4η συνάντηση ιστορικών Citroen στο Ζάππειο

traffic

Member
Εγγραφή
28 Νοεμβρίου 2014
Μηνύματα
1.471
Reaction score
6.129
Πόντοι
847
Περιοχή
Σαχάρα
Η Ελληνική Λέσχη φίλων 2CV & Citroën υπό την αιγίδα της ΕΟ ΦΙΛΠΑ οργανώνει την 4η συνάντηση Ιστορικών Αυτοκινήτων Citroën στην Ελλάδα. Η συνάντηση θα γίνει την Κυριακή 25/11/2018 στο “ Όασις café Ζαππείου” στο Ζάππειο στη είσοδο από την Λ. Βασιλίσσης Αμαλίας, και καλεσμένα είναι όλα τα ιστορικά αυτοκίνητα – αριστουργήματα της Γαλλικής εταιρείας.
Ευπρόσδεκτα είναι και όποια young timers (νεότερα μοντέλα) θέλουν να γιορτάσουν μαζί μας καθώς και όλοι οι φίλοι του ιστορικού αυτοκινήτου.
Στον όμορφο και φιλόξενο χώρο του “Όασις café Ζαππείου” θα γίνει ιστορική αναδρομή για τα 70 χρόνια της γέννησης του 2CV και των 50 χρόνων του Mehari, τα οποία έγιναν σύμβολα μίας ολόκληρης εποχής με την παρουσία τους.
Η συμμετοχή στην εκδήλωση των αγαπημένων μας αυτοκινήτων είναι δωρεάν.
Η ώρα προσέλευσης είναι 10.30 το πρωί και θα κρατήσει μέχρι τις 13.00 όπου θα ακολουθήσει βόλτα των ιστορικών οχημάτων προς τα νότια προάστια, λεπτομέρειες θα ανακοινωθούν στην συνάντηση.
Επίσης, για τα αυτοκίνητα με ιστορικές πινακίδες, η λέσχη θα μεριμνήσει μέσω της ΕΟ ΦΙΛΠΑ για την σχετική άδεια από τα κεντρικά γραφεία της τροχαίας, και θα διανεμηθεί σε όλους τους ενδιαφερόμενους για την συμμετοχή τους στην εκδήλωση μέσω email ή fax.
Για τον λόγο αυτό μπορείτε να στείλετε σχετικό αίτημα σας στο info@2cvclub.gr ή για περισσότερες πληροφορίες στο τηλέφωνο 6944585633.
Το πρόγραμμα έχει ως εξής:
– 10:30 – 11:30 Προσέλευση και υποδοχή συμμετεχόντων.
– 11:30 – 11:45 Χαιρετισμός και ομιλία από τον πρόεδρο της ΕΛΦ 2CV& Citroën.
– 11:45 – 12:15 Παρουσίαση της ιστορίας των 2CV & Mehari.
– 12:30 – 13:00 – Αναχώρηση για βόλτα με προορισμό τα νότια προάστια και την παραλιακή οδό.
Θα διατίθενται αναμνηστικά t-shirt της 4ης συνάντησης Ιστορικών Αυτοκινήτων Citroën καθώς και άλλα είδη.
Σας προσκαλούμε για να γιορτάσουμε όλοι μαζί.
Εκ μέρους του Δ.Σ.


45823654_10156892487903909_5327957589827256320_n.jpg
 

xantiamanolis

Member
Εγγραφή
7 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
2.735
Reaction score
4.016
Πόντοι
827
Age
50
Περιοχή
Πρεβεζα
2-3 αυτοκολλητα για μενα παρακαλω....
 

Pierre Boulanger

Administrator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.228
Reaction score
23.918
Πόντοι
1.667
Age
51
Περιοχή
Paris in the sixties
Δεν θα συμμετάσχω προσωπικά για τους λόγους που είχαμε συζητήσει και πέρυσι..
Πλην ελαχίστων εξαιρέσεων δεν έχω κανένα πρόβλημα με τους ανθρώπους της λέσχης για αυτό και φιλοξενούμε τις ανακοινώσεις τους. Άλλωστε και την ιστοσελίδα της την συντηρώ αποκλειστικά και μόνο εγώ με αγάπη ως ένδειξη σεβασμού σε κάποια ιδιαιτέρως ικανά και συμπαθή μέλη του ΔΣ, απλά μέλη και φυσικά τον αγαπητό προϊόν Πρόεδρο.
Η ιδέα να θυμίσω ήταν δίκη μας απλά την υλοποιεί η λέσχη τα τελευταία 2 χρόνια. Όταν αλλάξουν κάποιες καθεστωτικές συμπεριφορές οι οποίες εκπορεύονται από ουσιαστικά ένα και μόνο άτομο και με δεδομένο ότι δεν θα έχουν καμία ανάμιξη οι άθλιοι της ΕΟ ΦΙΛΠΑ θα είμαι πάλι παρόν και εγώ αλλά και πολύ ακόμα που τώρα απέχουν. Υπάρχουν πολλά νέα και ικανά μέλη που εύχομαι σύντομα να αναλάβουν τα ηνία της και να πολλαπλασιαστούν τα μέλη έτη περαιτέρω και όχι απλά να πληρώνουν συνδρομές για τα όποια προνόμια σε ασφάλειες κλπ :new:
 
Last edited:

nonos

Member
Εγγραφή
30 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
8.545
Reaction score
19.703
Πόντοι
1.387
Περιοχή
Ex Πατρα, ex Δουβλινο, now Αθηνα
Λυπαμαι που υπαρχει τοσο εντονα παρασκηνιο... Πολυ σεβαστα αυτα που λες Αποστολη.
Αυριο ομως θα γνωριζω αν θα εγκριθει η αδεια μου (!) που κατα τυχη και επιτελους μια φορα συνεπεσε με τετοιο event και ειναι μια μοναδικη ευκαιρια να συμμετασχω σε εκδηλωση μετα τον Φεβρουριο του 2016 και να γνωριστω, θελω να ελπιζω, με το Νικο και το Νικηφορο. Εννοειται θα ηθελα πολυ να δω εστω και σα παρεβρισκομενους οσους δε κατεβασουν αυτοκινητο και οσους ηδη εχω γνωρισει και φυσικα να μη δω αυτους που δε θελω να δω :lol:grom
 

traffic

Member
Εγγραφή
28 Νοεμβρίου 2014
Μηνύματα
1.471
Reaction score
6.129
Πόντοι
847
Περιοχή
Σαχάρα
απ όλα θα εχει ,το μονο που θελουμε είναι να εχει καλο καιρο . Αποστολε σε περιμενω !! το Ζαππειο είναι για μενα ένα μικρο παρισι και θελουμε βοηθεια από ολους να μεγαλωνει κάθε χρονο περισσοτερο…!
 

Nikephoros

Member
Εγγραφή
3 Σεπτεμβρίου 2015
Μηνύματα
4.652
Reaction score
13.151
Πόντοι
1.077
Age
50
Περιοχή
Αθήνα
Λυπαμαι που υπαρχει τοσο εντονα παρασκηνιο... Πολυ σεβαστα αυτα που λες Αποστολη.
Αυριο ομως θα γνωριζω αν θα εγκριθει η αδεια μου (!) που κατα τυχη και επιτελους μια φορα συνεπεσε με τετοιο event και ειναι μια μοναδικη ευκαιρια να συμμετασχω σε εκδηλωση μετα τον Φεβρουριο του 2016 και να γνωριστω, θελω να ελπιζω, με το Νικο και το Νικηφορο. Εννοειται θα ηθελα πολυ να δω εστω και σα παρεβρισκομενους οσους δε κατεβασουν αυτοκινητο και οσους ηδη εχω γνωρισει και φυσικα να μη δω αυτους που δε θελω να δω :lol:grom
Αγαπητέ Χρήστο σε ευχαριστώ πολύ, για εμένα αυτός είναι ο λόγος για να πάω στη συνάντηση! Να γνωριστούμε επιτέλους και από κοντά και να συναντηθώ και πάλι με τους εξαιρετικούς φίλους του φόρουμ! Θα είμαι εκεί λοιπόν...
 

Pierre Boulanger

Administrator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.228
Reaction score
23.918
Πόντοι
1.667
Age
51
Περιοχή
Paris in the sixties
απ όλα θα εχει ,το μονο που θελουμε είναι να εχει καλο καιρο . Αποστολε σε περιμενω !! το Ζαππειο είναι για μενα ένα μικρο παρισι και θελουμε βοηθεια από ολους να μεγαλωνει κάθε χρονο περισσοτερο…!
Αν ήσουν εσύ επικεφαλής θα έφερνα το σύμπαν όλο. Δυστυχώς όμως δεν σε πρόλαβα όταν ήσουν.. μακάρι να αλλάξει η κατάσταση και να έχουμε την υγειά μας και έχει ο καιρός γυρίσματα ;)
 

xantiamanolis

Member
Εγγραφή
7 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
2.735
Reaction score
4.016
Πόντοι
827
Age
50
Περιοχή
Πρεβεζα
@nonos θα ειμαι και εγώ εκεί, νομίζω από την μεριά μου είναι καλή ευκαιρία συμφιλίωσης !!
αυτες οι ενεργειες πολυ μου αρεσουν αρκει να μην αρπαχτειτε εκει περα>>>:yahoo::yahoo::yahoo::yahoo::yahoo::yahoo::yahoo::yahoo:
 

visa chrono

Member
Εγγραφή
1 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.052
Reaction score
26.870
Πόντοι
1.607
Εγώ χωρίς Απόστολο δεν πάω πουθενά... :protest:
Σήκω να πάμε... :lovecitroen:
Φέτος που είπα να πάω... Μιρλαρεις Ρε...
Θα σου δώσω μάσκα.. Θα ντυθούμε σαν τους παππούδες στο μάπετ. Και θα αριβαρουμε.... :dscabrio:popcorncoffeecoffeeflowersflowers
 

traffic

Member
Εγγραφή
28 Νοεμβρίου 2014
Μηνύματα
1.471
Reaction score
6.129
Πόντοι
847
Περιοχή
Σαχάρα
υπαρχουν καποια πραγματα στη ζωη που είναι μια και εξω, μοναδικα αν προτιμάτε, και αν σας δωθει η ευκαιρια μην τα προσπερνατε απλα ζηστε τα.
η παρουσια μας σε αυτά τα μικρα πραγματα είναι δωρα που κανουμε πρωτα απολα στο εαυτο μας
 

GiAnniS

Member
Εγγραφή
24 Ιουνίου 2014
Μηνύματα
2.869
Reaction score
7.907
Πόντοι
957
Age
52
Περιοχή
Lion France
υπαρχουν καποια πραγματα στη ζωη που είναι μια και εξω, μοναδικα αν προτιμάτε, και αν σας δωθει η ευκαιρια μην τα προσπερνατε απλα ζηστε τα.
η παρουσια μας σε αυτά τα μικρα πραγματα είναι δωρα που κανουμε πρωτα απολα στο εαυτο μας
:respect::respect::respect:perfect10:thumbs:
 

nonos

Member
Εγγραφή
30 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
8.545
Reaction score
19.703
Πόντοι
1.387
Περιοχή
Ex Πατρα, ex Δουβλινο, now Αθηνα
Επειδη εγω δεν εχω απευθυνει το λογο ποτε ουτε δημοσια ουτε μη δημοσια ολο αυτο το διαστημα σε προσωπα που δεν επιθυμω κανενος ειδους συναναστροφη, θα θεωρουσα ασεβεια προς τον εαυτο μου και προσβολη προς την οικογενεια μου και τη μητερα μου ιδιως να αποδεχθω οποιαδηποτε προταση οπως αυτη παραπανω. Θεωρω οτι δε χωρανε μεταμελειες σε τετοιες συμπεριφορες και περιεχομενου υβρεις. Μονο ενα παιδι θα μπορουσα να συγχωρεσω που εχει σ ενα βαθμο το ακαταλογιστο της ανωριμοτητας και της μη επιγνωσης των λεξεων, των αρχων και της ηθικης.
Θεωρω επισης μεγιστη ασεβεια προς το προσωπο μου οπως εχω ξαναπει, να αναγκαζομαι ξανα αυτη τη στιγμη να μπαινω στη διαδικασια να κανω αυτο το ποστ επειδη ακομα υπαρχει το δικαιωμα να μου απευθυνεται ο λογος.
Νομιζω ειμαι ξεκαθαρος και ηρεμος σ αυτο που εγραψα και φυσικα μπορω να συνυπαρχω κατω απο τα πλαισια των ελληνικων νομων στον ιδιο φυσικο χωρο με ολη τη κοινωνια αρκει να μη προκληθω κατ οποιονδηποτε τροπο και φυσικα αποκλειεται να μπω εγω σε τετοια διαδικασια, δεν ειμαι τετοιος ανθρωπος. Δεν επιθυμω επισης κανενος ειδους διαλογο απο οποιονδηποτε πανω στο ζητημα και δε διαπραγματευομαι τη θεση μου.
Ευχαριστω.
 
Last edited:

Pierre Boulanger

Administrator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.228
Reaction score
23.918
Πόντοι
1.667
Age
51
Περιοχή
Paris in the sixties
Εγώ χωρίς Απόστολο δεν πάω πουθενά... :protest:
Σήκω να πάμε... :lovecitroen:
Φέτος που είπα να πάω... Μιρλαρεις Ρε...
Θα σου δώσω μάσκα.. Θα ντυθούμε σαν τους παππούδες στο μάπετ. Και θα αριβαρουμε.... :dscabrio:popcorncoffeecoffeeflowersflowers
Με τι θα πας?
 

nonos

Member
Εγγραφή
30 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
8.545
Reaction score
19.703
Πόντοι
1.387
Περιοχή
Ex Πατρα, ex Δουβλινο, now Αθηνα
Πηρες bx επιτελους?!
 
Top Bottom