Τι κάναμε σήμερα με το 2cv/DS/CX ή κάποιο άλλο ιστορικό μας Citroen?

KostasX

Member
Εγγραφή
25 Αυγούστου 2017
Μηνύματα
1.433
Reaction score
5.011
Πόντοι
847
Age
36
Περιοχή
Γρεβενα
Πρωτομαγιά στον Αλιάκμονα ποταμό, 100 χλμ ανηφοριές κατηφοριες και αρκετό χαλικοδρομο!!
Καλό μήνα σε όλους σας!!
15655
 

xantiamanolis

Member
Εγγραφή
7 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
2.735
Reaction score
4.016
Πόντοι
827
Age
50
Περιοχή
Πρεβεζα
σου το ειπα λαθος.....το σετ ειναι 70/40 και ειναι πολυ καλο......θα το δεις.....
 

nonos

Member
Εγγραφή
30 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
8.545
Reaction score
19.698
Πόντοι
1.387
Περιοχή
Ex Πατρα, ex Δουβλινο, now Αθηνα
Πως φαινεται ο ευτυχισμενος ανθρωπος! :bow:
 

xantiamanolis

Member
Εγγραφή
7 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
2.735
Reaction score
4.016
Πόντοι
827
Age
50
Περιοχή
Πρεβεζα
με τις βολτες του καμαρωνει τον κοπο του και τα χρηματα που εδωσε για να γινει ενα σωστο 2cv.....kai το δειχνει εμπρακτα
 

Nikephoros

Member
Εγγραφή
3 Σεπτεμβρίου 2015
Μηνύματα
4.651
Reaction score
13.151
Πόντοι
1.077
Age
50
Περιοχή
Αθήνα
Μία ανόητη διαρροή βενζίνης... Το σωληνάκι φαίνεται καλό, απλώς έσφιξα με ένα κατσαβίδι το κολάρο (ήθελε μισή στροφή), μπόλικο τεφλόν και τώρα δε στάζει καθόλου. Και αύριο ξημερώματα, αμέσως στον Κυρ Βασίλη!

16012
 

nonos

Member
Εγγραφή
30 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
8.545
Reaction score
19.698
Πόντοι
1.387
Περιοχή
Ex Πατρα, ex Δουβλινο, now Αθηνα
Ολα οκ τελικα?!
 

Nikephoros

Member
Εγγραφή
3 Σεπτεμβρίου 2015
Μηνύματα
4.651
Reaction score
13.151
Πόντοι
1.077
Age
50
Περιοχή
Αθήνα
Ολα οκ τελικα?!
Ναι! Η CX βρίσκεται ήδη στο συνεργείο για τη διαρροή και ταυτόχρονα, θα φτιαχτεί η εξάτμιση, οποιαδήποτε άλλη διαρροή LHM, θα αλλαχθεί η φλάντζα εάν χρειαστεί (το ψυκτικό είναι πεντακάθαρο τον τελευταίο καιρό), όπως και ο συμπλέκτης εάν χρειαστεί (έχω ήδη αγοράσει πλήρες κιτ συμπλέκτη (71 ευρώ με τα μεταφορικά!) και φλάντζα) και θα γίνει μετατροπή του κλιματιστικού για να δέχεται R134a.

Την άφησα 5.30 η ώρα το πρωΐ, πριν ανοίξει και ήταν μαγική εμπειρία... Η CX στους σκοτεινούς, άδειους ακόμα δρόμους της Αθήνας!
 

Pierre Boulanger

Administrator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.228
Reaction score
23.918
Πόντοι
1.667
Age
51
Περιοχή
Paris in the sixties
Η CX στους σκοτεινούς, άδειους ακόμα δρόμους της Αθήνας!
Το ένιωσα για μια στιγμή όπως το περιέγραψες.. Αν είναι αύριο ακόμα εκεί θα πάω να την επισκεφτώ :citroen:
 

Nikephoros

Member
Εγγραφή
3 Σεπτεμβρίου 2015
Μηνύματα
4.651
Reaction score
13.151
Πόντοι
1.077
Age
50
Περιοχή
Αθήνα
Το ένιωσα για μια στιγμή όπως το περιέγραψες.. Αν είναι αύριο ακόμα εκεί θα πάω να την επισκεφτώ :citroen:
Εκεί είναι! Είμαι Θεσσαλονίκη τώρα και αύριο, ή το Σάββατο το πρωΐ, θα προσπαθήσω να πάω σε εκείνο το "νεκροταφείο" για να ρωτήσω τι έχει! Βλέπω αρχές τις εβδομάδας να την παίρνω. Αύριο θα παρω τον Κύριο Βασίλη να μου πει τα νέα...:citrolove:
 

Nikephoros

Member
Εγγραφή
3 Σεπτεμβρίου 2015
Μηνύματα
4.651
Reaction score
13.151
Πόντοι
1.077
Age
50
Περιοχή
Αθήνα
Η Αυτού Μεγαλειότης..
Έτοιμη η κούκλα σε χαιρετάει.

View attachment 16044
Μόλις έφτασα από Θεσσαλονίκη! Απόστολε, σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Τα νέα έχουν ως εξής: ΔΕ θέλει ακόμα αλλαγή φλάντζας και συμπλέκτη, αντέχουν ακόμα, προς το τέλος του έτους, μάλλον, τουλάχιστον 5000χλμ ακόμα αντέχουν άνετα (να δούμε πως και πότε θα τα κάνουμε...). Απλώς έγιναν τα ψιλομαζέματα και είμαστε έτοιμοι! Ανυπομονώ...

Υ.Γ. Πέρασα 4 φορές από τη διαδρομή Κάτω Σχολάρι - Καρδία για να βρω αυτό το νεκροταφείο Σιτροέν, αλλά δεν το βρήκα. Είχα και την προσοχή μου στο δρόμο, ήμουν μόνος μου βέβαια και μάλλον θα είναι κρυμμένο σε κανέναν παράδρομο, ή πίσω από πολύ πυκνή βλάστηση που δε φαίνεται, ιδίως εάν πρέπει να έχεις την προσοχή σου στην οδήγηση. Παιδιά συγνώμη για αυτό, θα περιμένατε νέα και πληροφορίες... Θα προσπαθήσω όποτε ξαναπάω.
 

KostasX

Member
Εγγραφή
25 Αυγούστου 2017
Μηνύματα
1.433
Reaction score
5.011
Πόντοι
847
Age
36
Περιοχή
Γρεβενα
Μόλις έφτασα από Θεσσαλονίκη! Απόστολε, σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Τα νέα έχουν ως εξής: ΔΕ θέλει ακόμα αλλαγή φλάντζας και συμπλέκτη, αντέχουν ακόμα, προς το τέλος του έτους, μάλλον, τουλάχιστον 5000χλμ ακόμα αντέχουν άνετα (να δούμε πως και πότε θα τα κάνουμε...). Απλώς έγιναν τα ψιλομαζέματα και είμαστε έτοιμοι! Ανυπομονώ...

Υ.Γ. Πέρασα 4 φορές από τη διαδρομή Κάτω Σχολάρι - Καρδία για να βρω αυτό το νεκροταφείο Σιτροέν, αλλά δεν το βρήκα. Είχα και την προσοχή μου στο δρόμο, ήμουν μόνος μου βέβαια και μάλλον θα είναι κρυμμένο σε κανέναν παράδρομο, ή πίσω από πολύ πυκνή βλάστηση που δε φαίνεται, ιδίως εάν πρέπει να έχεις την προσοχή σου στην οδήγηση. Παιδιά συγνώμη για αυτό, θα περιμένατε νέα και πληροφορίες... Θα προσπαθήσω όποτε ξαναπάω.
Ειναι στην παράπλευρη οδό στην έξοδο της εθνικής μετά την Καρδιά..
 

Pierre Boulanger

Administrator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.228
Reaction score
23.918
Πόντοι
1.667
Age
51
Περιοχή
Paris in the sixties
Μόλις έφτασα από Θεσσαλονίκη! Απόστολε, σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Τα νέα έχουν ως εξής: ΔΕ θέλει ακόμα αλλαγή φλάντζας και συμπλέκτη, αντέχουν ακόμα, προς το τέλος του έτους, μάλλον, τουλάχιστον 5000χλμ ακόμα αντέχουν άνετα (να δούμε πως και πότε θα τα κάνουμε...). Απλώς έγιναν τα ψιλομαζέματα και είμαστε έτοιμοι! Ανυπομονώ...
Και εμένα το ίδιο μου είπε. Δεν υπάρχει κανένας λόγος να γίνει τώρα. Τίμιος.
 

xantiamanolis

Member
Εγγραφή
7 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
2.735
Reaction score
4.016
Πόντοι
827
Age
50
Περιοχή
Πρεβεζα
ρε παιδια συγνωμη..........εχουν κανα κοντερ που να γραφουν τα ανταλακτικα αντεχουν 5000 χλμτρα η 10.000 χλμτρα?
αυη την χαζομαρα την ακουω χρονια και αμα την ακουω......
 
Top Bottom