2cv 375cc Ανακατασκευή

visa chrono

Member
Εγγραφή
1 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.040
Reaction score
26.833
Πόντοι
1.607
καλησπερα
βλεπωντας το 375..στο θεμα σας...θα τολμουσα να ρωτησω εαν το αμαξι σας ηταν καποτε σειρα Α..που το κανανε μετατροπη σε 602..
οπως και να χει καλη συνεχεια και κουραγιο..
 

Flaminio Bertoni

Super Moderator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
6.530
Reaction score
19.032
Πόντοι
1.287
Age
51
Περιοχή
Italy Milan
Καλησπέρα κ από μένα κ συγχαρητήρια για την ανακατασκευή .... βλέπω κάτι φυαλες για ηλεκτροκολληση κ μια λαμαρίνα κάτω από το κλαπετο φαίνεται ανοξείδωτο ... Καλή συνέχεια στο έργο σου επισης οι φλόγες στο καπό μου θυμίζουν μια σπάνια έκδοση fireball 2cv
 
Εγγραφή
24 Μαϊου 2015
Μηνύματα
69
Reaction score
245
Πόντοι
57
Age
58
Περιοχή
Μαρκόπουλο
Website
studioniotis.blogspot.gr
καλησπερα
βλεπωντας το 375..στο θεμα σας...θα τολμουσα να ρωτησω εαν το αμαξι σας ηταν καποτε σειρα Α..που το κανανε μετατροπη σε 602..
οπως και να χει καλη συνεχεια και κουραγιο..
Καλησπέρα & απο εμένα . Έχεις απόλυτο δίκιο , η γιαγιά που το είχε την δεκαετία του 80 λόγω εκτεταμένων σαπισμάτων πήγε σε κάποιον < ΜΑΣΤΟΡΑ !!! > & της πρότεινε να αλλάξει όλη την καμπίνα σε 602 Ευτυχώς δεν προχώρησε παρακάτω & όλα τα μηχανικά & το σασί ανήκουν στην σειρά Α Εδώ & 6 μήνες ψάχνω για καμπίνα με το που θα την βρώ θα το ξαναδιαλύσω !!!! Το είχα στην άκρη 14 χρόνια & πρίν από 1,5 μήνα θέλησα να το βάλω μπροστά .
Του εβαλα 1 λίτρο βενζίνα εβγαλα το φίλτρο γιατί είχε λιώσει πήρα την μανιβέλλα την γύρισα 4,5 φορές & το 2cv ζωντάνεψε !!! Δέν υπάρχει αυτό το αυτοκίνητο !!!!
 
Εγγραφή
24 Μαϊου 2015
Μηνύματα
69
Reaction score
245
Πόντοι
57
Age
58
Περιοχή
Μαρκόπουλο
Website
studioniotis.blogspot.gr
Καλησπέρα κ από μένα κ συγχαρητήρια για την ανακατασκευή .... βλέπω κάτι φυαλες για ηλεκτροκολληση κ μια λαμαρίνα κάτω από το κλαπετο φαίνεται ανοξείδωτο ... Καλή συνέχεια στο έργο σου επισης οι φλόγες στο καπό μου θυμίζουν μια σπάνια έκδοση fireball 2cv
Καλησπέρα & από εμένα Οι φιάλες ειναι από Tig & Mig επειδή λόγω δουλειάς ειμαι κατά του ΣΤΟΚΟΥ !!!! θέλω να βλέπω καθαρό το μέταλλο & οπου υπάρχει ψώρα & σκουριά χρειάζεται αντικατάσταση . Το σημείο κάτω από το κλαπέτο υπήρχε εκτεταμένη ζημιά & αντικαταστάθηκε όλο με ανοξείδωτο γιατί είδα οτι υπάρχει πρόβλημα
 

visa chrono

Member
Εγγραφή
1 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.040
Reaction score
26.833
Πόντοι
1.607
εχετε πολυ μεγαλο δρομο..μπροστα σας..
επειδη βλεπω πως στο μυαλο σας ειναι να το επαναφερετε οπως ηταν..καλο θα ηταν. Με οτι εχει απομεινει απο την προ μετατροπη..να στειλετε ενα γραμμα στο μουσειο να σας πουν τι αμαξι ειχε η γιαγια πριν..
καροτσα δυσκολα εως αδυνατων στην ελλαδα..που αν βρεθει..θα μιλαμε για ολοκληρο αυτοκινητο..που..εγω προσωπικα δεν θα χαλαγα..
Μονη λυση το εξωτερικο.. Και θα χρειαστειτε και αλλα πραγματα. Εκτοσ απο καμπινα..
καλη συνεχεια
 
Εγγραφή
24 Μαϊου 2015
Μηνύματα
69
Reaction score
245
Πόντοι
57
Age
58
Περιοχή
Μαρκόπουλο
Website
studioniotis.blogspot.gr

Flaminio Bertoni

Super Moderator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
6.530
Reaction score
19.032
Πόντοι
1.287
Age
51
Περιοχή
Italy Milan

nonos

Member
Εγγραφή
30 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
8.457
Reaction score
19.472
Πόντοι
1.387
Περιοχή
Ex Πατρα, ex Δουβλινο, now Αθηνα
Οτι σκεφτομουνα για ολα αυτα τα πορτοκαλι... Δεν ειναι saxo vts :lol:
 
Top Bottom