Τι κάναμε σήμερα με το 2cv/DS/CX ή κάποιο άλλο ιστορικό μας Citroen?

Nikephoros

Member
Εγγραφή
3 Σεπτεμβρίου 2015
Μηνύματα
4.651
Reaction score
13.148
Πόντοι
1.077
Age
50
Περιοχή
Αθήνα
Aλλαξαμε μπροστινές σφαίρες στο κουτάκι με την πολύτιμη βοήθεια του Γιάννη.

Επίσης κατάφερα με εξαιρετικά βίαια άστοχους χειρισμούς σχεδόν να αποκολλήσω τον λεβιέ των ταχυτήτων :thumbsdown::thumbsdown:
Όλα είναι στο πρόγραμμα, συμβαίνουν αυτά! Και ΔΕΝ είναι κουτάκι!:citroen:
 

GiAnniS

Member
Εγγραφή
24 Ιουνίου 2014
Μηνύματα
2.869
Reaction score
7.906
Πόντοι
957
Age
52
Περιοχή
Lion France
Aλλαξαμε μπροστινές σφαίρες στο κουτάκι με την πολύτιμη βοήθεια του Γιάννη.

Επίσης κατάφερα με εξαιρετικά βίαια άστοχους χειρισμούς σχεδόν να αποκολλήσω τον λεβιέ των ταχυτήτων :thumbsdown::thumbsdown:
Η bx με τις νέες εμπρός σφαίρες απλά είναι απίστευτη η άνεση που περνάει τις ανωμαλίες , τις γραμμές του τράμ και τα πλακόστρωτα !!!!
Δεν ακούς το παραμικρό θόρυβο στο εσωτερικό …… τη συγκρίνω άνετα με CX!!!! Έτσι όπως το λές θα νομίζουν 'ότι σου έμεινε ο λεβιές στο χέρι :lol::lol:.
Ο λαστιχένιος σύνδεσμος έχει φθαρεί και ξεκούμπωσε !!! Η αλήθεια είναι βέβαια ότι οδηγας και εσύ λίγο νευρικά:P:P Αύριο το πρωί θα γιάνει ……...
 

Pierre Boulanger

Administrator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.228
Reaction score
23.916
Πόντοι
1.667
Age
51
Περιοχή
Paris in the sixties
Aλλαξαμε μπροστινές σφαίρες στο κουτάκι με την πολύτιμη βοήθεια του Γιάννη.

Επίσης κατάφερα με εξαιρετικά βίαια άστοχους χειρισμούς σχεδόν να αποκολλήσω τον λεβιέ των ταχυτήτων :thumbsdown::thumbsdown:
Από την συγκίνηση θα είναι.. cigara
 
Εγγραφή
18 Οκτωβρίου 2014
Μηνύματα
6.418
Reaction score
16.746
Πόντοι
1.287
Περιοχή
Région parisienne
Η bx με τις νέες εμπρός σφαίρες απλά είναι απίστευτη η άνεση που περνάει τις ανωμαλίες , τις γραμμές του τράμ και τα πλακόστρωτα !!!!
Δεν ακούς το παραμικρό θόρυβο στο εσωτερικό …… τη συγκρίνω άνετα με CX!!!!
ε, αφού βάλαμε σφαίρες από Prestige!! 70αρες στην πίεση...
 
Εγγραφή
18 Οκτωβρίου 2014
Μηνύματα
6.418
Reaction score
16.746
Πόντοι
1.287
Περιοχή
Région parisienne
αντικατασταθηκε στο συνεργείο το σωληνακι μεταξυ δοχείου λημ και φρενων, γιατι το ΒΧ εχανε απο 'κει λημ...

Και βολτα υπο βροχή στην παραλιακή...
Φοβερά άνετο και μάλιστα δεν γερνει υπερβολικά...
Η γυναικα που ζαλίζεται στις στροφές με την CX, εδώ δεν ενοχλήθηκε καθόλου....
 

xantiamanolis

Member
Εγγραφή
7 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
2.735
Reaction score
4.016
Πόντοι
827
Age
50
Περιοχή
Πρεβεζα
κοιτα πρεπει να εβαλες 70 εμπρος 40 πισω ειναι πιο μαλακες αλλα γερνει λιγο περισσοτερο βεβαια στα ΒΧ και λογω μικρου βαρους δεν εχει και πολυ πιεση το αμαξωμα
επανω στις σφαιρες
εμαθα μαζι με το επιστρατευσατε το κλειδι που εφυιαξα?
σημερα πηγα τις βαλβιδες στο τορνο για να φτιαξουμε σπειρωμα Μ9Χ1.25 μεσα στην επομενη εβδομαδα θα τις παραλαβω και καποια στιγμη θα παρουμε και αζωτο για να κανουμε δοκιμη
επισης παραγγειλα 3 ντιζακια για το σασμαν γιατι καπου καπου οι ταχυτητες ελαφρα δυσκολευουν....
κατα πασα πιθανοτητα αυριο μσημερι θα μπουν....
 

nonos

Member
Εγγραφή
30 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
8.531
Reaction score
19.672
Πόντοι
1.387
Περιοχή
Ex Πατρα, ex Δουβλινο, now Αθηνα
Eχεις δουλεια μιστερ :ninja: Δεν ειμαι κακουλης, αλλα φλασακια εμπρος ειναι αλλο χρωμα, προφυλακτηρες ισιωμα, κοτσαδορο πισω (why?) και πολυ περασμα αλοιφαδορο να στρωσει...
Κατα τ αλλα :love: Και η αποχρωση σπερνει!
 

2cv01

Member
Εγγραφή
18 Αυγούστου 2015
Μηνύματα
1.447
Reaction score
3.279
Πόντοι
777
Περιοχή
ioannina, Greece
Eχεις δουλεια μιστερ :ninja: Δεν ειμαι κακουλης, αλλα φλασακια εμπρος ειναι αλλο χρωμα, προφυλακτηρες ισιωμα, κοτσαδορο πισω (why?) και πολυ περασμα αλοιφαδορο να στρωσει...
Κατα τ αλλα :love: Και η αποχρωση σπερνει!
Αλοιφή θα το περάσω συντομα :)
Τα φλασακια τα παράγγειλα μαζι με τα καλύμματα γιατι εχει σπασει η βαση της λαμπας στο ενα εσωτερικά και τα πηρα σετ !! Προφυλακτήρες πέταμα !! Εκτος οτι δεν έρχονται στα ισια τούς διότι ειναι στραπατσαρισμενοι ο πισω ειναι λάθος !! Θελει κοντό προφυλακτηρα ! Τώρα ο κοτσαδορος ηταν απο τον παππού μου και τον χρησιμοποιώ κι όλας τωρα βεβαια θα μου πεις το 2cv βρήκες να κανείς εργάτη ?
Εε ρε φιλε καθημερινό όχημα το έχω :) Επιπλέον τον κρατάω και για λόγους ασφαλείας αν πεσει κανεις πισω γιατι οσο να ναι ενισχύετε πίσω :) Πάντως το να οδηγώ το συγκεκριμένο όχημα είναι σαν ψέμα ουτς εγω στην αρχη δεν πιστευα πως θα το φερω έτσι !! Αν σκεφτεί κανείς πως όλο το χρωμα ηταν σαγρε :)
 

xantiamanolis

Member
Εγγραφή
7 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
2.735
Reaction score
4.016
Πόντοι
827
Age
50
Περιοχή
Πρεβεζα
τα ντιζακια μπηκαν....πλεον οι ταχυτητες μπαινουν σα να κοβεις βουτηρο με καυτο μαχαιρι
 

nonos

Member
Εγγραφή
30 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
8.531
Reaction score
19.672
Πόντοι
1.387
Περιοχή
Ex Πατρα, ex Δουβλινο, now Αθηνα
Η πρωτη ιδιως μ αρεσει πολυ!
 

xantiamanolis

Member
Εγγραφή
7 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
2.735
Reaction score
4.016
Πόντοι
827
Age
50
Περιοχή
Πρεβεζα
Αλοιφή θα το περάσω συντομα :)
Τα φλασακια τα παράγγειλα μαζι με τα καλύμματα γιατι εχει σπασει η βαση της λαμπας στο ενα εσωτερικά και τα πηρα σετ !! Προφυλακτήρες πέταμα !! Εκτος οτι δεν έρχονται στα ισια τούς διότι ειναι στραπατσαρισμενοι ο πισω ειναι λάθος !! Θελει κοντό προφυλακτηρα ! Τώρα ο κοτσαδορος ηταν απο τον παππού μου και τον χρησιμοποιώ κι όλας τωρα βεβαια θα μου πεις το 2cv βρήκες να κανείς εργάτη ?
Εε ρε φιλε καθημερινό όχημα το έχω :) Επιπλέον τον κρατάω και για λόγους ασφαλείας αν πεσει κανεις πισω γιατι οσο να ναι ενισχύετε πίσω :) Πάντως το να οδηγώ το συγκεκριμένο όχημα είναι σαν ψέμα ουτς εγω στην αρχη δεν πιστευα πως θα το φερω έτσι !! Αν σκεφτεί κανείς πως όλο το χρωμα ηταν σαγρε :)
καθυστερημενα αν εχεις κοτσαδορο και πεσει ο αλλος πισω σου θα σου στραβωσει ολο το αμαξι...γενικα αυτο στο ντεσεβαδι δε σε σωνει ο κοτσαδορος
 

nonos

Member
Εγγραφή
30 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
8.531
Reaction score
19.672
Πόντοι
1.387
Περιοχή
Ex Πατρα, ex Δουβλινο, now Αθηνα
Εχει πολυ δικιο ο Μανωλης σε αυτο.
 
Εγγραφή
18 Οκτωβρίου 2014
Μηνύματα
6.418
Reaction score
16.746
Πόντοι
1.287
Περιοχή
Région parisienne
αλλαξα την ντιζα του επιλογεα ταχυτητων στο ΒΧ, και με την ευκαιρία ειδα από κοντά το αυτοκίνητο του Απστόλη...

Αύριο με το ΒΧ έχει περιπέτεια...
 

GiAnniS

Member
Εγγραφή
24 Ιουνίου 2014
Μηνύματα
2.869
Reaction score
7.906
Πόντοι
957
Age
52
Περιοχή
Lion France
αλλαξα την ντιζα του επιλογεα ταχυτητων στο ΒΧ, και με την ευκαιρία ειδα από κοντά το αυτοκίνητο του Απστόλη...

Αύριο με το ΒΧ έχει περιπέτεια...
Περιπέτεια?
 
Top Bottom