Το νέο μου παλιό ποδήλατο...

Πόντοι
597
Περιοχή
Ιωάννινα, Ελλάς
Και εγώ γυστάρω πολύ τα ποδήλατα!
Έχω ένα Ideal MTB Pro Rider του 1988 που είναι σε γ@μ@τη κατάσταση και χρησιμοποιήται σχεδόν καθημερινά και ένα Carrera MTB πάλι, που έχει κομμένο συρματόσχοινο ταχυτήτων, εξαϋλωμένα τακάκια, κατάξερα λάστιχα και διαλυμένο γρανάζι έκτης ταχύτητας... Κοινώς είναι σχεδόν ανύπαρκτο...
Το Ideal όμως θέλει καινούργια τακάκια, γιατί τελευταία μου σφυρίζουν και λίγο παραπάνω τέντωμα το συρματόσχινο των μπροστά φρένων.

Πόντοι
1.007
Περιοχή
Δουβλινο
Πρεπει να σου βαλω Μπατιστα μια φωτογραφια του ποδηλατου της μανας μου. Ολα τα χρονια αρνηθηκε να χρησιμοποιησει οτιδηποτε αλλο. Ερωτα το εχει. Με την εργοστασιακη σελα. Πρεπει να ναι περιπου 45 χρονων και αγορασμενο και χρησιμοποιημενο πολλα χρονια στην Αγγλια απ οπου και το εφερε Ελλαδα τελικως! Κειμηλιο κανονικο!

Πόντοι
1.297
Πρεπει να σου βαλω Μπατιστα μια φωτογραφια του ποδηλατου της μανας μου. Ολα τα χρονια αρνηθηκε να χρησιμοποιησει οτιδηποτε αλλο. Ερωτα το εχει. Με την εργοστασιακη σελα. Πρεπει να ναι περιπου 45 χρονων και αγορασμενο και χρησιμοποιημενο πολλα χρονια στην Αγγλια απ οπου και το εφερε Ελλαδα τελικως! Κειμηλιο κανονικο!
Το έχει ακόμα Κρις?

Πόντοι
1.387
Βαλε μια φωτο..οχι μονο για τον Ιταλακο μας...Υπαρχουν και αλλοι που γουσταρουν παλια ποδηλατα....:baby::love::love::love::dance::dance:

Πόντοι
1.387
Αξίζει βήμα..σε ανθρώπους νέους που το παλεύουν με κάτι που αγαπούν και δημιουργούν....
Δεν εχω πάει ακόμα.. αλλά την άλλη φορά που θα ανεβώ θα βρω λίγο χρόνο να γνωρίσω αυτο το υπόγειο...

http://www.cnn.gr/news/ellada/story/51805/eixa-to-oneiro-moy-to-podilato-moy

Πόντοι
1.007
Περιοχή
Δουβλινο
Παιδια ειλικρινα ειχα ξεχασει τελειως τη φωτογραφια που ειχα υποσχεθει παραπανω, το ειδα τωρα που το θεμα ανεβηκε στην επικαιροτητα. :oops:

Πόντοι
367
Μολις τωρα ανακαλυψα το θεμα.Ελπιζω σε αυτο να εχουν θεση ποδηλατα μη ανακατασκευασμενα,αλλα λειτουργικα..

Οταν ημουν μικρος,ενας γειτονας μου χαρισε ενα παλιο ποδηλατο,για να κανω τα καλοκαιρια στο χωριο...

Αργοτερα που μεγαλωσα λιγο...βρηκα πεταμενο σε γκρεμο,ενα διπλοσκελετο χωρις πολλες ελλειψεις..

Πόντοι
1.007
Περιοχή
Δουβλινο
Παιδια ειλικρινα ειχα ξεχασει τελειως τη φωτογραφια που ειχα υποσχεθει παραπανω, το ειδα τωρα που το θεμα ανεβηκε στην επικαιροτητα. :oops:
Πρωτη ευκαιρια μολις ξεφορτωσω τις ανεβαζω, επιτελους το θυμηθηκα!

Top Bottom