus είναι πολύ καλύτερο σε αυτόν τον τομέα, ως οικογενειακό.
 

nonos

Member
Εγγραφή
30 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
8.457
Reaction score
19.472
Πόντοι
1.387
Περιοχή
Ex Πατρα, ex Δουβλινο, now Αθηνα
Το χα νοικιαρικο πριν λίγους μήνες σε απλή έκδοση χωρίς airbumps ,απορώ πως κατάφεραν να το κάνουν να δείχνει τόσο φτηνιαρικο μέσα. Θες απαραίτητα καλή έκδοση για να δείχνει καλό μέσα. Οδηγικά δε λέει απολύτως τίποτα επίσης. Ανοίγεις το καπώ και νομίζεις ότι είναι παιχνίδι επίσης. Μεντεσεδες της πλάκας παντου, ελαφριά αίσθηση από ότι ανοιγοκλεινει μέσα εξω. Πολύ φτηνό, σκληρό πλαστικο παντου. Doorcards που κάνουν της zx μου να φαίνονται αυτοκινήτου 2 κατηγορίες πάνω....Γενικά στις απλές εκδόσεις τουλάχιστον μοιάζει με φτωχό συγγενή, με low budget αυτοκίνητο. Γενικά είναι αγορά που δεν έχει να κάνει με οδηγικά κριτήρια ή ευχαρίστησης ή ποιότητας. Το αγοράζεις όπως αγόραζες hyundai 15 χρόνια πίσω. Να κάνεις τη δουλειά σου και από το Α στο Β και μέχρι εκει. Αισθητικά ναι μεν διαφορετικό, εκτός γούστου μου τελείως για εμένα. Για εμένα που εχω "ανδρωθεί" με Σιτροέν '90s και μεγάλωσα με παλιότερα και θαυμάζω τις καλές εποχές της, δε μπορώ να διανοηθω να το οδηγάω αυτό το πράγμα εκτός από περιπτώσεις ανάγκης ή αν πρέπει να καλύψει μια ανάγκη χωρίς ψηγμα ευχαρίστησης.
Συγγνώμη αν είμαι αυστηρός.
 

Pierre Boulanger

Administrator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.215
Reaction score
23.877
Πόντοι
1.667
Age
51
Περιοχή
Paris in the sixties
To είχα δει και εγώ τότε που έψαχνα για αντικαταστάτη του Σκόντα, πήγα να μπω στο πίσω κάθισμα με το μπροστινό να είναι τραβηγμένο αρκετά μπροστά και κατάφερα να βάλω μόνο το μισό πόδι μου. Δεν έχει καθόλου χώρους, κάτι το οποίο είναι σημαντικό για μία οικογένεια. Το C4 Cactus είναι πολύ καλύτερο σε αυτόν τον τομέα, ως οικογενειακό.
Δεν νομίζω να το πλασάρουν ως οικογενειακό Νικόλα. Είναι ένα μικρό αυτοκίνητο πόλης, όχι για οικογένειες :)
 

xantiamanolis

Member
Εγγραφή
7 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
2.734
Reaction score
4.014
Πόντοι
827
Age
50
Περιοχή
Πρεβεζα
απροσωπο απλα κοιτουν τα νουμερα των πωλησεων και οχι αν χωρει το ποδι του νικου η το δικο μου...αμαξι για 5-7 χρονια που μπορει να φτασει και τα 10 χρονια αν φυλασσετε 20 ωρες την ημερα σε γκαραζ....σαν σχεδιο μου ειναι αδιαφορο και ασχημο θεωρω οτι τα κορεατικα ισως σαν σχεδιο ειναι πιο ομορφα απο πολλα ευρωπαικα σημερα..το λαθος που κανει η PSA ειναι οτι αντγραφει ενα σχεδιο απο το πιο μικρομοντελομεχρι το πιο μεγαλο με αποτελεσμα να μην υπαρχει καθε μοντελο δικη του προσωπικοτητα....ειπαμε τελος οι συναισθηματισμοι με τα παλια...και πιστευω οτι με τις σχεδιαστικες και φτηνες κατασκευες της η σιτροεν θα χασει σημαντικο μεριδιο....δεν μετρα αν πηρες 100 πελατες το 2019 το 2021 τους εχεις χασει επι 4 .....κατιτο οποιο οι μεγαλοι δεν το βλεπουν η κανουν οτι δε τοβλεπουν η ξερω γω τι,,,,
 

nonos

Member
Εγγραφή
30 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
8.457
Reaction score
19.472
Πόντοι
1.387
Περιοχή
Ex Πατρα, ex Δουβλινο, now Αθηνα
Συμφωνώ σχεδον σε όλα με το Μανώλη. Επίσης στον καυτό μεσογειακό ήλιο όλο αυτό το μαύρο πλαστικό εξωτερικά θα κάνει τα Σιτροέν να δείχνουν φτηνοκατασκευες μέσα σε 10 χρόνια που θα αρχίσει ο πολυμερισμός τους ,τα θαμπωματα-ασπρισματα κτλπ :(
 
Εγγραφή
18 Οκτωβρίου 2014
Μηνύματα
6.394
Reaction score
16.660
Πόντοι
1.287
Περιοχή
Région parisienne
Δεν νομίζω να το πλασάρουν ως οικογενειακό Νικόλα. Είναι ένα μικρό αυτοκίνητο πόλης, όχι για οικογένειες :)
Παρ όλα αυτά έχουν μεγαλώσει πολύ τα μικρά... Το c3 είναι μεγαλύτερο από ένα ΖΧ...

συγκρίνεται VW UP με golf?
ghLrp0q.jpg
 

ami8_gs_ds_bx

Member
Εγγραφή
31 Δεκεμβρίου 2013
Μηνύματα
1.827
Reaction score
4.165
Πόντοι
777
Age
48
Παρ όλα αυτά έχουν μεγαλώσει πολύ τα μικρά... Το c3 είναι μεγαλύτερο από ένα ΖΧ...

συγκρίνεται VW UP με golf?
View attachment 24011
Αυτή η αλλαγή πρέπει να οφείλεται και στις προδιαγραφές που θέτει η ΕΕ για την ασφάλεια των αυτοκινήτων. Δεν είναι μόνο μια απλή σχεδιαστική "τάση"
 

Citroenakis

Member
Εγγραφή
24 Απριλίου 2018
Μηνύματα
313
Reaction score
649
Πόντοι
427
Age
57
Περιοχή
Ιωάννινα, Ελλάς
Ότι και να πω για τη citroen :whateverσήμερα.rant2
Έχω καταντήσει γραφικός.:scared:
Άι σιχτίρ πιά, με τις μ@@@@ες.warning
Πως λέγεται στα κινέζικα η citroen;:shoot:
Ο πρωτοπόρος κατάντησε αντιγραφέας ολκής. Το νέο πνεύμα, ο εκσυγχρονισμός.priest
 

Taskos

Member
Εγγραφή
24 Απριλίου 2013
Μηνύματα
1.241
Reaction score
2.959
Πόντοι
697
Age
54
Ότι και να πω για τη citroen :whateverσήμερα.rant2
Έχω καταντήσει γραφικός.:scared:
Άι σιχτίρ πιά, με τις μ@@@@ες.warning
Πως λέγεται στα κινέζικα η citroen;:shoot:
Ο πρωτοπόρος κατάντησε αντιγραφέας ολκής. Το νέο πνεύμα, ο εκσυγχρονισμός.priest
Σιτροέν : ή στα παραδοσιακά... Τί το θέλεις?
Προτιμάς το κινέζικο? Citroen C3-XR SUV
Citroen C3-XR SUV launched in China
 

Citroenakis

Member
Εγγραφή
24 Απριλίου 2018
Μηνύματα
313
Reaction score
649
Πόντοι
427
Age
57
Περιοχή
Ιωάννινα, Ελλάς
Εεε, να ξέρουμε......να διαβάζουμε το όνομα της....:blink::hypno:
η αρχή έγινε:dizzy:......
το μέλλον έρχεταιcool5.......
PSA είναι αυτήmoneybox........
ξέρει κανένας τι γίνεται; :die:.......
 
Top Bottom