Citroen BX Break

Pierre Boulanger

Administrator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.228
Reaction score
23.918
Πόντοι
1.667
Age
51
Περιοχή
Paris in the sixties

GiAnniS

Member
Εγγραφή
24 Ιουνίου 2014
Μηνύματα
2.869
Reaction score
7.907
Πόντοι
957
Age
52
Περιοχή
Lion France
Το μόνο σε κακή κατάσταση σε αυτό το αυτοκίνητο είναι η πινακίδα του :lol:
:lol: Εχει πέσει πολύ πολύ δουλειά για να φτάσει σε αυτό το σημείο αυτό το αυτοκίνητο! Κάποιοι νομίζουν ότι θα δώσουν 400-500 ευρώ για ένα bx θα ρίξουν άλλα 200 ευρώ και νομίζουν ότι το έχουν κάνει αυτοκίνητο!!!!Ακόμα και οι bx δικαιούντο σωστής συντήρησης ως πραγματικές citroen και είναι απαράδεκτο να τις βλέπεις να κρέμονται οι σάρκες τους....
 
Last edited:

nonos

Member
Εγγραφή
30 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
8.548
Reaction score
19.717
Πόντοι
1.387
Περιοχή
Ex Πατρα, ex Δουβλινο, now Αθηνα
Μαι χαρα τα λες, ηθελα να ηξερα για ποιους χτυπαει η καμπανα...:lol::ninja:
 

tryphon

Member
Εγγραφή
25 Νοεμβρίου 2015
Μηνύματα
1.283
Reaction score
2.214
Πόντοι
697
Γιάννη εκτός από το βάψιμο που έγινε με spray, την αλλαγή ζαντών και μια αλλαγή φτερού τι άλλο έγινε στο αμάξι??
 

tryphon

Member
Εγγραφή
25 Νοεμβρίου 2015
Μηνύματα
1.283
Reaction score
2.214
Πόντοι
697
Ρωτάω μήπως έχω χάσει επεισόδια

Χρόνια πολλά κιόλας
 

GiAnniS

Member
Εγγραφή
24 Ιουνίου 2014
Μηνύματα
2.869
Reaction score
7.907
Πόντοι
957
Age
52
Περιοχή
Lion France
Οι περισσότερες που βλέπω στο δρόμο είναι σε άθλια κατάσταση φορτωμένες σαν γαϊδούρια , υδραυλικοί , μπετατζιδες.. Η καμπάνα λοιπόν χτυπάει για όσους τις κακοποιούν και δεν τις σέβονται!! Τρύφωνα εκτός από το βάψιμο με σπρέι έχουν γίνει οι παρακάτω εργασίες : δίσκος πλατό, ημίμπαρα αριστερά ,δεξιά εμπρός ,όλα τα συνεμπλοκ μπροστινής ανάρτησης, όλα τα χταπόδια Λιμ, φούσκες ημιαξονιων ,φούσκες κρεμαγιερας , σφαίρες, ψυγείο νερού, φλάντζα ψεφτοκάπακου , ρυθμιστές ύψους , μπρος πίσω δισκοπλακες τακάκια , καινούργια ψαλίδια πίσω , καινούργια ολόκληρη εξάτμιση , λάστιχα Bridgestone και άλλα πολλά ... Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές!
 

visa chrono

Member
Εγγραφή
1 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.052
Reaction score
26.870
Πόντοι
1.607
Οι περισσότερες που βλέπω στο δρόμο είναι σε άθλια κατάσταση φορτωμένες σαν γαϊδούρια , υδραυλικοί , μπετατζιδες.. Η καμπάνα λοιπόν χτυπάει για όσους τις κακοποιούν και δεν τις σέβονται!! Τρύφωνα εκτός από το βάψιμο με σπρέι έχουν γίνει οι παρακάτω εργασίες : δίσκος πλατό, ημίμπαρα αριστερά ,δεξιά εμπρός ,όλα τα συνεμπλοκ μπροστινής ανάρτησης, όλα τα χταπόδια Λιμ, φούσκες ημιαξονιων ,φούσκες κρεμαγιερας , σφαίρες, ψυγείο νερού, φλάντζα ψεφτοκάπακου , ρυθμιστές ύψους , μπρος πίσω δισκοπλακες τακάκια , καινούργια ψαλίδια πίσω , καινούργια ολόκληρη εξάτμιση , λάστιχα Bridgestone και άλλα πολλά ... Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές!
Ρε.. Ξεχνάς τα 250 ευρώ σε σπρέι.. Που σου έκανε δώρο ο μπαμπάς...
Και αυτά χρήματα είναι....

Πάντως παρ όλο που τρέφω συμπάθεια για τα bx... Δεν νομίζω ερασιτέχνης άλλος να έβγαζε αυτό.. που έβγαλες...
Απλός είναι βαμμένο εάν δεν ξέρεις σε φούρνο.. Και το έχει πληρώσει και καλά...
Ciao my dear..
Χρονια καλά... Και εδώ στα έντυπα μέσα...
 

tryphon

Member
Εγγραφή
25 Νοεμβρίου 2015
Μηνύματα
1.283
Reaction score
2.214
Πόντοι
697
Πολύ πράγμα, μπράβο!!

Εγώ ολα τα χταποδια, φούσκες ημιαξονιων, βαλβολινες, 4 λάστιχα, ιμάντα χρονισμού, αλλά όταν το πήρα ήταν σχεδόν έτοιμο!!
 

tryphon

Member
Εγγραφή
25 Νοεμβρίου 2015
Μηνύματα
1.283
Reaction score
2.214
Πόντοι
697
Ααα. και εμπρός πίσω δισκοπλακες με τακάκια!
 

nonos

Member
Εγγραφή
30 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
8.548
Reaction score
19.717
Πόντοι
1.387
Περιοχή
Ex Πατρα, ex Δουβλινο, now Αθηνα
Οι περισσότερες που βλέπω στο δρόμο είναι σε άθλια κατάσταση φορτωμένες σαν γαϊδούρια , υδραυλικοί , μπετατζιδες.. Η καμπάνα λοιπόν χτυπάει για όσους τις κακοποιούν και δεν τις σέβονται!!
Καλα εδω τα xantia ειναι βιασμενα πλεον..
 

GiAnniS

Member
Εγγραφή
24 Ιουνίου 2014
Μηνύματα
2.869
Reaction score
7.907
Πόντοι
957
Age
52
Περιοχή
Lion France
Ρε.. Ξεχνάς τα 250 ευρώ σε σπρέι.. Που σου έκανε δώρο ο μπαμπάς...
Και αυτά χρήματα είναι....

Πάντως παρ όλο που τρέφω συμπάθεια για τα bx... Δεν νομίζω ερασιτέχνης άλλος να έβγαζε αυτό.. που έβγαλες...
Απλός είναι βαμμένο εάν δεν ξέρεις σε φούρνο.. Και το έχει πληρώσει και καλά...
Ciao my dear..
Χρονια καλά... Και εδώ στα έντυπα μέσα...
Σε ευχαριστώ και παλι Δημήτρη. Για μένα ήταν ένα πείραμα που πέτυχε ένα ανέλπιστο αποτέλεσμα. Δεν το έκανα γιατί μου έλειπαν τα χρήματα. Ήταν μια αρχή σε άγνωστα μονοπάτια , και χαίρομαι που το τόλμησα!!!
 

GiAnniS

Member
Εγγραφή
24 Ιουνίου 2014
Μηνύματα
2.869
Reaction score
7.907
Πόντοι
957
Age
52
Περιοχή
Lion France
Πολύ πράγμα, μπράβο!!

Εγώ ολα τα χταποδια, φούσκες ημιαξονιων, βαλβολινες, 4 λάστιχα, ιμάντα χρονισμού, αλλά όταν το πήρα ήταν σχεδόν έτοιμο!!
Και το δικό μου για κάποιον άλλο μπορεί να ήταν και καινούργιο για μένα όμως όχι! Το αυτοκίνητο δεν είχε ελλείψεις δούλευε σωστά και ήταν σε καθημερινή χρήση. Εγώ μπήκα στη διαδικασία να τα κάνω όλα αυτά για να βγάλει αλλα187000 χιλ χωρίς κανένα πρόβλημα!!
 
Last edited:

visa chrono

Member
Εγγραφή
1 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.052
Reaction score
26.870
Πόντοι
1.607
Σε ευχαριστώ και παλι Δημήτρη. Για μένα ήταν ένα πείραμα που πέτυχε ένα ανέλπιστο αποτέλεσμα. Δεν το έκανα γιατί μου έλειπαν τα χρήματα. Ήταν μια αρχή σε άγνωστα μονοπάτια , και χαίρομαι που το τόλμησα!!!
Μα τι ευγένεια...
... Και εγώ χαίρομαι.... Που τόλμησες...
... Εχθές όνειρα έβλεπα....
..αλλά τελικα..Μπα. Μόνο χιόνι τελικά..
IMG_20190108_001036.jpg
 
Last edited:

GiAnniS

Member
Εγγραφή
24 Ιουνίου 2014
Μηνύματα
2.869
Reaction score
7.907
Πόντοι
957
Age
52
Περιοχή
Lion France
Μα τι ευγένεια...
... Και εγώ χαίρομαι.... Που τόλμησες...
... Εχθές όνειρα έβλεπα....
..αλλά τελικα..Μπα. Μόνο χιόνι τελικά..
View attachment 14113
Κάποιοι δεν θα πάνε στη δουλειά σημερα :ninja::up::w00t:
 

visa chrono

Member
Εγγραφή
1 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.052
Reaction score
26.870
Πόντοι
1.607
Ε ρε καλωδια ...:dash:

Αc ? when ...


Για τους εξωτερικους μεντεσεδες ... πηγες ...? :X

..Μα τι ωραια χρωματα εχει αυτο το χαλι ...
 

nonos

Member
Εγγραφή
30 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
8.548
Reaction score
19.717
Πόντοι
1.387
Περιοχή
Ex Πατρα, ex Δουβλινο, now Αθηνα
Εύγε!
 

maxtsif

Member
Εγγραφή
31 Μαϊου 2018
Μηνύματα
968
Reaction score
3.738
Πόντοι
757
Age
54
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Εχθές αλλάξαμε ταμπλό , επιτέλους έφυγε αυτό το πράγμα , και το κερασάκι προβολείς ομίχλης !!!View attachment 18936View attachment 18937View attachment 18940View attachment 18941
Ζηλευω... και το δικό μου ταμπλό θέλει αλλαγή. Για τους προβολείς ομίχλης έχεις το σωστό διακόπτη? Αν ναί, απο που το αγόρασες? τον ψάχνω κι'εγω.
 

nonos

Member
Εγγραφή
30 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
8.548
Reaction score
19.717
Πόντοι
1.387
Περιοχή
Ex Πατρα, ex Δουβλινο, now Αθηνα
Εχω δει τρεις 2ης σειρας σε κυκλοφορια τη τελευταια βδομαδα! Πολυ χαιρομαι οταν τις βλεπω!
 
Εγγραφή
18 Οκτωβρίου 2014
Μηνύματα
6.419
Reaction score
16.750
Πόντοι
1.287
Περιοχή
Région parisienne
Εχω δει τρεις 2ης σειρας σε κυκλοφορια τη τελευταια βδομαδα! Πολυ χαιρομαι οταν τις βλεπω!
Αν δεν υπήρχαν τα στρώματα και τα έτοιμα, με τους σημερινούς μισθούς, θα είχαμε γίνει αυτοκινητιστικά η Κούβα των youngtimers και θα επιδιορθώναμε τα ΒΧ και τα Punto μέχρι το 2060!
 
Top Bottom