Τι κάναμε σήμερα με το 2cv/DS/CX ή κάποιο άλλο ιστορικό μας Citroen?

xantiamanolis

Member
Reaction score
3.514
Πόντοι
827
Περιοχή
Πρεβεζα
Απολογισμός: Σετ καινούριες σφαίρες εμπρός. Γέμισμα σφαιρών πίσω. Στεγανοποίηση συσσωρευτή. Αλλαγή σινεμπλόκ. Είχε αδειάσει από παραφλου και ανέβασε θερμοκρασία, έχανε από την υπερχείλιση. Όλα κομπλέ σε πρώτη φάση.
Θα με προβληματιζε πιο πολυ απο που εχασε τα ωερα οπως επισης αφου εχασε νερα πως εχασε απο την υπερχειλιση.....φοβαμε αλλα πραγματα που ειναι στην αρχη...για παρακολουθησε το λιγο και με ευκαιρια οταν ειναι κρυο ανοιξε την ταπα του νερου και μυρισε τα νερα αν σου μυριζουν καθολου καυσαερια και κοιτα μην μπλεκει σε αρχικο σταδιο νερα με λαδακια

unclenontas

Member
Reaction score
50
Πόντοι
372
Προς το παρόν δε φαίνεται να μπλέκει κάτι. Μα τονίσω ότι το αμάξι, από το 95 ως σήμερα έχει αλλάξει παραφλου 3 φορές.....

Flaminio Bertoni

Super Moderator
Reaction score
13.171
Πόντοι
1.137
Περιοχή
Italy Milan

KostasX

Member
Reaction score
3.046
Πόντοι
757
Περιοχή
Γρεβενα
Σόρρυ για το άσχετο αλλά φαίνεται έγκυος η γατούλα :baby:
Είναι υπερταισμενη η γατούλα αλλά τον τελευταίο καιρό όντως σαν να φούσκωσε λίγο παραπάνω :lol:

Flaminio Bertoni

Super Moderator
Reaction score
13.171
Πόντοι
1.137
Περιοχή
Italy Milan
Δεν ξερω αν ειναι καλη ιδεα να αφηνουμε γατες κοντα σε παλια αυτοκινητα.Τεινουν να τα κατακτουν σε χρονο μηδεν..:ninja:

:yikes.gif::yikes.gif:
Καλό είναι δεν πλησιάζουν ποντίκια...

nonos

Member
Reaction score
11.211
Πόντοι
1.137
Περιοχή
Δουβλινο
Σήμερα τίποτα. Συνειδητοποιησα όμως οτι έχω κάνει σχεδόν 10.000km και με τα δύο από τις αρχές Νοέμβρη..:O:citrolove::citroen:

Last edited:

visa chrono

Member
Reaction score
20.020
Πόντοι
1.487
Σήμερα τίποτα. Συνειδητοποιησα όμως οτι έχω κάνει σχεδόν 10.000km και με τα δύο από τις αρχές Νοέμβρη όμως..:O:citrolove::citroen:
Ετσι αγαπητε μου πως θα μαζεψεις τα χρηματα να αγορασεις το αγαπημενο σου cx:lol::dance:

nonos

Member
Reaction score
11.211
Πόντοι
1.137
Περιοχή
Δουβλινο
Πάντως τις εμπειρίες όλες αυτές πίσω απ' το τιμόνι δε τις αλλάζω με τιποτα και κυρίως μέρη που βλέπω.. Είναι και η αντίδραση μετά τον επαναπατρισμό και 3,5 χρόνια περιστασιακής μόνο οδήγησης και "απουσίας" από το ελληνικό τοπιο-διαδρομη-"φολκλόρ"-εμπειρια. Αν και του έδινα και καταλάβαινε όσο μπορούσα όταν ερχόμουν.
Συνεχίζω πάντως να μη μπορώ να ελέγξω ότι θέλω απλά να οδηγώ χωρίς προορισμό, προφανή λόγο μετακίνησης.
Ευτυχώς το "κορεάτικο" και η ξανθούλα συμπληρώνουν το ένα το άλλο σ όλο αυτό.

Last edited:
Top Bottom