Ταξιδεύοντας... (άλλα Σιτροέν)

Εγγραφή
18 Οκτωβρίου 2014
Μηνύματα
6.394
Reaction score
16.660
Πόντοι
1.287
Περιοχή
Région parisienne
Θα μας πει βρε που πήγες και πως σου ήρθε να πας με το ΒΧ?
Ιταλία, Γαλία, Σλοβενία, Βοσνία, Κροατία, Μαυροβούνιο, Σερβία, ΠΓΔΜ.

Λεπτομέρειες σε καφέ!

Το ΒΧ τα σπάει, Σε ένα σερί 750χλμ σε αυτοκινητόδρομο, μετρησα να καίει 50 λίτρα.
Εξαιρετική κατανάλωση νομίζω, αν και με ταχύτητα σταθερα 100-110.

Α, επίσης, το θέμα είναι για να βάζουν και άλλοι περιπέτειες!
 

nonos

Member
Εγγραφή
30 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
8.457
Reaction score
19.472
Πόντοι
1.387
Περιοχή
Ex Πατρα, ex Δουβλινο, now Αθηνα
Μ.Τεταρτη με Μ.Σαββατο η ξανθουλα εγραψε οριακα σχεδον 1.500km:love:
Αθηνα, Λιβαδεια, Καστανιτσα Παρνωνα, Λεωνιδιο, Κοσμας, Μυστρας, Λεχουρι, Πατρα και πισω. Τι απιθανο αυτοκινητο:love: και ποσο ταιριαστοι οι επαρχιακοι γι αυτο. Σε προκαλει να παιρνεις τον μακρυτερο και δυσκολοτερο δρομο. Ουτε ραδιοφωνο δεν ανοιγα, τοση απολαυση οδηγικη. Σα καινουργια με τις νεες εμπρος σφαιρες, τα ρυθμισμενα ρομποτ και τα απιθανα για το χαρακτηρα του αυτοκινητου ακριβως 1 ετους contipremium5. Γερη τζουρα απο Ελλαδα και κεφαλια μεσα μεχρι το καλοκαιρι.
 
Last edited:

Nikephoros

Member
Εγγραφή
3 Σεπτεμβρίου 2015
Μηνύματα
4.632
Reaction score
13.101
Πόντοι
1.077
Age
50
Περιοχή
Αθήνα
Μ.Τεταρτη με Μ.Σαββατο η ξανθουλα εγραψε οριακα σχεδον 1.500km:love:
Αθηνα, Λιβαδεια, Καστανιτσα Παρνωνα, Λεωνιδιο, Κοσμας, Μυστρας, Λεχουρι, Πατρα και πισω. Τι απιθανο αυτοκινητο:love: και ποσο ταιριαστοι οι επαρχιακοι γι αυτο. Σε προκαλει να παιρνεις τον μακρυτερο και δυσκολοτερο δρομο. Ουτε ραδιοφωνο δεν ανοιγα, τοση απολαυση οδηγικη. Σα καινουργια με τις νεες εμπρος σφαιρες, τα ρυθμισμενα ρομποτ και τα απιθανα για το χαρακτηρα του αυτοκινητου ακριβως 1 ετους contipremium5. Γερη τζουρα απο Ελλαδα και κεφαλια μεσα μεχρι το καλοκαιρι.
Η Καστάνιτσα είναι ένα από τα ωραιότερα χωριά που έχω δει. Και το λέω εγώ, ένας Καρπενησιώτης. Πρέπει να κάνουμε, κατά τη γνώμη μου, ένα thread με προτάσεις για διαδρομές στην Ελλάδα!

Και όσον αφορά αυτό που λες Χρήστο για τον "μακρύτερο" δρόμο, το οποίο αποτελεί και τη μεγαλύτερη αλήθεια για τις παλιές μας Σιτροέν, δε θα ξεχάσω όταν πήρα τη CX από τον Κο Βασίλη στο Γαλάτσι για να πάω σπίτι μου στην Πετρούπολη, (6 χιλιόμετρα), ύστερα από την αλλαγή εκείνου του συνδέσμου Τ στις σωληνώσεις του ψυκτικού: ξεκίνησα να πάω μέσω... Θήβας! (έκανα αναστροφή στο Σχηματάρι τελικά, με είχαν ταράξει στα τηλέφωνα από τη δουλειά!)
 

Pierre Boulanger

Administrator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.215
Reaction score
23.877
Πόντοι
1.667
Age
51
Περιοχή
Paris in the sixties
Πρέπει να κάνουμε, κατά τη γνώμη μου, ένα thread με προτάσεις για διαδρομές στην Ελλάδα!
Πόσο μα πόσο εξαιρετική ιδέα.
Ακόμα και για κοντινές διαδρομές εντός η πέριξ της Αττικής
 

Citroenakis

Member
Εγγραφή
24 Απριλίου 2018
Μηνύματα
313
Reaction score
649
Πόντοι
427
Age
57
Περιοχή
Ιωάννινα, Ελλάς
Αθήνα-Ξηροπηγαδο/Κιβέρι/-Ναυπλιο και από εκεί Καπαρέλλι Βοιωτίας και πάλι πίσω Αθήνα. Έδωσε ρέστα το ξαντιάκι και κολλάω υδρασθένεια..
Να κολλήσεις, να κολλήσεις.:lol::lol::lol:
 

nonos

Member
Εγγραφή
30 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
8.457
Reaction score
19.472
Πόντοι
1.387
Περιοχή
Ex Πατρα, ex Δουβλινο, now Αθηνα
...Αθήνα-Ξηροπηγαδο/Κιβέρι......
...Έδωσε ρέστα το ξαντιάκι και κολλάω υδρασθένεια..
M.Πεμπτη νωρις το μεσημερι περασα απο Κιβερι-Ξηροπηγαδο πηγαινωντας προς τα κατω!

Κατα τ αλλα εχεις ολα τα συμπτωματα!
 

nonos

Member
Εγγραφή
30 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
8.457
Reaction score
19.472
Πόντοι
1.387
Περιοχή
Ex Πατρα, ex Δουβλινο, now Αθηνα
Μ αρέσει γιατί το πας σιγά σιγά το έργο... :shifty:;)
 
Top Bottom