Wheelers Dealers - Ανακατασκευή 2CV

CostasV

Member
Εγγραφή
17 Μαρτίου 2014
Μηνύματα
61
Reaction score
122
Πόντοι
307
Age
53
Περιοχή
Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)
Από τα αναλυτικά σημεία που βρίσκω ιδιαίτερο ενδιαφέρον είναι στο 23:40 ξεκινάει να εξηγεί πως λειτουργεί το σύστημα των "χαληνωτηρίων τριβής" του συστήματος ανάρτησης που μαζί με τις μπουκάλες αδρανειακού μηχανισμού, που υποκαθηστούσαν τα γνωστά μας αμορτισέρ στα παλιότερα μοντέλα των 2cv. Πολύ ενδιαφέρον....
2cv friction absorbers.jpg
 

NIGA

Member
Εγγραφή
14 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
85
Reaction score
47
Πόντοι
32
Πράγματι κι εμένα αυτό το σημείο μου άρεσε πολύ!
 

visa chrono

Member
Εγγραφή
1 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.054
Reaction score
26.876
Πόντοι
1.607
Οντως αρκετα καλο.. φτιαχνουν κατα καιρους.. διαφορα.
Μου κανει εντυπωσει.πως το πουλανε με προσωπικη παρουσια στην πωληση..σαν ο υποψηφιος αγοραστης δεν τους αναγνωριζει..
Ωραιο ....(το εχουμε βαλει στο 2cv video.. παντως..λιγο καιρο πισω:superman::kind::kind:)
 

NIGA

Member
Εγγραφή
14 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
85
Reaction score
47
Πόντοι
32
Συγγνώμην δεν είχα προσέξει ότι είχε ξαναμπεί. Πάντως ίσως παίζει και αρκετό παραμύθι. Έχω διαβάσει σε Αγγλική ομάδα στο facebook, ότι αυτοκίνητο που χρησιμοποίησαν σε επεισόδιο ήταν ανακατασκευασμένο και ανήκε σε μέλος συλλόγου κλασικών αυτοκινήτων, που φυσικά δεν πωλήθηκε. Στην ουσία το κέρδος που δείχνουν ότι βγάζουν είναι η προσωπική εργασία που κάποιος ο οποίος δεν μπορεί να την κάνει μόνος του θα την πληρώσει και με το παραπάνω, άρα ανθρακες ο θησαυρός. Παρόλα αυτά έχει ενδιαφέρον. Ο κοντός πάντως είναι καρα-άσχετος.
 

visa chrono

Member
Εγγραφή
1 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.054
Reaction score
26.876
Πόντοι
1.607
Εχω και εγω αυτη την υποψια...που μονο αυτοι ξερουν τελικως..
Και προφανως το στυλ.. του κοντου πουλαει στην Tv των φιλων μας των αγγλων..
Καλο βραδυ.
 

Pierre Boulanger

Administrator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.231
Reaction score
23.923
Πόντοι
1.667
Age
51
Περιοχή
Paris in the sixties
Συγγνώμην δεν είχα προσέξει ότι είχε ξαναμπεί. Πάντως ίσως παίζει και αρκετό παραμύθι. Έχω διαβάσει σε Αγγλική ομάδα στο facebook, ότι αυτοκίνητο που χρησιμοποίησαν σε επεισόδιο ήταν ανακατασκευασμένο και ανήκε σε μέλος συλλόγου κλασικών αυτοκινήτων, που φυσικά δεν πωλήθηκε. Στην ουσία το κέρδος που δείχνουν ότι βγάζουν είναι η προσωπική εργασία που κάποιος ο οποίος δεν μπορεί να την κάνει μόνος του θα την πληρώσει και με το παραπάνω, άρα ανθρακες ο θησαυρός. Παρόλα αυτά έχει ενδιαφέρον. Ο κοντός πάντως είναι καρα-άσχετος.
Χαχαχαχα :lol: Ο κοντός είναι καρικατούρα του σόου βασικά. Ο ψηλός κατέχει. Όσο για τις ιστορίες των επεισοδίων τους έχω ακούσει και εγώ διάφορα.. Δεν περίμενα και κάτι διαφορετικό βασικά, τηλεοπτικό σόου είναι :)

Έχουν κάνει και επεισόδιο για DS το οποίο έχω δει πάνω από 40 φορές :grin:
 

citrobella

Citroën Guru
Εγγραφή
23 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
3.937
Reaction score
8.315
Πόντοι
947
Age
59
Περιοχή
Zwettl Niederösterreich Austria
Website
www.citrobella.com
Χαχαχαχα :lol: Ο κοντός είναι καρικατούρα του σόου βασικά. Ο ψηλός κατέχει. Όσο για τις ιστορίες των επεισοδίων τους έχω ακούσει και εγώ διάφορα.. Δεν περίμενα και κάτι διαφορετικό βασικά, τηλεοπτικό σόου είναι :)

Έχουν κάνει και επεισόδιο για DS το οποίο έχω δει πάνω από 40 φορές :grin:
...ke me iches priksi me tis mal..es pou legane...thimame!:chair:
 

tryphon

Member
Εγγραφή
25 Νοεμβρίου 2015
Μηνύματα
1.283
Reaction score
2.214
Πόντοι
697
φυσικά και ξέρουνε ποιοι είναι. Είναι συμφωνημένο από πριν και επίσης υπάρχουν και κάμερες οπότε είναι βέβαιο.
 
Last edited by a moderator:
Top Bottom