15th Concours d' Elegance 2018

visa chrono

Member
Εγγραφή
1 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.040
Reaction score
26.833
Πόντοι
1.607

15ο Concours d’ Elegance 2018

Στον φιλόξενο χώρο της Μαρίνας Φλοίσβου, στις 14 Οκτωβρίου 2018, περισσότερα από 100 ιστορικά αυτοκίνητα θα συγκεντρωθούν για το 15ο Concours d’ Elegance, την εκδήλωση καλλιστείων κλασσικών οχημάτων που εδώ και 15 συνεχόμενα χρόνια πραγματοποιεί η ΦΙΛΠΑ με εξαιρετική επιτυχία.​

Στην εκδήλωση θα λάβουν μέρος συλλεκτικά, ιστορικά μοντέλα «αντίκες» τα οποία θα διαγωνισθούν για το επίπεδο γνησιότητας τους, την ποιότητα της συντήρησης τους και την αρτιότητα των εργασιών που έχουν γίνει για την αποκατάσταση τους.

Όπως κάθε χρόνο, έτσι και φέτος θα οχήματα θα χωριστούν στις κατηγορίες Classic, Racing, Moto, Young-Timers και Military, που καλύπτουν την αυτοκινητιστική κουλτούρα μας.

Η παρουσία σας και η συμμετοχή σας θα τιμήσουν την εκδήλωση και η ψήφο σας θα αναδείξει τα καλύτερα κάθε κατηγορίας καθώς και το κάλλιστο της διοργάνωσης.

Δεκτά γίνονται αυτοκίνητα με κάρτα FIVA ή FIA και μοτοσικλέτες με κάρτα FIVA.

Λήξη συμμετοχών Δευτέρα 8 Οκτωβρίου 2018.

Έναρξη εκδήλωσης 09:00. Ελεύθερη είσοδος για το κοινό.



ΔΗΛΩΣΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ

ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΣ
 

visa chrono

Member
Εγγραφή
1 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.040
Reaction score
26.833
Πόντοι
1.607
Εξαιρετικη εκδηλωση που μου λειπει η συμμετοχη....
Αλλα για ακομα ενα χρονο ....και τι χρονο... Γιορταζουμε αγαπητοι εκεινη την ημερα .....Ενα χρονο ...με απαγορευση...!!... θα απεχω.... συνειδητα .... απο να συμμετεχω...
Τουλαχιστον θα επρεπε να κανουν την εκδηλωση μονο με φυσικη παρουσια ιδιοκτητων και φωτο... εμπρος ..τους και ολα τα καναλια εκει.... και τους περσινους μπουρδες να ακουει τον κοσμο να γκρινιαζει..
η θα πρεπει να ακολουθησουν την προταση που κατατεθηκε απο μελος στην Φιλπα ..και ειναι ...

Προς το ΔΣ της ΦΙΛΠΑ,

Κύριοι του ΔΣ,

Με χαρά έμαθα πως τελικά το CdE θα γίνει στη Μαρίνα Φλοίσβου.
Όπως πολύ καλά γνωρίζετε, συμπίπτει με τη θλιβερή αρχή της απαγόρευσης κυκλοφορίας που τελικά τα κλασσικά μας αυτοκίνητα είναι ένα χρόνο ακινητοποιημένα.
Πρέπει κάποια στιγμή και η επίσημη ΦΙΛΠΑ να δείξει την δυσαρέσκεια της για αυτή την χωρίς λόγο και αυθαίρετη απαγόρευση.
Προς τούτο προτείνω να τοποθετηθούν μικρές μαύρες κορδέλες στις μπετούγιες ή στις κεραίες όλων των αυτοκινήτων που θα συμμετέχουν.
Είναι καιρός για μία κόσμια διαμαρτυρία, η οποία δεν θα περάσει απαρατήρητη και να φροντίσουν οι Δημόσιες Σχέσεις, να καλέσουν με πρόσκληση προσωπική, όλους τους δημοσιογράφους του χώρου.
Το παραπάνω το βλέπω σαν ευκαιρία που δεν πρέπει να χαθεί

Αναμένοντας τις θέσεις σας

Νίκος Χαραλαμπόπουλος
Αρ. Μητ. 350"



Aυτα τα λιγα....
 

visa chrono

Member
Εγγραφή
1 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.040
Reaction score
26.833
Πόντοι
1.607
Α..και
Ευκαιρια coffeeγια καφε να δω προσωπα που εχω να δω καιρο...να μιλησουμε για ολα.... και φυσικα
Θα παω με το ΤΡΑΜ...cigaracigara
 
Εγγραφή
18 Οκτωβρίου 2014
Μηνύματα
6.393
Reaction score
16.654
Πόντοι
1.287
Περιοχή
Région parisienne
φαντάζομαι, αν όλοι οι συμμετέχοντες ήθελαν να είναι νομοταγείς, θα έπρεπε να γεμίσει η ποσειδώνος με ...γερανούς...

τώρα, η διοργανώτρια, μάλλον πλακέτες θα μοιράσει πάλι.

και ένας ενοικιαστής αυτοκινήτων με ΙΟ, διοργανώνει συγκλεντρωση διαμαρτυρίας
 

nonos

Member
Εγγραφή
30 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
8.453
Reaction score
19.458
Πόντοι
1.387
Περιοχή
Ex Πατρα, ex Δουβλινο, now Αθηνα
Το δα και εγω αυτο που λες και γελαγα απειρα. Κοπηκε το μεροκαματο χαχα Παντως ακομα και ετσι ειναι μια κινηση αγανακτησης που μπορει να βγει προς τα εξω. Κλασσικα παλι θα τη χασω.
 

Pierre Boulanger

Administrator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.211
Reaction score
23.874
Πόντοι
1.667
Age
51
Περιοχή
Paris in the sixties
θα πάμε.. Αλλά με τραμ.. Όπως λέει ο Μήτσος.

Α.. Και μια ερώτηση.. Πόσο θα είναι συμμετοχή για το πανηγυράκι της κυραΦΙΛΠΑΣ?
 
Εγγραφή
18 Οκτωβρίου 2014
Μηνύματα
6.393
Reaction score
16.654
Πόντοι
1.287
Περιοχή
Région parisienne
όποιος παει να είναι προετοιμασμένος να ζήσει άλλη μια αλληλοβράβευση σαν και αυτή
 

visa chrono

Member
Εγγραφή
1 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.040
Reaction score
26.833
Πόντοι
1.607
θα πάμε.. Αλλά με τραμ.. Όπως λέει ο Μήτσος.

Α.. Και μια ερώτηση.. Πόσο θα είναι συμμετοχή για το πανηγυράκι της κυραΦΙΛΠΑΣ?
Αγαπητε μου φιλε...:lovecitroen::love:

Σε μια αλλη χωρα ..η αν θες στην Ελλαδα μας με ανθρωπους με παιδεια ...( ουτε εγω εχω ...για να μην το δεις επι προσωπικου.:X.) και ελπιζω τα παιδια μας ..priest
Οι ανθρωποι που αγαπουν το κλασσικο αυτοκινητο η μηχανακι ..η οτι αλλο... εχουν στην ζωη τους οταν περνουν χρονο με αυτο που αγαπουν ... και οτι αλλο ειναι μερος αυτου..:citrolove:
Εκδηλωσεις - Λεσχες - συνεργεια - φορουμ.. ανταλαγης αποψεων.. μοντελακια- βιβλια...και οτι αλλο...
..Και φυσικα ..υπαρχουν διαφορετικες αποψεις προστριβες ..αλλα στο μεγαλυτερο ποσοστο εκει υπερτερει ..η λοξα για αυτο που τους κρατα ζωντανους και νεους ..
Τα στενομυαλα σκιαχτρα τα αποβαλει ...:rocket::chair::rocket:

Εδω το μονο που τους απασχολει ..ειναι η αυτοπροβολη...η καρεκλα ...το εγω ξερω περισσοτερα... η καλυτερα 'Ξερεις ποιος ειμαι εγω?":sick::whatever

Τωρα..
Να μαθεις να διαβαζεις ολη την αναρτηση μιας εκδηλωσης οπου και εαν την βρισκεις...:toilet::whistle::lol:


Αυτα...:citroen:
ciao amigo











Ciao amigo...
 

visa chrono

Member
Εγγραφή
1 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.040
Reaction score
26.833
Πόντοι
1.607
Σουρεαλ καταστασ...

Σε αλλη ζωη θα μπορουσαμε ολοι ..να δωσουμε στιγμα στο προβλημα...γιατι τεραστιο προβλημα ειναι....

Στο σημερα οι συμμετοχες ειναι κατα 20% λιγοτερες... τουλαχιστον και βλεποντας την λιστα..μου ερχονται στο μυαλο σκεψεις..διαφορες...

Ενα απο τα πολυ ωραια event ... που πνιγετε απο την λυπητερη κατασταση που δημιουργησαμε..

Εδω για την ιστορια

http://www.philpa.gr/images/ΣΥMΜΕΤΟΧΕΣ_CDE_2018.pdf
 

GiAnniS

Member
Εγγραφή
24 Ιουνίου 2014
Μηνύματα
2.869
Reaction score
7.905
Πόντοι
957
Age
52
Περιοχή
Lion France
Σουρεαλ καταστασ...

Σε αλλη ζωη θα μπορουσαμε ολοι ..να δωσουμε στιγμα στο προβλημα...γιατι τεραστιο προβλημα ειναι....

Στο σημερα οι συμμετοχες ειναι κατα 20% λιγοτερες... τουλαχιστον και βλεποντας την λιστα..μου ερχονται στο μυαλο σκεψεις..διαφορες...

Ενα απο τα πολυ ωραια event ... που πνιγετε απο την λυπητερη κατασταση που δημιουργησαμε..

Εδω για την ιστορια

http://www.philpa.gr/images/ΣΥMΜΕΤΟΧΕΣ_CDE_2018.pdf
Το πρώτο λυπηρό ξερεις πιο είναι , ότι το μεγαλύτερο ποσοστό των συμμετεχόντων βρίζουν και διαμαρτύρονται για την ΚΥΑ και ταυτόχρονα εκθέτουν το αυτοκίνητο τους σε εκδήλωση της ΦΙΛΠΑ η οποία προκάλεσε τη ΚΥΑ. και το δεύτερο και πιο λύπηρο είναι ή αδιαφορία που διακρίνω από όλους όσους θεωρούν τους εαυτούς τους λάτρεις του κλασσικού αυτοκινήτου, όχι από αυτούς που τα έχουν για να τα εκθέτουν και να παίρνουν τα εύσημα αλλά από αυτούς που πραγματικά έχουν τη κουλτούρα!!!
 

visa chrono

Member
Εγγραφή
1 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.040
Reaction score
26.833
Πόντοι
1.607
Να σου απαντησω βαζωντας τον ευατο μου σαν Παραδειγμα...

Ενα μεγαλο ποσοστο νομιζω δεν εχει να κανει με αδιαφορια...
Νομιζω εχει να κανει με απαξιωση..στο μυαλο αυτο που καποτε με ευχαριστουσε.. με εκανε να χαμογελω και με ταξιδευε.. Τωρα δεν με γεμιζει... εχοντας προσωπικη αποψη.. για τον χωρο χρονια πισω .. με τριβη σε εκδηλωσεις - ραλλυ και οτι... η μοναδικη ποια σκεψη για οτι σχολιαζουμε κατακρινουμε η δεν θελουμε ειναι να απεχω...
Δεν βρισκω προσωπικα κατι αλλο ...Δεν ειναι σωστο το ξερω... στεναχωριεμαι που βλεπω τα αμαξια μου μεσα η που βλεπω εκδηλωσεις να περνουν εμπρος χωρις να κανω εστω την προσπαθεια να παρω μερος ....Αλλα ετσι νιωθω..

Καποια στιγμη μαλλον θα γυρισω εκει που ημουν....

..Αυτα...
 

GiAnniS

Member
Εγγραφή
24 Ιουνίου 2014
Μηνύματα
2.869
Reaction score
7.905
Πόντοι
957
Age
52
Περιοχή
Lion France
Να σου απαντησω βαζωντας τον ευατο μου σαν Παραδειγμα...

Ενα μεγαλο ποσοστο νομιζω δεν εχει να κανει με αδιαφορια...
Νομιζω εχει να κανει με απαξιωση..στο μυαλο αυτο που καποτε με ευχαριστουσε.. με εκανε να χαμογελω και με ταξιδευε.. Τωρα δεν με γεμιζει... εχοντας προσωπικη αποψη.. για τον χωρο χρονια πισω .. με τριβη σε εκδηλωσεις - ραλλυ και οτι... η μοναδικη ποια σκεψη για οτι σχολιαζουμε κατακρινουμε η δεν θελουμε ειναι να απεχω...
Δεν βρισκω προσωπικα κατι αλλο ...Δεν ειναι σωστο το ξερω... στεναχωριεμαι που βλεπω τα αμαξια μου μεσα η που βλεπω εκδηλωσεις να περνουν εμπρος χωρις να κανω εστω την προσπαθεια να παρω μερος ....Αλλα ετσι νιωθω..

Καποια στιγμη μαλλον θα γυρισω εκει που ημουν....

..Αυτα...
Εγώ αποφάσισα πως το να τα έχω εγκαταλελειμμένα και κουκουλωμένα σε ένα γκαράζ και να απαξιώνω τον ίδιο μου τον εαυτό δεν μπορεί να συνεχιστεί!!!
Και θα αντιδράσω γιατί αυτό το πράγμα το αγαπώ και είναι για μένα μια μεγάλη χαρά και δεν θα το απαρνηθώ ποτέ και για κανένα . Αυτό που θα απαρνηθώ και τελικά με μεγάλη ανακούφιση είναι η οικογένεια του ΄'κλασσικού αυτοκινήτου'' . Πριν 7-8 χρόνια δεν γνώριζα κανέναν μοναχικός καβαλάρης !!!!!!
 

visa chrono

Member
Εγγραφή
1 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.040
Reaction score
26.833
Πόντοι
1.607
Εγώ αποφάσισα πως το να τα έχω εγκαταλελειμμένα και κουκουλωμένα σε ένα γκαράζ και να απαξιώνω τον ίδιο μου τον εαυτό δεν μπορεί να συνεχιστεί!!!
Και θα αντιδράσω γιατί αυτό το πράγμα το αγαπώ και είναι για μένα μια μεγάλη χαρά και δεν θα το απαρνηθώ ποτέ και για κανένα . Αυτό που θα απαρνηθώ και τελικά με μεγάλη ανακούφιση είναι η οικογένεια του ΄'κλασσικού αυτοκινήτου'' . Πριν 7-8 χρόνια δεν γνώριζα κανέναν μοναχικός καβαλάρης !!!!!!
Βρε αντε να ....κοιμηθεις ..:citrosleep:

..Θα παμε καφε αυριο.... να σε δω.........

Μοναχικε καβαλαρη μου εσυ......:kill::chair:
 

GiAnniS

Member
Εγγραφή
24 Ιουνίου 2014
Μηνύματα
2.869
Reaction score
7.905
Πόντοι
957
Age
52
Περιοχή
Lion France
Βρε αντε να ....κοιμηθεις ..:citrosleep:

..Θα παμε καφε αυριο.... να σε δω.........

Μοναχικε καβαλαρη μου εσυ......:kill::chair:
cigarasorry καλέ μου φίλε αλλά αυτό είναι το πρόβλημα για εμένα…..
 

visa chrono

Member
Εγγραφή
1 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.040
Reaction score
26.833
Πόντοι
1.607
Den to exo me to pc conversation...

εξηγησε μου αυριο...
 
Top Bottom