bxakias

bxakias

Member
Εγγραφή
26 Νοεμβρίου 2013
Μηνύματα
47
Reaction score
105
Πόντοι
347
Age
29
Περιοχή
Lárisa, Greece
Πολύ ωραία αυτοκίνητα! έχω τοσο καιρό να δω καμιά 1,9 που πίστεψα οτι δεν εχει κανένας στην Ελλάδα... Και εσύ έχεις δύο! Respect.....
Σε ευχαριστώ. Με το bx εχω ιστορία απο μικρή ηλικία.. Δεν πίστευα ότι θα εχω ποτέ μια. Πλέον κατάλαβα το εξής. Οτι κυνηγάς σε κυνηγάει.
 

GiAnniS

Member
Εγγραφή
24 Ιουνίου 2014
Μηνύματα
2.869
Reaction score
7.906
Πόντοι
957
Age
52
Περιοχή
Lion France
Σε ευχαριστώ. Με το bx εχω ιστορία απο μικρή ηλικία.. Δεν πίστευα ότι θα εχω ποτέ μια. Πλέον κατάλαβα το εξής. Οτι κυνηγάς σε κυνηγάει.
Δημήτρη Μπ…. εσύ είσαι??
 

Pierre Boulanger

Administrator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.228
Reaction score
23.916
Πόντοι
1.667
Age
51
Περιοχή
Paris in the sixties
Παίζει να είσαι και ο μόνος με 1.9 στην Ελλάδα.. Και μάλιστα με 2 :thumbs:

Βάλε και καμία φώτο από το εσωτερικό..
Φανταστικές πάντως
 
Last edited:

bxakias

Member
Εγγραφή
26 Νοεμβρίου 2013
Μηνύματα
47
Reaction score
105
Πόντοι
347
Age
29
Περιοχή
Lárisa, Greece
Παίζει να είσαι και ο μόνος με 1.9 στην Ελλάδα.. Και μάλιστα με 2 :thumbs:

Βάλε και καμία φώτο από το εσωτερικό..
Φανταστικές πάντως
Να σαι καλα!! Εννοείται θα βάλω με την πρώτη ευκαιρία !!
 

bxakias

Member
Εγγραφή
26 Νοεμβρίου 2013
Μηνύματα
47
Reaction score
105
Πόντοι
347
Age
29
Περιοχή
Lárisa, Greece
Πανέμορφη !! Θα προτιμούσα δαγκανούλα σε κόκκινο χρώμα !!
Σε ευχαριστώ. Σκέφτομαι ότι αν επέμβω και άλλο ίσως να αρχίσει να χαλάει η εικονα της. Πριν μερικές μέρες την έκανα βίδες και εχει ξεκινήσει η διαδικασία για να βαφτεί ολο το αμάξι. . Ειναι στο συνεργείο τώρα. Υπολογίζω μετά το Πάσχα να ειναι έτοιμη. :cool::cool:
 

2cv01

Member
Εγγραφή
18 Αυγούστου 2015
Μηνύματα
1.447
Reaction score
3.279
Πόντοι
777
Περιοχή
ioannina, Greece
Σε ευχαριστώ. Σκέφτομαι ότι αν επέμβω και άλλο ίσως να αρχίσει να χαλάει η εικονα της. Πριν μερικές μέρες την έκανα βίδες και εχει ξεκινήσει η διαδικασία για να βαφτεί ολο το αμάξι. . Ειναι στο συνεργείο τώρα. Υπολογίζω μετά το Πάσχα να ειναι έτοιμη. :cool::cool:
Ωραίος !! Μου αρέσει πολύ το bx σου !!
 

Pierre Boulanger

Administrator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.228
Reaction score
23.916
Πόντοι
1.667
Age
51
Περιοχή
Paris in the sixties
Σκέφτομαι ότι αν επέμβω και άλλο ίσως να αρχίσει να χαλάει η εικονα της.
Και πολύ καλά σκέφτεσαι..
Αφήστε τα όπως τα είχε η μανούλα τους..
 

PapatasosCX77

Member
Εγγραφή
28 Ιουνίου 2017
Μηνύματα
2.141
Reaction score
2.404
Πόντοι
747
Περιοχή
Ιωάννινα, Ελλάς
Καλωσήρθες!!! Να χαίρεσαι τα καμάρια σου!
 

maxtsif

Member
Εγγραφή
31 Μαϊου 2018
Μηνύματα
967
Reaction score
3.737
Πόντοι
757
Age
54
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Την κυκλοφορείς κανονικά? Το abs σου ειναι οκ? Είναι καταλυτική?
Ειναι μοντέλο "89, οχι καταλυτική. Γνήσια GTi, όχι μετατροπή. Μετά από 8-9 χρόνια ακινησίας την ενεργοποίησα πέρυσι, αποκατάστησα αρκετά προβλήματα, και τη κυκλοφόρησα με πινακίδες για 3 μήνες. Τέλος του χρόνου τις παρέδωσα ξανά, Λέω να τις ξαναπάρω το καλοκαίρι.
Το ABS μάλλον δεν λειτουργεί, γιατί στο απότομο φρένο οι τροχοί μπλοκάρουν. Τα φρένα πάντως (καινούρια δίσκοι-τακάκια) πιάνουν καλά, και στο ΚΤΕΟ πέρασε ΟΚ. Γιατι ρωτάς συγκεκριμένα για το ABS ?
 
Last edited by a moderator:

maxtsif

Member
Εγγραφή
31 Μαϊου 2018
Μηνύματα
967
Reaction score
3.737
Πόντοι
757
Age
54
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Γιατί δεν πας σε κάποιο μάστορα να φτιάξεις το ABS?
Λογικά δεν θα είναι κάτι σοβαρό..
Εννοείται θα πάω, εχω ένα "χρονοδιάγραμμα" για διάφορα πράγματα που πρέπει να κάνω, αλλά δυστυχώς εξαρτάται από τα οικονομικά.
 

bxakias

Member
Εγγραφή
26 Νοεμβρίου 2013
Μηνύματα
47
Reaction score
105
Πόντοι
347
Age
29
Περιοχή
Lárisa, Greece
Ειναι μοντέλο "89, οχι καταλυτική. Γνήσια GTi, όχι μετατροπή. Μετά από 8-9 χρόνια ακινησίας την ενεργοποίησα πέρυσι, αποκατάστησα αρκετά προβλήματα, και τη κυκλοφόρησα με πινακίδες για 3 μήνες. Τέλος του χρόνου τις παρέδωσα ξανά, Λέω να τις ξαναπάρω το καλοκαίρι.
Το ABS μάλλον δεν λειτουργεί, γιατί στο απότομο φρένο οι τροχοί μπλοκάρουν. Τα φρένα πάντως (καινούρια δίσκοι-τακάκια) πιάνουν καλά, και στο ΚΤΕΟ πέρασε ΟΚ. Γιατι ρωτάς συγκεκριμένα για το ABS ?
Μια χαρά. Και εμενα ακριβώς ίδια ειναι μια κόκκινη που έχω. 1989. Ρωτάω για να πάρω γνώμες Στο αν αξίζει να το τοποθέτησω σε ένα άλλο bx μού. Επειδή γνωρίζω ότι το φρενάρισμα αν ξέρεις να χειριστείς το αμάξι είναι καλύτερο χωρίς abs. Εχω ακούσει ότι επειδή είναι πρώτης γενιάς abs δεν έχει και τα καλύτερα αποτέλεσμα.. Βέβαια δεν το εχω δοκιμάσει γ αυτο σε ρωτάω. Εμενα έιχε κομμένο καλώδιο αισθητήρα και άναβε λαμπάκι.
 
Top Bottom