Τσοκ

Εγγραφή
10 Μαρτίου 2014
Μηνύματα
524
Reaction score
477
Πόντοι
107
Age
43
Περιοχή
κοζανη
καλησπερα παιδια. θα ηθελα να πω λιγα λογια για το τσοκ.. η μηχανη μου παιρνει μπροστα τσακμακι που λενε. με το που βαζεισ το κλειδι στη μιζα παιρνει μπροσ κατευθειαν. το τσοκ το χρησιμοποιησα 1 φορα μονο οταν ειχε - 11 βαθμουσ το χειμωνα. τελικα ποτε χρησιμοποιειται... στο πολυ κρυο η αν παιρνει η μηχανη δεν χρησιμοποειται καθολου??
 

spiros

Member
Εγγραφή
8 Φεβρουαρίου 2013
Μηνύματα
43
Reaction score
94
Πόντοι
42
Το τσοκ είναι ένα θέμα στο 2cv. Εμένα πριν 2 χρόνια δούλευε μια χαρά. Πλέον όταν το τραβάω, μου μπουκώνει. Δεν έχω βγάλει άκρη με όσους το συζήτησα.
 
Εγγραφή
2 Μαρτίου 2013
Μηνύματα
85
Reaction score
71
Πόντοι
42
μην το τραβαs τερμα για αυτο μπουκωνει.....με λιγο γκαζι και χωριs tsok ειναι οτι πρεπει ..
 

Pierre Boulanger

Administrator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.228
Reaction score
23.918
Πόντοι
1.667
Age
51
Περιοχή
Paris in the sixties
Και εγώ γενικά δεν το χρησιμοποιώ.. Μόνο όταν για κάποιο λόγω θέλω να κρατάω ρελαντί και δεν είμαι μέσα..
 

Taskos

Member
Εγγραφή
24 Απριλίου 2013
Μηνύματα
1.262
Reaction score
3.019
Πόντοι
777
Age
54
Το χρησιμοποιώ πάντα με κρύα μηχανή (602 διπλ.καμπ.) χειμώνα καλοκαίρι. Όπως στις επίσιμες οδηγίες.
Διαφορετικά δεν "παίρνει".
Μήπως έχεις πολύ πλούσιο μίγμα ή το τσοκ είναι αρύθμιστο?
 
Εγγραφή
10 Μαρτίου 2014
Μηνύματα
524
Reaction score
477
Πόντοι
107
Age
43
Περιοχή
κοζανη
Το χρησιμοποιώ πάντα με κρύα μηχανή (602 διπλ.καμπ.) χειμώνα καλοκαίρι. Όπως στις επίσιμες οδηγίες.
Διαφορετικά δεν "παίρνει".
Μήπως έχεις πολύ πλούσιο μίγμα ή το τσοκ είναι αρύθμιστο?
το τσοκ ειναι πολυ καλα ρυθμισμενο μονο το χειμωνα και αυτο στο πολυ κρυο το χρησιμοποιω. το διαβασα και γω στισ επισημεσ οδηγιεσ και λεει παντα με κρυα μηχανη το τσοκ το λεγομενο cold start. αλλα δε μου χρειαστικε φιλε μου σχεδον ποτε μονο το χειμωνα και αυτο με μειον 11 βαθμουσ.....
 
Top Bottom