Citroen BX 14E 1985

GiAnniS

Member
Εγγραφή
24 Ιουνίου 2014
Μηνύματα
2.869
Reaction score
7.905
Πόντοι
957
Age
52
Περιοχή
Lion France
Η καλύτερη πώληση που έχω κάνει ποτέ!!! Ένα αυτοκίνητο που εάν δεν το έπαιρνα θα πήγαινε σε ανακύκλωση , τώρα κάνει το γύρω της Ευρώπης και λέω κάνει γιατί δεν το έκανε μία φορά αλλά το κάνει συνέχεια χωρίς κανένα πρόβλημα!!! Χαίρομαι Νίκο που εκτίμησες αυτό το διαμάντι και σε ζηλεύω πραγματικά για το τρόπο που τη χαίρεσαι!!! Μπορεί να μην είναι ούτε DS ούτε CX αλλά μπορεί και σου δίνει τις χαρές μιας πραγματικής CITROEN !!! Χαίρομαι επίσης που τη διατηρείς σε άριστη κατάσταση και τη έδωσες αυτό που της έλειπε μια φρεσκάδα και ανανέωση για άλλα τόσα χρόνια !!!!
 
Last edited:
Εγγραφή
18 Οκτωβρίου 2014
Μηνύματα
6.394
Reaction score
16.660
Πόντοι
1.287
Περιοχή
Région parisienne
Δεν ξέρω αν είναι μόνο η ιδέα μου αλλά οι γαλλικές πινακίδες της δίνουν έναν άλλο αέρα
εχω την επιλογή νατ του βάλω μαύρες με άσπρα γράμματα;
Ποιες προτιμάς; Για σένα μόνο σου αφήνω την επιλογή...
 
Εγγραφή
18 Οκτωβρίου 2014
Μηνύματα
6.394
Reaction score
16.660
Πόντοι
1.287
Περιοχή
Région parisienne
Ω ευχαριστώ :O
Νομίζω οι κλασικές μαύρες, όσο και αν έχουν εκσυγχρονιστεί, θα είναι καλύτερες :happy:

θα σου πω, τώρα είμαι στην διαδικασία να το κάνω ιστορικό.

Σαν ιστορικό, έχω την επιλογή να του κρατήσω τις μοντέρνες λευκές, με την μπλε ένδειξη 'F' ή να του βάλω τις μαύρες εποχής με τα λευκά γράμματα.

το μόνο μειονέκτημα των μαύρων έιναι ότι δεν έχουν την ένδειξη 'F' κι επειδή ταξιδεύω συχνά στην Ευρώπη, χωρίς να είναι παράνομο, καμιά φορά οι ξένοι τροχαίοι δεν τις αναγνωρίζουν άμεσα.


Αυτές είναι οι καινούριες μαύρες για τα ιστορικά. Διαφερουν από τις κλασικες μαυρες προ 1993, στο ότι είναι γραμμα-γραμμα, αριθ, αριθ, αριθ, γραμμα-γραμμα.
Οιπαλιες ειχαν τα γραμματα στην μεση
18450
 
Last edited:

Flaminio Bertoni

Super Moderator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
6.530
Reaction score
19.032
Πόντοι
1.287
Age
51
Περιοχή
Italy Milan
θα σου πω, τώρα είμαι στην διαδικασία να το κάνω ιστορικό.

Σαν ιστορικό, έχω την επιλογή να του κρατήσω τις μοντέρνες λευκές, με την μπλε ένδειξη 'F' ή να του βάλω τις μαύρες εποχής με τα λευκά γράμματα.

το μόνο μειονέκτημα των μαύρων έιναι ότι δεν έχουν την ένδειξη 'F' κι επειδή ταξιδεύω συχνά στην Ευρώπη, χωρίς να είναι παράνομο, καμιά φορά οι ξένοι τροχαίοι δεν τις αναγνωρίζουν άμεσα.


Αυτές είναι οι καινούριες μαύρες για τα ιστορικά. Διαφερουν από τις κλασικες μαυρες προ 1993, στο ότι είναι γραμμα-γραμμα, αριθ, αριθ, αριθ, γραμμα-γραμμα.
Οιπαλιες ειχαν τα γραμματα στην μεση
View attachment 18450
Βαλε το κλασσικό αυτοκόλλητο "F" τοτε...χρονια σου πολλά κ όλας
 

PapatasosCX77

Member
Εγγραφή
28 Ιουνίου 2017
Μηνύματα
2.141
Reaction score
2.404
Πόντοι
747
Περιοχή
Ιωάννινα, Ελλάς
Χρόνια πολλά στους Νίκους! Βάλε το F και μαύρες
 

nonos

Member
Εγγραφή
30 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
8.457
Reaction score
19.472
Πόντοι
1.387
Περιοχή
Ex Πατρα, ex Δουβλινο, now Αθηνα
Period correct μόνο ;)
 
Εγγραφή
18 Οκτωβρίου 2014
Μηνύματα
6.394
Reaction score
16.660
Πόντοι
1.287
Περιοχή
Région parisienne
Period correct μόνο ;)
εν ταξει, με τις πινακίδες, να πω την αλήθεια δεν έχω και κάποιο φετίχ να είναι εποχής.

Εξάλλου, δεν είναι είναι κάτι που βγήκε από το εργοστάσιο, και σε ευρωπαικό επίπεδο, υπήρχαν σε κάθε κράτος τόσες διαφορετικές πινακίδες και τόσες αλλαγές μέσα στα χρόνια, που χάνεις την μπάλα.

Πιο πολύ για παράδειγμα γουστάρω τα κίτρικνα φώτα.
 

Pierre Boulanger

Administrator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.215
Reaction score
23.877
Πόντοι
1.667
Age
51
Περιοχή
Paris in the sixties
εν ταξει, με τις πινακίδες, να πω την αλήθεια δεν έχω και κάποιο φετίχ να είναι εποχής.

Εξάλλου, δεν είναι είναι κάτι που βγήκε από το εργοστάσιο, και σε ευρωπαικό επίπεδο, υπήρχαν σε κάθε κράτος τόσες διαφορετικές πινακίδες και τόσες αλλαγές μέσα στα χρόνια, που χάνεις την μπάλα.

Πιο πολύ για παράδειγμα γουστάρω τα κίτρικνα φώτα.
Απλά ταιριάζουν καλύτερα σε ένα αυτοκίνητο που είναι εποχής.. Με αυτή τη λογική και μόνο θα μου άρεσαν
 
Εγγραφή
18 Οκτωβρίου 2014
Μηνύματα
6.394
Reaction score
16.660
Πόντοι
1.287
Περιοχή
Région parisienne
Aλλάχτηκαν τα μπροστινά ελαστικά, γιατί κόπηκα στα ΚΤΕΟ λόγω παραμόρφωσης από φρενάρισμα.
επίσης τα σωληνάκια των φρένων.

2 Michelin Energy, 109 ευρώ, η διάσταση του ΒΧ τέρμα οκονομική. Εβαλα 165/70 αντί του εργοστασιακού 145/80 που δεν υπάρχει πια.

όχι μόνο διατηρεί το προφίλ, αλλά το αυξάνει και λίγο αυτή η διάσταση
 
Last edited:

minas

Member
Εγγραφή
22 Δεκεμβρίου 2017
Μηνύματα
949
Reaction score
2.771
Πόντοι
587
Age
35
Aλλάχτηκαν τα μπροστινά ελαστικά, γιατί κόπηκα στα ΚΤΕΟ λόγω παραμόρφωσης από φρενάρισμα.
Μιλαμε για ελληνικο ΚΤΕΟ;:blink:
Αν ναι,θα πρεπει να προκειται για πολυ δυνατο φρεναρισμα.Ελπιζω η ΒΧ να συμπεριφερθηκε αναλογως.
 
Top Bottom